Stipendije za 2009-10 godinu ///Da li se vratiti u Kraljevo?

O kraljevačkim školama; sadašnjim, bivšim i budućim učenicima, učiteljima, profesorima...

Moderator: Moderatori

Stipendije za 2009-10 godinu ///Da li se vratiti u Kraljevo?

Postod veselin_k1 » 01 Jul 2010, 21:13

Interesuje me sta moji sugradjani misle o ovoj stvari. Posle zavrsenog fakulteta vratiti se u Kraljevo. Perspektivno, nema sta. Posto gospoda iz opstine nece studente da udostoje stipendija koje su zaslizili ove i prosle godine, mi bismo trebali da im se zahvalimo, da budemo zadovoljni njihovim radom. Kazu bice sredinom jula, uslove ne znamo. Pa ko bi trebalo da zna? Tada su studenti u Kraljevu, na moru..... Kako da uzmemo potvrde, proseke..... Da li bi trebalo da stipendija grada bude humanitarni akt? Naravno da ne, stipendija je potrebna svakom studentu, a zavisno od proseka (i eventualno od fakulteta koji studira / kao za dom) trebalo bi da se studenti rangiraju. Pouzdano znam da se muti oko Kraljevackih stipendija, proseka, obecavaju se stipendije stranackim studentima koji su inace samofinansirajuci studenti .... Mogao bih da pisem do ujutru, ali voleo bih da se tema razvije i da cujem od drugih sta misle.

PS> reci cu vam i svoj stav: Svako ko misli da ima pameti, neka bezi odavde sto dalje, zaglupece se, postace isti kao gospoda (citaj goveda) u Kraljevackim strankama. Idite tamo gde ce vam biti bolje, gde ce ceniti vase znanje. Kraljevo (skupstina, firme sto privatne sto drzavne, inspekcije,) je rupa, skupina ljudi koja gleda samo svoje interese. Necete valjda da cekate da vam tetka ode u penziju pa da vas zaposli, jer ima pravo da zaposli jednog clana porodice u drzavnu firmu? Borite se svojim znanjem.
veselin_k1
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 01 Jul 2010, 20:57

Re: Stipendije za 2009-10 godinu ///Da li se vratiti u Kralj

Postod tamara312 » 14 Jul 2010, 16:34

Hvala na najnovijim informacijama. Ja sam im dosadila a naravno uvek dobijem isti odgovor što se tiče konkursa i uslova. Ovu stipendiju čekam odavno u nadi da ću od nje moći da plaćam dom i hranu, ali normalno da dotični ne mogu to da razumeju, kao šta znači 6000din mesečno! A da situacija bude još gora, kasnili su i ovi iz Ministarstva. Šta reći više o ovakvoj skupštini i ljudima iz opštine koji će ionako stipendije dati svojoj deci sa lažnim prosekom i ocena i primanja, dok mi koji smo se trudili treba da se stiskamo za hranu i kartu do kuće. Nema veze, pratiću svaki korak i neće mi promaći taj konkurs. U inat maminim i tatinim sinovima da zauzmem jedno mesto, i to pošteno! Više sam toliko besna a ima i još takvih ljudi. Ako čujete nešto, javite da ne dozvolimo da nam uzmu zaslužene stipendije!
tamara312

Pridružio se: 14 Jul 2010, 16:22

Postod veselin_k1 » 20 Jul 2010, 15:32

Slazem se u potpunosti, sad cekamo konkurs, pa bi trebalo da delujemo! Ako konkurs ne bude ,,slican normalnim konkursima" vec bude potencirao odredjene grupe, mislim da bi trebalo preduzeti ozbiljne korake. Papir sa potpisima ljudi, koji studiraju ozbiljne fakultete i sa njihovim prosecima objavile bi svake novine i mislim da gospodi opstinarima ne bi bilo prijatno da ih takvi ljudi prozovu.
veselin_k1

Pridružio se: 01 Jul 2010, 20:57

Postod tamara312 » 06 Avg 2010, 21:57

Evo nekih novosti što se tiče uslova stipendija, pa pročitajte. Samo se pitam koja su im to deficitarna zanimanja u Kraljevu, kad nema posla ni za koga, mislila sam da imaju samo suficitarna.
http://www.radio996fm.rs/index.php?opti ... &Itemid=53
tamara312

Pridružio se: 14 Jul 2010, 16:22

Povratak na Škole - osnovne, srednje, fakulteti