Izgradnja nove zgrade za Medicinsku školu

O kraljevačkim školama; sadašnjim, bivšim i budućim učenicima, učiteljima, profesorima...

Moderator: Moderatori

Izgradnja nove zgrade za Medicinsku školu

Postod alazovic » 13 Sep 2007, 18:14

Sa maaalim zakašnjenjem...

Novo zdanje za "medicinare"

KRALJEVO - Građevinsko preduzeće "Jedinstvo" iz Sevojna u junu je započelo gradnju Medicinske škole u Kraljevu. Predviđeno je da se učenici i nastavnici škole, koja će iduće godine obeležiti pola veka postojanja, u novu zgradu usele za devet meseci, što će svakako poboljšati kvalitet rada i nastavu budućih medicinara.

U gradu na Ibru nova škola nije sagrađena punih trideset godina, a ova gradnja je započeta zahvaljujući sredstvima Ministarstva prosvete koje će ove godine finansirati izgradnju osam školskih zgrada, pet srednjih i tri osnovne škole. Ukupan fond za "poboljšanje stanja škola u Srbiji" iznosi 50, a za gradnju i opremanje Medicinske škole u Kraljevu biće izdvojeno tri miliona evra.

- Škola će raspolagati sa 4.000 kvadratnih metara prostora. Imaće osam učionica, šest kabineta, biblioteku, kuhinju i fiskulturnu salu. To će našim učenicima, kojih ima oko 600, omogućiti da na kvalitetniji način prate nastavu, a nastavnicima da u boljim uslovima obavljaju svoj posao - kaže Smilja Stefanović, direktor Medicinske škole u Kraljevu.

Učenici ove škole decenijama već dele školski prostor sa vršnjacima iz Gimnazije i Ekonomske škole, u čijoj blizini, inače, niče novi objekat. Posle iseljenja "medicinara", dve škole, koje će i dalje ostati pod istim krovom, moći će da se prošire.
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod coper » 13 Sep 2007, 21:38

iskreno mislim da ima mnogo bitnijih investicija koje treba finansirati, ali naravno da je potrebna skola, to ne osporavam.

reci tacno gde ce biti skola!

to za ucenike je ok, mada ko hoce i u ovim uslovima moze biti dobar medicinar, ali ovo za profesore, za njh me bas .................. (neka bude ovako) bas me briga.
profesorima nista vise na fali, roknuli su im plate nenormalno visoke, u odnosu na ostale, bas kao i u med.centru, tako da stvarno vise nista u zivotu ne treba da im bude ispunjeno
Korisnikov avatar
coper
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod alazovic » 14 Sep 2007, 01:10

Škola se pravi između Gimnazije i Elektrotehničke, iza sportskog terena, na početku nizbrdice ka Sijaćem polju...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod coper » 16 Sep 2007, 01:04

da ne sklizne nizbrdo kad je zemljotres? :lol:
Korisnikov avatar
coper

Postod alazovic » 16 Sep 2007, 17:08

Vala, kad dosad nisu skliznuli oni soliteri iza bolnice, neće ni škola... A uostalom to je medicinska, znali bi oni sebe da zbrinu :)
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod marina90 » 11 Apr 2008, 14:26

joj jedva chekam da je otvore ne mogu da se vishe penjem na tretji sprat............smuchilo mi se vishe... :-&
marina90
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 04 Apr 2008, 17:27

Postod Oziris » 11 Apr 2008, 21:52

coper je napisao:da ne sklizne nizbrdo kad je zemljotres? :lol:

Uh, palo mi na pamet, nije mi bas jasno kako se drze one zgrade, valjda jak i dobar fundament.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod coper » 12 Apr 2008, 00:53

pa kad zavrse zgradu, vezace na oba kraja okrenuta ka putu i gimnaziji, konopce, a konopce ovamo pricvrstiti za dva kocica. mislim da ce to biti dovoljno, ako vidimo da nesto nije u redu posle nekog vremena, samo pojacamo konopce, dodamo jos po jedan. 8)
Korisnikov avatar
coper

Postod Oziris » 13 Apr 2008, 14:06

Tako mi i treba kad lupam. Ne znam ni sam sta sam pisao.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod coper » 14 Apr 2008, 00:49

:D
Korisnikov avatar
coper

Povratak na Škole - osnovne, srednje, fakulteti