zasto je kajak toliko zanemaren u kraljevu

Sve o kraljevačkom sportu: košarka, fudbal, odbojka, biciklizam, kajak, borilački sportovi... Ovde je mesto i za diskusije o kladionicama, kvotama i svemu ostalom što ima veze sa sportom uopšte!

Moderator: Moderatori

zasto je kajak toliko zanemaren u kraljevu

Postod ivan0204 » 25 Feb 2006, 17:37

Prosto je za nepoverovati koliko je tako redak i prelep sport zanemaren od strane grada.Mislim da je pravo bogatstvo imati takav klub u gradu,koji opstaje i pored tolike nemastine,koji i dalje ima clanove,i ne samo to,ti kajakasi i kanuisti donose medalje u nas grad dolazeci sa talasa treske,nisave,liptovskog mikulasa,a ko zna odakle bi te medalje jos stizale da se malo novca ulozi.Naravno,tu je i rukovodstvo kluba,u ciji rad sam upoznat,igrom slucaja.Mislim da sa reformama treba krenuti od tog dela kluba,jer tu lezi novac,makar i to malo sto grad izdvoji godisnje,a sto clanovi takmicarskog tima ili vide jedan deo te sume ili ga uopste ni ne vide.Svakog pocetka takmicarske sezone opstina izdvoji neku sumu od koje bi trebalo da se kupi,makar jedan camac godisnje.Ta suma se potrosi na krpljenje vec propalih camaca,na neko krecenje,popravku vec raspadnutog kombija ili nesto cetvrto,onako besmisleno.Gledajuci toliku nepravdu,sav taj potencijal nestaje ili se pretvara u neke sportiste koji su u tom klubu samo zato sto su postali vezani za tu reku i taj divan sport,ne razmisljajuci vise o nekim drzavnim takmicenjima,balkanskim sampionatima,svetskim kupovima...
Zamislite samo neku veliku vestacku stazu na 200 metara od centra grada,sa brzacima od kojih ti zastaje dah.Zmislite Kraljevo domacin svetskog kupa u kajaku na divljim vodama,oprostite i kanuu...Ja bih se upiskio od srece!Mnogo mi je zao zbog tog sporta.
ivan0204
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 22 Feb 2006, 13:17

Povratak na Sport, navijači, fan klubovi