GEJ OLIMPIJADA

Sve o kraljevačkom sportu: košarka, fudbal, odbojka, biciklizam, kajak, borilački sportovi... Ovde je mesto i za diskusije o kladionicama, kvotama i svemu ostalom što ima veze sa sportom uopšte!

Moderator: Moderatori

GEJ OLIMPIJADA

Postod QTA » 16 Jul 2006, 20:21

Tekst preuzet iz Kurira

BRŽE, JAČE, DUBLJE
Danas u Čikagu počinju VII olimpijske igre homoseksualaca, na kojima učestvuje 12.000 gej sportista iz 100 zemalja sveta

Na stadionu Soldžer fild u Čikagu danas će svečano biti otvorene VII olimpijske igre homoseksualaca! Na "ružičastoj" olimpijadi učestvovaće 12.000 gej sportista iz 100 zemalja, koji će se boriti u 30 disciplina, a pre samog početka takmičenja, na ceremoniji otvaranja prisustvovaće članovi američkog senata, mnoge poznate ličnosti iz sveta zabave, kao i sam gradonačelnik Čikaga Ričard Dejli.

Sportska gej organizacija potrošila je oko četiri miliona dolara na svečanost otvaranja, za koju je angažovano 1.400 plesača, akrobata i muzičara, a manifestaciju će direktno prenositi najpoznatija američka sportska TV stanica ESPN. Kuriozitet ovih igara je da su vodeni sportovi najpopularniji, pa se olimpijski slogan "Brže, jače, više", može za potrebe ovih igara promeniti u "Brže, jače, dublje".

Zlobnici bi, naravno, imali sasvim druge aluzije na poslednju reč slogana, ali ne i omasovljena gej-populacija na severnoameričkom tlu. Apsolutno najveća faca na Soldžer fildu biće britanski pevač Elton Džon. Pored njega, zvezda serije "Vil i Grejs" Megan Mulali, pevačica Sindi Loper, britanski pop pevač Endi Bel još ranije su čekirali svoje mesto u loži stadiona u Čikagu.

Holanđani sa najviše medalja

Olimpijske igre su Čikagu su sedme po redu, a Holanđani su do sada pokupili najviše medalja. Prve igre održane su 1982. godine u San Francisku, kao i druge, četiri godine kasnije. Kanadski grad Vankuver bio je domaćin III olimpijskih igara 1990. godine, a IV "ružičasta" olimpijada održana je u Njujorku 1994. Prva olimpijada na tlu Evrope održana je u Amsterdamu, a četiri godine nakon nje i Sindej je uzeo domaćinstvo.

Kako je ovo sportsko takmičenje, njima su se pridružili bezbol igrač i američka gej ikona Bili Bin, kao i nemačke biciklistkinje Judit Arnt i Petra Rosner, koje su sportske uspehe ovekovečile i nedavno sklopljenim brakom.

- Naša misija je da svi homoseksualci slobodno izraze svoje seksualno opredeljenje. Olimpijske igre, kao i sam sport, idealna su prilika za druženje i zabavu gej populacije, kao i svih ostalih ljudi dobre volje. Čikago je perfektan grad za domaćinstvo ovih Olimpijskih igara.

- Glavni grad Ilinoisa je poseban po svojoj etničkoj, kulturnoj, ali i seksualnoj raznolikosti. Za ove 24 godine, koliko postoji ovo takmičenje, sportskim terenima prodefilovalo je oko 50.000 lezbijki, transeksualaca, homoseksualaca i transvestita. To je veliki uspeh! - stoji u saopštenju organizatora.
Osnivač gej olimpijade je Tom Vodel, učesnik regularnih Olimpijskih igara u Meksiku 1968. Ovaj Amerikanac umro je od posledica HIV virusa 1987. godine.
Među učesnicima neće biti takmičara iz Srbije, bar ne zvanično.
A ja bih jos dodao: -Dovoljno smo najebali na SP u Nemackoj pa nam ovo dodje kao visak sportskih aktivnosti.
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod alazovic » 17 Jul 2006, 16:32

Dobar text,
Svaka ti cast kad ga nadje...

...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!