Fudbal,Kosarka,Odbojka itd.

Sve o kraljevačkom sportu: košarka, fudbal, odbojka, biciklizam, kajak, borilački sportovi... Ovde je mesto i za diskusije o kladionicama, kvotama i svemu ostalom što ima veze sa sportom uopšte!

Moderator: Moderatori

Fudbal,Kosarka,Odbojka itd.

Postod Ribnica Ghetto » 08 Jan 2005, 03:25

Caos svima!

hteo bih vas koji zivite u KV da date malo informacije o Fudbalu,Kosarci i Odbojci!

Na www.yuba.org.yu imam o Basketu i na www.srpska-liga.co.yu imam o Metalacu u Fudbalu a o Ribnici nemam nista nemogu nista da nadjem!

Pa kad bude pocela Sezona mozete slobodno nesto pametno da napisete

POZ
Korisnikov avatar
Ribnica Ghetto
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 08 Jan 2005, 03:13

Re: Fudbal,Kosarka,Odbojka itd.

Postod alazovic » 09 Jan 2005, 10:50

Ribnica Ghetto je napisao:Na www.yuba.org.yu imam o Basketu i na www.srpska-liga.co.yu imam o Metalacu u Fudbalu a o Ribnici nemam nista nemogu nista da nadjem!

POZ

U Ibarkim novostima mozes redovno pratiti sva znacajnija sportska desavanja iz odbojke, fudbala i kosarke, a i sva znacajna desavanja iz ostalih sportova. Imas link na "Ibarske" na http://www.kraljevo.com

Doduse sada je pauza u vecini sportova...

Pozdrav, Aleksandar
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod piki » 27 Feb 2005, 03:41

Ma sta cemo mi sa Partizanom, dokle on stize u kupu UEFA-e? I ima li sanse da se osvoji nesto kod nas?

Mislim, nisam neki extra fan, ali volim Partizan, pa me interesuje vase misljenje! Al' nemojte samo da se svadjamo... Dajte realno...

Jebiga, moram i Zvezdu da postujem, jer mi buraz igra u njoj...
Zivi bili!!!!
Korisnikov avatar
piki
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 26 Feb 2005, 00:24

Postod mrnjau » 04 Sep 2005, 15:16

partizanovci,je l se spremate za utakmicu 15 septembra?ja cu opasno navijati za naseg partizana,a svi oko mene za makabi p.t.sta cu kad sam u manjini ovde
mrzim da pisem velika slova
Korisnikov avatar
mrnjau
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Feb 2005, 22:50

Re: Fudbal,Kosarka,Odbojka itd.

Postod Nemanja_Djurovic_kosovo » 21 Apr 2007, 16:30

Ribnica Ghetto je napisao:Caos svima!

hteo bih vas koji zivite u KV da date malo informacije o Fudbalu,Kosarci i Odbojci!

Na www.yuba.org.yu imam o Basketu i na www.srpska-liga.co.yu imam o Metalacu u Fudbalu a o Ribnici nemam nista nemogu nista da nadjem!

POZ

ja mislim da owaj sajt ne radi www.srpska-liga.co.yu :) :lol:
Play Hard Go Pro :)

>>>>> hanibaL <<<<<
Nemanja_Djurovic_kosovo
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 20 Apr 2007, 13:54

Postod andjela pizelly » 23 Apr 2007, 23:46

Sport u Kraljevu...

“Kakva nam je privreda, dobro je da sport u ovoj državi uopste postoji” rezime je jedne od mnogobrojnih anketa urađenih poslednjih godina i meseci. U kolektivnim sportovima nema nam premca, medalje smo osvajali čak i u vreme najžešćih sankcija, ali je primetan pad u rezultatima naših ekipa na međunarodnom planu. Kažu bolje upućeni, koliko para toliko muzike. Paradoksalno deluje situacija kada se vratimo na kraljevački sport. Grad koji jedva živi, od nekadašnjeg privrednog giganta postao je centar šverca, rada na crno. Ipak, nije sve tako crno. Grad se razvija, sve je moderniji, niču nove i veoma moderne gradske zone i naselja. U taj kolorit uklapa se i sport u Kraljevu. Godinama poslednja rupa na svirali, kada su u pitanju budžetska sredstva izdvojena za ovu delatnost, sport je u ovom gradu ne samo opstao, već postao najuspešnija privredna ili koja god hoćete grana. Nigde nije manje uloženo, a da se više rezultatima vratilo. Pođimo redom.

Košarka
je godinama unazad zaštitni znak grada na Ibru. Ovih godina, Kraljevo jedino, uz Beograd, ima dva prvoligaša. Jedino će Kraljevčani biti privilegovani da svake subote u mesecu gledaju po jednu utakmicu Prve lige. Sloga je jedan od stubova ovog grada, njegovog postojanja. I šestu godinu za redom “beli” su opstali u najkvalitetnijem rangu takmičenja, iako su klub sa ubedljivo najmanjim budžetom u ligi. Istovremeno, svake sezone Sloga ponudi neko novo ime za traženo košarkaško tržiste. Fabrika talenata na terenima kraj Ibra radi punom parom i rezultati nisu izostali. Ovom prilikom ne treba smetnuti sa uma da su, kroz vise od pola veka dugu istoriju kluba, beli dres nosili Sreta Dragojlović, Ljubodrag Duci Simonović, Miloš Babić, Vlade Divac, Gordan Marković, Tomislav Andrić, a da je Sloga prvi evropski klub sa dva NBA igrača (Divac - Babić). Decenijama klub je sazrevao da bi postao stabilan prvoligaš, bez obzira što svake godine sledi bitka za goli opstanak.

Mašinac je pre dvadest godina formiran kao klub Mašinskog fakulteta u Kraljevu, doskoro jedine visokoškolske ustanove u ovom gradu. Za kratko vreme stekao je lepe pozicije u košarkaškom sportu u zemlji svetskih i evropskih prvaka. Iz ovog kluba su za kratko vreme izašle generacije sjajnih igrača, koji su stigli do jakih domaćih i inostranih ekipa, a pojedini su nastavili košarkaško i svako drugo školovanje u Americi. U godini jubileja “studenti” su stigli do elite sasvim zasluženo, prošle sezone opstali u ligi i sada je pred mlađim kraljevačkim prvoligašem da opravda epitet Kraljeva kao grada košarke.

Odbojka takođe u ovom gradu ima tradiciju dugu pola veka, a odbojkaški klub Ribnica godinama unazad predstavlja najvažniji “saraf” u odbojkaškoj mašineriji ove zemlje. Ribnica je po četvrti put upala u prvu “A” ligu, a naredna sezona ce joj biti 23. u elitnom rangu takmičenja, računajuci tri prethodne Jugoslavije. Iz kluba su ponikla neka od najvećih imena ovog sporta, ne samo kod nas, a kada kažete braća Bićanin, braća Kovačević, Milan Žarković, Dejan Brđović, Željko Bulatović, to dovoljno govori. Samo u sadašnjem elitnom rangu takmičenja rade četvorica trenera iz ovog grada, a poslednja titula prvaka Srbije i Crne Gore otišla je u ruke odbojkašima C. zvezde koje su predvodili Bulatović, Brđović, Kovačević i Petković, rođeni Kraljevčani. U godini slavlja 50-to godišnjice postojanja, sadašnja generacija odbojkaša u plavom dresu ima zadatak da krene stazama slavih prethodnika.

Fudbal je godinama dominirao u ovom gradu i široj regiji, ali je dugogodišnje posrtanje uslovilo da svoje mesto prepusti košarci i odbojci. Kraljevačka Sloga je danas, nažalost samo ime slavne tradicije, jer puko životarenje u Srpskoj ligi nikoga ne može da zadovolji. Oni koji danas prate fudbalske utakmice na Gradskom stadionu žive od sećanja na imena koja su prodefilovala kroz ovaj klub, na rezultate koji su nekad ostvareni, ali sva je prilika da Sloga troši svoju svetlu tradiciju, bez prave budućnosti. Danas na značajnoj fudbalskoj utakmici u Kraljevu ne možete skupiti više od 100-200 gledalaca, dok toliko navijača dolazi na trening, recimo, košarkaša. No svetlost iz tog mračnog fudbalskog tunela u kome je Sloga iak se nazire. Uvek drugi kraljevački klub Metalac - Trgovački, uz dobru upravu, kvalitetan rad u klubu, a i malo sportske sreće, uspešno opstaje u rangu Sloge, u Srpskoj ligi.

Kraljevo je po razgranatosti sportskih disciplina među prvih pet gradova u Srbiji i Crnoj Gori, ali je ubedljivo prvo po odnosu uloženi dinar-rezultat. U drugim gradovima sport bi se ugasio kada bi proživljavali ono što godinama unazad doživljavaju klubovi sa leve i desne obale Ibra. Vredno je, u ovom uvodniku, pomenuti sjajne rezultate i medalje sa svetskih i evropskih prvenstava kraljevačkih karatista, džudista, kik boksera, kao i dugu tradiciju koju imaju šah, rukomet, tenis, auto-moto sport, a od nedavno vaterpolo, plivanje, paraglajding...
www.kraljevo.com
Korisnikov avatar
andjela pizelly
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 25 Jan 2007, 00:58

Postod Nemanja_Djurovic_kosovo » 26 Apr 2007, 16:43

Hvala, sto se tice kosarke ma waljda ce biti ok kad se swe stabilizuje..

Pozdrav

>>>>> hanibaL <<<<<
Nemanja_Djurovic_kosovo
Kraljevčanin omladinac

Postod Nemanja_Djurovic_kosovo » 26 Apr 2007, 17:01

Mada sam owo video ja mislim negde na sajtu www.kraljevo.com :)

>>>>> hanibaL <<<<<
Nemanja_Djurovic_kosovo
Kraljevčanin omladinac

Postod andjela pizelly » 12 Maj 2007, 23:03

. maj 2007. | Izvor: B92 | Aleksa Gutović

Voša bolja od Mašinca u Kraljevu

Košarkaši Vojvodine pobedili su ekipu Mašinca u Kraljevu 81:76 (19:18, 30:13, 10:21, 22:24), u 8. kolu Sinalko Superlige. Najefikasniji u ekipi Vojvodine bili su Nemet sa 20, Ivanović sa 14 i Vitkovac sa 13 poena, dok su kod domaćina najbolji bili Mirković sa 22 i Dimitrijević i Habuš sa po 15 poena.

Vojvodina sada u Superligi ima skor od 3 pobede i 5 poraza, dok Mašinac ima 7 poraza i samo jedan trijumf.

U sledećem, 9. kolu, Voša u Novom Sadu dočekuje Partizan, a Mašinac gostije Slogi
www.b92.net/sport/vesti
Korisnikov avatar
andjela pizelly

Postod andjela pizelly » 22 Maj 2007, 20:56

22. maj 2007. | Izvor: B92
Vojvodina želi plasman u NLB ligu

Serija od tri uzastopne pobede dovela je prvotimce Vojvodine Srbijagas na prag Jadranske lige. Da bi se on prešao, "skakavcima" je neophodan još jedan trijumf. Prilika za to pruža im se već u srdeu kada će biti gosti Sloge iz Kraljeva. "U prvoj fazi Kraljevčani su nas iznenadli i zasluženo slavili. Sada smo u evidentnom usponu forme. Imamo kvalitetniji tim i smatram da ćemo i pored veoma vrele atmosfere koju priređuju navijači domaćih stići do pobede", rekao je Ivica Mavrenski, trener KK Vojvodina Srbijagas.

Neizvestan je nastup Golubovića i Nemeta, a da li će istrčati na parket, znaće se pred sam polazak za Kraljevo. Igrači su svesni značaja utakmice i obećavaju borbu do poslednjeg atoma snage.

"Znamo da nas očekuje težak meč i pakleni ambijent. Ukoliko nametnemo naš ritam verujem da ćemo nastaviti pobednički niz i revanširati im se za poraz u prvom delu Super lige", izjavio je Ivan Paunić, plej "skakavaca".

Utakmica KK Sloga - KK Vojvodina Srbijagas igra se u sredu u Kraljevu od 18:30 časova
Korisnikov avatar
andjela pizelly

Povratak na Sport, navijači, fan klubovi