forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 19 Sep 2020, 16:49

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Nostalgija
PostPoslato: 27 Avg 2008, 18:23 
Kraljevačka beba :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2008, 15:21
Pozdrav Kraljevu iz Zagreba :D
S obzirom da puno godina nisam imao priliku posjetiti Kraljevo za kojeg me vežu drage uspomene volio bih kad bi mi netko od Vas mogao dati kakav info o tome šta se danas dešava tamo gdje sam boravio kao vojnik danas daleke 1979. godine i da li ima tko od Vas kakvu informaciju o mom bivšem kapetanu Dušanu Đokiću popularno zvanom Đole. Te godine kao aprilska klasa boravio sam u kasarni "Stari Aerodrom" tamo kod Magnohroma i to vrijeme bilo je popularan odlazak preko žice do Sirče. tamo se najčešće zaglavilo ako se dobro sjećam kod Tri hrasta. Kasnije sam kao vojnik bio na potezu Aerodrom Sjenica - Stari Aerodrom Kraljevo. Jel mi može netko napisati šta je danas sa tom kasarnom i šta je sa kapetanom Đokićem ako ga itko poznaje, znam da je živio i bio oženjen u Kraljevu (u to vrijeme bio je mlad kapetan imao je otprilike 30 godina) Također ako itko poznaje majora Cerića glavnog bossa kasarne :) . Bilo bi mi drago da nekako dođem u kontakt sa tim ljudima, ono da im se javim, pozdravim ih i to.
Pa eto ako netko zna.

Pozdrav :D

Vrh

Tema posta: Re: Nostalgija
PostPoslato: 28 Avg 2008, 10:48 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Kasarna "Stari aerodrom"? Kod Magnohroma?
Prvi put čujem da je tu nekada bila kasarna, a nije da sam baš preterano mlad :)

Raspitaću se za ljude, ali ne očekuj da ću nešto mnogo da saznam...

L.A.

Vrh

PostPoslato: 28 Avg 2008, 10:59 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Evo spiska svih Đokić Dušana iz kraljevačkog imenika, možda da probaš da pozoveš:
ĐOKIĆ, DUŠAN 036 381-629, DOSITEJEVA 148/6
ĐOKIĆ, DUŠAN 036 314-929, HAJDUK VELJKOVA 77/11

A što se tiče prelaska preko Morave do Sirče preko visećeg mosta, tu je i dalje par kafanica a imam utisak da je najveća gužva na nekoj koja je pored lokalnog fudbalskog igrališta, dal' to beše FK Borča ili FK Sirča? 8) Često tuda prođem biciklom...

Vrh

PostPoslato: 28 Avg 2008, 13:16 
Kraljevačka beba :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2008, 15:21
alazovic je napisao:
Kasarna "Stari aerodrom"? Kod Magnohroma?
Prvi put čujem da je tu nekada bila kasarna, a nije da sam baš preterano mlad :)

Raspitaću se za ljude, ali ne očekuj da ću nešto mnogo da saznam...

L.A.

Bila je prijatelju, bila vjeruj mi :D. Ono kad bi krenuo ako se ne varam Dositejevom iz Kraljeva, pa onda sa ljeve strane između fabrike vagona i Magnohroma, ulaz koliko se sjećam okomit na Dositejevu i u nastavku kroz čitavu kasarnu cesta sve do Morave, sa ljeve strane stari aerodrom i tamo je bila neka dobra birtija, upravitelj aerodroma ako se ne varam ime Mijat ili tako nekako. Kasarna je površinom bila velika ali samo 300 ljudi, dio inžinjerija, dio diverzantska jedinica, bez prekomande, pripadali puku iz Lađevca. A ono viseći most do Sirče, prijatelju tamo sam sjeo i nisam vjerovao da toga ima kod nas u onoj Jugi :D nisam mogao vjerovati jebote, to se vidi samo u Andama..bio ful iznenađen. Kasnije sam vidio ima toga preko Ibra i Morave..Eh jebi ga čovjek uči dok je živ :D Uglavnom jedna od najboljih godina mog života, ono barem u prvih pet..
BTW jel postoji ona pečenjara "Galeb" na glavnom trgu, a jel se onda dooobro jelo eh..

Pozdrav

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]