forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 06 Apr 2020, 03:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Ubijanje zivotinja
PostPoslato: 10 Nov 2006, 22:05 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
Vegeterijanstvo da ili ne??
Da li je u redu ubijati zivotinje radi hrane??
Radi krzna, bundi i ostalog??

Kako se sada ophodimo prema zivotinjama, kada u ovom dobu znamo da mozemo da prezivimo bez mesa??

Licno nisam vegeterijanac.... ruckam meso i zivotinjske prozivode. Mislim da je fanatizam biti opsednut toliko tim pitanjem. Sto ne znaci da nasim malim (i velikim) prijateljima nije potrebna nasa zastita. Najgori su pasivni vegeterijanci, koji to postanu iz fazona i misle da pomazu svetu time sto oni ne ubijaju zivotinje radi hrane. Kao da nekog bas briga za njih... Zivotinjama treba pomoci na drugi nacin. Mnogo bi bilo bolje da je neko udomio neku macu i kucu nego sto je prestao da jede meso..

Mrzim ubijanje i mucenje zivotinja radi nekog zadovoljstva. Kao npr krzna i budni. To nikako ne podrzavam.

Sta vi kazete?

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 22:16 
Mislim da vegetarijanstvo vise treba vezati za nacin ishrane, radi licnih potreba ( zdravstvenih obicno, bilo zbog viska Kg ili nekih problema) a ne zbog zivotinja.
Inace mislim da je normalno i prirodno sto konzumiramo meso. To je priroda dopustila, hajde da prebacimo krokodile, pirane, ajkule, lavove, itd na vegetarijanski nacin ishrane :twisted: :lol: :lol: mislim da se ne bi slozili.
Znaci i zivotinje jedu meso.

A svakako sam protiv bilo kakvog mucenja i izivljavanja na zivotinjama.
OK mi je da nosim koznu jaknu, da iskoristim ono sto ne moze da se pojede, i sto nije otislo u pihtije i kavurmu.
Naravno crnu.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 22:37 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Eh, kad bi svaki taj nabeđeni ljubitelj zivotinja (krzna, kože i čega još) rešio da izdržava (pod ovim mislim da hrani) dvoje ljudi u Africi, ne bi bilo ovoliko gladi...

Lično izbegavam meso. Konzumiram ga, ali u jako malim količinama. Skoro isključivo kuvano, u okviru nekog jela, recimo u sarmi, punjenoj paprici i sličnim varijantama.
Razlog - jednostavno se bolje osećam!
Pošto sam ljubitelj planinkog biciklizma, to sam primetio na celodnevnim turama. Ranije, kad se najedem mesa - organizam mi se toliko potroši na varenje te hrane da brzo ogladnim. Već posle 4-5 sati vožnje morao sam ponovo dobro da se najedem i da predahnem.
Sada - organizam mi se sasvim drugačije ponaša. U početku vožnje možda nemam baš 100% ranije snage, ali sam u stanju da uz jednu usputnu užinu vozim desetak sati bez velikih pauza, lagano prelazeći i trocifrenu kilometražu.

A kada se već bolje osećam na MTB-u, to sam preneo i na "ostatak života".

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Nov 2006, 23:18 
Korisnikov avatar

alazovic je napisao:
Eh, kad bi svaki taj nabeđeni ljubitelj zivotinja (krzna, kože i čega još) rešio da izdržava (pod ovim mislim da hrani) dvoje ljudi u Africi, ne bi bilo ovoliko gladi...

Tu se apsolutno slazemo. Inace male veverice, kunici, zeke, lije i ostale nase prijateljske zivotinje se ubijaju strujom, elektrosokovima i to je pravo mucenje... Moraju da koriste taj postupak nasilnog ubijanja jer jedino tako nece ostetiti krzno. Pa ako sve cice koje nose krzno mogu mirno da spavaju sa ovim u glavi, onda im se divim do imbecilnosti.

Na neki nacin meni je normalno da je neka krava npr prilicno stara i da je davala mleko citav zivot i imala decu i sve i onda je oni ubiju. I meso se pojede, a koza se da tamo nekoj fabrici i onda na primer ja nosim kozne Dr.Matrens cizme...

Zivotinja moze da jede zivotinju bez problema, jer one drugacije ne mogu da prezive (potrebna je citava evolucija da bi na primer sve zivotinje postale biljojedi...)

Meso zna da smori u ishrani. Da se ja pitam zivela bih samo od slatkisa. Preizirem piletinu, jagnjetinu, junetinu..... volim samo gicu Slika, ali ne kao pecenje, vec samo kao neke snicle... I obozavam onu nezdravu vestacku 99% soja pljeskavicu... njam njam

Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 00:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2006, 14:48
A sta mislish o ubijanju zivotinja bez apsolutno ikakve potrebe vec iz zabave to jest lovu?Ako to rade zato sto im se puca nek pucaju u neke limenke ili sta god nek idu u lov na politicare bolje nego da ubijaju zivotinje :twisted:

Ali me takodje nerviraju i oni koji su potpuni "animal freakovi" kao zivotinje ne treba UOPSTE ubijati\iskoriscavati a npr oni sami koriste penicilin #-o Ili ne treba testirati lekove na zivotinjama i izvoditi testove na njima,pa sta onda da testiraju to na ljudima?Ili da uopste ne rade na razvoju lekova?A i oni koji su vegeterijanci i nejedu meso sbog toga sto su protiv ubijanja zivotinja..pfff..zivotinja je svejedno mrtva jeo je ti ili ne to nista nece da promeni.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 01:16 
meso nije zdravo, i ljudi su bili zdraviji ranije kada nisu jeli ovoliko mesa, kao nase dede, nije se imalo.
Istina da se covek oseca bolje kada ne jede meso, ali tu je i hleb.

Sve je to lanac ishrane, nenormalno je ici protiv toga. Sta, samo zato sto je neko izmislio sojine snicle, sada ne treba jesti meso, ma da, moji u kuci pojedu godisnj MNOGO mesa. Kada ljudi ne bi jeli meso moji roditelji nebi mogli da se izdrzavaju. :cry: :cry: :cry: :cry:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 01:18 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2006, 15:23
ja ne jedem meso...

onda sam zaista bolja!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 03:40 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2006, 04:12
Ja bogami hasam mesce, ali u zzivotu ne bih na sebe okachila mrtvu zzivotinju - da isposhtujem modni trend - IDIOTIZAM!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 07:20 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
VEGETARIJANCI POJEDOSE MOJOJ HRANI HRANU :twisted:

Bog je stvorio zivotinje da ih jedemo...da vladamo njima......!!!!!! Ja jedem meso i to sa apetitom ;)

A sto se tice krzna....who cares?!----------ko ima kesha radi sta mu prija, zalosno ali istina ;) ......ja licno (mislim) da ne bih kupila bundu od "pravog" krzna....sigurno uzasno smrdi kad pokisne :twisted:

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 13:22 
Korisnikov avatar

Julita je napisao:
ko ima kesha radi sta mu prija, zalosno ali istina ;)

To je najveci problem!!!!!!!!

Slash, apsolutno isto mislimo...

Lanac je ishrane je lanac ishrane i tu ne moze nesto mnogo da se menja. Najgore je ubijati radi mode i radi zabave!!! Kada se ubiju zivotinje zasto se onda ne bi ubijali i ljudi?? Tako mu nekako tako dodje. Lov je tako fuj i neka crknu svi bogatasi sa macho tripom i ubijanjem jadnih zivotinjica.

Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 14:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2006, 15:23
Ja nikad nebi kupila bundu od pravog krzna...prosto je i zalosno da se radi toga ubijaju zivotinje.

onda sam zaista bolja!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 11 Nov 2006, 15:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2006, 14:48
Pa da ljudi ne jedu meso nebi se ni razvili iz majmuna u coveka :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2007, 23:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2007, 21:31
hm......pa ja sam vegetarijanac citavog zivota ali ne zbog toga sto sam neki fanatik protiv ubijanja zivotinja vec samo zato sto sam navikla da ne jedem meso....nikakvu vrstu mesa.....sto opet ne znaci da sam za to da se ubijaju zivotinje......nikako....i one su isto ziva bica kao i mi........ :}
onako mala i bespomocna..... :}

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2007, 00:36 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Zamisli malog i bespomocnog bika od 1.5t :D
Stvarno bespomocan :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2007, 19:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2007, 21:31
QTA je napisao:
Zamisli malog i bespomocnog bika od 1.5t :D
Stvarno bespomocan :wink:

xaxa.......
da ali opet ne mora da znaci da treba da se ubije taj mali sladak bik od 1.5t,jer opet ako to tako gledas i ljudi su onda jos vece zivotinje zato sto ubijaju druge zivotinje.........

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]