forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 12 Dec 2019, 12:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jul 2006, 11:56 
Dakle nova tema koja se izrodila iz par predhodnih.
Sta mislite o nasoj kulturi, da li smo spremni za ulazak u Evropu, i zbog cega nas zapad posmatra kao divljake i obilazi nas u sirokom luku.
Kada kazete ovo je 21. vek sta podrazumevate pod tim.
Licno mislim da smo sa svim ovim stvarima otisli na jedno totalno drugaciju stranu, i da samo ne znamo zbog ceka koristimo taj termin osim da opravdamo neke postupke sami sebi.
Pljuvanje na ulici, bacanje papirica gde stigemo, prelazak ulice van pesackog i na crveno, pijancenje do 4-5 svaki dan, spavanje do 15-16 svaki dan, sramota od rada, sramota od knjiga, kultura izrazavanja, tolerancija u saobracaju, pomoc starijim osobama.
Nalazite li svhu zivota u drustvu?

Evo ima o cemu da se diskutuje ako ko hoce, da vidimo kakva su misljenja.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Jul 2006, 15:15 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
vranic_a

Citiraj:
Pljuvanje na ulici, bacanje papirica gde stigemo, prelazak ulice van pesackog i na crveno, pijancenje do 4-5 svaki dan, spavanje do 15-16 svaki dan, sramota od rada, sramota od knjiga, kultura izrazavanja, tolerancija u saobracaju, pomoc starijim osobama.

Ti mislis da ovoga nema i nije bilo na zapadu. Grdno se varas. Ali treba da prodje vreme da se tome prilagodimo. Edukacija, zakoni i visoke kazne su to iskorenile na zapadu pa ce i kod nas.

Citiraj:
Nalazite li svhu zivota u drustvu?

Sta si hteo da kazes sa ovim :?:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Jul 2006, 19:15 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
Ja zivim na zapadu...I mogu da vam kazem da su i ovde mladi u nekim situacijama, katastrofalnog ponasanja..primer: Napiju se kao "guzice" i sutiraju nocnu rasvetu, skacu po tudjim automobilima, bacaju ispijene limenke piva, bacaju opsuske po putu, pljuju i deru se kao ludi.... :D
Neradnika ima i na ovoj strani evrope, njihov moto je "sto da radim, kad neko drugi radi za mene" ;) ........pre je bilo puno lakse ziveti u korist drugih...ali do danas su to toliko iskoristili da je u sustini teze biti socijala nego naci sebi neki poso i raditi ;) Ima i ovamo svega i svacega...drogiraju se jer imaju sve pa im dosadno...pljackaju iz dosade ne iz neimastinje itd. ...... Trgovci su daleko ljubazniji od nasih iz Srbije.. Drotove nema sanse podplatiti...U principu funkcionise sve kao navijeno...doce to i kod nas, ne brinite..... Tesimo se sto imamo nasu toplotu, veliko srce...Jer ovde ima na svakom cosku staracki dom...Hladni su..... :D I am Robot :P

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 21 Jul 2006, 21:21 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2006, 11:48
u razgovoru sa ljudima primetio sam da je to tako, ali na zapadu.
npr. kod moje familije u australiji totalno je drugacije.
nasi ljudi koji tamo zive i koji imaju para i para, uopste nisu iskompleksirani kao nasi sa zapada[cast izuzecima] a i tamo su ljudi nekako prijatni.
cini mi se da i evropa polako ali sigurno propada i amerikanizuje se, ako postoji takav izraz, znate sta mislim.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 22 Jul 2006, 18:40 
U pravu si BMW...
Moji su svi na zapadu i kada dodju ovde nos pod oblake, a i neke price katastrofa, dok imam druga u Australiji koji je totalna suprotnost.

Sto se svrhe tice, mislim na to da imate cime pomoci napredak drustva, da ucestvujete u stvaranju i unapredjivanju drustva u celini.

Pa cale mi prica da je nesto slicno bilo u Nemackoj '70 godina mada je disciplina bila mnogo veca, maloletni do 00h kuci, i nema alkohola mladjim od 18, tako da smo jos uvek dalje od zapada iz '70 ih, pokusavajuci to da preskocimo, zalutali smo, cini mi se kao da je omladina bez ikakve kontrole, kao voz u punoj brzini bez kocnica, da pomenem i sam spadam u mladje samo sto sam drugacije vaspitan.
Rekao bih da je sve stvar vaspitanja.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 22 Jul 2006, 23:11 
Korisnikov avatar

E pa tako to ide. Sutra ti vaspitavaj svoju decu , ona njihovu, i docicemo do onog sto zelimo. Samo za to treba vremena. Malo smo okasnili :(

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Jul 2006, 01:04 
Te stvari su se ispustile nastankom krize od '92 pa do danas, mnoge porodice zive lose jos uvek, i jos uvek traje ekonomska kriza i danas.
Valjda su roditelji zapostavili vaspitanje dece pokusavajuci da zarade neki dinar. U svakoj porodici problemi nastaju nestankom novca.
Kada beda udje na vrata, ljubav izadje kroz prozor.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Jul 2006, 14:36 
Korisnikov avatar

Sa prvim delom se delimicno slazem, a sa drugim NE.
Logicnije bi bilo a i normalno da se porodica bori za sve svoje clanove, pa i kada nema novca da ga bude.
Samo treba biti jak i uporan i najvaznije ZNATI STA HOCES.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Jul 2006, 18:11 
Pa pazi kad je losa situacija sa lovom, nervoza raste, hteo ti to ili ne. A kad su clanovi porodice nervozni, onda se slazu ne bas najbolje.
A kamo srece da bude kako ti kazes, ima svega, samo sto je problem globalno rasprostranjen u celoj zemlji, pojedine porodice '95 nisu imale hleba da jedu, bukvalno, pa ti vidi kako su bili raspolozeni i imali volje za sta???????

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Jul 2006, 19:00 
Korisnikov avatar

U pravu si, sirotinja ljude svadja, nemaju zivce za vaspitavanje dece i cesto puta puste ih da rade sta hoce a i nervoza utice na decu, od malih nogu... Na drugu stranu da pomenem zapad, ovde dosta ljudi nema "vremena", deca su sama, prepuste se od dosade losem drustvu i eto "belaja"...mada nista od toga ne treba globalizirati... Ali mi ljudi cesto krivimo "djavola" za nase probleme....a u stvari sami mozemo da uticemo na to da nam deca budu lepo vaspitana...da se skoluju itd. ;)

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2006, 22:13 
Korisnikov avatar

Sta bi sa ovom temom??? ProPala?? :cry:

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2006, 22:27 
Mislim, sta vise reci! 8)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Jul 2006, 22:32 
Korisnikov avatar

samo se ti suncaj :D

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2007, 13:49 
Korisnikov avatar

Naslov teme
Srpska kultura i moral. Sta smatramo pod 21. vekom.

Ma da sacekamo da dodje i kod nas 21. vek :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2007, 19:48 
Nece to jos neki vek. :cry:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]