forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 21 Jan 2021, 20:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2005, 19:17 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Ako neko ne zna, Radio B92 je na Rudniku pre par meseci postavio predajnik koji pokriva celu centralnu Srbiju... Ali na za Kraljevo nesrećnih 103.1MHz - na frekvenciju M radija :cry:

Pre neki dan, M radio je zbog slabije čujnosti (preklapanje frekvencija) "pobegao" na 102.8 i "očistio" staru frekvenciju, tako da se radio B92 odlično čuje (barem u višim predelima grada), najzad :lol:

Najzad pravi "gradski" radio, za moju dušu! B92, 103.1MHz

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2005, 00:08 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 15 Feb 2005, 22:56
Bar neshto urbano da istisne seljachenje... :roll:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2005, 03:33 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2005, 00:24
A shta je seljachenje??? I do not understand...

Brate, postuj svakog, a slusaj sta volishhhh... Bar ja tako razmisljam... Jer nemoguce je da su svi ostali seljaci.... I sta je uopste seljak (samo nemoj da kazes da sam ja :) )???

Dobronamerna kritika, nista vise...

Pozzz svima, koliko vas ima!!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 09:25 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 11 Jan 2005, 15:20
Kakva divna vest! :D
Taj M radio je gušio sve stanice od 102 MHz, pa do 105 MHz. :x A da ne pricam o gusenju muzikom. Jos ne mogu da se načudimo da je sad drugačija situacija u našem etru. :twisted:

Pozdrav iz prestonice

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 04:29 
ama sve je to isto, radio stanica ko stanica. Ja neznam sta ovaj stojke prica. Uglavnom, verovali ili ne, na nezakonit nacin je B92 oduzeo frekvenciju M radiju, kako sam cuo, tj svesno, ili mozda na zakonit, posto i nemamo zakon po tom pitanju u drzavi, kako mi neko rece. :) :idea: :wink: :!: :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 08:17 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 05 Apr 2005, 13:06
Bas me zanima kako moze da oduzme B92 frekvenciu od M radia a oni da se ne bune :?:

Jel bio M radio ilegalno na toj frekvenci ?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 09:22 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Necete verovati, niko nema pravo na frekvenciju na kojoj emituje!
Ako je neko i imao dozvolu, ona je poodavno istekla. Posto je radiodifuzni savet formiran, ocekuje se konkurs za dodelu radio i TV frekvencija, pa ko ispuni stroge zahteve - on je i dobije :) Ostali se pogase jer su kazne za nelegalno emitovanje ogromne.
Uzgred, u KV-u su se, kako cujem, otvorile jos tri radio stanice od nove godine!!!

Apropo price o B92 i M radiju:

Kada je B92 pustio signal na Rudniku na 103.1, M radio se na istoj frek. cuo samo u uzem delu grada, tj smanjila mu se cujnost otprilike na deo od Higijenskog zavoda do kasarne u Ribnici. Posto se on izdrzava i od zelja, a narucioci su pretezno ljudi sa seoskog podrucja, logicno je bilo da se M mrdne na skali...

To je otprilike isto sto se desilo i TV Kraljevu devedesetih. Kraljevo je emitovalo program na 29. kanalu. Pink dodje na Goc i postavi se na isti kanal. Nema druge TV Kraljevu nego da bezi na K28, iako je u to vreme imao legalno izdatu dozvolu za frekvenciju K29...

Znate kako se kaze: Jaci - tlaci!!!

Pozdrav :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 09:36 
Kraljevčanin omladinac

Ne znas sta prica OVAJ Stojke, pa prica da je M radio gusio sve stanice od 102MHz do 105MHz, tj. bespravno je koristio etar, a to sto se nisu bunili kada su im oduzeli frekvenciju znaci da je nisu ni dobili legalno!!!
A da ne pricam kakvu su muziku pustali, kao neki seoski radio, po ceo dan ZELJE, CESTITKE I POZDRAVI! :?
Mnogo mi je drago sto sada moze da se slusa normalnija muzika na 103,1 :D

Vrh

PostPoslato: 24 Apr 2005, 01:34 
POSEBAN POZDRAV STOJKETU A I SVIM OSTALIM LJUDIMA KOJE ZANIMA OVA PRICA OKO LEGALNOG ILI KAKO NEKI MISLE ILEGALNOG ODUZIMANJA FREKVENCIJE M RADIJU OD STRANE B92.DA KRENEMO PRVO OD ONE NARODNE:"UKUSI SU RAZLICITI RECE DJAVO I SEDE U KOPRIVE".ALI,DOBRO STOJKETU SADA NIJE NI ZAMERITI JER ON JE SADA "BEOGRADJANIN" I POSTAO JE URBANI LIK PA JE ZABORAVIO VREME KADA JE I SAM SLUSAO M RADIO I NARUCIVAO POZDRAVE ALI NEEEEEEMA VEEEEZE. DA BAS TAJ M RADIO NE VREDI TOLIKO I DA NISTA NE ZNACI I DA GA SLUSAJU SAMO "SELJACI" NE BIH BAS REKLA JER BI TO ZNACILO DA U OVOM GRADU IMA BAREM 50 000 'SELJAKA".POBOGU LJUDI PA TAJ RADIO NE BI TRAJAO 10 GODINA
DA JE TO BAS TAKO KAO STO STOJKE KAZE.VEROVALI VI ILI NE TAJ RADIO IMA VEOMA JAKU MARKETING PRODUKCIJU I JEDNU OD BOLJIH FONOTEKA NA OVOM PODRUCIJU.STO SE MUZIKE TICE PUSTA BAS ONO STO LJUDI U OVOM GRADU I ZELE DA SLUSAJU. IMA IZUZETNE TONCE HTELI VI TO DA PRIZNATE ILI NE.NIJE DA SE NISU BUNILI OKO PREOTIMANJA FREKVENCIJE CAK JE ULOZEN I ZVANICNI PROTEST MINISTARSTVU INFORMISANJA ALI BEZ USPEHA JER SVI ZNAMO KO STOJI IZA B92 I KAKO SE ONDA IZBORITI SA NJIMA?ODGOVOR JE -
N I K A K O JER SUT SA ROGATIM NE MOZE REKAO JE ODAVNO NAS NAROD.ONDA JE NAJLOGICNIJE BILO DA SE M RADIO POMERI. NIJE BAS SVE TAKO KAO STO IZGLEDA I NIJE M RADIO "SELJACKI RADIO" ILI TO MOZDA ZNACI DA JE I KRALJEVO "SELJACKI" GRAD?O D L U C I T E SAMI?! POZDRAV OD GAGE!

Vrh

PostPoslato: 25 Apr 2005, 13:13 
Kraljevčanin omladinac

Anonymous je napisao:
POSEBAN POZDRAV STOJKETU A I SVIM OSTALIM LJUDIMA KOJE ZANIMA OVA PRICA OKO LEGALNOG ILI KAKO NEKI MISLE ILEGALNOG ODUZIMANJA FREKVENCIJE M RADIJU OD STRANE B92.DA KRENEMO PRVO OD ONE NARODNE:"UKUSI SU RAZLICITI RECE DJAVO I SEDE U KOPRIVE".ALI,DOBRO STOJKETU SADA NIJE NI ZAMERITI JER ON JE SADA "BEOGRADJANIN" I POSTAO JE URBANI LIK PA JE ZABORAVIO VREME KADA JE I SAM SLUSAO M RADIO I NARUCIVAO POZDRAVE ALI NEEEEEEMA VEEEEZE.

Postovana Gago,

naravno da su ukusi različiti, i zato je i dobro što u Kraljevu može da sluša sve više radio stanica, i što slušalac može da izabere šta mu sviđa.
Ja sam KRALJEVČANIN i uvek ću biti, bez obzira na to gde budem živeo!
Što se tiče M radija, nikad ga nisam slušao, i mogu ti reći da se u mojoj kući uvek slušao ili Radio Globus ili Radio Kraljevo, čak je moja majka "trovala" kolege na poslu, puštajući Radio Globus (dok nije izgoreo).

Anonymous je napisao:
DA BAS TAJ M RADIO NE VREDI TOLIKO I DA NISTA NE ZNACI I DA GA SLUSAJU SAMO "SELJACI" NE BIH BAS REKLA JER BI TO ZNACILO DA U OVOM GRADU IMA BAREM 50 000 'SELJAKA".POBOGU LJUDI PA TAJ RADIO NE BI TRAJAO 10 GODINA
DA JE TO BAS TAKO KAO STO STOJKE KAZE.VEROVALI VI ILI NE TAJ RADIO IMA VEOMA JAKU MARKETING PRODUKCIJU I JEDNU OD BOLJIH FONOTEKA NA OVOM PODRUCIJU.STO SE MUZIKE TICE PUSTA BAS ONO STO LJUDI U OVOM GRADU I ZELE DA SLUSAJU

Ni u jednom postu nisam napisao da taj radio slušaju "samo SELJACI", a za tih 50.000 "slušalaca", malo ga pretera.
Iz vašeg teksta nije teško zaključiti da niste "običan" slušalac M radija, već neko ko je plaćen da brani čast i ugled firme, koja uzgred, i ne isplaćuje platu svojim radnicima (poznajem više ljudi koji su crnčili tamo i po više meseci, a platu nisu ni videli)!!!
Moguće je da radio ima "izuzetne" tonce, samo mi nije jasno odakle Vam to, da puštaju baš ono što "ljudi u ovom gradu i žele da slušaju"!?! Nešto ne znam da su rađena ispitivanja, o slušanosti!?!

Anonymous je napisao:
ONDA JE NAJLOGICNIJE BILO DA SE M RADIO POMERI. NIJE BAS SVE TAKO KAO STO IZGLEDA I NIJE M RADIO "SELJACKI RADIO" ILI TO MOZDA ZNACI DA JE I KRALJEVO "SELJACKI" GRAD?O D L U C I T E SAMI?! POZDRAV OD GAGE!

U par navrata sam pisao, da je M radio "gušio" sve stanice od 102MHz do 105MHz, to znači, ko ima više para taj će da kupi predajnik veće snage i tako uništi konkurenciju! E pa nije sve u novcu!
To što misliš da je Kraljevo - "SELJACKI" GRAD, to je tvoje mišljenje. Ja o svom rodnom gradu i Kraljevčanima imam mnogo, mnogo lepše mišljenje i to uvek pricam, gde god da se nađem!!! :D

Pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2005, 21:27 
Ja sam onaj sto je rekao "Ovaj Stojke nezna sta prica". Ne bi da ulazim u to. Nije sija nego vrat. To sto si rekao to si u pravu, ali nisam mislio na to. Ponavljam, sve ti je to isto, tj. radi se o sledecem, a to je, jedna konkurencija smenjuje drugu. Pozdrav. :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Apr 2005, 21:33 
u pravu si, ali ne bih da ulazim u to.

P.S.: Ova sto je placena za to izgledami da misli da zna sta prica. Ona ispade jos gora :)
Pozdrav. :wink:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]