forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 21 Jan 2021, 20:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Nov 2006, 20:36 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51
Mislim da bi trebali da se bavite i pitanjima taxista.Razloga ima na pretek, a navescu one najvaznije.
-kada ce saobracajna ispekcija poceti da radi svoj posao a na prvom mestu je uklanjanje taxista sa kraljevackih ulica koji nemaju dozvolu za rad (u nasem slucaju to je resenje o obaljanju delatnosti prevoznika)
-kada ce se odvojiti zito od kukolj, svi nasi sugradjani su verovatno i na svojoj kozi osetili neefikasnost takozvanih "kolega" taxista koji nemaju "B" vozacku kategoriju bukvalno ni dva kisna petka
-kada ce pasti neustavna uredba gradske skupstine da u taxi voznom parku mogu biti vozila samo do osam godina starosti kada ima i starijih vozila u gradu a u puno su boljem stanju i tehnickom i estetskom, i umesto toga dozvoliti da i starija vozila nesmetano rade a uvesti svake godine estetski pregled vozila koje je za sada obavezno samo kada stupate u taxi sluzbu
Ima jos stvarno puno stvari koje bih ovde mogao da pisem o taxiju koje nisu ni malo u redu u ovom gradu.Za pocetak ne mogu da svatim za sta ti saobracajni inspektori primaju platu.Da li u svom opisu posla imaju terenski rad tj. kontrolu taxista na ulici i uklanjanje nelegalnih takozvanih divljih taxista.
Trebao bi neko da pokrene ova pitanja jer nemoj da zaboravite i Vi kao i vasi bliznji npr. Vasa deca koriste taxi usluge koje na zalost nisu kvalitetne i u svom radu imaju vrlo mnogo propusta.
Za kraj sto se tice Kraljeva npr. mogao bih da se kladim da skoro 80 do 90% taxi prevoznika nemaju osiguranje stranaka (ne govorim o obaveznom osiguranju vozila koje ude uz registraciju).
Zbog svega ovog i jos mnogo stvari trebalo bi da se napravi jedan serijal emisija o taxi prevozu u nasem gradu.Novine bi mogle da prate i obljavljuju ucinak saobracajne inspekcije na sedmicnom nivou koji bi informisala javnost koga su isljucili iz saobracaja i zbog cega.Jedina aktivnost koja je vec i preterala dara meru je saobracajna policija koja bez vidnog razloga salju vozila na vanredne tehnicke preglede i time oduzimaju dragoceno vreme taxistima.Evo dao sam Vam povoda da se pozabavite ovom problematikom.Vi ste na potezu.

Vrh

PostPoslato: 20 Nov 2006, 22:08 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
Hogar je napisao:
Evo dao sam Vam povoda da se pozabavite ovom problematikom.Vi ste na potezu.

Ko "mi"?? Ta problematika postoji, ali ne verujem da smo mi ovde na forumu nesto mocni.... mozda jeste tema za diskusiju, ali ne vidim sta bi konkretno moglo da se uradi. Jedino nesto mogu da srede ljudi na ~vrhu~.

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

PostPoslato: 26 Nov 2006, 17:21 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Majesty of the Nightsky je napisao:
Hogar je napisao:
Evo dao sam Vam povoda da se pozabavite ovom problematikom.Vi ste na potezu.

Ko "mi"?? Ta problematika postoji, ali ne verujem da smo mi ovde na forumu nesto mocni.... mozda jeste tema za diskusiju, ali ne vidim sta bi konkretno moglo da se uradi. Jedino nesto mogu da srede ljudi na ~vrhu~.

Nismo se baš dobro razumeli.Mislio sam da se ovom problematikom pozabavi RTV Kraljevo kao i novine Ibarske novosti, na njih sam mislio kada sam napisao "Evo Vam povoda da se pozabavite ovom problematikom.Vi ste na potezu", a za nas učesnike foruma samo tema koja je diskutabilna pa ako nas više reaguje tj. napiše svoje viđenje stanja da će onda valjda nešto preduzeti i mediji za početak.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 20:31 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Ma brate ne citaju oni ovo. Odavno sam pisao da treba da stave kameru na ledja pa svuda po Kraljevu da snimaju sta je dobro a sta ne. Na srecu sada su kamere malog formata ali ni to ne pomaze. Nema inicijative.
Neka pogledaju predivnu emisiju na tv Cacku pa neka se postide. Neka vide kako novinar i snimatelj naprave lepu emisiju o svom gradu, i sto je najvaznije posle nedelju dve dana opet odu na to mesto da vide sta je uradjeno. Svaka cast.
Novinari i snimatelji izadjite malo na ulice svoga grada!!!!
Ili dajte ostavke i pustite neke druge koji hoce da rade.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2006, 22:39 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 25 Nov 2006, 08:29
Mene samo interesuje ko je izmislio onu foru da taxisti stoje na stajalishtu za autobuse i da se ne michu odatle dok ne napune vozilo, dakle svih 5 mesta. Dodje autobus, oni i dalje stoje i kroz prozore izbacuju srednjake :?

A to za osiguranje putnika je potpuno tachno. Samo osnovno osiguranje uplacuju i ne retko se cimaju da smanjuju snagu motora da bi manje platili :x

Vrh

PostPoslato: 28 Nov 2006, 01:28 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

To što pojedini taxisti stoje na bus stajalištu je zbog toga da bi što pre i više nakupili stranaka i vozili ih po ceni bus karte npr. Kraljevo-Mataruška Banja i nazad.Inače ta vrsta prevoza putničkim vozilom je zabranjen.To je u drugim gradovima iskorenjeno a kod zahvaljujući neradu sluzbi o kojima sam pisao još fukcioniše.

Vrh

PostPoslato: 28 Nov 2006, 11:41 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Hogar je napisao:
To što pojedini taxisti stoje na bus stajalištu je zbog toga da bi što pre i više nakupili stranaka i vozili ih po ceni bus karte npr. Kraljevo-Mataruška Banja i nazad.

Ej, to sam video pre godinu dana kad sam ugrađivao gas u auto! Odvezem se do gasadžije u Gotovac, ostavim kola i pođoh da zovem drugara da me vrati a majstor kaže: "NE zovi nikoga, sad će tu da ti stane taksi, prolaze stalno!"
Ajd, ja ga poslušam... Ne prođe 3 minuta, eto mog taxija... Prazan...
Uđoh ja...
- "Pošto do KV-a?"
- "40 dinara!"
Glupo mi bilo da pitam što je toliko jeftino, a videh da ni taksimetar ne uključi... Kad, kod manastira, čovek samo stade, otvoriše se vrata i uđoše još 3 babe! Ne progovaraju ni reč! Razmišljam - Ćuti Aleksandre, ovde još i batine moš' da dobiješ :)
Jedna izađe kod vojske u Kovačima, a prethodno pruži majstoru 40 kinti...
Ja izađoh kod Lesnine - stvarno i meni 40 kinti! Pitah majstora - kakav je ovo taxi, kakve su mu ovo cene, a on će : "Ja sam linijaš" 8)

Ajd, nek mu bude, verovatno se i inspektori voze njim - jeftinije je :twisted:

Vrh

PostPoslato: 28 Nov 2006, 23:18 
Kraljevčanin junior

Hogar je napisao:
To što pojedini taxisti stoje na bus stajalištu je zbog toga da bi što pre i više nakupili stranaka i vozili ih po ceni bus karte npr. Kraljevo-Mataruška Banja i nazad.Inače ta vrsta prevoza putničkim vozilom je zabranjen.To je u drugim gradovima iskorenjeno a kod zahvaljujući neradu sluzbi o kojima sam pisao još fukcioniše.

Mnoge stvari koje su iskorenjene u drugim gradovima kod nas ferceraju k'o lude :D

Vrh

PostPoslato: 26 Dec 2006, 12:58 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 11 Jan 2005, 15:20
B.K. je napisao:
Hogar je napisao:

Mnoge stvari koje su iskorenjene u drugim gradovima kod nas ferceraju k'o lude :D

Ne slazem se sa tobom, jer i Bg-u se na ulicama moze videti linijski taxi, sa sve istaknutim brojem linije. :)

Pozz

Vrh

PostPoslato: 26 Dec 2006, 17:35 
Kraljevčanin junior

stojke je napisao:
B.K. je napisao:
Hogar je napisao:

Ne slazem se sa tobom, jer i Bg-u se na ulicama moze videti linijski taxi, sa sve istaknutim brojem linije. :)

Pozz

Ovde nema broja linije vec samo dokonih taxista koji ubijaju vreme ulecuci jedni pred druge i skupljajuci ljude po ulici. zaustave se onde na coshku i tu dzonjaju i po pola sata dok ne skrpe broj od chetvoro nesrecnika, pa tek onda krecu. da oni imaju neku satnicu ili bilo shta ne bi mi toliko smetalo... Ustvari, smeta mi jer ljudi iz AUTOTRANSPORT-a gube stranke zbog njihove bolidnosti :lol: Da ne pominjem guzvu koju prouzrokuju tim dugim stajanjem i zaustavljanje kretanja po desnoj traci.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Dec 2006, 06:19 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21
Citiraj:
Ej, to sam video pre godinu dana kad sam ugrađivao gas u auto!

Batali auto, bicikla je zakon :lol:
Ugledaj ser malo na bracu kineze :roll:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]