forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 23 Jan 2021, 12:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2006, 22:10 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
Da li bi neko mogao da mi nabavi clanak iz avgusta ili septembra iz Ibarskih Novosti pod imenom "Bunkeri gde im mesto nije". Pretrazila sam internet arhivu, ali nisam naisla na ovaj clanak. Ili sam ga mozda preskocila :? :?

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2006, 23:14 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Tekst je iz 22.IX 2006.
Bio sam siguran da sam ga tada ubacio u IN :roll:

VANDALIZAM
,,Bunker” gde mu mesto nije

Slika
U noći između srede i četvrtka, za sada nepoznati ,,neimari”, na platou ispred Duhovnog centra Svetog vladike Nikolaja Velimirovića, od kamenih gromada i ploča sagradili su građevinu nalik bunkeru ili pećini. Na ulazu u građevinu postavljena je parkovska klupa, krov je naprvaljen o kamenih ploča ,,ojačan” granama polomljenim u parku. Celo zdanje ukrašeno je vaznama cveća uzetim ispred ulaza u knjižaru Duhovnog centra. Neke od njih su polomljene, a ulaz u Duhovni centar je naružnjen rasutom saksijkom zemljom, gomilom papira i pivskim bocama. Gomila pivskih boca nalazi se i u samoj građevini za koju đakon Radoš Mladenović reče da je najverovatnije delo grupe narkomana.
- Mi se godinama suočavamo sa problemom noćnih druženja narkomana i pijanaca u parku. Pored klupa, neposredno do Duhovnog centra mesecima ujutro sakupljamo odbačene špriceve i boce od piva i drugih alkoholnih pića. Odbačeni špricevi su posebno opasni za malu decu koju roditelji vode u vrtić. Upozoravali smo vlasti da se park mora srediti, da se mora osvetliti. Neki planovi postoje, ali nedostaju novčana sredstva - kaže đakon Radoš i napominje da će ovih dana razbacane gomile kamenih ploča, namenjenih popločavanju platoa ispred Duhovnog centra, biti uredno složene i obezbeđene.
,,Građevinski radovi” u parku trajali su najmanje nekoliko sati, verovatno je uposleno bilo više lica, pa je pravo čudo kako to nije primećeno na vreme, bilo od građana bilo od organa reda i mira. Možda i jeste, čućemo narednih dana.
Đakon Radoš je negirao bilo kakvu povezanost ,,bunkera” ili ,,pećine” sa SPC, a o događaju je obavešten i SUP Kraljevo.
R. Sarić

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2006, 00:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
alazovic
Citiraj:
,,Građevinski radovi” u parku trajali su najmanje nekoliko sati, verovatno je uposleno bilo više lica, pa je pravo čudo kako to nije primećeno na vreme, bilo od građana bilo od organa reda i mira. Možda i jeste, čućemo narednih dana.

............ili bolje receno nikad.
Nas organ reda i mira - spava ili je u kafani ili.... samo nije gde treba.
Najlakse je da uzmu radar u ruke a ko nam unistava grad njih bas briga. A sto bi se brinuli kad to nije njihov grad.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2006, 00:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
Alexandre hvala ti puno!!!! :)

Evo zasto me je ovaj text toliko interesovao....
...zato sto znam ljude koji su to uradili i apsolutno smatram da je njihov potez debilan. Cist primer kako besposlicarenje i parazitiranje kod roditelja unistavaju mladost :x
Da su nalazili spriceve i igle, nije istina, ali ne mogu da zamerim coveku sto je hiperbolisao: ovo mu je prva i mozda poslednja prilika da je mogao javno da kaze nesto, pa se bori za sebe.
Istina je da se tu alkoholisalo i da je tu cesto "otpadala" sva sumnjiva ekipa ili kako ih vec nazivaju u gradu...........ali zbog toga ja ne mogu vise normalno da prodjem kroz park posle 12. Uvek sam imala obicaj da sa nekim drustvancetom sedim tamo (naravno da se nismo drogirali i ostalo.......) a sada mi odmah traze licnu kartu [koju nemam!!!] i pocnu da drze i predavanja i ostalo. I sada stvarno policija nije normalna.... gde god da prodjem sa nekim ko je ~specificno~ obucen odmah nas startuju...... Desilo mi se da sam setala sa drugom (koji je inace ogroman i celav) i startovali su nas sa spikom da je on skins i ostale gluposti.... I tako nekoliko dana za redom!!! To je stvarno uznemiravanje.

Znam da je super sto su malo resili da idu u kontrolu i da probaju da zaustave neke stvari, ali zar moraju svakog da cimaju za rukav, nekoliko puta u toku veceri sa pricom "je l' se drogiras; da nisi mozda u nekoj sekti; sta radis ti subotom vece u 1 sat na ulici???? "

Lepo je sto zele da srede grad, ali ne radi se to tako...

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2006, 12:56 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Majesty of the Nightsky je napisao:
Alexandre hvala ti puno!!!! :)

8)

Evo zasto me je ovaj text toliko interesovao....
...zato sto znam ljude koji su to uradili i apsolutno smatram da je njihov potez debilan. Cist primer kako besposlicarenje i parazitiranje kod roditelja unistavaju mladost :x

E, a recimo ja uopšte ne smatram ovo za debilan potez, iako ne znam ekipu neimara - One kamene ploče, kao i ostali deo parka su ruglo grada! To što je ad-hok ulepšana jedna kuća (ili dve) u parku na krilima expanzije pravoslavlja meni ništa ne znači ako okolina svega toga ne služi svrsi. Deca iz Bataljona i vrtića koja se tu igraju već su "rasplanirali" većinu ploča po parku, drugi deo je upropastilo vreme (kiša, mrazevi) a treći je pokraden - zašto to neko nije objavio nego je jedina "smislena" građevina bila povod ovog teksta...

Da su nalazili spriceve i igle, nije istina, ali ne mogu da zamerim coveku sto je hiperbolisao: ovo mu je prva i mozda poslednja prilika da je mogao javno da kaze nesto, pa se bori za sebe.
Istina je da se tu alkoholisalo i da je tu cesto "otpadala" sva sumnjiva ekipa ili kako ih vec nazivaju u gradu.

Alkoholisalo se stalno, naravno, a što se tiče špriceva i igala... Držali smo do skoro vrtić tu u blizini i pre nego što vaspitači izvedu decu - morali su detaljno da pregledaju kvart za igru a sve zbog srče od flaša a i špriceva i igala koji su obično nalaženi u blizini klupa i pod drvećem! Video sam ih i sam i to je naša surova realnost...

Znam da je super sto su malo resili da idu u kontrolu i da probaju da zaustave neke stvari, ali zar moraju svakog da cimaju za rukav, nekoliko puta u toku veceri sa pricom "je l' se drogiras; da nisi mozda u nekoj sekti; sta radis ti subotom vece u 1 sat na ulici???? "
Lepo je sto zele da srede grad, ali ne radi se to tako...

To ti se zove odrastanje :) Mene su dok sam imao polumetarsku dužinu kose legitimisali, zavrtali mi rukave i pretresali me nekoliko puta - i uvek su se iznenađivali kad su ukapirali da ni cigare nemam!
"Ne pušiš? Nema to pojma, sve si ti to negde sakrio..."

Čim se ne uklapaš u mainstream - sumnjiv si. To je samo učvršćivalo moj utisak o "organima" kao ograničenim i nedostojnim funkcije koje obavljaju! A stečeni utisci se kod mene jaaako teško menjaju...

L.A.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]