forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 21 Jan 2021, 19:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2007, 16:54 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2007, 00:58
Dobra zarada na pesku iz Zapadne Morave

KRALJEVO - Mnogi vlasnici njiva i parcela kraj Zapadne Morave obogatili su se vadeći pesak i šljunak iz rečnog korita, priobalja i iz svojih njiva. Doskora niko nije obraćao pažnju na njih, pa se ova nelegalna i protivzakonita rabota, praktično, nesmetano obavljala. Kraj reke su "nikla" brda sakupljenog materijala koji se, kasnije, transportuje do brojnih gradilišta.

Vodoprivredni inspektori Raškog okruga apeluju na građane da pomognu u otkrivanju počinilaca jer ih je premalo da bi mogli uspešno da kontrolišu okolinu reke. Da bi se mogla obavljati zakonita eksploatacija peska i šljunka, potrebno je pribaviti saglasnost Ministarstva poljoprivrede i Javnog vodoprivrednog preduzeća "Srbijavode", odnosno njene radne jedinice u Čačku. Odobrenja su potrebna čak i kada se ovaj traženi građevinski materijal vadi iz privatnih parcela u priobalju reke.

- Problem i jeste u tome što su retki oni koji pribave potrebnu dokumentaciju. Po brojnim lokvama i bazenima može se zaključiti koliko je ovaj nezakoniti posao uzeo maha i kakvu dobit imaju oni koji se njime bave. Naših inspektora je premalo da bismo vršili efikasnu kontrolu i nadzor - kažu u vodoprivrednoj inspekciji Raškog okruga.

Po postojećem zakonu koji reguliše ovu oblast, oni koji vrše vađenje peska iz korita reke ili priobalja dužni su da plate i nadoknadu za svaki kubni metar iskopanog materijala. Ona je simbolična i iznosi svega deset dinara. Simbolične su, smatraju inspektori, i predviđene kazne za prekršioce zakona. Za fizička lica novčana globa iznosi deset, a za pravna 100.000 dinara. Tu kaznu, međutim, još niko nije platio.
www.glas-javnosti.co.yu

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2007, 18:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
potpuno podrzavam ljude koji zaradjuju na taj nacin, uz odredjene provere.
ako su ne zaposljeni ili zaposljeni prilikom cega zaradjuju nedovoljno za zivot svoje porodice, tako da je bolje da to rade nego da se odaju nekim kriminalnim radnjama od kojih bi imali gradjani vece stete.
nikada nisam bio cinkaros i to necu biti, tako da i kada bi video siromasne ljude kako se trude da zarade na taj nacin nikada ih ne bi prijavio.
bar se trude da izdrazavaju svoje porodice, na nimalo lak nacin.

ako je nekom stalo da zastiti nasu prirodu, bolje neka povede racuna gde i ko sece i krci nase sume, za nenormalnu zaradu, a to sto ljudi vade pesak, necemo ni osetiti da nam smeta. takvi se sigurno nece obogatiti za 10 traktora x 2.5 kubika u sezoni, tako da opet smatram da treba obratiti paznju na ljude koji se bogate na lak nacin.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2007, 21:05 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2007, 00:58
Slazem se s tobom :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2007, 00:47 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
ko ne zeli da uzima pesak od tih "koji pokusavaju da se obogate mukom", idite na beranovac imate mesto gde se krcmi pesak sa dunava, takodje dobar izbor.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2007, 01:10 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Ama ljudi, ne treba mi pesak bre :D
I necu da idem na Beranovac 8)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2007, 04:28