Pravoslavna crkva

Za verujuće - crkve, religija...

Moderator: Moderatori

Postod Julita » 28 Jul 2006, 02:32

Pazi, da mi se moja vera ne dopada, nebih je praktikovala, sve velike vere koje veruju u jednog Boga su lepe. Ne gledaj Pravoslavlje kroz politiku. Ja nisam rodjena u Srbiji, ali pripadam Srpskom Narodu, a Srpskom Narodu pripada Srpska Pravoslavna Vera. A ko ne zeli da pripada toj Veri, to je njegova odluka. Ja je dozivljavam s ljubavlju!

Ako bude prilike upoznacemo se, ako zelis naravno, pa ces da vidis da ja nisam takva, kakvom me ti smatras. Ti si par godina mladja od mene, ali zracis nekom cudnom energijom, i sirokom inteligencijom za svoje godine, ovo je sa moje strane kompliment za tebe. Ti ces za neku godinu da promenis neka tvoja misljenja ( bez obzira sada na Veru), i naucices da usporis tvoje brze reakcije, koje mozda nisu prikladne u svakom pogledu. Nekada moras malo da razmislis pre nego sto izustis. Ja ne namecem nikome moje misljenje. Na kraju zelim da kazem, da hvala Bogu, za svakog je ista pravda, ne vazno kojeg stava na planeti, za svakog je jedna te ista pravda a to je smrt, i naj kasnije ce tada da se shvate neke stvari u koje se sada ne veruje. Moje misljenje i moje ubedjenje.
Mikri vadi kalash
prst na obarachu
nemoj da se zamerash
ulichnom igrachu!
Korisnikov avatar
Julita
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21

Postod Majesty of the Nightsky » 28 Jul 2006, 05:13

Draga Julita,
Mislim da sam napomenula da ne mislim da si ti "takva" ali pricam ti o svojim opstim zakljuchcima.
Od srca ti hvala na komplimentima. Vrlo je moguce da cu ja promeniti svoje misljenje, trudim se da budem fleksibilnih stavova, jer drugacije ne bih mogla da se krecem kroz vreme. Shvati, nemam problema sto je pravoslavlja tice. Religija je jedna divna stvar koja nas ispunjava u svakom trenutku. To jedan novi svet za sebe u koji uvek mozemo da se sklonimo ili jednostavno da odemo, bez prethodnog bezanja. Nisam klinka, iako moje godine tako govore. Moje misljenje nije samo jedan obican mladalacki hir. To sto ja ne priznajem crkvu, pa shvati, tako sam vaspitana. Ni moji roditelji nisu, ni oni pre njih. Uvek sam imala slobodu da sama biram. Nisam ateista, jer mi je potrebno da ipak svoju veru vezem za nesto, samo da bi ona, makar prividno bila cvrsca. Jako je plemenito od tebe sto volis svoju veru i sto istinski uzivas u tome. I ja volim svoju veru, a sa druge strane sam takodje ponosna sto sam Srpkinja. Ne posmatram ja crkvu kroz politiku, nazalost, crkva se sama tako predstavlja. Uveli su nam veronauku u skole, kontrolisu nas stalno. Znam, mnogi ce reci da smo svi slobodni, ali emotivno ucenjivanje je najgora kazna koju neko moze da dobije. Pogotovu kada si dete, kao ja, i kada moras da trpis pritisak sto ne zelis da se prekrstis, jer ti to nista ne znaci, a ne zelis ni da im popustis. Nije lako kada te neko posmatra preko krsta. Ti si se ovde ponela kao zrtva, mada je konverzacija mogla da ode u skroz drugom pravcu. Zato ljudi koji pripadaju nekoj velikoj zajednici sve shvataju licno, jer je se grcevito drze. Ipak sam ja na nekom pragu zrelosti, sledece godine upisujem fax, znam koliko se trudim da spiritualno budem u oblacima. Sve sto me nije slomilo, samo me je ocelicilo. Julita, to sto ti verujes, to sto ja verujem, to sto svi mi verujemo, treba da zadrzimo za sebe. Sa drugima mozemo jedino da podelimo ljubav koju osecamo prema veri. Plemenito, nema sta...
Slika

Life could have been very different but then
Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42

Postod Julita » 28 Jul 2006, 23:47

Konzervativnost opicila u glavu i zatvorila sve prolaze

Ovo moram da shvatim licno, jer vernike smatras, prosto receno, glupim i ne dokaznim. Glupo je sad da se nadovezujemo na svaku rec koju smo napisale, jer mislim da ne mozemo da izvedemo neku "normalnu" konverzaciju, jer je previse agresivnosti u nekim od tvojih proslih postova, mada mi se ova zadnja poruka dopada, jer imam osecaj da si je smireno napisala ;) Nista majesty, ostavicemo ovako kako jeste, ti imas tvoje misljenje, ja moje, i neka svaka od nas bude srecna sa svojim ubedjenjem :)
Mikri vadi kalash
prst na obarachu
nemoj da se zamerash
ulichnom igrachu!
Korisnikov avatar
Julita

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21

Prethodni

Povratak na Duhovnost