Tomčetov ćale počasni građanin KV-a!

Mesto za diskusije o internacionalnim vezama Kraljeva sa drugim gradovima/mestima - Place for discussions about international relationships with other towns/places...

Moderatori: tomce, Moderatori

Tomčetov ćale počasni građanin KV-a!

Postod alazovic » 13 Okt 2006, 14:54

Zvanje po?asnog gra?anina optine Kraljevo dodeljeno je eraru arijeu, zameniku gradona?elnika Sen Foa - Lion Francuska, kao izraz posebnog potovanja za angaovanje na uspostavljanju partnerskih odnosa izme?u Kraljeva i Sen Foa - Lion i na razvijanju saradnje na polju privrede, medicine, kulture, obrazovanja i sporta izme?u naa dva naroda...

Umesto erara arijea, zbog slubene zauzetosti, zvanje po?asnog gra?anina uru?eno je njegovom sinu Toma arijeu:

Dragi prijatelji, pripala mi je izuzetno lepa dunost da u ime svog oca primim ovo visoko priznanje. Gospodin erar arije me je ljubazno zamolio da svima vama, a pre svih, gra?anima Kraljeva i srpskom narodu, prenesem izraze divljenja ovom vaem znaku ogromne panje. Dananji ?in je istovremeno potvrda iskrenih bratskih veza koje postoje izme?u Kraljeva i Sen Foa - Lion i mi u Francuskoj, kao i vi u Srbiji, znamo da bratstvo obavezuje, name?e poseban odnos i gradi poseban karakter.
Zato mi je o?inskom ljubavlju moj otac skrenuo panju da nau?im srpski jezik. To je jezik mog brata koji ?e, nadam se, imati razumevanje za moje izraavanje.

Uz ljudsko hvala, koje izbija iz dubine srca i due, da ne zaboravim i jo jednu poruku. Moj otac, koji ima 56 godina, pristao je da svoju drugu polovinu ivota po?ne da ra?una kraljeva?kim kalendarom, i to od dobijanja ovog najve?eg priznanja ?asti. iveli, hvala, i o?ekujemo vas u Francuskoj.

Pa ?estitamo i mi :)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod andjela pizelly » 09 Maj 2007, 01:34

Francuski i srpski prin?evi posetili De?je selo u Beranovcu kod Kraljeva
Nedostajale samo krune na glavama

KRALJEVO - Francuski i srpski prin?evi Filip arl de Orlean, vojvoda od Anuja i Aleksandar Pavlov Kara?or?evi? posetili su SOS De?je selo na Beranovcu kod Kraljeva.

NJihova kraljevska viso?anstva uverila su se u kakvim uslovima ive maliani u jednom od najsavremenijih i najure?enijih naselja te vrste u Evropi.

- Ovo je, zaista, divno mesto. Zadovoljstvo je videti da deci ovde smetenoj nita ne nedostaje, ali znam da u Srbiji ima dosta i maliana i odraslih ljudi kojima je pomo? potrebna. Mi ?emo uraditi koliko moemo da to vie sredstava iz Francuske bude usmereno ka ugroenim podru?jima u Srbiji, deci naro?ito - rekao je princ Filip arl de Orlean.
Maliani De?jeg sela priredili su zanimljiv program dobrodolice kraljevskim sinovima, ali bili su pomalo "razo?arani" to oni nisu izgledali kao iz bajke, "s krunama na glavama i to nisu mla?i".

- Dragi su nam svi gosti, a jo nam je drae kada nam u goste do?u prin?evi. Zahvalni smo im na interesovanju i na pomo?i koju nam pruaju. Mi se, ina?e, izdravamo od doma?ih i inostranih donacija, pa nam je svaka pomo? dobrodola - kae Vesna Jokanovi?-Mrakovi?, direktorka SOS De?jeg sela u Kraljevu.

Ovo naselje izgra?eno je pre tri-?etiri godine. U njemu je smeteno pedesetak maliana bez roditelja, a ive u tzv. SOS porodicama, odnosno u grupama po petoro-estoro.

O njima brinu "SOS-mame" koje su zadovoljile stroge kriterijume za obavljanje ovog "posla". Najmla?i stanovnik De?jeg sela ima jednu, a najstariji 17 godina.
www.glas-javnosti.co.yu
Korisnikov avatar
andjela pizelly
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 25 Jan 2007, 00:58

Postod kudravi » 17 Okt 2007, 19:06

Koja je privilegija biti po?asni gra?anin Kraljeva ?
Slika
Slika
Korisnikov avatar
kudravi
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 17 Dec 2005, 08:21

Postod kudravi » 11 Nov 2007, 16:27

Zna?i niko nezna ta je to biti po?asni gra?anin grada Kraljeva ?!?!?! :oops:
Slika
Slika
Korisnikov avatar
kudravi