Tech vesti

Mobilni telefoni, audio video oprema, tehnologija koja sve to prati i sve što je ljudski um napravio a da ne pripada već otvorenoj temi

Moderator: Moderatori

Postod QTA » 25 Jan 2007, 17:36

NAJVEĆI PROIZVOĐAČI BEZBEDNOSNOG SOFTVERA PODRŽAVAJU LANSIRANJE WINDOWS VISTE

Najveći proizvođači bezbednosnog softvera potvrdili su da će njihovi proizvodi namenjeni novom Microsoftovom operativnom sistemu Windows Vista biti dostupni u momentu njegovog lansiranja, 30. januara.

Tokom razvoja novog operativnog sistema Microsoft je tesno sarađivao sa proizvođačima anti-virusnog i softvera koji štiti računare od napada i zlonamernih programa, pa je tako njih 11 objavilo da imaju spremne proizvode koji su temeljno testirani i potpuno kompatibilni sa Vistom.

„Sigurno radno okruženje, zaštićeno od pretnji sa Interneta, virusa i hakera, sada je važnije nego ikada, kako firmama tako i pojedincima“ izjavio je na konferenciji za štampu održanoj u sedištu Microsofta Ben Fathi, potpredsednik odeljenja za sigurnost (Security Technology Unit), i dodao: „Windows Vista je najsigurniji operativni sistem koji smo do sada napravili, a uloga naših partnera koji proizvode softver je da kreiraju dodatne nivoe sigurnosti oko kompletne Microsoft Windows platforme. Zajedničkim radom omogućili smo korisnicima da se osećaju bezbedno i da sa više poverenja koriste svoje PC-jeve.“

Kompanije koje su objavile dostupnost svojih proizvoda su: CA, ContentWatch, GRISOFT, IMSafer, Kaspersky Lab, McAfee, Panda Software International, PixAlert, SafeBrowse, Symantec i Trend Micro. Na severnoameričkom tržištu korisnicima je dostupan i Microsoftov servis za zaštitu pod nazivom Live OneCare.

„AVG je spreman za zvanično lansiranje Windows Viste i mi smo jako zadovoljni što se nalazimo među prvima koji će obezbediti proizvode koji podržavaju novi Microsoftov operativni sistem. Zahvaljujući našoj saradnji, korisnici novog Windowsa će moći odmah da koriste svoj PC, bez brige za integritet njihovih podataka ili bezbednost tokom pretraživanja Interneta“ izjavio je Larry Bridwell, potpredsednik kompanije GRISOFT.
Slika
Kad sam dobar, zaista sam dobar. Kada sam zao - jos sam bolji
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod QTA » 07 Mar 2007, 17:17

Samsung postavio novu granicu kad je u pitanju brzina grafičke memorije
Samsung se sprema za proizvodnju ekstremno brzih memorijskih čipova koji će se koristiti na budućim grafičkim karticama.

Kompanija je juče objavila da će korisnici početi da dobijaju uzorke Samsungove GDDR4 memorije od 2GHz koja će da omogući prenos od 4GB u sekundi. Većina Nvidia i AMD ATI divizija trenutno koriste GDDR3 tip memorije koji se takođe može naći i na konzoli PlayStation 3. Samsung je rekao da se očekuje da će vodeća ekipa tržišta grafičkih kartica početi da koristi GDDR4 u narednih 12 do 18 meseci.
Slika
Korisnikov avatar
QTA

Postod QTA » 08 Mar 2007, 15:33

У „Интелу” направили најбржи силицијумски модулатор који ће знатно убрзати проток података у рачунарима
Научници из „Интела” начинили су најбржи силицијумски оптички модулатор, уређај који ласерски зрак исецка у низ пулсева, стварајући тако светлосне дигиталне „нуле” и „јединице”.

До средине следеће деценије ове направе помоћи ће да се израде рачунари у којима ће десетине процесора бити повезане светлосним везама (оптички линкови), што ће повећати моћ обраде података до неслућене висине.

Многи компјутери који се данас продају имају два или више средишњих процесора, спојених бакарним жицама, и тако остварују електронски проток. Компаније које производе процесоре најављују машине с неколико десетина па и више поређаних једне уз друге.

Познато је да бакарне жице не могу да поднесу количину електричних сигнала неопходних за такве рачунаре. Једино оптичке везе које преносе „јединице” и „нуле” у светлосним титрајима могу у једном потезу да пропусте вишеструку количину таквих података.

Справе за такав задатак већ се налазе у комерцијалној употреби за прослеђивање података на даљину. Али су направљене од несвакидашњих материјала који су веома скупи за личне компјутере. Зато „Интел” и друге компаније дуго раде на осмишљавању сличних скаламерија од силицијума, општеприхваћеног индустријског материјала за рачунарске процесоре.

Тако је, на пример, 2004. тим под вођством др Марија Паникија, „Интеловог” стручњака за фотонику у Калифорнији, смислио силицијумски модулатор брзине од једног гигабита у секунди. Годину дана касније, уређај, који троши много енергије, натерали су до десет гигабита.

Да би га убрзали, морали су да унесу измене у самом склопу. Нови се пали и гаси на заслепљујућих 30 гигабита у секунди!
Уз мала преиначења модулатор ће достићи 40 гигабајта. Буде ли тако, за десет година, отприлике, инжењери ће објединити модулатор са осталим уређајима да би успоставили оптичке везе између процесора. Предвиђа се да ће тада сваке секунде преносити застрашујуће билионе битова у секунди. А то је једнако обради 800 дигиталних фотографија ласерским зраком сваке секунде!
Slika
Korisnikov avatar
QTA

Prethodni

Povratak na Tehnika - ostalo...