Web Cam u centru ?

...o mestima u Kraljevu koje volite, pored kojih prolazite i (ne) zastajete: trgovi, zgrade, parkovi, obale, skrivena mesta...

Moderator: Moderatori

Web Cam u centru ?

Postod botswana23 » 06 Apr 2005, 08:28

Sta mislite jel bi se moglo nekako postaviti webcam negde u centru za primer kod Milutina ?

Bas bi bilo super da vidimo live sta se dogadja u KV !!!
botswana23
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 05 Apr 2005, 13:06

Postod alazovic » 06 Apr 2005, 09:26

Bilo bi super, samo trebalo bi da se nadje neko da to i finansira:

24h server sa konstantnim pristupom internetu, naravno u nekom prostoru sa kojeg bi se video trg...

Boze zdravlja, mozda ce nekad i biti moguce. Sad - tesko...

Pozdrav
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod ja » 07 Apr 2005, 20:31

PA TO JE ODLICNA IDEJA!
AJDE NEKA NEKO TO FINANSIRA!
SO KRALJEVO?
ja

Postod bebidoll » 09 Apr 2005, 01:10

haha....pa to bi stvarno bio dream come true!!! bg posmatram svaki dan :cry: ...poludeh od te kamere...a jos i da se postavi ka milutinu...e onda bih crkla!! :D :D ne bih se odvajala od kompa...mada se ni sad ne odvajam...

pzzzz
Korisnikov avatar
bebidoll
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 01 Feb 2005, 20:44

himera2

Postod rufus » 05 Jun 2005, 13:22

to nije toliko tesko ,bez ikakvog finansiranja ja to mogu postaviti ali da se broadcustuje lokalno preko wirelessa sto nebi valjalo za dialup korisnike.Sto se tice broadkastovanja preko neta ni to nije toliko daleko ali je potrebno da se izdvaja 900 dinara mesecno za link 128k ka internetu
rufus

himera web cam pro 2

Postod rufus » 05 Jun 2005, 13:43

jos nesto,server ne mora da bude jaka masina , ne kazem da moze p1 ali mislim da bi bila dovoljna neka pristojna dvojka.Za lokaciju ako niko nemoze da ustupi mesto ko stanuje u kifli mislim da to moze da se postavi na krovu neke zgrade.Za server nije potrban monitor jer bih mogao sve to da namestim da se adminisrtira preko remota(znaci ja ili bilo ko drugi od administratora od kuce od kuce vrsi sva podesavanja ).Sto se neta tice za pocetak mislim da je dovoljno cak i 64k pa bih mogao da porazgovaram sa tipom koji drzi arhisoft o manjoj ceni. telefonski prikljucak nije potreban jer bi net isao preko wireless linka.
Sve u svemu ideja je odlicana a ukoliko ima nekoga ko je ozbiljnije zainteresovan za ozivljavanje ovakvog projekta neka odgovori na forum ili me nazove na 063 813 812 7

PoZZ
rufus

Postod alazovic » 05 Jun 2005, 15:25

Ma ajde da nadjemo lokaciju, o ostalome bi posle razmisljali. Mislim da je upravo lokacija to sto je najteze naci... Ubacimo comp nekome u kucu - njemu zasmeta zujanje ventilatora uvece i - ode kamera :oops:
A na krovu bilo koje zgrade - dodje par narkomancica, pokupe sve to i utope za 3 dzointa...

A svaka kinta koja se izdvaja mesecno, koliko god mala, ispadne mnogo u neko dogledno vreme...

Za kompjuter i za administriranje - to je (verovatno) najlakse srediti :)

Vala, kad je do sad nismo imali - mozemo jos malo da se strpimo... Imam ja neku lokaciju u vidu, imam net, imam i masinu, treba jos neke sitne stvari da zavrsim... Nije bas u centru, ali nazirace se i to! Ako bude - cucete, videcete... Pa kad bude mogucnosti, eto nas i u centru!!!

Pozdrav
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

sta bi sa ovom idejom

Postod Mister No » 06 Jul 2005, 10:11

Dragi moji sta bi sa ovom idejom ?

Boris
Mister No

Postod najgora_sam » 21 Sep 2005, 08:23

daj vam tu kameru.... :twisted:
najgora_sam
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 21 Sep 2005, 07:46

Re: himera web cam pro 2

Postod amigo » 31 Okt 2005, 08:15

Ljudi sve sam smislio. Na primer najgora ili neki drugi firmodrzac finansira kameru i router (pare su smesne, kamera + router sa wireless (bezicnim ) funkcijama kostaju oko 250 evra). Ti i a_lazovic sredite prenos slika sa kamere na neku webstranicu i ispod ubacite logo firme sponzora.

Prvih 3 meseca besplatno, posle placanje tako da se finansiraju troskovi neta. Nisam Sve stavio na papir ali otprilike ako postoji neka vatrena dusa da juri sponzore, do break-even nivoa se dolazi za oko 6 meseci...

S vremenom ako funkcionise i druge firme mogu da postave svoju reklamu...

rufus je napisao:jos nesto,server ne mora da bude jaka masina , ne kazem da moze p1 ali mislim da bi bila dovoljna neka pristojna dvojka.

Zasto ne uzeti IP kameru i bezicni router? pogledaj linkove dole.

http://www.lordpercy.com/linksys_wvc54g.htm

http://www.tigerdirect.ca/applications/ ... =D700-5210

Za lokaciju ako niko nemoze da ustupi mesto ko stanuje u kifli mislim da to moze da se postavi na krovu neke zgrade.

Dovoljno je da se postavi u prozor kod nekoga u Kifli... Nema zujanja sve sto treba je malo struje, pricamo na nivou baterija...

Sta kaze zakon. Da li se ovo smatra kao narusavanje privatnosti? Moze li bilo ko da postavi kameru bilo gde ili treba dozvola policije?

...pred sobom vec vidim kameru koja nadgleda ibarski most, pijacu, bazen... Viva Big Brother...

/amigo
Biti ili biti biven!
amigo
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Okt 2005, 06:17

Postod Biško » 27 Nov 2005, 02:36

Dobro bre, šta bi sa tom kamerom (kamerama, još bolje). Nema para, nema ideja, nema... Gde je zapelo? Ja sam za, svakako.

Hajde da napravimo listu stavki - tipa, treba nam to, to i to... A za ovo nam treba ovo, ovo i ovo... Pa da vidimo ko šta može da učini i da pomogne.

I da pomenem i taktiku gole fizičke sile - daj da vidimo koliko nas je pa da puknemo XX evrića svaki... Ma isplatiće se svaka sekunda Kraljeva uživo.

Pozdrav i živnite malo ljudi moji!
Korisnikov avatar
Biško
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jul 2005, 19:51

Postod amigo » 27 Nov 2005, 20:40

Biško je napisao:Dobro bre, šta bi sa tom kamerom (kamerama, još bolje). Nema para, nema ideja, nema... Gde je zapelo? Ja sam za, svakako.

Hajde da napravimo listu stavki - tipa, treba nam to, to i to... A za ovo nam treba ovo, ovo i ovo... Pa da vidimo ko šta može da učini i da pomogne.

Lista:
0. Definisanje cilja, svrhe, vremena u kojem se ovo moze sprovesti i resursa za obavljanje posla i finansiranja. Klucna osoba je vodja projekta.

1. Kamera
a) Finansiranje
b) Kupovina (istraga i benchmarking i na kraju odluka koju kameru kupiti).

2. Lokacija
a) Eventualno odabiranje najboljeg mesta u slucaju da mogucnost izbora postoji.
b)

3. Administrator
a) Osoba koja moze da izvrsi instalaciju, odrzavanje i innicira dalje razvijanje tehnike...

Ovo je jako, jako, jako tanak opis... Ostaju netaknuta dva glavna pitanja: Vlasnistvo i pravna odgovornost. Predlog moze biti da se osnuje udruzenje ili firma...

Kojeg si dela rad da se prihvatis Bisko?

Pozdrav,

/amigo
Biti ili biti biven!
amigo
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Okt 2005, 06:17

Postod Biško » 28 Nov 2005, 02:14

Par stvari. Najpre, mi koji više ne živimo u Kraljevu možemo dosta pomoći ali ne u prvoj fazi. U prvoj fazi posao moraju da završe Kraljevčani. Dakle mora se definisati šta zakon kaže o svemu ovome, ko je nadležan od zvaničnika i koje su opcije. To je broj jedan. Bez toga je sve ostalo uzaludno. Nakon toga ćemo već imati nekakav okvir u kome bi smo se kretali.

Hajde da zamolimo čika Administratora da nam kaže šta je on otkrio po ovom pitanju. Ne verujem da nije radio na tome, a znam i da ima političkih veza.

Krenimo od toga.

Inače, Amigo, da ti odgovorim - obzirom da više ne živim u Kraljevu i da igrom raznoraznih slučaja jako retko i dolazim do Kraljeva, mogu se uključiti u deo finansiranja. No, o tom potom, hajde najpre da krenemo redom.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
Biško
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jul 2005, 19:51

Postod alazovic » 28 Nov 2005, 19:33

Ajd napravicu neku varijantu cim nadjem malo vremena, videcu da li imam neku lokaciju, pa cemo da pravimo dalji plan za webcam...

Aleksandar
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod Biško » 12 Dec 2006, 00:02

И тако прође годину и кусур дана...
E sad neću ni kako ja hoću!
Korisnikov avatar
Biško
Kraljevčanin omladinac