Požar na Ćavi

...o mestima u Kraljevu koje volite, pored kojih prolazite i (ne) zastajete: trgovi, zgrade, parkovi, obale, skrivena mesta...

Moderator: Moderatori

Požar na Ćavi

Postod alazovic » 26 Mar 2007, 10:02

Gorela borova uma
NEPALJIVI IZLETNICI ZAPALILI ?AVU

KRALJEVO - Puna dva dana borili su se vatrogasci i umari s vatrenom stihijom koja je zahvatila borovu umu na visu zvanom ?ava, masiva planine Stolovi. Prema tvrdnjama umara, poar su izazvali nepaljivi izletnici jer prilikom odlaska s planine nisu ugasili vatru, koja je zapalila suvo li?e i travu i proirila se na umu jugoisto?no od sela Metikoi.

Zbog nepristupa?nosti terena, vatrogasna vozila iz Kraljeva nisu mogla da pomognu, pa su umari i vatrogasci bili prinu?eni da vatru gase vodom iz ''naprtnja?a'', gumenih ranaca u koje staje 25 litara vode.

- Prizor je bio stravi?an. Borovi su prili?no visoki, a kad ovakva uma gori, ne moe se vatri pri?i blie od 50 metara. Ipak, uspeli smo da je obuzdamo. Apelujemo na izletnike da vode ra?una i da vatrice koje zapale da bi rotiljali, obavezno ugase - kae Milanko Obradovi?, komandant Vatrogasno-spasila?ke jedinice iz Kraljeva.

Kurir, 22.mart2007. (M. M. - SINA)

Tuna vest za prave ljubitelje prirode... Uzgred, ?ava se ne nalazi na Stolovima nego u okviru grebena Go?a, a od Stolova ga deli reka Ribnica!
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod QTA » 26 Mar 2007, 12:48

Toliko o poznavanju (M.M) dopisniku Kurira, o okolini Kraljeva :(
O zalosti, ko je sve dopisnik :?
Slika
Kad sam dobar, zaista sam dobar. Kada sam zao - jos sam bolji
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod alazovic » 26 Mar 2007, 15:57

Ma Milos je OK lik a i dobar mi je prijatelj, ali mu je geografija verovatno losija strana...

Slika

Ali ipak, sa ?ave je ubedljivo najbolji panoramski pogled na Kraljevacku dolinu i svakome preporucujem da ode do gore i da pogleda :)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod QTA » 26 Mar 2007, 16:57

Ma znam ga i ja, odavno vec.
Sta ce mu geografija - vidi se i sa DD :D
Slika
Kad sam dobar, zaista sam dobar. Kada sam zao - jos sam bolji
Korisnikov avatar
QTA