forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 14 Nov 2019, 02:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Apr 2006, 19:06 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Ja uslikao i postavio:

Slika

Vi ga tumačite i komentarišite 8)

Pozdrav, Aleksandar

p.s. Grafit se nalazi na Kuli 3, do ulice Vojvode Putnika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2006, 23:52 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Pa mi sami. Svako ubija svoj sopstveni grad. Da je neko slucajno sa strane dosao da nam "ubije" grad, taj bi vec bio mrtav. Da se lako zakljuciti da smo svi mi samoubice svojih gradova. Ubijamo ga polako i sa svih strana i u svim oblastima. A zasto :?: Samo da ne bude kako oni drugi kazu.
Predlozio bih, mada nisam siguran da ce se prihvatiti, jer smo suvise lenji,ravnodusni i kao da zivimo u nekom drugom gradu, da kada se vecina nas slozi oko neke teme posaljemo mail skupstini opstine na sve adrese. Posto i mi predstavljamo glas naroda, pa onda neka se cujemo. Dajte da kad god nesto nevalja ili je dobro da se oglasimo.
Niko nas nece pustiti da udjemo u odbornicku salu i nesto kritikujemo. Ali zato imamo mogucnosti da udjemo na druge nacine i na druga mesta. :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2006, 13:42 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
Na prvom mestu lokalni urbanisti.
Za samo desetak poslednjih godina bezobzirno je uništeno skoro sve što je preostalo od stare gradjanske arhitekture u istorijskom centru Kraljeva, baš kao i sama ideja planiranog grada koji je kontinuirano stvaran od donošenja prvog regulacionog plana po nacrtu arh. Laze Zubana 1832. godine. Uništeno je staro urbano Kraljevo, pregnuće i ponos generacija kraljevčana, a na njegovom mestu nikla je bezlična betonska mahala, prostor lišen osnovnih urbanih kvaliteta.
Motivi današnje gradnje su očigledni i opštepoznati, a pominjaje nekakvog kontinuiteta u planiranju je krajnje licemerno. Njom je jednostavno obrisano stopedeset godina naše istorije i identiteta. U civilizovanim narodima koji drže do sebe, briga prema sopstvenom kulturnom i graditeljskom nasledju je neprikosnovena, i ovako nešto, što se može okarakterisati samo kao kulturni genocid, ne samo da bi bilo nemoguće već bi svaki sličan pokušaj bio zakonski sankcionisan. Kod nas izgleda da ne postoji ni moralna odgovornost.

Kraljevo pokoj ti duši.

Pozdrav :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2006, 18:37 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2006, 16:38
E, admine ako te mrzi uslikaj jos neke grafite, pa otvori novu temu samo za njih, ali neke lepe grafite, ako te mrzi, docicu ja jedan danu KV bajsom pa cu da slikam redom, pa da ti nekako to dostavim, da ubacis.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Avg 2006, 19:19 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Avg 2005, 00:21
Sumatraista je napisao:
Na prvom mestu lokalni urbanisti.
Za samo desetak poslednjih godina bezobzirno je uništeno skoro sve što je preostalo od stare gradjanske arhitekture u istorijskom centru Kraljeva, baš kao i sama ideja planiranog grada koji je kontinuirano stvaran od donošenja prvog regulacionog plana po nacrtu arh. Laze Zubana 1832. godine. Uništeno je staro urbano Kraljevo, pregnuće i ponos generacija kraljevčana, a na njegovom mestu nikla je bezlična betonska mahala, prostor lišen osnovnih urbanih kvaliteta.
Motivi današnje gradnje su očigledni i opštepoznati, a pominjaje nekakvog kontinuiteta u planiranju je krajnje licemerno. Njom je jednostavno obrisano stopedeset godina naše istorije i identiteta. U civilizovanim narodima koji drže do sebe, briga prema sopstvenom kulturnom i graditeljskom nasledju je neprikosnovena, i ovako nešto, što se može okarakterisati samo kao kulturni genocid, ne samo da bi bilo nemoguće već bi svaki sličan pokušaj bio zakonski sankcionisan. Kod nas izgleda da ne postoji ni moralna odgovornost.

Amin, brate !

Slika

Vrh

PostPoslato: 03 Sep 2006, 02:00 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2006, 04:12
alazovic je napisao:
Ja uslikao i postavio:

Slika

Vi ga tumačite i komentarišite 8)

Pozdrav, Aleksandar

p.s. Grafit se nalazi na Kuli 3, do ulice Vojvode Putnika

Odavno bolje pitanje nisam chula! Znash ko je ubio grad (pored nas samih koji smo to dozvolili) - kurte i murte koji su se ovde sjatili s' koca i konopca! Zaustavi bilo koga na ulici i pitaj odakle je, gde je rodjen, gde je odrastao. Ako nadjesh 3 kraljevchanina - vodim te na sladoled!

Vrh

PostPoslato: 03 Sep 2006, 10:39 
Big boss!
Korisnikov avatar

el bitch'zzz je napisao:
Zaustavi bilo koga na ulici i pitaj odakle je, gde je rodjen, gde je odrastao. Ako nadjesh 3 kraljevchanina - vodim te na sladoled!

Pa, evo recimo ja ne kažem da sam iz Kraljeva nego iz Lasca (ili kako su nekada pričali, pre palatalizacija i sličnih stvari - iz Lakca) i ponosim se time!
A moji su "sišli" u Kraljevo pre oko 150 godina...
Po kevinoj strani su u KV došli oko Svetskih ratova iz sličnog smera, iz Slatine (opština Čačak), od Lasca udaljenog 5,5km vazdušnom linijom. Moja keva, iako je rođena u Kraljevu i može da sabere jedva par godina života u Slatini - ako čuje da je neko iz Čačka, odmah ga zove zemljakom :roll:

Sve u svemu, da li sam ja kraljevčanin i da li "nalaženje" moje porodice zaslužuje taj sladoled kaži mi ti?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 03 Sep 2006, 13:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
el bitch'zzz
Citiraj:
Zaustavi bilo koga na ulici i pitaj odakle je, gde je rodjen, gde je odrastao. Ako nadjesh 3 kraljevchanina - vodim te na sladoled!

U pravu si 100%. Ali bice ih vise od 3 :)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 03 Sep 2006, 21:55 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Alozovic, ima poentu...

Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Sep 2006, 11:56 
Big boss!
Korisnikov avatar

Ma razumem ja vas...
Ali razumite i vi to da je de fakto kraljevčanin svaki onaj kome u ličnoj karti piše da mu je mesto prebivališta u Kraljevu, sviđalo se to nekom ili ne.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2006, 00:46 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2006, 04:12
Nismo se razumeli. Ne mislim na okolinu KV-a, vec konkretno na "juzznu prugu". U svom rodjenom gradu, meni posao treba da daje neko ko je juche doshao ovamo sa Kosova! Zvala sam skoro neke oglase za gajbu, od 5 pozvanih brojeva - na 3 mi se javio neko sa "juzznjachkim" akcentom!
Rizikujem da me neko ovde opasno napljuje zbog ovakvog stava, ali tako je. Da se ne lazzemo, ogroman broj ljudi deli moje mishljenje, ne izmishljam ja sad toplu vodu! Sorry!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2006, 14:23 
Big boss!
Korisnikov avatar

Ma razumem ja tebe (i tvoja osećanja) u potpunosti!
Nego - jel možemo mi tu nešto da promenimo? NE! Tako nam je kako nam je...

Dakle, ono što rekoh u prethodnoj poruci ostaje... A ako se neko oseća kraljëvčaninom, ma odakle da je, niko mu to ne može oduzeti (koliko god to neko pokušavao da mu ospori)...

Što bi rekla jedna poznata KV faca na Veselom spustu 2006. u direktnom TV prenosu: "Veseli spust smo izmislili mi koji smo sa Kosova, iz Pazara i Sjenice došli dolinom Ibra..." :roll:

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2006, 14:55 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

alazovic je napisao:
Što bi rekla jedna poznata KV faca na Veselom spustu 2006. u direktnom TV prenosu: "Veseli spust smo izmislili mi koji smo sa Kosova, iz Pazara i Sjenice došli dolinom Ibra..." :roll:

A ja igram tenis...

Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2006, 20:08 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
Istina je da su nas preplavile mase došljaka koje nisu htele ili mogle da se uklope u postojeći kulturni obrazac i da je to jedan udarac od koga zasigurno nikad nećemo da se oporavimo. Ali istina je i da su oni većinom nevoljnici koji nisu izbegli svojom voljom i da nije sve zlo od njih. Pedeset godina komunizma i konstantna negativna selekcija dovele su do toga da su danas na odlučujućim pozicijama najgori i najnesposobniji. Ne mislim (samo) na aktuelnu vlast i ja među strankama na lokalnom nivou zaista ne vidim nikakvu razliku. Uostalom, ko su danas najuticajni i najbogatiji ljudi u Kraljevu a kojima ama baš nijedna vlast nije bila suprotstavljena !? – što privredni, što klasični kriminalci koji bi u iole normalnijem vremenu bili tamo gde im je mesto i zveckali bukagijama.
Istine radi treba reći i to da niko od njih nije pravi Kraljevčanin, niti rođenjem niti duhom, a nazvati ih tako bila bi uvreda prema svim onim divnim ljudima koje je ovaj grad izrodio.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2006, 19:05 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Bas tako.
Ali nekako mislim da u totalitarnom komunizmu, sva ova danasanja g%^na nisu mogla tako lagano isplivati.
Samo kada pogledam, koji su fantomi idoli klincima, shvatim da "daleko je sunce..."

Slika

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]