forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 03 Avg 2020, 11:02

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2007, 23:48 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 26 Sep 2007, 21:37
Gde ćemo mi (Kraljevčani) kadu svom gradu budemo manjina u odnosu na Kineze ? :( :?:.

Da ću posle smrti,da mu se osvetim

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2007, 01:19 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
to pitanje su mnogi postavljali ranije, gde ce kraljevcani kada ima mnogo raseljenih sa kosova, pa jbg, zivi se, tu smo svi, sta da se radi
zasto onda kinezi smetaju, kada oni bar i ne prave probleme

kada ste videli da kinezi u kraljevu napravili tucu ili neku drugu glupost?

nek su zivi i zdravi kinezi
zivela kina :D:D:D:D:D:D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2007, 16:02 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Pa ljudi moji zar ne nadjoste neko zgodnije mesto da pisete o KINEZIMA

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2007, 16:53 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Prebacio...

Uzgred, baš su kinezi fini i uredni, za razliku od pojedinih kraljevčana :oops:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 03 Okt 2007, 23:38 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
tako jeee

ziveli kinezi

i jos vise kineskinje:D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Nov 2007, 17:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02
Stvarno imaju kulturu, daleko ispred svih nas, samo mozemo da ucimo od njih, nemam zamerke.
Ja ih i ne primecujem.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2007, 20:49 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
Oziris je napisao:
Stvarno imaju kulturu, daleko ispred svih nas, samo mozemo da ucimo od njih, nemam zamerke.
Ja ih i ne primecujem.

I ja ih ne primecujem, valjda shto su mali :lol:
Shala....kina style je oke....

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2008, 14:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40
Oziris je napisao:
Ja ih i ne primecujem.

Имају културу да једу голубове и пацове :lol:

Имамо и ми културу. :idea:

Шта да учимо од њих?? Како продати ђубре сиромашном народу?! Жалосно. :?

Кинези лоше утичу на економско и морално стање у држави. Чудно ми је да "демократе" подржавају Милошевићева дела. :roll:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2008, 23:35 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2006, 04:12
E tiki ajde za*ebi vishe to "mitingovanje" i politizovanje svega shto se kaze!

A shto se tiche kineske "kulture" u dragom nam gradu Kraljevu, tu se slazem sa tobom!

Fali mi ono vreme kad grad (i narod u istom) nisu smrdeli na jeftinu kinesku, bakterioloshki neispravnu garderobu! Kad po jednosobnim stanovima nije zivelo njih 10/15!

Isto kao shto mi fali MOJ grad bez plastichnih kesa po drvecu (tzv. "prishtinskih dekoracija")... fali mi kraljevachki naglasak!

:evil: :evil: :evil:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2008, 10:04 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2005, 08:21
Čuo sam veoma zanimljivu priču na gradskim ulicama ...

Navodno je neka žena otišla u kin. prodavnicu "London", a muž je čekao ispred.
Prodavnica se zatvorila, a žena još nije izašla.
Muž je to prijavio policiji. Policija je našla ženu u magacinu prodavnice vezanu.
Nekoliko dana kineske prodavnice nisu radile.
Daljom istragom je utvrđeno da je to neka organizovana grupa za trgovinu organima. :shock:

E sad ... ovo je sve nezvanično ... moguće da je ovo još jedna urbana legenda ... :roll:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2008, 16:08 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2005, 08:21
Citiraj:
KRALJEVO – Vest je stigla iz jedne kraljevačke srednje škole. „Brižni” profesor upozorio je decu da ne zalaze u prodavnicu kineske robe u samom centru grada, „jer je pre nekoliko dana policija tamo otkrila gomilu dece u podrumu koja je trebalo da budu prodata kao ’belo roblje’. Otkriće je usledilo slučajno kada je jedna majka ostavila petnaestogodišnju kći da razgleda robu dok ona ode do obližnje cvećare, međutim, kad se vratila kćerke nije bilo u prodavnici. Prodavci Kinezi kazali su da ne znaju kuda je devojčica otišla. Majka je pozvala policiju i slučaj je rešen… Prodavnica je sada zatvorena…”

Neverovatnom brzinom priča se širila, halo-efekat je doprineo da izgleda malo drugačije, ali je smisao isti tako da se i ovdašnji novinari često susreću sa pitanjem poznanika „o onom detetu u kineskoj prodavnici”.

– Takve glasine nisu slučajne – kaže za „Politiku” Svetlana Dražović, psiholog. – Oni koji se bave psihološkim marketingom, propagandom i manipulacijom uvek znaju za koje se potrebe to radi, a često imaju i odabranu ciljnu grupu. Inače, glasinama najčešće podležu osobe koje nemaju jasno formirane stavove, recimo mladi, zatim nezrela lica, sugestibilni pojedinci…

Ova glasina verovatno je krenula iz „kuhinje” trgovačke konkurencije, motivisana profitom. Samo mesec dana starija priča o tome kako su putnici iz autobusa slučajno zatekli na delu roditelje koji su pokušavali ubistvom da se oslobode neželjeno rođenog deteta bila je još strašnija izmišljotina. Brzo se proširila zahvaljujući i doprinosu jedne lokalne televizije koja je to plasirala kao „nezvanično” saznanje.

– Ljudi su skloni da šire glasine i zbog toga što se pričajući strašne stvari sami sebe „rasplašuju”, smatrajući da se sve događa „tamo nekom drugom”. Zatim, etiketiranjem se projektuje ono loše na druge, a mi smo skloni da etiketiramo, ketegorišemo… Mehanizam prihvatanja glasina je najčešće obrazložen željom „hoću da budem obavešten, zanimljiv, da znam sve što i drugi” – kaže Svetlana Dražović.

Ne dobijaju, naravno, sve neistine „status” glasine. Prema nekim istraživanjima, čovek dnevno, u proseku, izgovori više stotina laži, svesnih, nesvesnih, zlonamernih, dobronamernih… Većina ih je iz interesa, ne samo materijalnog, nego i iz psihološke koristi, recimo da se ulepša stvarnost, da se izbegne neprijatnost, da se ponudi bolja slika o sebi. Pamte se i prepričavaju neke od tih „lepih” laži, poput onih koje je kazivao Tiosav, kraljevački kafedžija koji je, izgleda, i sam bio ubeđen u „fantaziju” o sebi kao borcu sa Sutjeske, Neretve…

„Bio sam iza Save kad je na Sutjesci poginuo”, ponavljao je često svoju priču Tiosav, dodajući da je heroj Sava uspeo samo da izusti: „Tiosave, preuzmi komandu, spasi ovaj narod…” Zna se i za njegovu nepokolebljivu tvrdnju da je, valjda još iz rata, bio drug sa Titom, odnosno sa Josipom, kako ga je uvek u priči oslovljavao. To da je Josip znao da zaustavi „plavi voz” i kod njega svrati na „čašicu rakije i meze” mnogi su čuli, ali nikad nisu videli. Od Tiosava su mnogi i doznali da je, negde na putu prema Zagrebu, svojevremeno imao defekt na kolima – otkinuo mu se ventil na gumi.

– Kad, iznenada, naiđe kolona, izađe Josip… – pričao je Tiosav.

– Šta je bilo, Tiosave? – upitao je Tito, navodno starog prijatelja.

– Kad sam mu objasnio, Josip, ne trepnuvši, zavuče ruku u džep i izvadi šaku ventila. Veli da mi se nađe.

Tako je govorio Tiosav, najčešće svojim gostima u kafani o Titovoj pažnji prema „prijateljima” i njegovom „drugarstvu” na drumu.

Išao je Tiosav i na more, onda kad ga je na Tjentištu presrela mečka.

– Tiosave, šta ćeš, prošao si Sutjesku i Neretvu, izađi pred mečku – rekao je sebi. – Kad mečka samo podiže šape, a ono u jednoj poveliki glogovak. Uzmem klešta iz kola, izvadim glogov trn i ona samo mahnu i zadovoljna ode. Posle, kad sam se vraćao izađe ista pred kola. Ja već poneo klešta…Kad ona šapom, koju je, dok nisam prišao, držala iza leđa, pruži mu teglu meda… i ode. Više je nisam viđao – tvrdio je, „zanimljivi” Tiosav, verujući, izgleda, sam sebi.

Ima još sličnih neistina i od drugih autora u ovom kraju i biće ih, svakako, uvek, ali je u poslednje vreme više onih sračunatih, poput popularnog „spinovanja”, koje više štete mogu naneti, ali čije su čari za mnoge, takođe, neodoljive, pa im i gola istina ništa ne može.

Izvor: Politika

Ispala ... JBG

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]