forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 15 Nov 2019, 14:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Taksisti
PostPoslato: 19 Apr 2006, 15:58 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Pricasmo o izmestanju tenka, a sta cemo sa taksistima? Gde ce njih da izmeste?
Sta mislite o njihovom broju, uslugama, voznji(cesto pomislim da neki nemaju ni dozvolu), o mestima za taxi stanice???
Da li bi svako Taxi vozilo trebalo da ima KV registraciju, ili da placaju dazbine po drugim gradovima a da voze po Kraljevu?
Mislim da bi tu trebalo uvesti malo vise kontrole.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 11:58 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Pokusaj da se sve to uredi u Beogradu zamalo nije izazvalo krvoprolice!
Bojim se da bi slicno moglo desiti i kod nas...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Apr 2006, 16:57 
Korisnikov avatar

Pa necemo bre da ih streljamo :lol: Samo neka registruju vozila i firme u nasem gradu. Sto su oni bolji od nas ostalih :?:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 15:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2006, 16:38
Pazite sta mi se jednom desilo, vracam se sa nekog rodjendana, sednem u profi i krenem za Podunavce, covek seo ja napred i naravno krenem da se vezem, kad ce on meni: "Nemoj da se vezes zabranjeno je", a ja ga pitam: "Ko je zabranio?", on kaze: "Ja", ja njemu i inat zavezem pojas, a on krene, prvo pitao na radio da li je neko isao ka Podunavcima, javi se jedan, on ga pita da li ima pandura i taj lik rece da nema, vozi ga on 90 Km/h svuda, a kad dodje u Ratinu na brdo samo se prekrsti, nagazi i nije spustao ispod 130 Km/h, bilo mi je super, ali kad pomislim posle mogli smo bre negde da izginemo, otkud ja znam dal je on pijan ili sta vec...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2006, 16:06 
Korisnikov avatar

Drugi put se i ti prekrsti, za svaki slucaj :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2008, 10:10 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51
U Kraljevu ima nas oko 30-tak posto legalnih (regularnih) taksista sa radnom dozvolom, prijavljeni, plaćamo porez i ostalo, ovo resto sve divljaci. Saobraćajni inspektori korumpirani (ima ih dvojica).

Nema zdrave konkurencije zato je i taksi usluga u Kraljevu užasna.

Inače taksirao sam i u Beogradu (5-6 godina), tamo lepo ide saobraćajni inspektor, marica (ili džip) sa interventnom, jedan saobraćajni policajac, i vozilo čuvenije kao pauk. Ako vas zaustavi saobraćajna inspekcija ranije su se divljacima skidale reg.tablice na dva odnosno pet dana, u zavisnosti da li mu je prvi put.
Sada više nema oduzimanje tablica nego zaplena vozila sa kojim se taksira bez dozvole (divljači). Vozilo se oduzima i ide još iste sedmice na prodaju (licitacija). Znao sam momka u Bgd-u koji je samo što je kupio novu Oktaviju super A, ali bez taksi dozvole, naleteo na inspeksciji na Vračaru, oduzmu mu vozilo i prodaju ga iste sedmice. Nažalost to je bio povod da sebi oduzme život (obesio se). Interventana je uvek tu jer se niko mirno ne rastaje od svog vozila.

Iako sam veliki zagovornik toga da svaki taksista treba da ima taksi dozvoli (kod nas radnju) nekako mi je žao kada vidim kako nekom oduzimaju vozilo, nažalost izgleda da je to jedini efikasan način da se suzbije divljačenje.

Tih mera u Kraljevu još nema, ali uskoro je svašta moguće.....

Inače što se tiče taksija u Kraljevu, to je veoma dugačka (pa i dosadna) priča, uglavnom se svodi da ima dosta nezapsolenih (uopšte u Kraljevu) te da to nekolicina jako vešto iskorištava kao najprostiju radnu masu, da mu solidan auto i 25% od pazara a ovaj mu rinta 12 sati svaki dan. Nažalost većina tih momaka nije svesno koliko ih magarče i iskorišćavaju. Po meni je najgori onaj ko je to sve omogućio tj. ko to sve odobrava, opet sve ide prema politici, kažem ja dosadna uobičajena priča.
Jahači se menjaju ali konji ostaju uvek isti :roll:

Vrh

Tema posta: Re: Taksisti
PostPoslato: 14 Okt 2008, 20:22 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 04 Sep 2008, 19:04
iskreno znam da je zakonom propisano koliko jedan grad moze ima taksi vozila, a cifra je vezana za broj stanovnika.... moguce i da su prekobrojni, ali imam samo pozitivna iskustva po pitanju usluge... za razliku od Beogradskih ovi su deca, a oni po Bg idioti...

Vrh

PostPoslato: 04 Jan 2009, 21:52 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2005, 00:24
Ja msilim da bi obicnim ljudima treabalo zabraniti da voze kola! Sto oni da voze i da smetaju taksistima, kad su taksisti Bogom daNi?!?

Ne moze, bre, da se vozi normalno od njih! Cast izuzecima, ali veliki deo je neka balafurdija, sto se juce ispilila!

7 godina iskustva, pa licenca za taxi, i tacka! Minimum!

Vrh

PostPoslato: 09 Jan 2009, 21:54 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42
glup predlog. zar ne mislis da ima ljudi koji vozacku dozvolu poseduju i vise od 7 godina, pa ipak nisu dobri vozaci? ja siguram da ima dobrih vozaca u kraljevu, mislim na taxiste, samo je to velika retkost.

a jos nesto, dobri vozaci voze autobuse i kamione po svetu. za taxi ostaju nize klase (cast retkim izuzecima)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]