forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 20 Nov 2019, 08:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Tenk
PostPoslato: 01 Mar 2005, 13:45 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 20 Jan 2005, 15:01
U proslom broju ibarskih procitao sam da postoji sansa da se tenk u Kraljevu skloni, zato sto navodno podseca na bartoubilacki rat. Mozda jeste tako ali on je ipak jedan deo grada a i samih gradjana, i ne razumem kome je to sad palo na pamet :evil: .

Vrh

Tema posta: Re: Tenk
PostPoslato: 13 Mar 2005, 09:26 
gile je napisao:
U proslom broju ibarskih procitao sam da postoji sansa da se tenk u Kraljevu skloni, zato sto navodno podseca na bartoubilacki rat. Mozda jeste tako ali on je ipak jedan deo grada a i samih gradjana, i ne razumem kome je to sad palo na pamet :evil: .

Kako su krenuli uklonice oni sto sta u ovom gradu. Bilo bi dobro da mi njih preduhitrimo pa da ih uklonimo pre nego sto im jos kakva idiotska ideja padne na pamet! Bilo bi bolje da pripaze na cistocu, na zelene povrsine (parkirana vozila po zelenim povrsinama), pasa lutalica svakim danom sve vise. Neka oni ostave spomenike i ostala kulturna dobra na miru, neka se pozabave nekulturom koja sve vise unistava ovaj nas nekada lep grad.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2005, 08:46 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2005, 08:21
Tenk u centru grada again and again podseca na ludilo koje je inace karakteristika naseg naroda. Treba ga eliminisati sto pre, po svaku cenu. :!:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2005, 11:51 
kao prvo tenk nije spomenik i nije autentican jer je americki ha ha
ja bih ga odmah iseckao u komade :twisted:
dosta tih militantnih fazona- znas tu je dom gde matori neradnici igraju sah po ceo dan i tu je za svaki slucaj tenk tek da se zna ko je ko, i to okrenut ka gradu (setite se tenkova 9. marta 1991. i kako je slavna jenea izasla na studente)
zato napolje iz grada i tenk i dom jenea :!:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 22 Jul 2005, 21:14 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06
U pravu ste. Sklonicemo taj tenk i staviti neki VECI. hahaha Mislim da je tenk bio nemacki pa su ga `drugovi` partizani `osvojili` ili nashli pokvarenog pored puta shtavec i onda oslobadjali redom sve gradove. A mozhda su se Nemci povukli zbog Crvene armije, u svakom sluchaju oni su nas oslobodili Nemaca a mi se jedva njih oslobodismo. U svakom sluchaju, zadrzhao bih taj tenk i stavio transparent na njega `GRUBEROV TENKIC`. hahahaha

Vrh

Tema posta: Huh!
PostPoslato: 22 Jul 2005, 22:47 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2005, 19:51
Dobro ljudi, koliko od vas zna gde je Dositejeva ulica? A koliko od vas zna gde je Kidričeva? Svidelo se to nekome ili ne, istorija se ne može jednostavno izbrisati ili izmestiti. Takvi smo - kakvi smo. Sa tenkom ili bez njega. Pa ako je tu već toliko godina, zašto ga sklanjati. Pa jednom smo to već uradili sa Milutinom. Na kraju krajeva, sutra kada prošetamo sa decom kroz grad, šta da im pričamo? Kako nam je grad nastao pre godinu-dve?! E nije! I zato ostavite sve te spomenike i stara imena na miru. Sve je to deo nas samih, naše prošlosti i, nadam se, budućnosti. To su spomenici naše gluposti, pameti, kukavičluka, hrabrosti... Svega. Oni koji su pravi kraljevčani znaće o čemu pričam. Oni koji to nisu... Pa i oni imaju svoj grad do koga im je verovatno stalo.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2005, 22:15 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Okt 2005, 06:17
Tenk, kao i neki drugi spomenici po parkovima, sto ljudi sto topova, iako oruzje (protiv cega sam principielno protiv kao sredstva za resavanje konflikata) predstavljaju izmedju ostalog simbol otpora protiv fasizma i hegemonije. To se ne sme mesati sa komunizmom koji je bio ideologija jednog dela onih koje spomenici predstavljajuili "ratnickim mentalitetom" srpskog naroda...

Tim delom nase istorije se mozemo ponositi!

/Amigo

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2005, 23:10 
Tenk je deo istorije grada, kao takav SRBA i borbe protiv fasizma, nije bitno ko ga je napravio, ili ciji je, to je tenk kojim je oslobodjeno Kraljevo od fasista, dakle simbol borbe za slobodu, kakav bre bratoubilacki rat pominjete, pa nisu se njime klali partizani i cetnici.
Ne treba ga uklanjati, vec renovirati, ocistiti ofarbati i srediti sve oko njega, pa koliko vas je reklo ikad " kod tenka" ja bar milion puta, i bilo bi mi krivo da ga sklone, sta zatim sledi, Milutin, pa spomen park, pa ono iz parka autobuske, i sta, sbog cega su se dedovi borili, da bi mi bili mlakonje jel??????????
Ja sam bio u svojoj kuci sve vreme bombardovanja ' 99 i padale su bombe na 300-400 metara od kuce 72 dana s vremena na vreme, preko 200 bombi i znam kako je bilo e sad kako je bilo boriti se za slobodu i golim rukama oduzeti neprijatelju i isterati ga sopstvenim oruzjem?
To je ponos a ne nasilje, u ostalom sta su radili tu, nismo mi bili u Nemackoj, nego oni kod nas i to na silu, i mi ispadosmo agresori ma nemopj majku mu/

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2006, 09:25 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 20 Feb 2006, 09:18
Anonymous je napisao:
kao prvo tenk nije spomenik i nije autentican jer je americki ha ha
:!:

Mladicu, u oslobadjanju Kraljeva 1941.g. su cetnici koristili tenk, da li bas ovaj koji je parkiran ispred Doma vojske ne znam, ali je svedocanstvo herojske borbe JVO-a sa pocetka 2. rata, i kao takav predstavlja svetle stranice istorije ovog grada, istorije, koja se na zalost, ne pamti bas dugo

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2006, 13:53 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Citiraj:
Ne treba ga uklanjati, vec renovirati, ocistiti ofarbati i srediti sve oko njega, pa koliko vas je reklo ikad " kod tenka" ja bar milion puta, i bilo bi mi krivo da ga sklone, sta zatim sledi, Milutin, pa spomen park, pa ono iz parka autobuske, i sta,

a mozda malo i podmazati, zlu ne trebalo :lol:

Isti oni koji su Milutina vec sklanjali sa trga kod doma JE-NE-A su postavili tenk.

Citiraj:
sbog cega su se dedovi borili, da bi mi bili mlakonje jel??????????

Mlakonje?! Ovaj deo mi nije jasan, da li to znaci, ako ostane tenk-nismo mlakonje, ako ode....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2006, 13:59 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Citiraj:
Mladicu, u oslobadjanju Kraljeva 1941.g. su cetnici koristili tenk, da li bas ovaj koji je parkiran ispred Doma vojske ne znam, ali je svedocanstvo herojske borbe JVO-a sa pocetka 2. rata, i kao takav predstavlja svetle stranice istorije ovog grada, istorije, koja se na zalost, ne pamti bas dugo

Da, ali tenk, ciji god da je nije i ne treba da bude spomenik. Pogotovo ne onako okrenut ka Milutinu.
Istu situaciju imamo sa poznatim "spomenikom" u Dositejevoj ulici - tzv. avion. Raspiitajte se gde jos na svetu postoje skulpture ili spomenici aviona i sta simbolizuju kada je avion nosnim delom usmeren na dole.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2006, 16:06 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Uvek je bilo i bice onih ZA i onih PROTV (a ima i ANTIPROTIVNIH). O bilo cemu da se radi. Ako ga sklonimo (TENK) uvredicemo one koji su da ON tu ostane i obrnuto. Zato nisam pametan sta uraditi sa tenkom. Mislim da ima mnogo precih stvari oko kojih treba "lomiti koplja" ali uz dogovor i razumevanje. Prece bi bilo promeniti ponasanje nasih lokalnih ( a bogami i republickih) politicara. Da se okrenu pravim stvarima. A za tenk ce mo lako, jer nije mnogo ni bitan.

Pogledajte samo onu zgradu na uglu Omladinske i Olge Jovicic-Rite. Kao da je tenk u nju gadjao. To je sramota, u centru grada!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2006, 17:37 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Ljudi, tenk će u svakom slučaju da ode prema sadašnjem predlogu urbanističkog rešenja trga Sv. Save, sviđalo se to nama ili ne :)

Citiraj:
Pogledajte samo onu zgradu na uglu Omladinske i Olge Jovicic-Rite. Kao da je tenk u nju gadjao. To je sramota, u centru grada!!!

Ona jeste grdna, ali nije sigurno i jedina! Mada je na takvom mestu da je pola kraljevčana primećuje.
Slabo tu šta može da se uradi, obzirom da je to zgrada u privatnom vlasništvu. Da su stanari hteli da je srede, verovatno bi to već davno uradili!!!
Što se tiče opštine (ili Stambenog?), ne verujem da oni imaju budžet za takve popravke.

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Mar 2006, 23:55 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Tu zgradu sam pomenuo samo sto je u pravcu TENKA. A kada se ulazi u grad sa te strane prvo sto pada u oci je ONA. Sigurno da nije jedina ali je na udarnom mestu. Mozda stanari koji zive u njoj nemaju sredstava da je srede, ali je ruglo za grad Kraljevo. Zato bi gradske vlasti trebale nesto uciniti (pomoci stanarima) da se malo dotera makar spolja. Pa makar bilo i ono "spolja gladac a unutra jadac"

I kad smo vec kod doterivanja grada, kako se osloboditi navike da ne lepimo plahate (raznoraznih sadrzaja) na mesta koja nisu predvidjena za to. Ako nista, kad im prodje aktuelnost da ih onaj koji ih je tu stavio i SKINE.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2006, 18:24 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
QTA:

Citiraj:

Ne znam kako ti je baš ta zgrada pored sve novogradnje zapala za oko? Arhitektonski gledano, ona je vredan primerak predratne srpske "moderne" a i ovako oronula meni ne izgleda tako strašno. Po mom je stramota, recimo, ona shizofrena metalna konstrukcija pored šah kluba i cela ona betonska mahala što je nikla na keju. Da ne dužim, pošto to nije tema topika, ali bruka i sramota je sve što je tzv. Direkcija za planiranje i izgradnju uradila u poslednjih desetak godina. Grad nam više ne liči ni na šta.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]