Hocete li da mi pomognete!?

Imate neki problem, tražite informaciju... Pitajte ovde!

Moderator: Moderatori

Hocete li da mi pomognete!?

Postod Claudia » 31 Dec 2006, 14:18

caos svi postovani i dragi kraljevcani =D> ! Otkrila sam slucajno ovaj sajt i naravno registrovala sam se..! :lol: Potrebna mi je vasa pomoc...

pisem diplomski rad u martu i tema ce da bude vezana za mlade mame. sto znaci da cu da intervjuisem oko 6 mladih mama koje su dobile dete oko 2000. Sa mladim mamama mislim na one koje su maloletne dobile bebu.
Posto ne mogu da intervjuisem nekoga koga poznajem trebala bi mi vasa pomoc. Dali si ti mlada mama? ili poznajes mladu mamu? MOLIM TE [-o< javi mi se.

Diskrecija je maksimalna i ona se podrazumeva :-$ . ako imas neka pitanja rado odgovaram na njih..!
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 31 Dec 2006, 13:39

Postod Claudia » 31 Dec 2006, 19:36

neko?
[-o<
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Postod Julita » 31 Dec 2006, 20:49

Ja bih ti rado pomogla ali nisam mama... ;)
Mikri vadi kalash
prst na obarachu
nemoj da se zamerash
ulichnom igrachu!
Korisnikov avatar
Julita
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21

Postod Claudia » 01 Jan 2007, 21:18

Julita: ako te sretnem u ovom ukletom gradu :wink: pitacu te dali mozda poznajes nekog ili nekog ko poznaje nekog... :oops:

stvarno mi je potrebna sva pomoc...
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Postod daniela » 02 Jan 2007, 00:58

Ja predlazem drugu putanju. Prvo se pojavis u instituciju npr. Bolnicu ili pak Opstinu (Maticna sluzba) normalno sa potvrdom da si student ili bilo kakav dokaz da radis to sto radis. Objasnis o cemu se radi i sigurno ce te uputiti na prave adrese, a od tvoje sposobnosti zavisi da li ces uspeti dalje i kako ces to da odradis :D
Korisnikov avatar
daniela

Pridružio se: 15 Jun 2006, 16:23

Postod Claudia » 02 Jan 2007, 01:06

Daniela: u pravu si. samo ima jedan (mali :wink: ) problem: ja dolazim iz svedske na 3 sedmice da pisem svoj rad. tako da nemam vremena da onda jurim devojke. sve moram ovako "preko zice" :?
a pitanje dali bi mi neko iz npr bolnice ili doma zdravlja izasao u susret sto se toga tice. razmisjlala sam ja o tome. Jer onda bi oni moralo najpre da pitaju devojke dali zele da ucestvuju pa tek onda da proslede podatke - mora se postuje privatnost... 8)

laku noc svima i nadam se odgovorima sutra :lol:
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Postod Claudia » 04 Jan 2007, 23:28

ajde neko!!!
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Re: Hocete li da mi pomognete!?

Postod QTA » 05 Jan 2007, 00:12

Claudia je napisao:caos svi postovani i dragi kraljevcani =D> ! Otkrila sam slucajno ovaj sajt i naravno registrovala sam se..! :lol: Potrebna mi je vasa pomoc...

pisem diplomski rad u martu i tema ce da bude vezana za mlade mame. sto znaci da cu da intervjuisem oko 6 mladih mama koje su dobile dete oko 2000. Sa mladim mamama mislim na one koje su maloletne dobile bebu.
Posto ne mogu da intervjuisem nekoga koga poznajem trebala bi mi vasa pomoc. Dali si ti mlada mama? ili poznajes mladu mamu? MOLIM TE [-o< javi mi se.

Diskrecija je maksimalna i ona se podrazumeva :-$ . ako imas neka pitanja rado odgovaram na njih..!

Interesantna tema Claudia.
A zasto bas oko 2000.god??? :shock: . Ne verujem da bi ti bilo ko pricao o tome posle 6god
Slika
Kad sam dobar, zaista sam dobar. Kada sam zao - jos sam bolji
Korisnikov avatar
QTA

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod malena_LIKI » 05 Jan 2007, 02:25

:roll: :roll: :roll:
Kada sam dobro,
dobra sam,
ali kada sam zla,
onda sam zaista bolja!!!
Korisnikov avatar
malena_LIKI

Pridružio se: 22 Avg 2006, 15:23

Postod daniela » 05 Jan 2007, 03:06

Claudia je napisao:Daniela: u pravu si. samo ima jedan (mali :wink: ) problem: ja dolazim iz svedske na 3 sedmice da pisem svoj rad. tako da nemam vremena da onda jurim devojke. sve moram ovako "preko zice" :?
a pitanje dali bi mi neko iz npr bolnice ili doma zdravlja izasao u susret sto se toga tice. razmisjlala sam ja o tome. Jer onda bi oni moralo najpre da pitaju devojke dali zele da ucestvuju pa tek onda da proslede podatke - mora se postuje privatnost... 8)

laku noc svima i nadam se odgovorima sutra :lol:

Deluje mi pomalo neozbiljno iskreno da ti kazem. Dolazis iz Svedske da pises rad ovde...
Pa zasto to nisi tamo odradila...
Korisnikov avatar
daniela

Pridružio se: 15 Jun 2006, 16:23

Re: Hocete li da mi pomognete!?

Postod Claudia » 05 Jan 2007, 13:27

QTA je napisao:[quote="
A zasto bas oko 2000.god??? :shock: . Ne verujem da bi ti bilo ko pricao o tome posle 6god

Zato sto je proslo izvesno vreme i eticki je jednostavnije intervjuisati nekoga koje je najteze emocije ostavio iza sebe. Isto tako kada smo stariji i kad nam je proslost "u retrovizoru" lakse je znati sta je zapravo bilo dobro, sta je bilo manje dobro sta bi moglo biti drugacije itd...
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Postod Claudia » 05 Jan 2007, 13:32

daniela je napisao:[quote=

Deluje mi pomalo neozbiljno iskreno da ti kazem. Dolazis iz Svedske da pises rad ovde...
Pa zasto to nisi tamo odradila...[/quote]

Sta ti zapravo deluje neozbiljno? Ne razumem :oops: ! Ovde je uobicajeno da se ide u inostranstvo da se pise rad a posto imam bebu od godinu dana nisam bas u mogucnosti da odem u new york da pisem nego dolazim u kv. Pocice muz i beba samnom i da usput posetimo porodicu... Jel ti sad deluje ozbiljnije?

Ima li ko predlog kako da nadjem ove devojke. Stvarno mi je jako bitno. Imate li veze da potegnete? Tema je vrlo bitna za razvoj ravnopravnosti zena i muskaraca. Nije uredu da tolikji broj devojaka maloletne radjaju decu i zauvek budu osudjenu na zivot kao domacice!!! A mozda i nije tako? To bi moja studija pokazala. I mozda pokazala vlastima koje potrebe postoje u drustvu....

Zato vas molim da mi pomognete!

ako imate jos pitanja rado ih postavite!!!
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Postod vranic_a » 05 Jan 2007, 13:55

Moram da reagujem, nisam mogao da se ovaj put suzdrzim.
Zbog cega bi te devojke bile osudjene da ceo zivot budu domacice, ako odaberu mogu biti jos nesto, ali u svakom slucaju, zena makar bila i doktor nauka, varjaca i metla joj vise nad glavom, jer kuca je ogledalo jedne zene. Zena je 3 stuba u kuci i mozda pola cetvrtog. Zena moze da podigne svog muskarca u visine i da mu pomogne, a moze i da ga upropasti samo tako. Ne znam zbog cega bi bile osudjene. Znam par slucajeva kojima se to desilo, ali izabrali su od dva zla ono manje, tako da im je u stvari dobro, odnosno bolje.
Mislim da danas zivimo u svetu gde ipak koliko toliko, covek ( muskarac i zena ) mogu birati sta i kako.
Iskreno znam samo za jedan ovakav slucaj koji ti trazis, i izabrala je manje zlo, mnogo manje. A sve ostale su nesto oko 18-20 dobile dete.
Definitivno mislim da nije tako, radi se o izboru izmedju dva zla, biras ono manje. A ako i nema zla, ne mora ostati samo domacica, moze i vise, za sta sam ja.
Da ne bude zablude, ja sam za to da muskarac uvek pomogne u kuci, sa kucnim poslovima, i u kuhinji, volim i sam da spremim svojoj dragoj neku finui vecericu uz svece.
Tesko ces bas tako nesto naci, dogadja se u siromasnim krajevima i gde ima problema u porodicama.
vranic_a

Postod Claudia » 05 Jan 2007, 17:53

vranic_a je napisao:Moram da reagujem, nisam mogao da se ovaj put suzdrzim.
Zbog cega bi te devojke bile osudjene da ceo zivot budu domacice, ....

bas u tome jeste poenta. da vidim i da razgovaram sa njima o tome koje imaju perspektive mogucnosti, koja im je porodica porekla itd. Nije to tako jednostavno pitanje!
a to da je zena stub porodice: ne slazem se jer mislim da par ima uzajamno odgovornost jedno za drugo kao i za sebe. svaliti to na zenu je samo staromodno i potice iz tradicionalnih razmisljannja o tome sta je zena...
Korisnikov avatar
Claudia
Kraljevčanin junior

Postod vranic_a » 06 Jan 2007, 14:55

S jedne strane si u pravu, ali nisam tako mislio, ne radi se o svaljivanju posla na zenu, ona je tu da u kuci organzuje i sredi neke stvari, idemo polako u off topic, nije mi to namera. Zivimo u razlicitim kulturnim okruzenjima i razmisljamo na razlicite nacine, svaka neprirodno ubrzana promena dovodi do deformacije, tako i u kulturi moze se desiti da se ode iz jedne krajnosti u drugu.
vranic_a

Sledeća

Povratak na Pomoć (Help!)