Crkva na Beranovcu?

Imate neki problem, tražite informaciju... Pitajte ovde!

Moderator: Moderatori

Crkva na Beranovcu?

Postod Hogar » 24 Jan 2007, 20:42

Da li neko zna ko je zaduen za Crkvu na Beranovcu?Crkva na Beranovcu kod meteoroloke stanice, koja je posve?ena velikom svetitelju Vasiliju Ostrokom.To do skoro nisam znao.Ako neko zna koji svetenik ili bilo ko je nadlean za pomenutu Crkvu.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod alazovic » 25 Jan 2007, 14:22

Paroh crkve Sv. Vasilija Ostrokog na Beranovcu je Prvoslav Bogdanovi?...
Znam mu i broj telefona ali to tebi preputam da na?e u imeniku :)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod Hogar » 16 Maj 2007, 02:45

Svaka ?ast na odravanju sajta i foruma.

Sajt na lep na?in (i sveobuhvatno) predstavlja Kraljevo.

Moda je mali off topic ali kada smo ve? po?eli o Crkvi Sv.Vasilija Ostrokog da i zavrimo.Paljivo sam pregledao prezentaciju Kraljeva i tu sam naiao na jedan propust, ba u vezi Crkve Sv.Vasilija Ostrokog.

U prezentaciji duhovnog ivota Kraljeva predstavljena je Saborna Crkva Sv.Trojice, Crkva Spaljivanja motiju Sv.Save, Manastir i?a, Manastir Studenica kao i katoli?ka Crkva.Tako?e postoji i stranica koja je u izradi pod nazivom seoske Crkve.
Jedna mi ba nije najjasnije, nije valjda da Crkvu u Kovanluku Sv.Vasilija Ostrokog ra?unate u seosku Crkvu, to je ipak deo Kraljeva (mislim nisu u pitanju Cvetke, Vrba, ?ukojevac, Goda?ica itd) skoro ceo deo Kraljeva preko reke ide u tu Crkvu, a sa druge strane niste nita prezentovali o pomenutoj Crkvi Sv.Vaslija Ostrokog, sem jedne fotografije u galeriji.Misim da se ovo moe ispraviti, ipak je crkva posve?ena velikom Svetcu i ?udotvorcu, a nalazi se bukvalno na tri minuta autom od centra grada.
Ja ivim u blizini Saborne Crkve te i njoj pripadam, ali gajim posebna ose?anja prema Crkvi Sv.Vasilija Ostrokog, te bih voleo da ista bude ravnopravno prezentovana.

Evo fotoa iz galerije velelepne Crkve u Kovanluku:

Slika
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Postod coper » 16 Maj 2007, 12:53

alazovic je napisao:Paroh crkve Sv. Vasilija Ostrokog na Beranovcu je Prvoslav Bogdanovi?...
Znam mu i broj telefona ali to tebi preputam da na?e u imeniku :)

za njega mi kazu mnogi ljudi iz kraja koji on pokriva, da mnogo voli da se svadja sa narodom. nekoliko puta sam bio i prisutan.
inace svaka cast, mislim da je skolovan u becu, na teologiji
Korisnikov avatar
coper
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod alazovic » 17 Maj 2007, 11:21

Hogar je napisao:Jedna mi ba nije najjasnije, nije valjda da Crkvu u Kovanluku Sv.Vasilija Ostrokog ra?unate u seosku Crkvu, to je ipak deo Kraljeva (mislim nisu u pitanju Cvetke, Vrba, ?ukojevac, Goda?ica itd) skoro ceo deo Kraljeva preko reke ide u tu Crkvu, a sa druge strane niste nita prezentovali o pomenutoj Crkvi Sv.Vaslija Ostrokog, sem jedne fotografije u galeriji.Misim da se ovo moe ispraviti, ipak je crkva posve?ena velikom Svetcu i ?udotvorcu, a nalazi se bukvalno na tri minuta autom od centra grada.

Ajd ako je neko voljan da napie (ili ve? da zamoli Prvoslava da to uradi) neki prigodan teksti? o toj crkvi - extra bi bilo da to isprati sa par fotkica, rado ?u to uvrstiti na svoje mesto na sajtu :)
I onu fotku koju imam - napravio sam sa u?a Ribnice u Ibar na nekoj bajkerskoj turi... Crkva se ina?e prelepo vidi sa Doma drutvenih mada poprili?no daleko ali vide?u da kljocnem neki put sa 10x zumom da vidim na ta ?e fotke da li?e!

A ako ba niko ne?e to da odradi, uradi?u ja za mesec, dva, pet...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod Hogar » 17 Maj 2007, 13:01

Vidi ovako Alazovi?u ja bih rado pomogao ali nemam tehni?kih mogu?nosti, primera radi nemam foto aparat koji bi napravio kvalitetnu fotografiju (ne ra?unam one plasti?ne kineske foto aparate).

to se ti?e sa ocem Prvoslavom sam stupio u kontakt, ali nekako nije ba voljan da neto puno pri?a, koliko sam procenio takav je ?ovek, pa bi moda valjalo da neko nastupi zvani?no te trai info pismenim putem od (i odobrenje da se objavi) odbora Crkvene Optine Sv.Vasilija Ostrokog u Kovanluku, te da bi se na taj na?in dobile informacije da bi se napravila prezentacija na sajtu.

to se ti?e oca Prvoslava Bogojevi?a, nadlenog paroha Crkve Vasilija Ostrokog.On je rodom beogra?anin, zavrio je dva fakulteta, uporedno (za ?etiri godine), jedan redovno jedan vanredno.Studirao je i diplomirao na ekonomskom i teolokom fakultetu u Beogradu.Ina?e je poligota, zna sigurno koliko sam mogao da "izvu?em iz njega" jedno pet, est jezika (tu ubrajam i takozvane "mrtve jezike" tipa staroslovenski, esperanto, latinski), od ivih jezika govori te?no (gramati?ki) engleski jezik, u Londonu je pre nego to je postao svetenik proveo oko godine i neto spremaju?i doktorat nauka na temu aglikanske crkve (oficijalna crkva u Britaniji), da li je dao doktorat ne znam (ne?e da kae).to se ti?e Austrije, tamo je bio na slubi kao svetenik SPC-a, te govori i nema?ki jezik.
Napisao je otprilike jedno 30-tak knjiga, ali ni jednu nije potpisao iz razloga, kako kae:"Nisam ja izmislio Hri?nstvo, ono postoji vie hiljada godina, ta bi ja mogao da izmislim novo, ja sam samo odre?ene knjige uprostio da bi bile pristupa?ne obi?nom ?oveku i da bi iste mogao da to bolje razume."
Sve u svemu ?ovek je genijalac, zato mu i nije lako sa nain ljudima kojima je sva druga re? psovka ili neka bljuvotina, i sve znaju najbolje, ?ovek bukvalno mora da se spusti nekoliko stupnjeva na nie da bi pri?o sa prose?nim ?ovekom, ljudi takvog intelektualnog kalibra su uglavnom ekcentrici i nepisano pravilo je da su po malo ?udni, ako pogledamo ire svi genijalci su bili nekako ?udni pa ?ak i devijantni, naravno to nije trend koji se prati ili gradi ve? neto to se name?e ljudima samo od sebe (nesvesno) takvih intelektualnih sposobnosti.Pored svega u dvadeset minutnom razgovoru sam stekao utisak da je ?ovek jako pricipijalan, to je po meni vrlina.Pokuao sam da ga navedem da zapo?nemo diskusiju o sektama tj. masoneriji u Kraljevu, te naoj zemlji, SPC-u i sli?no, ali tu me je naprasno prekinuo i rekao da uri, o?igledno da mnoge stvari zna ali dri "jezik za zubima" jar je masonerija duboko ula u nae drutvo.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Povratak na Pomoć (Help!)