Crkva na Beranovcu?

Imate neki problem, tražite informaciju... Pitajte ovde!

Moderator: Moderatori

Crkva na Beranovcu?

Postod Hogar » 24 Jan 2007, 20:42

Da li neko zna ko je zadužen za Crkvu na Beranovcu?Crkva na Beranovcu kod meteorološke stanice, koja je posvećena velikom svetitelju Vasiliju Ostroškom.To do skoro nisam znao.Ako neko zna koji sveštenik ili bilo ko je nadležan za pomenutu Crkvu.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod alazovic » 25 Jan 2007, 14:22

Paroh crkve Sv. Vasilija Ostroškog na Beranovcu je Prvoslav Bogdanović...
Znam mu i broj telefona ali to tebi prepuštam da nađeš u imeniku :)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod Hogar » 16 Maj 2007, 02:45

Svaka čast na održavanju sajta i foruma.

Sajt na lep način (i sveobuhvatno) predstavlja Kraljevo.

Možda je mali off topic ali kada smo već počeli o Crkvi Sv.Vasilija Ostroškog da i završimo.Pažljivo sam pregledao prezentaciju Kraljeva i tu sam naišao na jedan propust, baš u vezi Crkve Sv.Vasilija Ostroškog.

U prezentaciji duhovnog života Kraljeva predstavljena je Saborna Crkva Sv.Trojice, Crkva Spaljivanja moštiju Sv.Save, Manastir Žiča, Manastir Studenica kao i katolička Crkva.Takođe postoji i stranica koja je u izradi pod nazivom seoske Crkve.
Jedna mi baš nije najjasnije, nije valjda da Crkvu u Kovanluku Sv.Vasilija Ostroškog računate u seosku Crkvu, to je ipak deo Kraljeva (mislim nisu u pitanju Cvetke, Vrba, Čukojevac, Godačica itd) skoro ceo deo Kraljeva preko reke ide u tu Crkvu, a sa druge strane niste ništa prezentovali o pomenutoj Crkvi Sv.Vaslija Ostroškog, sem jedne fotografije u galeriji.Misim da se ovo može ispraviti, ipak je crkva posvećena velikom Svetcu i Čudotvorcu, a nalazi se bukvalno na tri minuta autom od centra grada.
Ja živim u blizini Saborne Crkve te i njoj pripadam, ali gajim posebna osećanja prema Crkvi Sv.Vasilija Ostroškog, te bih voleo da ista bude ravnopravno prezentovana.

Evo fotoa iz galerije velelepne Crkve u Kovanluku:

Slika
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Postod coper » 16 Maj 2007, 12:53

alazovic je napisao:Paroh crkve Sv. Vasilija Ostroškog na Beranovcu je Prvoslav Bogdanović...
Znam mu i broj telefona ali to tebi prepuštam da nađeš u imeniku :)

za njega mi kazu mnogi ljudi iz kraja koji on pokriva, da mnogo voli da se svadja sa narodom. nekoliko puta sam bio i prisutan.
inace svaka cast, mislim da je skolovan u becu, na teologiji
Korisnikov avatar
coper
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod alazovic » 17 Maj 2007, 11:21

Hogar je napisao:Jedna mi baš nije najjasnije, nije valjda da Crkvu u Kovanluku Sv.Vasilija Ostroškog računate u seosku Crkvu, to je ipak deo Kraljeva (mislim nisu u pitanju Cvetke, Vrba, Čukojevac, Godačica itd) skoro ceo deo Kraljeva preko reke ide u tu Crkvu, a sa druge strane niste ništa prezentovali o pomenutoj Crkvi Sv.Vaslija Ostroškog, sem jedne fotografije u galeriji.Misim da se ovo može ispraviti, ipak je crkva posvećena velikom Svetcu i Čudotvorcu, a nalazi se bukvalno na tri minuta autom od centra grada.

Ajd ako je neko voljan da napiše (ili već da zamoli Prvoslava da to uradi) neki prigodan tekstić o toj crkvi - extra bi bilo da to isprati sa par fotkica, rado ću to uvrstiti na svoje mesto na sajtu :)
I onu fotku koju imam - napravio sam sa ušća Ribnice u Ibar na nekoj bajkerskoj turi... Crkva se inače prelepo vidi sa Doma društvenih mada poprilično daleko ali videću da škljocnem neki put sa 10x zumom da vidim na šta će fotke da liče!

A ako baš niko neće to da odradi, uradiću ja za mesec, dva, pet...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod Hogar » 17 Maj 2007, 13:01

Vidi ovako Alazoviću ja bih rado pomogao ali nemam tehničkih mogućnosti, primera radi nemam foto aparat koji bi napravio kvalitetnu fotografiju (ne računam one plastične kineske foto aparate).

Što se tiče sa ocem Prvoslavom sam stupio u kontakt, ali nekako nije baš voljan da nešto puno priča, koliko sam procenio takav je čovek, pa bi možda valjalo da neko nastupi zvanično te traži info pismenim putem od (i odobrenje da se objavi) odbora Crkvene Opštine Sv.Vasilija Ostroškog u Kovanluku, te da bi se na taj način dobile informacije da bi se napravila prezentacija na sajtu.

Što se tiče oca Prvoslava Bogojevića, nadležnog paroha Crkve Vasilija Ostroškog.On je rodom beograđanin, završio je dva fakulteta, uporedno (za četiri godine), jedan redovno jedan vanredno.Studirao je i diplomirao na ekonomskom i teološkom fakultetu u Beogradu.Inače je poligota, zna sigurno koliko sam mogao da "izvučem iz njega" jedno pet, šest jezika (tu ubrajam i takozvane "mrtve jezike" tipa staroslovenski, esperanto, latinski), od živih jezika govori tečno (gramatički) engleski jezik, u Londonu je pre nego što je postao sveštenik proveo oko godine i nešto spremajući doktorat nauka na temu aglikanske crkve (oficijalna crkva u Britaniji), da li je dao doktorat ne znam (neće da kaže).Što se tiče Austrije, tamo je bio na službi kao sveštenik SPC-a, te govori i nemački jezik.
Napisao je otprilike jedno 30-tak knjiga, ali ni jednu nije potpisao iz razloga, kako kaže:"Nisam ja izmislio Hrišćnstvo, ono postoji više hiljada godina, šta bi ja mogao da izmislim novo, ja sam samo određene knjige uprostio da bi bile pristupačne običnom čoveku i da bi iste mogao da što bolje razume."
Sve u svemu čovek je genijalac, zato mu i nije lako sa našin ljudima kojima je sva druga reč psovka ili neka bljuvotina, i sve znaju najbolje, čovek bukvalno mora da se spusti nekoliko stupnjeva na niže da bi pričo sa prosečnim čovekom, ljudi takvog intelektualnog kalibra su uglavnom ekcentrici i nepisano pravilo je da su po malo čudni, ako pogledamo šire svi genijalci su bili nekako čudni pa čak i devijantni, naravno to nije trend koji se prati ili gradi već nešto što se nameće ljudima samo od sebe (nesvesno) takvih intelektualnih sposobnosti.Pored svega u dvadeset minutnom razgovoru sam stekao utisak da je čovek jako pricipijalan, što je po meni vrlina.Pokušao sam da ga navedem da započnemo diskusiju o sektama tj. masoneriji u Kraljevu, te našoj zemlji, SPC-u i slično, ali tu me je naprasno prekinuo i rekao da žuri, očigledno da mnoge stvari zna ali drži "jezik za zubima" jar je masonerija duboko ušla u naše društvo.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Povratak na Pomoć (Help!)