forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 19 Sep 2019, 04:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Feb 2007, 22:07 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51
Jel ima neko neki predlog za sledeće.Skoro sam na mreži nahvatao adwrare i to četiri infekcije koje su se zavukle u registru baze.
Inače dektetovao sam ih skeniranjem sa free programima koji nisu u stanju da ih oporave, kada probam da ih oporavim sa ozbiljnijim komercialnim trial programima oni ih samo dektetuju a oporavak traži kupovinu programa za šta ja nažalost sada nemam.
Inače skoro da nema poznatijeg programa da nisam probao da oporavim infekcije.Guglao sam i preuzimao dva dana programe tipa anti Adware&Spyware, skenirao, podešavao, pokušavao ali ništa.
Pa pitanje glasi da li neko zna neki program s`kojim ću moći da oporavim inficirano.
Ako niko nema predlog da li neko može da me posavetuje kako se ručno brišu inficirani ključevi u registru baze.

Vrh

PostPoslato: 04 Feb 2007, 00:17 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Hogar je napisao:
Jel ima neko neki predlog za sledeće.Skoro sam na mreži nahvatao adwrare i to četiri infekcije koje su se zavukle u registru baze.

Ne mora da znači da je to nešto ozbiljno, može čak da se desi da ti neki softver neće funkcionisati ako to skloniš! Npr, većina divx drajvera instalira i neki program koji ništa posebno ne radi (trebalo bi nekako da ispisuje reklame) ali bez njega ne možeš ništa da radiš... Proberi o čemu se radi pa sam proceni da li su te "infekcije" opasne ili ne.

Hogar je napisao:
Ako niko nema predlog da li neko može da me posavetuje kako se ručno brišu inficirani ključevi u registru baze.

Start/Run... Kucaj "regedit". Ako već imaš iz tog spyware programa tekst iz registrija, najlakše ćeš ga naći uz pomoć find opcije na ctrl+F. Ono što ti je selektovano - brišeš "delete" tasterom. Pazi samo da ne izbrišeš nešto što ti treba za funkcionisanje XP-a, da ne bi posle imao problema zbog toga.

Eventualno možeš upotrebiti File/Export da snimiš sadržaj cele reg. baze. Ako nešto pokvariš - sve vraćaš sa File/Import.

Vrh

PostPoslato: 04 Feb 2007, 02:59 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Hogar je napisao:
Inače dektetovao sam ih skeniranjem sa free programima koji nisu u stanju da ih oporave, kada probam da ih oporavim sa ozbiljnijim komercialnim trial programima oni ih samo dektetuju a oporavak traži kupovinu programa za šta ja nažalost sada nemam.
Inače skoro da nema poznatijeg programa da nisam probao da oporavim infekcije.Guglao sam i preuzimao dva dana programe tipa anti Adware&Spyware, skenirao, podešavao, pokušavao ali ništa.
Pa pitanje glasi da li neko zna neki program s`kojim ću moći da oporavim inficirano.

A jel ti pravi to neke probleme u radu?
Ako ne pravi ne diraj ih :D

Vrh

Tema posta: Vreme će pokazati
PostPoslato: 04 Feb 2007, 03:52 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51
Evo ovako.Zaraženo sam pronašao skeniranjem s`programom Advanced WindowsCare V2 Personal.Program koristim kada je bio u Beti i nikada mi nije davao nevažne i lažne podatke.Tačno je za sada nemam nikakvih problema, ali uvek tako počne i onda za par dana (otprilike) te samo počne, nestane mi calculator, te gube se prečice sve do toga da ne mogu da podignem sistem ni u safte mode.
Ostaviću ga par dana, ako počne da daje neke simptome ulazim u registar baze, i ako sam vremenom priznajem postao malo bolestan (kao lik za svoj auto iz priča iz radionice) za ovo kada mi da inficiranost i to u sa naznakom da je infekcija ozbiljnog (jakog) statusa.

Hvala na savetima vreme će pokazati o čemu se radilo.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]