forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 23 Jan 2021, 01:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Sep 2008, 04:09 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 26 Avg 2008, 19:09
Imam ASUS P5VDC-MX user guide MATIČNU PLOČU, računar sam kupio pre nepune dve godine, dosadašnja DDR2 RAM MEMORIJA mi je bila od 256MB 533MHz, a juče sam kupio od 1GB, u BIOS-u je AUTO-matski određeno 400MHz, mada sam ja njen rad promenio na 533MHz (vodeći se po predhodnoj memoriji), što se same nove memorije tiče sve je tehnički u redu, ne ''koči'' mi sistem, niti mi pravi bilo kakve značajne probleme, sem jednog koji me veoma zbunjuje, naime... kao što sam Vam već naglasio nova memorija ima 1GB, ali meni iz nepoznatih razloga taj 1GB nije ceo dostupan, već samo 448MB, i u BIOS-u, kao i u CONTROL PANEL-u u SISTEM-u jasno piše da je u računaru RAM 448mb, a ne 1GB, meni nije ni najmanje jasno šta je većinu te memorije zauzelo kada nakon njenog ubacivanja ništa nisam pipao, stoga Vas najlepše molim da mi pomognete u razjašnjenju ovog problema, biću Vam više nego zahvalan... Postoji li bilo koji način da iz te memorije izvučem maksimum, odnosno, da mi ceo taj 1GB bude dostupan? Ako postoji uputite me na koji se način to može ostvariti... Unapred HVALA!!!

edit: smanjio velicinu i debljinu slova...

Vrh

PostPoslato: 06 Sep 2008, 10:48 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Jel si ostavio obe memorije ili ti je samo ta nova u matičnoj? Ako si ubacio oba čipa, oni bi trebali da budu jedan pored drugog ako su različiti.
To je beše ploča sa integrisanom grafikom - da nisi možda dodelio grafičkom čipu 512MB rama u biosu?

Pozdrav...

Vrh

PostPoslato: 06 Sep 2008, 11:52 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 26 Avg 2008, 19:09
Prvo sam postavio do stare ovu novu memoriju, bile su obe, ali mi je to znatno usporilo sistem, pa sam staru izvadio, i u računaru mi je samo nova od 1GB. Da, na matičnoj ploči je integrisana grafika od 64MB, u BIOS-u je nisam dodavao sa RAM-a.

Vrh

PostPoslato: 08 Sep 2008, 15:19 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Onda ti definitivno ploča ne podržava taj 1M čip.
Vidi ti samo pola GB rama (512MB), oduzmi 64MB za grafiku i eto ti tvojih 448MB.

A možda su ti prodali polamegabajtni čip?

L.A.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]