forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 22 Jan 2021, 23:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jan 2006, 18:51 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Okt 2005, 06:17
Postoje li karte Srbije za GPS? Pogledao sam na svim glavnim proizvodjackim stranicama: Garmin, Navman, Tom-Tom... Ni traga ni glasa od Srbije i Crne Gore.

/amigo

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Jan 2006, 19:23 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Nisi dobro gledao :)
Naravno da postoji karta, ali samo za Garmin GPS-ove, azurira je firma InfoTeam iz Beograda, ujedno zvanicni distributer Garmin proizvoda za SCG, podzastupnik firme Navigo sistem iz Zagreba http://www.navigo-sistem.hr (ovlašteni uvoznik i distributer GARMIN International za Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, SCG i Makedoniju.)

http://www.garmin.co.yu/proizvodi.php?id=94

Trenutno je u verziji 2.0 i sadrži:

- Kompletnu putnu mrežu SCG, koja obuhvata međunarodne, magistralne, regionalne i lokalne putne pravce, kao i veći deo zemljanih puteva, staza i tragova.

- Sva naseljena mesta obeležena tačkom, a u većim mestima obeleženu i zonu pokrivenosti, sa prikazanim glavnim prolaznim putnim pravcima.
Prikazane su sve reke (veći tokovi poligonima) kao i bare, močvare, jezera, kanali, rukavci i sl.

- Na Dunavu je precizno ucrtana linija obale i ostrva kao i osovina plovnog puta od mađarske granice do pančevačkog mosta. Podatci su dobijeni od PLOVPUT-a i predstavljaju prvu kartu rečnog toka za komercijalne GPS uređaje u regionu.

- Dunav i Sava su u okolini Beograda prikazani preciznom linijom obale, Sava do Bariča a Dunav do Grocke.

- Prikazane su i površine nacionalnih parkova, tačkama su prikazani komercijalni i sportski aerodromi.

- U Beogradu su prikazane sve ulice sa nazivima, kao i preko 350 tačaka (hoteli, ambasade, crkve, pumpe, bolnice isl.) Ulicama su pokrivena i prigradska naselja: Borča, Kotež, Krnjača, Rušanj, Sremčica, Železnik, Surčin, Zemun polje i Batajnica.

Imas i par slika, da znas sta da ocekujes kad je kupis, mada se konstantno unapredjuje. Ucrtani su svi vazniji putevi KV opstine, a ja sam obecao da cu im poslati i track logove puteva koje sam ja biciklom prosao. Mogao bi to ove godine da spremim i da posaljem...

- - - - - - - - -

Eto, to je to! Ne znam koji GPS imas (ili planiras da nabavis). Ja sam sasvim zadovoljan sa svojim Garmin eTrex Legend-om. Koristim ga na MTB-u, pesaka i u autu...

Aleksandar

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 21:19 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Okt 2005, 06:17
Bas ti hvala. Skroz sam ovo omasio. Ti si Car!

Ja imam jedan u PDA (Windows Mobile 2003) integrisan GPS od firme koja se zove Navman.

Model je Navman Pin 570 http://www.navman.com/land/products/pin570/index.html Koristim ga samo u autu jer karte koje su sa njim po principu od vrata do vrata u zapadnoj evropi, dakle prilagodjene putevima.

Jednostavno izaberes kontakt iz Pocket Outlook-a kao destinaciju i program (Smart ST) te vodi do cilja uz video i audio naglasavanje skretanja: "In 500m turn left..." . Vrlo je prakticno za one koji telefoniraju i voze kao sto ja imam obicaj da radim, jer ne moras da mislis kuda da vozis.

Pogledacu da li postoji mogucnost da se kupi Garminov softver jer je hardwer sigurno standardan i dostupan kroz Windows Mobile API. Prema opisu na stranicima Navmana i Garmina izgledaju jako slicni po funkcijama.

Ako neko zna da li je ovo moguce nek mi se javi da ne gubim vreme (ja sam poslao pitanje Garminu jer oni imaju model iQue M4 koji je PPC baziran.

Hvala jos jednom

/amigo

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 13:29 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
amigo je napisao:
Pogledacu da li postoji mogucnost da se kupi Garminov softver jer je hardwer sigurno standardan i dostupan kroz Windows Mobile API. Prema opisu na stranicima Navmana i Garmina izgledaju jako slicni po funkcijama.

Lepo i realno to zvuči, ali pošto radim sa Garmin uređajima, nisam baš siguran da bi oni dopustili da njihov softver može tek tako da se koristi na drugim mašinama, bez obzira koliko su one slične - iste! Njihov interes je ipak da na svom hardveru zarade.
Da imaš samo PDA, mogao bi da kupiš samo cf-CUE GPS antenu (30.000 dinara kod nas) i da uđeš u Garmin familiju :)

amigo je napisao:
Ako neko zna da li je ovo moguce nek mi se javi da ne gubim vreme (ja sam poslao pitanje Garminu jer oni imaju model iQue M4 koji je PPC baziran.

Izašao je i model M5, bolji i napredniji...
Ali ako i ne možeš da ga koristiš kroz Garmin softver, probaj da se igraš sa Ozi Explorerom http://www.oziexplorer.com
Imaš verziju CE Ozija koja je namenjena za PDA. To nije program koji će da ti izrutira put, ali u njega možeš ubaciti skenirane karte, koje uzgred moraš da mapiraš - nije teško ukoliko nemaš puno karata :) , (ili da skineš gotove sa neta) pa da iscrtaš put kojim bi išao... U CE verziji Ozi košta 30 dolara, a može da se koristi i neregistrovan, uz (valjda) limit 20 minuta rada... Proveri samo da li Ozi podržava tvoj GPS...

Ja dosta koristim OZI, verziju za Windows 98/XP u kome planiram kompletne rute kojima prolazim biciklom (a i autom), sve to ubacim u GPS jako jednostavno i posle samo "pratim iscrtanu liniju" :)
Ujedno, u Oziju i analiziram logove mog GPS-a. Što bi se reklo, bez njega moj Legend ne bi umeo ni da živi!! Kroz Mapsource (Garminov originalni softver) samo ubacujem update mapa i ništa više...

L.A.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]