forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 23 Jan 2021, 00:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Digitalni fotoaparat
PostPoslato: 17 Jun 2006, 20:43 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2006, 16:23
Gde i koji digitalni aparat preporucujete, i zasto bas taj. Hitno do 250 eu

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Jun 2006, 22:11 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Samsung digimax A5
Samsung s500
Canon A510
Canon A520
Canon PowerShot a410
Canon A530
Canon A610
Canon A620
Konica Minolta Z10
Olympus D-535 zoom
Nikon 5100
Fujifilm FinePix E510 Zoom
Fuji E550
Sony S40

Koji god kupis do 250 evrica ce ti obaviti posao. Ne bih ti preporucio ni jednu drugu firmu osim gore navedenih jer su bez veze.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 17:00 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
QTA je napisao:
Koji god kupis do 250 evrica ce ti obaviti posao. Ne bih ti preporucio ni jednu drugu firmu osim gore navedenih jer su bez veze.

Ma, slobodno kupi bilo koji aparat od poznatih firmi koji stvarno vredi 250€, da nije neka naduvena cifra...

Samsung digimax A5 - Probao, zadivljujuće dobar za te pare! Fale mu malo manuelne komande, sve je prebačeno u meni što zna da zasmeta kada na brzinu treba da promeniš režim rada.

Samsung s500 - Nešto slično kao i za prethodnika, imao sam utisak da sa blicem daje bolje slike :)

Canon A510
Canon A520
Canon PowerShot a410
Canon A530
Canon A610
Canon A620
Bilo koji od ovih aparata je za početnika apsolutno najbolje rešenje (po meni)! Neverovatno dobre boje! Nočne slike sa blicom su malo slabije, i to samo one koje zahtevaju veću dubinu prostorije - do 4 metra su super! I dan danas mi je živ jedan od prvih aparata iz te serije, Powershot A20

Konica Minolta Z10 - Nisam imao prilike da slikam sa Konicom ali iz iskustva prijatelja koji su probali - sasvim zadovoljavajuće...

Olympus D-535 zoom Baš i ne zaslužuje to "zoom" jer ja recimo imam C-770 Ultra Zoom koji je jedan od najboljh kompaktnih aparata sa optičkim zumom x10. Moja preporuka za svaki Olympus!

Nikon 5100 - Nisam probao, ali utisak isti kao i za Konica Minolta Z10

Fujifilm FinePix E510 Zoom
Fuji E550
- Ista serija, samo različit čip u njima, 5,2 i 6,3MP. Testirajući dosta Fuji aparata primetio sam da obično daju više nego što koštaju :) Kada sam se odlučivao koji aparat sa 10x zumom da kupim, testirao sam i Fuji FinePix S5500 Zoom... Super je, jeftin za ono što nudi, jedina mana mu je što je za moje pojmove OGROMAN. Više nego duplo veći od već pomenutog Olympusa C770uz.

Sony S40 Sony ne eksperimentiše mnogo - stavlja Carl Zeiss optiku koja ima veću tradiciju u foto biznisu nego sve ostale firme zajedno :) Ranije sam probao neke Sony fotoaparate i bili su u rangu sa mojim omiljenim Canon-om

Ima još jedna firma koja ovde nije pomenuta a to je HP. Dosta HP aparata je prošlo kroz moje ruke i u početku su imali dečje bolesti u vidu velikog šuma, lošeg blica... Onda su ušli u partnerstvo sa Pentax-om koji je imao optiku i mehaniku dok je HP isporučivao elektroniku. Iz tog braka (ne zan da li još traje) su obe firme izvukle velike koristi tako da sada rade aparate vrhunske klase.
Iako meni HP slike još uvek zaostaju za Canon-ovim u donjoj klasi, obično je HP best buy u većini testova...

Eto, nadam se da će ovaj tekst da pomogne...

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 22:00 
Korisnikov avatar

Ima i jedna "caka" protiv "crvenih ociju"(mada mnogi aparati imaju predblic bas zbog toga- ali sam primetio da ne uspeva svaki put). Od papirne maramice odvojiti jedan listic i staviti preko blica i problem resen. Vazi i za ostale bliceve. Probajte ako niste :D

Danijela jesi li se odlucila? :?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 22:18 
Korisnikov avatar

Zaboravih da napisem da je problem "crvenih ociju" moguce otkloniti i pomocu photoshop-a, Xnview, PhotoFiltre.....(ko nema papirnu maramucu) :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 22:54 
Korisnikov avatar

[size=18]Pa ako nadjem zrtvu, mozda bude i neki malo jaci. Hvala na trudu. A crvene oce resavam u Ulead-u.[/size]

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 23:12 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
QTA je napisao:
Ima i jedna "caka" protiv "crvenih ociju"(mada mnogi aparati imaju predblic bas zbog toga- ali sam primetio da ne uspeva svaki put). Od papirne maramice odvojiti jedan listic i staviti preko blica i problem resen. Vazi i za ostale bliceve. Probajte ako niste :D

Jel ti to stvarno? Prvi put cujem za to i deluje mi sasvim neverovatno. Crvene oci su u stvari odsjaj blica na oblim i ravnim povrsinama (sto oko i jeste). Ne znam sta tu listic papira moze da uradi. A mrzi me sad da probam...

Crvene oci se skudaju rucno tako sto se:
1. Selektuje zenica oka i u selekciji se skine boja (desaturate, decolorize, grayscale...)
2. Ako pod 1. ne izgleda lepo, onda iskopirate neku zenicu sa druge slike koja je ispala lepo (ovo jako cesto radim). Inace, mnogo zavisi do osobe koliko ce oko da bude crveno. Evo osobe koja i kod koje i kad ukljucim r.e. reduction na aparatu - dobijem ovo:

Slika

A ovo je kad prekopiram drugo oko na njeno :)

Slika

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 23:42 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2006, 16:38
E bre ljudi, lepo udjete u Photoshop i izaberete opciju RED EYE i dobijete krug kome mozete da menjate velicinu, podesite ga u velicini oka, kliknete i problem resen. 8)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 23:45 
Korisnikov avatar

pls, ne menjajte temu.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2006, 01:17 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2006, 18:11
na tvom mestu bih dodao josh 50 e i kupio digitalnu kameru(kamkoderku) :wink: sa njom mozesh da slikash a i da snimash.

valja valja sve valja. 8)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]