forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 22 Jan 2021, 23:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2006, 23:12 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2006, 15:23
hehe moram malo :roll: :wink:

onda sam zaista bolja!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 12:27 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Julita je napisao:
al kenjas :) Mozes od nas da uzmes sve sta ti je potrebno, archleckerin:p

Mozes da ih "uzmes" bilo gde Ali........... dzaba pricati.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 14:45 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
e batice......ima kona programa koliko ti dusa zeli, sta god hoces :)

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 15:05 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Ne morate baš svaku temu da pretvarate u pričaonicu :(
Hvala...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 17:38 
Korisnikov avatar

Kompjuterski virusi šire se sporije

Tvorci kompjuterskih virusa postali su oprezniji, te nastoje da se njihove tvorevine ne šire prebrzo i da ne napadaju suviše velik broj kompjutera, ocenili su stručnjaci antivirus kompanije Symantec.

U prošlosti je bilo obrnuto, jer su tvorci virusa žudeli za slavom i pažnjom, i sticali bi poštovanje kod "kolega" kada bi svojim zlonamernim programom blokirali na stotine hiljada kompjutera u svetu - za samo nekoliko sati.

Današnji hakeri se rukovode novcem. Njihovi virusi pretvaraju zaražene kompjutere u "zombije" - i oni tada, bez znanja vlasnika, šalju neželjenu elektronsku poštu na sve strane, a mogu i da posluže za druge prevare, sa ciljem da se, na primer, ukradu nečiji

podaci o finansijama.

Prema oceni eksperata za kompjutersku bezbednost, neki hakeri se čak trude da se njihovi virusi ne šire prebrzo i da ne zahvate suviše veliki broj kompjutera, jer ne žele da budu otkriveni i blokirani.

"Ako im pođe za rukom da aktivni ostanu duže, više će novca da zarade", rekao je Alfred Huger, zvaničnik kompanije Symantec, koja dva puta godišnje objavljuje izveštaj o stanju kompjuterske bezbednosti u svetu.

Relativno nedavno, prema Hugerovim rečima, jedna osoba je stavila pod svoju kontrolu oko 400.000 kompjutera odjednom, uz pomoć zlonamernog programa, dok je današnji prosek manji od 1.000 - a tako male mreže zaraženih mašina su teže za otkrivanje i onesposobljavanje.

Virus "Saser" je 2004. godine napravio veliku štetu, koristeći propuste u operativnom sistemu Windows, ali je njegovo širenje izazvalo opštu uzbunu i suzbijeno je za uobičajenih par dana. Mreže "zombiranih" kompjutera mogu, međutim, da opstanu mesecima.

Huger je rekao da tvorci neželjene elektronske pošte sada kreiraju svoje mejling liste po geografskom principu, pa spamovima napadaju provajdere koji pokrivaju određeni region ili grad. Virusima zaražene poruke namenjene su za širenju mreže "zombiranih" kompjutera, ali i za krađe ličnih podataka.

Sračunata meta hakerskih napada su i sajtovi sa nedovoljnom softverskom bezbednošću, što omogućava da se u "rupe" ubace zlonamerni programi. Kada dovoljan broj korisnika sajta bude zaražen, hakeri uklanjaju virus. Kasnije ga ponovo vraćaju.

(Beta)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2006, 12:14 
Korisnikov avatar

Koliko li ste samo puta do sada za vreme čekanja na ispis rezultata u Windows-ovom sistemskom pretraživaču, animiranom psiću uputili ružne reči?

Previše, zar ne?!

Kako se to više ne bi dešavalo instalirajte odličan program - Locate!

Njegova instalacija nešto je veća od 1 MB, a odmah po pokretanju skeniraće sve digitalne sadržaje na lokalnom računaru i kreirati sopstvenu bazu podataka.

Pokušajte sada da pretražujete!

Za manje od sekunde u polju rezultata pojaviće se svi objekti koji ispunjavaju kriterijum pretrage.

Poput bilo kog profesionalnog pretraživača, Locate ima kolekciju alata kojima se polje pretrage može ograničiti i time suziti dobijena lista datoteka i direktorijuma.

Vrlo korisna opcija koju ovaj besplatan program nudi jeste izvoz liste dobijenih rezultata u tekstualnu ili HTML datoteku. Pri tome se korisniku ostavlja mogućnost da sam odabere sve prideve koji će pratiti datoteke u izveštaju.

Locate možete preuzeti iz
http://locate32.webhop.org

Vrh

Tema posta: pitanje ...
PostPoslato: 15 Nov 2006, 15:31 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 21 Jul 2005, 19:42
Molim vas da mi odgovorite ukoliko znate, da li ostoji komanda pomocu tastature za slikanje desk top racunara, ili mora da se ide u neku od komandi u Windovsu?
Ukoliko postoji, bio bih Vam zahvalan da mi kazete koja je to precica u pitanju na tastaturi, ili ako ona ne postoji, kako doci do date komande ...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 17:32 
Korisnikov avatar

Neznamo :) ali ce mo odgovoriti:
Na tastaturi imas dugme PRINT SCRN.Kada na ekranu imas ono sto zelis da slikas pritisnes Print Scrn.
Zatim ides u Start/Programs/Accessories/Paint.
Malo sacekas i kada se otvori Paint ides: Edit/paste i gotovo.

Vrh

Tema posta: HVALA
PostPoslato: 15 Nov 2006, 18:46 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 21 Jul 2005, 19:42
NAJLEPSE SE ZAHVALJUJEM NA OVAKO LEPOM OBJASNJENU. BAS STE EKSPEDITIVNI, SAMO TAKO NASTAVITE. UJEDNO JOS JEDNO POD PITANJE, DA LI SE OVAKO USLIKAN DESK-TOP, TJ. FOTOGRAFIJE KOJE SU RANIJE BILE USLIKANE NALAZE U ARHIVI NEGDE U RACUNARU?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 19:56 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Odgovor je NE!

U principu, u Windowsu jedna stvar može da bude u sistemskom clipboardu (tj. u RAM memoriji) u jednom trenutku! Ako stisnete "Print Screen", sliku imate u memoriji sve dok ne stisnete Ctrl+C (Ili u meniju bilo kojeg programa ne odete na Edit/Copy).

Ako vam se sviđa da imate svaki Desktop dump (kako se to stručno zove) koji ste odradili, za tako nešto bi vam trebao neki rezidentni program... Ima ih od komercijalnih do freeware - ja obično koristim IrfanView (sa kojim ujedno i pregledavam slike, a i sređujem ih za objavljivanje na netu - www.irfanview.com - freeware delo jednog bosanca koji živi u Austriji).
Pokrenem prog, stisnem "C", namestim kako mi odgovara (kod mene je Ctrl + levi kurzor za capture) i sve ide ko podmazano :)

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2006, 20:52 
Korisnikov avatar

Slazem se sa tobom ali mislim da je on mislio na nesto drugo.Uh sto sam ovo lepo iskomponovao :)
Ako si mislio na ovo:
Kada sve uradis i pastujes u paint (to sada vec znas), kada zatvoris prozor pitace te da li zelis to da sacuvas ili ne. Klikni YES i odaberi gde ces da ga sacuvas. Onda klikni Save. (zapamti gde si ga sacuvao i koje ime si mu dao) da bi mogao da ga nadjes :D

Vrh

Tema posta: Virusi
PostPoslato: 15 Dec 2006, 00:22 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51
lasko je napisao:
Mozes li mi reci koji je najbolji antivirus jer imala negde oko 80 virusa na komp i kako sam reintalirala windows xp ostala sam bez ostalih programa :( Koji mi antivirus preporucujes?

Jel sam ja to dobro pročitao 80 inficiramih datoteka ili 80 različitih virusa ukupno.
Ja mislim da je bilo 80 inficiranih datoteka (što je isto jako mnogo ja i kad naletim na jedan omah akcija) a ne 80 virusa, verovatno lapsus.
a AV koji dobro rade:
-Avast (free, srpski interfejs)
-Kasperski
-AVG
-Norton
-Panda itd.
Pored toga ako nemaš instaliran SP 2 obavezno neka ti je updates na automatskom režimu rada, obavezno Windows Firevall da je "ON", i pored AV nemoj na surf netom bez najmanje ova dva programa Ad-Adware Professiomal (može i Personal) i Sybot-Search & Destroy.Ova dva programa pokretati (skeniranje) posle svakog rizičnijeg surfa ili na svakih 7 dana (zavisi koliko si na netu).Oba programa su free i možeš da ih nađeš na netu (idi na ptretraživač "Pogodak" i potraži ove programe i AV).

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 24 Dec 2006, 15:09 
Korisnikov avatar

Za nekoga ce biti koristan savet :)

UBS sistem administrator dobio zatvorsku kaznu od 8 godina zbog virusa
Sistem administrator koji u želji da se osveti svom bivšem poslodavcu ubacivši mu virus koji onesposobljava mrežu, poslat je u zatvor na 8 godina.

Roger Duronio je optužen za zaražavanje oko 200 kompjutera u US stock - broker PaineWebber, dijelu Švajcarske bankarske grupe UBS. Napad izazvan u obliku virusa “Logička Bomba” je dana 4. marta 2002. god. kada je i stupio u akciju zaustavio 17000 kompanijskih trgovaca da pristupe sistemu cijeli dan. Duronio je izgleda bio nezadovoljan svojim godišnjim bonusom od 32000 $ koji je bio manji za 18000$ od onog koji je očekivao u odnosu na godišnju platu od 125000$. Gubici koji su prouzrokovani tim napadom iznose 3.1 miliona dolara samo za opravku, a suma za pokriće trgovinskih gubitaka nije poznata. Uz zatvorsku kaznu, ovaj 64-godišnji inženjer za mreže je dobio i novčanu kaznu od 3.1 milion dolara, za vraćanje duga banci.

A i ovo

SlikaSlikaSlika
Vista "crack" instalira Trojanca
Ljudi koji downloaduju softver, nadajući se da dobijaju besplatnu verziju Windows Vista-e dobijaju više nego što su mislili – Trojanca koji krade password-e.

Istraživači Sunbelt Software-a su potvrdili da se Trojanac nalazi u programu zvanom „Windows Vista all versions activation 21.11.06.exe“. Ovaj program, naizgled „crack“, instalira nepoželjni program zvani Trojan - PSW.Win32.LdPinch.aze, koji ima zadatak da krade password-e i šalje ih nazad napadaču, kako navode istraživači za Kaspersky. Inče, Kaspersky je prvi otkrio ovog Trojanca početkom Oktobra.
Korisnici Norton AntiVirus-a i Eset-ovog Nod32 koji su došli u susret sa ovim navodnim crack-om su otkrili da njihovi anti-virus programi nisu detektovali Trojanca, dok su svi ostali anti-virus programi spriječili infiltraciju.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Jan 2007, 13:55 
Korisnikov avatar

Otkrivena zabrinjavajuća QuickTime buba
Apple-ov softver QuickTime ima vrlo ozbiljnu bubu, koja moze korisnike Windowsa i Mac-a ostaviti otvorenim za napade malicioznih web sajtova.

Ova mana utiče na bilo koji Windows ili Mac operativni sistem koji ima instaliran QuickTime Player verzije 7.1.3 a moguće je i da su prethodne verzije ranjive. Problem leži u načinu na koji QuickTime rukuje adresama počinjući sa “rtsp://”, i može se iskoristiti da se dovede do pretrpavanja buffer-a koristeći HTML, Javascript ili QTL fajlove. Ovakvi napadi se koriste da se instalira maliciozni kod i preuzme sistem. Ovaj propust još uvijek nije zakrpljen. Moguće ga je zaobići uninstaliranjem QuickTime Player-a i onesposobljavanjem “rtsp://”.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 19 Jan 2007, 00:44 
Korisnikov avatar

Sa adrese "respective" <gyk@limonar1.mtz.jovenclub.cu> salju mail sa naslovom U.S. Secretary of State Condoleezza Rice has kicked German Chancellor Angela Mer... koji u sebi nosiVirus "Trojan.Packed.8"
NE PODIZI NIKAKO :evil: :evil: :!: :!: :?: :?:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]