forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 19 Okt 2019, 08:38

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jan 2005, 10:57 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Ili, bolje receno, cije provajder usluge koristite?
PTT, TroN ili nekih od 042 provajdera?

Kakva su vam iskustva?

Pozdrav, Aleksandar

Poslednji put menjao alazovic dana 23 Dec 2006, 16:46, izmenjena samo jedanput

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2005, 01:05 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 10 Jan 2005, 00:39
Ja sam do skoro koristio sezam 750 din ceo mesec a sada koristim beocity www.beocity.net 500 din ceo mesec ima da se uzme u demingovoj zgradi na keju lokal broj 36 cini mi se....

Vrh

PostPoslato: 28 Jan 2005, 17:30 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jan 2005, 16:13
nemam_nick je napisao:
Ja sam do skoro koristio sezam 750 din ceo mesec a sada koristim beocity www.beocity.net 500 din ceo mesec ima da se uzme u demingovoj zgradi na keju lokal broj 36 cini mi se....

Kod nas mozete da uplatite Beocity.net, samo sto su od 10.01.2005. nove cene: http://holivud.dzaba.com/favorite_links.html
Toplice Milana 10/22 (pored Urbana)
036/322-905
064/32 11 551

Vrh

PostPoslato: 28 Jan 2005, 17:46 
Big boss!
Korisnikov avatar

holivud je napisao:
nemam_nick je napisao:

Kod nas mozete da uplatite Beocity.net, samo sto su od 10.01.2005. nove cene: http://holivud.dzaba.com/favorite_links.ht

A mogao bi ti da platis malo ovu reklamu :) Al' ajd' dobar sam covek, neka ide... Ova tema je trebala da bude o tome gde se kacite, a na gde cete u buducnosti da se kacite!

Uzgred, u firmi ***** (cenzurisano) mozete da kupite 50 sati interneta za samo 600 din - www.nasamreza.com , a pun je grad nalepnica Silver Net za 490 flat mesecno. Povoljnije od Beoc...

Ja samo znam sa Nasu mrezu da je stvarno brza - za ostale nemam pojma. E to je ono o cemu treba da se pise...

Poz, Aleksandar

Vrh

PostPoslato: 13 Feb 2005, 18:09 
alazovic je napisao:
holivud je napisao:
nemam_nick je napisao:

Kod nas mozete da uplatite Beocity.net, samo sto su od 10.01.2005. nove cene: http://holivud.dzaba.com/favorite_links.ht

A mogao bi ti da platis malo ovu reklamu :) Al' ajd' dobar sam covek, neka ide... Ova tema je trebala da bude o tome gde se kacite, a na gde cete u buducnosti da se kacite!

Uzgred, u firmi ***** (cenzurisano) mozete da kupite 50 sati interneta za samo 600 din - www.nasamreza.com , a pun je grad nalepnica Silver Net za 490 flat mesecno. Povoljnije od Beoc...

Ja samo znam sa Nasu mrezu da je stvarno brza - za ostale nemam pojma. E to je ono o cemu treba da se pise...

Poz, Aleksandar

Ja koristim "Nasu mrezu" i zaista su brzi a flat za mesec dana kosta 600 din. Silvernet je sranje, spori su, cesto puca veza, zauzete im linije....

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Feb 2005, 00:46 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2005, 00:24
Beotel.

Jeste skuplji, ali sam zadovoljan. A mozda zato sto i nisam probao drugog provajdera. Protok mi je stalno 45,2 Kbps.... E sad da li je to povoljno.....

Ma, kad biovaj aDSL zaziveo....

Pozdrav svim KRALjEVCANIMA!!!!! :wink:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 09:59 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 11 Jan 2005, 15:20
piki je napisao:
Beotel.

Jeste skuplji, ali sam zadovoljan. A mozda zato sto i nisam probao drugog provajdera. Protok mi je stalno 45,2 Kbps.... E sad da li je to povoljno.....

Ma, kad biovaj aDSL zaziveo....

Pozdrav svim KRALjEVCANIMA!!!!! :wink:

Kakva reklama za moju firmu. :wink: Nije što tamo radim, ali je stvarno dobar protok. :D
Što se tiče ADSL-a, u Beogradu je već zaživeo. Znam par ljudi koji koriste ADSL i mogu reći da prezadovoljni! :D
Za sada će moći da ga koriste samo stanovnici Beograda, Novog Sada i Niša, a u unutrašnjosti, odnosno u Kraljevu, se može očekivati tek 2006. godine. :(

Pozdrav iz Prestonice

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2005, 09:33 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2005, 08:21
Ako sam dobro informisam (da ne kazem obavesten) ADSL i wireless bi u Kraljevu trebalo u vrlo kratkom roku da pocne da provajdira PTT.
Ovo jeste gotivan nacin (odnosno pravi) pristupa netu, medjutim, plasim se da ce za korinika koji je navikao da placa "sate" modemsog interneta ovo biti malo skupa igrachka.

Bitno je, medjutim da postoji kao mogucnost, pa ko voli...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 31 Mar 2005, 14:43 
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 11 Jan 2005, 15:20
brkicb je napisao:
Ako sam dobro informisam (da ne kazem obavesten) ADSL i wireless bi u Kraljevu trebalo u vrlo kratkom roku da pocne da provajdira PTT.
Ovo jeste gotivan nacin (odnosno pravi) pristupa netu, medjutim, plasim se da ce za korinika koji je navikao da placa "sate" modemsog interneta ovo biti malo skupa igrachka.

Bitno je, medjutim da postoji kao mogucnost, pa ko voli...

Za sada su cene ADSL-a: 3000 din instalacija i onda svakog meseca po 2000 din, za protok 256/64 kbps. Verovatno ce ta cena za pola godine malo i da padne!

Pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2005, 21:30 

Pridružio se: 03 Maj 2005, 21:18
Od januara ove godine sam prikacen na net preko trona, bezicno, jer sam se preselio u Cibukovac, u kucu u kojoj nemam tel, a pitanje je kada cu ga dobiti. Ovo je bio jedini izlaz na net, koji je "malo" skuplji u odnosu na klasicni modemski pristup, koji mi je bio dostupan pa sam se odlucio na to. Iskreno receno nisam se ni jednog trenutka pokajao. Poredjenja sa klasicnim modemskim pristupom su nemoguca. Net uglavnom koristim za citanje i razgledanje i vrlo mali download (neki programcic isl...) tako da se u ovom smislu isplati. Brzina je ekstremna za nase uslove i ide ido 190Kb/s, a uglavnom se krece oko 30-80Kb/s sto je munjoliko u odnosu na modem. Brat je u stanu u Jug Bogdanovoj uveo kablovski od SBB i nije lose mada neznam koju tarifu je uzeo.

Vrh

Tema posta: kablovki NET
PostPoslato: 04 Maj 2005, 08:15 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Konacno kod mene proradio kablovski SBB net. Cena je prilicno zestoka za moj tarifni red, posto je post paid: 3300din mesecno za protok od 2Gb. Preko toga - 1,65din / Mb.
Protok je teoretski 1Mb, u praksi nekih 70-90 k/s pri downloadu.

Za privatna lica je, po meni najbolja flat varijanta od 128k. Sasvim dovoljno za surf, download...

Pozdrav svima.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2005, 17:14 
Big boss!
Korisnikov avatar

Nama SBB internet stize na posao tokom narednih par dana. Za sada cemo uzeti prepaid varijantu, da vidimo koliko cemo da potrosimo.
Trebalo bi da ceo signal provucem kroz lokalnu mrezu, pa da se svi slatko nakoristimo :). Menjanje tarife... o tom - potom.

Pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Maj 2005, 11:11 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

prepaid bi trebalo da pichi 512k, ali ti je to najskuplja varijanta. nije bas za surf, pogotovo ako delish net na vise radnih stanica preko lan-a (mislim zbog potrosnje). Na, probajte-ja sam odushevljen. Ne daj bozze dial in-a. nikad vishe. :twisted:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2005, 19:06 
za sve koji koriste bezicnu varijantu da napomenem da je kod trona 2 din 1 mb i da se ne isplati ako se koristi video chat,download(puno) ,voip, games preko neta ali zato za obicne surfere je sou.Otvoren je novi wireless ISP arhisoft kod njih je 128k bilo do skoro 22e ali nacuo sam da su sada spustili na 900din mesec dana. Probao sam njihove usluge i prezadovoljan sam , brzina je stabilna znaci 15kb/s konstantno i za tih mesec dana sam skinuo sigurno preko 10 Gb lagano, ali mi kaze tip sto drzi arhisoft da ima jednog korisnika sto vuce sa neta po GB dnevno.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2005, 11:19 
Big boss!
Korisnikov avatar

1GB dnevno... Pa nije to tako mnogo, recimo za P2P. Uključiš DC++ i nađes šta te zanima, držiš comp ceo dan uključen uz prosek od oko 12KB/s - eto.

Ja sam u firmi pustio SBB kablovski kroz mrezu preko softverskog rutera. Konstantno nakačeno desetak kompjutera i ako izuzmemo prošlonedeljni problem sa jednim od switch-eva, sve ide k'o ludo. Do sada je samo jedanput bio prekid na vezi (tada je i televizija nestala), ali to ću da rešim ubacivanjem modema u ruter - pa nek zove nekog KV providera u tom slučaju...

Uzgred, wireless i nije tako legalan... Kada (ako) počne ovaj radiodifuzni savet da radi, moraće da se traže dozvole za rad, uz pristojnu nadoknadu :cry: :cry: :cry: Šteta, baš je ovako lepo... Biće to na kraju kao scene iz "Crnog bombardera" :roll:
Ovi koji pružaju kablovski providing, bilo putem telefona/ADSL-a, bilo putem kablovske televizije će odmah da krenu u prijavljivanje "nelegalnih". Tu informaciju sam nedavno dobio od vrlo visoko pozicioniranog lika u jednom od kablovskih sistema (ne otkrivam izvore da ne bi popio neke sankcije)!

A mi se baš naložili da napravimo jedan comunity...

Pozdrav...

p.s. imate na forumu posebnu podgrupu "wireless", pa postujte o tome tamo. Mislim da je tema zanimljiva, posebno varijante samogradnje antena i realizacija neprofitnih wireless zajednica...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]