Pristupne tacke po Kraljevu,ko ima informacije

Da li ga koristite, iskustva, saveti. Kartice, antene, kablovi... Lokacije AP-a, ostvarene brzine konekcije, protokoli...

Moderator: Moderatori

Pristupne tacke po Kraljevu,ko ima informacije

Postod miki21 » 17 Nov 2008, 18:10

Setajuci se po centru Kraljeva sa laptopom u rukama iznenadio sam se koliko sam bezicnih meza uspeo da nanjusim, naravno ne i da se konektujem. Navescu imena access pointa koje sam uhvatio a voleo bih da neko ko je u toku i bolje poznaje ovdasnje wireless prilike i provajdere izkomentarise posebno po imenima cija je koja pristupna tacka, odnosno koji je provajder u pitanju. Takodje me zanima ima li mogucnost free pristupa za neku od mreza, konkretno,ima li hot-spot na nekom od mesta u centru, kafica, ili slicno u kom se moze covek, putnik-namernik,nakaciti laptopom i koristiti tu priliku da vidi postu,potrazi nesto na internetu.... Da li ima kafica u kojima je to besplatno, da li se covek moze automatski povezati, ili pitati radnike tog mesta za password, ili platiti za pristup za tu jednu sesiju, i tome slicno. Mislim da bi ovo mnogima bilo od koristi.

Recimo,evo sta mi je ostalo u profilima kartice:

arhisoft.net-k2
BSBnet-HSpot
MCN
Exclink
arhisoft.net
exc-mcn link
Tron-DD
Excalibur
Excalibur G
bsb.net-S2
MCN Wireless

Koji se gde nalazi, koji je public, i tome slicno? Svaka informacija dobrodosla,a moglo bi se navesti sta jos postoji, ko zna, naravno.
miki21
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 15 Nov 2008, 19:18

Re: Pristupne tacke po Kraljevu,ko ima informacije

Postod Hogar » 28 Maj 2011, 14:12

Amada isto daje svoj wiriless net, sedneš na piće, laptop ili netbook pod ruke i uz kaficu pregledaš poštu.

Inače mi u Kraljevu nemamo klasičan wireless net. Kažu ovi iz Trona, može kako da ne, ali u kući ili oko nje.
I kablovski sbb (ili bilo koji provajder) mogu da namestim da radi tako, bežični ruter i to je to.
Nama u gradu treba nešto kao što ima Zrenjanin ili Novi Sad recimo.
Wireless Internet, ne tako velike brzine, dovoljno da bude za surf, sa administrativnom zabranom za download većih fajlova (jel ima stoke koja bi skidala filmove) i da je brzina DL negde oko 512 mib/s do 1mbit/s i UL-a 128 mib/s (dovoljno za skype bez kamere) do 256 mib/s.

Ovo što je nabrojano u predhodnom postu, pola od njih traži lozinku. Nije velika nauka doći do WEP ključa, ali nije to to.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Re: Pristupne tacke po Kraljevu,ko ima informacije

Postod alazovic » 01 Jun 2011, 13:43

Dzabe, čitam iz telefona što sam koristio:

- Turist,
- London,
- Acapulco caffe (Heroja Maričića, iza lamele kule 2)

I Excalibur ima jedan free hotspot preko puta "Londona", u zgradi...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Povratak na Wireless