forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 14 Okt 2019, 19:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: TRoN Wireless...
PostPoslato: 21 Sep 2005, 14:07 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Uja,

Ovi iz Trona su baš lepo pokrili grad wirelass signalom. Antene na Domu društvenih, na Borči, Stolovima...

Jel' ko koristi njihove usluge? Kako to sve izgleda u praksi?

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 16:40 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 10 Mar 2005, 23:01
Ma da, cene su im nenormalne. 1 GB od 1500 do 2000 dinara. Ja sam samo danas skinuo 1GB. Imam SkyDSL konekciju. Mislim, to je dobro samo za one koji mesecno ne skidaju NISTA.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Dec 2005, 20:49 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pa da, Tron je za forume i tako to...

Za download - ubistvo od cene!!!

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 07 Mar 2006, 19:30 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 18 Avg 2005, 14:23
E ja koristim Tron mada zbog skupoce najverovatnije necu jos dugo. Lociran sam u Ribnici imam onu antenu sto izgleda ko bazuka i signal hvatam na Domu Drustvenih 100% al opet i pored toga imam problema sa gubljenjem paketa, veza cesto sama od sebe puca moras da se rekonektujes i slicno. Sve u svemu preporucljivo samo onima koji koriste internet za web , email i chat. Ko skida nesto , skupo ko otrov :D

mozda uskoro probam excalibur pa cemo videti kako on radi.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2006, 16:07 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 12 Mar 2006, 15:49
Ја сам у Жичи, и планирам да оставим dialup. Интернет користим углавном за сурф, мали ИМ и преузимање по које мп3 песмице.
Колоко је паметно инвестирати у бежични нет.
Да ли је боље сателитиски интернете.
Код овог последњег ми се не свиђа што је једносмеран.
Како ови из Трона наплаћују пренету количину података, да ли сабирају upload и download?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2006, 20:08 
Big boss!
Korisnikov avatar

Paz ovako :)

Ako hoces ljudski da skidas nesto sa neta, onda je najbolje da uzmes neku flat rate varijantu! Ona je naravno i najskuplja ali se isplati vec posle par skinutih GB podataka.

Ako hoces da citas tekstove, onda mozes da uzmes varijantu sa placanjem po prenosu podataka. Naravno da se sabira upload i download u ovoj varijanti... Ovaj nacin se isplati zbog toga sto u stvari ti najvise vremena provodis u "praznom hodu", citas nesto sto si vec skinuo na tvoj racunar, a vreme tece li tece... Ako bas trebas nesto da downloadujes, ostavis i modem u masini. Kupis par sati kod najjeftinijeg provajdera pa kad nadjes sta treba da skines, ti disablujes tu vezu, pozoves modemom pa skines fajl tako 8)

Satelitskim internetom se niko nije bas usrecio previse. Moze i on ali kao sekundarna veza...

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2006, 20:25 
Kraljevčanin junior

Не знам да ли имају у понуди флет.
Како ми је рекао онал лик из трона то би требало ускоро да крене.
Цена како он прича треабла би да буде око 1700 дин. за 128 кб/сек.

Мене највише интересује wireless звог online везе. Укључим комп и одмах сам на нету. Знам по неки пут да будем на MSN messenger-у и то оном где комуницирам гласом па ту не знам како би било.

Мада није лоша ни комбинација са сателитским интерентом тако да он се корити само за преузимање већих ствари.

Калико је провајдер ТРОН професионалан. Да ли није то пустио само да узме велику лову без неких улагања....

Постоји ли начин да користници у оквиру мрже локално размењују податке играју по неку игрицу и тако то.

Причао сам са другом мелопре да код њега у Бања Луци моного деру за тел импулсе тако да њему рачун излази месечно најмање 50 €
И да нема услова за бежични нет јер мора да буде 500 м од AP.

За сада толико.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2006, 18:56 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pa, s' obzirom da u Zicu sigurno nece skorije da dolazi nikakav kablovski internet, ADSL i slicne stvari, tebi se kao jedino resenje namece wireless.
Oni su dovoljno profesionalni da to funkcionise kako treba - ljudi su u internet poslu skoro 10 godina i sigurno ce se truditi da svoje usluge drze na solidnom nivou...

E sa, ako ti je skup megabajt protoka, onda za skidanje fajlova i dalje koristi telefon, a u ostalim situacijama kaci se na wireless.

Sto se tice ulaganja - nisu bas oni u to ulozili male pare, naprotiv! Znam ljude i ako ti to nesto znaci, imas moju garanciju da ce sve da funkcionise kako treba (jedino se ogradjujem u vezi cene - tu bas nisam upucen dovoljno).

Pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2006, 22:59 
Kraljevčanin junior

Колико има провајдера у KV?

Вечерас сам причао са једним ликом (незнам га) из Еxcaliburg-a о бежичном Интернету. Он ми је рекао да имају предајнике на једној кули изнад Риа и на водоторњу, као и да планирају да одраде М Бању и да ставе предајник на хотел Термал. Мени он није видљив водоторањ би требао да се види (још нисам гледао, мрак је)
Мана су они у неком експерименталној фази. каже да су пусили само 20-так корисника ка нету. Помињао ми је и неке цене као 10 € за 64 кб/с и за локални ФТП 10 €.
Каже ми он да ми је потребан АP ако би покушао да успоставим везу са Краљевом а да би ми се видео Термал онда би била довољна само картица. Ту ми нису неке ствари баш најјасније. Нека сада на томе.

Он каже да би послао човека да види да ли и шта може.

Још да напоменем да би као ОS користио linux.

АP је као неки switch или hub како сам разумео. Показивао ми је у радњи некакве АР са неким анетенама који коштају око 100 €.
Они су неовисни о оперативном систем колико сам ја схватио јер у њих улази само кабал из мрежне карте.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Mar 2006, 23:04 
Kraljevčanin junior

alazovic je napisao:

E sa, ako ti je skup megabajt protoka, onda za skidanje fajlova i dalje koristi telefon, a u ostalim situacijama kaci se na wireless.

Pozdrav

Најбитније ми је да сам нон стоп на линији. Само ме интересује какав би било слушање неког стрима или VoiP.
Са другом из Б Луке сам био неки сат времена у гласовном чату и ту је отишло 5 МB upload и 2 MB download.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 14:35 
Big boss!
Korisnikov avatar

E, to sve već moraš sam da probaš...

Dovoljno ti je to što si rekao, dakle potrošio si 7MB ukupno, pa to pomnoži sa cenom po MB i vidi da li ti se isplati :)

Pozz...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 18:04 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Kavkaz uplati 20 evrica (10 za internet + 10 za FTP) u Excaliburu pa jednostavno probaj.Trazi Zeljka (063/896 78 98). Posto vec imas "bazuku". Pa ako ti se svidi i isplati ti gruvaj dalje.Trenutno skidam nesto i speed je izmedju 8 i 9 KB/s.A sto se TRONA tice i ja mogu da ti garantujem da su momci pravi profesionalci. To su moji stari drugari. Nije cudo sto je dosta skuplje jer je i dosta brze. Pa kada vidis kako pici i ne primetis koliko si potrosio.
A cene su:

preneto podataka cena po 1GB
0.5 - 2 GB 1 990 din
3 - 5 GB 1 720 din
6 - 10 GB 1 550 din
11 - 20 GB 1 150 din
21 - 40 GB 1 000 din
41 - 100 GB 900 din
preko 100 GB 850 din

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 20:02 
Kraljevčanin junior

QTA je napisao:
Kavkaz uplati 20 evrica (10 za internet + 10 za FTP) u Excaliburu pa jednostavno probaj

Pricao sam sam jednim tipom, sad kako se on zove ne znam (visok covek) o tome i on mi je rekao da su pustili 30-tak korisnika na net da izlaze i da je to u eskperimentalnoj fazi. Nisam se nesto puno raspitivao jer sam zurio nekim poslom.
QTA je napisao:
Posto vec imas "bazuku".

Nemam bazuku... Cuo sam da imaju takve antene i da ih primenjuje Tron.
QTA je napisao:
Trenutno skidam nesto i speed je izmedju 8 i 9 KB/s.

Pa to je garantovanih 64 kb/s

Cene sam pogledao sto se tice Trona. Mada oni najavljuju flat.
Zasad sve miruje jer vidis kakvo je vreme, da malo ozeleni pa da se krene.

Ako neko ima strpljenja i vremena da mi malo pojasni neke stvari.
Ja ovako rezonujem:

PC racunar se vezuje sa antenom preko wireless kartice (PCi ili USB). I na taj nacin ne treba nista.? Imaju neki zahtevi sto se tice udaljenosti od antene i kompa.

Drugi nacin je da se koristi klijntski AP (klijentski - to mi nije jasno) ako su veca rastojanja od kompjutera i antene, tako da se mrezna kartica sa UTP kablom poveze sa AP a on preko koaksijalnog kabla sa antenom. Na taj nacin ne treba wireless kartica. To se primenjuje kada su veca rastojanja racunara i antene koja prima signal sa odasiljaca.

Znam sta je AP to je kao HUB u Ethernet mrezama.

Vrlo mi je bitni da kao korisnik neta budem na Linuxu. Isti takav koristim preko dial up-a

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2006, 22:23 
Big boss!
Korisnikov avatar

kavkaz je napisao:
Ako neko ima strpljenja i vremena da mi malo pojasni neke stvari.
Ja ovako rezonujem:

PC racunar se vezuje sa antenom preko wireless kartice (PCi ili USB). I na taj nacin ne treba nista.? Imaju neki zahtevi sto se tice udaljenosti od antene i kompa.

Kako mislis, ne treba nista??? Pa, imas antenu (cena od 25evra pa navise), iz nje ide poprilicno kruti kabl (debeo ko decji mali prst, cena oko 2-4 evra po metru, za 2.4 GHz) do kompjutera, tj do wireless kartice koja je u njemu. Ona naravno moze biti PCI ,USB ili PCMCIA, (ja sam gledao samo PCI, tj. obicne kartice za kompjuter, cena od 7 do 10 evra). Na taj nacin kabl koji od antene vodi do PC-a ne sme biti duzi od par metara jer se sa duzim prave znacajni gubici u jacini signala.

Citiraj:
Drugi nacin je da se koristi klijntski AP (klijentski - to mi nije jasno) ako su veca rastojanja od kompjutera i antene, tako da se mrezna kartica sa UTP kablom poveze sa AP a on preko koaksijalnog kabla sa antenom. Na taj nacin ne treba wireless kartica. To se primenjuje kada su veca rastojanja racunara i antene koja prima signal sa odasiljaca.

AP je Access Point, i moze raditi u normalnom i u klijentskom rezimu. U klijentskom on glumi obicnu wireless karticu koja se kaci na drugi AP. To se radi zbog postojanosti signala i u slucajevima kada bi duzina kabla od antene do PC-a bila prevelika. Onda se taj AP stavlja pored antene (na krovu recimo) a od njega se vodi ubican UTP (mrezni) kabl do mrezne kartice u racunaru. Naravno, potrebno je izvesti i napajanje 220V do AP-a ili dokupiti uredjaj koji kroz mrezni kabl salje napajanje AP-u.

Citiraj:
Vrlo mi je bitni da kao korisnik neta budem na Linuxu. Isti takav koristim preko dial up-a

Onda moras da pogledas da li za tu wireless karticu postoje drajveri za tvoju verziju Linuxa :) Linux useri su pre hvalili neke Asus karte, ne secam se oznaka :roll:

Ili vec da uzmes AP koji mrezno povezujes na PC (a onda ti trebaju drajveri za mreznu, koje sigurno imas)...

Ako neces da se mucis, a imas dovoljno para - najlekse ti je da zovnes ove iz TroN-a da ti celu opremu donesu i instaliraju. To ti je najskuplja i najsigurnija varijanta. Jedino je skuplje da sve sam kupis pa da ne mozes da se konektujes - dakle bacio si pare 8)

Nadam se da je sad jasnije... Imas dosta sajtova o ovome, malo googluj i posrecice ti se sigurno!

Pozdrav

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2006, 18:58 
Kraljevčanin junior

Причао сам са овома из Excaliburа и они су ми рекли да су покушали да посатаве опрему човеку који је у Жичи изнад Ђердана (то је можда и ближе од мене, ја сам код манастира) и ништа није успело и поред оптичке видљивости. Рекли су ми да могу да покушају када се мало време стабилизује и да ми је у сваком случају потребан АР.

Ови из Trona-a када сам им рекао где сам само су рекли нема проблема и треба да може.

Ништа да се сачека да се види, проба и изабере.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]