forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 14 Okt 2019, 20:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2006, 22:02 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Citiraj:
Колоко је паметно инвестирати у бежични нет

Kavkaz
Toliko,koliko mozes da povratis love od skidanja sa NET-a.Razni ljudi se bave raznim stvarima, pa im se isplati. Sednu naprave kalkulaciju i teraj. Kad prodje ovaj kijamet probaj preko TRONA. U svakom slucaju opremu koju ti instaliraju ostaje tvoja.

Mozda znas a mozda ne: za uslugu Telekoma
za medjumesni saobracaj:

slab saobracaj(jeftina tarifa)-impuls traje 2min cena 0.304din
jak saobracaj(skupa tarifa) -impuls traje 30sec cena 0.607din

slab saobraćaj - pozivi u periodu od 15 do 17 h i od 21 do 07 h radnim danima, subotom od 21 h do ponedeljka do 07 h i u dane državnih praznika.

jak saobraćaj - pozivi u periodu od 07 do15 h i od 17 do 21 h radnim danima i subotom
jeftine tarife imas 12h dnevno + nedelja 24h sto je za 1 mesec 408h(znaci vise od pola meseca imas jeftinu tarifu.
408h - sto znaci da si opterecen sa 12240 impulsa x 0.304din =3720.96 din Ovo ce ti biti racun za telefon + PDV + usluga provajderu(100sati=1800din-kod TRONA)
Mislim da je Zica u medjumesnom saobracaju. A ako je u mesnom(lokalnom) onda placas 6120 impulsa x 0.076din = 465.12din + PDV + provajder. Drasticna razlika izmedju mesnog i medjumesnog saobracaja. Pa ti sada vidi sta ces.
P.S.
Ne pocinji ni minut ranije pre nego sto pocne jeftina tarifa jer tada sve ide po skupljoj tarifi(isterace te iz kuce zbog racuna za telefon). Uvek desetak minuta kasnije kad otpocne jeftina tarifa.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 16 Mar 2006, 21:55 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 12 Mar 2006, 15:49
Сада користим SMIN бројеве042x1xx-xxx, трентутно Верат код кога допуњујем време преко SMS-а.

Пре овоих бројева телефонски имплси су би били много бећи 4Х (међумесни саобраћај прва зона)

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 13 Maj 2006, 12:38 
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 12 Mar 2006, 15:49
Користим ево већ пету недељу wireless интернет преко arhisofta. АР им је на Чичићевом хотелу (изнад Конарева). Ови у М Бањи имају добар сигнал, мени није нешто добар, мада имам нет али то се одражава на остале кориснике. Пошто сам ја у Готовцу то је ме сигнал мало маши, јер сам мало на већој висини.
Човек из arhisofta ми предлаже да повећам снагу моје картице користећи микротик. Јесте то да има предмости са микториком, али ми је некако незграпно јер морам да имам још један рачунар, теба он негде да се стави. Има и посла итд.

Елем, Трон је поставио антену у Горњем готовцу (Столови) тако да сам од ње удаљен можда 1,5 km. Пре неки дан су мењали стуб на коме је антена постаљена тако да је сада много озбиљнији - већи је, има уземљење. Имао сам проблема прво да je лоцирам... и предвече када ми сунце није сметало заметио сам је (вирела аје између два дрвета) Антену премештао привремено и успоставио везу. Додељена ми је била адреса перко DHCP-a.
То би требало даље да рад.
Само да би Трон имао Flat.

Vrh

Tema posta: Razmišljanje
PostPoslato: 30 Maj 2006, 18:00 
Evo već dva meseca koristim bežični internet. Prvo sam bio koristio usluge arhisofta :twisted: , pa excalibura :twisted: , i najzad trona :D . . Prethodna dva ne mogi prići tronu. tesko je
konektovati, retko se može šta skinuti sa neta iako nude neograničen download, tako kad bih počeo bilo šta skidati sa neta brzina bi opadala tako da sam bio prinuđen da prekidam download a i vrlo često veza je pucala.
Posle prvog surfing-a preko trona promenilo se moje negativno mišljenje prema wireless internet-u. Ljudi stvarno nude ono za šta plaćam, dok ova dva prva koriste samo maske o nekim neograničenim download-ovima(samo ih treba ostvariti) da bi pridobili što više korisnika.
Prezadovoljan sam (samo kad bi uveli i neograničen download :D :D :D)!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Maj 2006, 19:05 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Znamo da je preko TRONA super samo treba to i platiti. Ako platis "neograniceno" imaces i "neogranicen" download :?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 18 Jan 2007, 17:08 
Kraljevčanin omladinac
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2007, 14:55
TRON je dobar za sve osim za download! ja ne skidam mnogo pa mi traje 1 GB 5-6 meseci!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 27 Jan 2010, 18:32 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 27 Jan 2010, 18:23
Blood_Raven je napisao:
TRON je dobar za sve osim za download! ja ne skidam mnogo pa mi traje 1 GB 5-6 meseci!

ta fora koju tron nudi zakupljivanje protoka podataka nema nigde u svetu, a sto se tice wireless tehnologije treba malo da procitaju knjige za pocetnike da se upoznaju sa zakonima i standardima wireless tehnologije a ne da gruvaju snagu nenormalnu.

Vrh

Tema posta: Re: TRoN Wireless...
PostPoslato: 16 Feb 2010, 23:02 
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 16 Feb 2010, 22:35
Evo par reči o ovom tron-u...
Naime povezan sam na 2,4ggh (bio povezan do pre par dana,kada su me naravno bez obavestenja lepo skinuli pa nemogu da se konektujem sa mojim user i pas..),uplatio onaj paket od 1190din-1mbs-i onda su moje muke počele..
Konekcija naravno nikakva-download nije prelazio 512kbs,upload i da ne spominjem-po sat vremena za jednu običnu sliku od 2mb..torrenti su posebna priča-verujem da nisu ni čuli za njih...
Signal varira po 10% ali je u okviru 50% što je opet dobro s obzirom na moju lokaciju..
Ping naravno preko 100ms,test izgubljenih podataka u proseku 90% naravno za izgubljene..
Šta da pricam dalje,zvao sam par puta i pokusao da objasnim o čemu se radi ali naravno nikako to nije NJIHOVA KRIVICA-UVEK JE TO DO VAS-jer naravno imam svoju opremu a nisam zakupio njihovu(mozda je to problem-njihova oprema je uvek više pouzdanija)MOZDA SAM TREBAO DA UPOTREBIM ČEKIĆ JER SAMO TO KOD NAS U SRBIJI JOŠ UVEK FUNKCIONIŠE KAKO TREBA..
MOJ SAVET ŠTO DALJE OD NJIH-naravno iz mog iskustva
Sada sam na wireless-u takodje ali na jos slabijem signalu (oko 25%) i hvala bogu sve je kao sto bi trebalo sa istim paketom 1mbs-download oko 115KB/s

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]