Kačenje na net - Nista mi nije jasno!!!

Da li ga koristite, iskustva, saveti. Kartice, antene, kablovi... Lokacije AP-a, ostvarene brzine konekcije, protokoli...

Moderator: Moderatori

Kačenje na net - Nista mi nije jasno!!!

Postod bebidoll » 17 Apr 2007, 02:48

Procitala sam neke teme u vezi neta i provajdera koje koristite ali i dalje mi nista nije jasno. Hocu ovog leta da ponesem laptop sa sobom kad budem dolazila ali ne znam gde da idem a ni kako da se prikacim. Da li da idem u Telekom i kod njih se raspitam? Kako ide ta wireless service kod nas? I kako ja to da uradim u kuci kod bake?

Vidim da to kod nas izgleda placas po tome koliko skines, ili koliko koristis? Ovde platim mesecno 50$ i ne razmisljam. U svakom slucaju....treba mi wireless connection i da mi je lapt. ukljucen 24/7; da skidam i otvaram sve sto stg pa koliko god da kosta.......

Anyway, ovde mi je sve to jasno, ali dole nije jer nemam koga da pitam..a i one koje pitam nemaju blage veze sa zivotom. Nadam se da ce me neko uputiti...pogotovo ti Lazovicu :wink: ....you're good when it comes to this!!!

Anyway, thxxxxx onima koji odgovore na ovom cak i meni konfuznom postu :oops:
Korisnikov avatar
bebidoll
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 01 Feb 2005, 20:44

Postod alazovic » 17 Apr 2007, 12:36

A gde ti stanuje baka?
Da vidimo kakve mogu?nosti postoje...

Mada, sa laptopom i nema mnogo izbora. U Kraljevu ne postoji ni jedan hotspot gde bi mogla da do?e, plati i naka?i se na net wifi konekcijom.
Pretpostavljam da ne eli modemski da se konektuje...

Ostaje ti kablovski (ako baka ima SBB kablovsku) i ADSL (ako njena centrala ima tehni?kih mogu?nosti) i klasi?ni wireless (sa Access pointom i eksternom antenom, ako si u zoni pokrivenosti nekog wireless providera).

SBB kablovsku i ADSL instalaciju iznajmljuje - dakle, kada se slede?e godine vrati, opet mora ispo?etka.
Wireless opremu kupuje (mada je najskuplja, oko 120), dakle ostaje tvoja i slede?i put kada do?e kod bake :)

Tu sam za dalja objanjenja...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod bebidoll » 17 Apr 2007, 21:03

znala sam ja ko ce meni prvo da pomogne!!!!! :lol:

anyway, moji zive u v.naselju, a rekla bih da 99.9% imaju kablovsku. to je sada IN, zar ne?hah

dakle, imam 2 izbora: da iznajmim SBB/ADLS & kupim tu wireless opremu...
u cemu je razlika, i sta je bolje? koliko se krece iznajmljivanje SBB/ADLS-a?

thx, MR. Lazovicu :D
Korisnikov avatar
bebidoll

Postod bebidoll » 17 Apr 2007, 21:06

ps. i gde se iznajmljuju/kupuju te stvari?? :roll:

~ i definitely need A LOT of help!!! :?
Korisnikov avatar
bebidoll

Postod alazovic » 18 Apr 2007, 00:03

Neto si malo pobrkala...

SBB kablovski internet je prva mogu?nost i to ako tvoji imaju BA TU kablovsku (poto postoji i kablovski sistem "Duga" koji van strogog centra grada ne pria internet usluge)... Pitaj tvoje koja im je kablovska - ako je SBB, onda idi na www.sbb.co.yu i pogledaj sama ta te interesuje. Postavljanje je jednostavno, priklju?ak kota 1500 din a 128 flat rate je oko 1350 din mese?no.

Telekom ADSL se uspostavlja preko postoje?e telefonske linije, centrala u V. naselju (ime joj je ?ibukovac) ima tehni?kih mogu?nosti za to, korisni link je http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/ads ... =solo&br=1 a 256 flat je oko 1400 dinara mese?no. Instalacija je tako?e jednostavna.

Wireless signal bi trebalo da hvata sa vodotornja (Excalibur), stan tvojih bi morao da "gleda" na tu stranu. Oprema za konekciju, kao to rekoh ti je 120 a 64k flat je negde oko 10 mese?no. Instalacija je malo komplikovanija poto kabl sa antenom treba da se izvu?e napolje... A wireless opremu (Access point i antenu) moe da kupi i tamo, samo pazi da ti napajanje bude evropsko, tj. 220 volti :)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Povratak na Wireless