Gubitak identiteta za saku dolara?

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Gubitak identiteta za saku dolara?

Postod Fantom_slobode » 05 Jan 2008, 02:04

Sta Srbija treba da radi? Da se "bori za Kosovo i Metohiju", ili da se okrene "evropskim integracijama"? Da krene u bordu i bude posednji Don kihot Evrope (mada nas i ne racunaju za evropljane), ili da se ugleda na primer Grcke, Bugarske i prizna julijanski kalendar!!? Sta je svrha EU-je? Da sve drzave stanu pod jednu zastavu, izbrisu iz nasih mozgova istoriju nasih predaka, da je pominjemo samo kroz legende i kvizove. Za 100- 150 godina Evropa ce biti jedna drzava. Primarni jezik bice Engleski, sekundarni Nemacki, Francuski, Italijanski... Male drzave kao sto je nasa bice izvor jeftine radne snage, sirovina. Sta ce jedna Bugarska u EU? Sta ona njima moze da ponudi (jeftin sex, tranvestite, sverc rublja i ljudi)? Srbija je mnogo mala i ne moze promeniti svetski poredan, ali ne treba da mu se pokorava. "I kada ostanemo sami na ovom svetu bez igde icega treba imati u dzepu jedno zrno soli. To zrno se ne moze ovlaziti ni kada ga bacimo u more, ni izgoreti kada ga bacimo u oganj. Ali kada ga posadimo u zemlju iz tog zrna nici ce nam psenica. I ne cemo ostati gladni, imacemo bas onoliko koliko je dovoljno".
Citao sam pre neki dan u novinama (mislim da su bile "BLIC") da je na nekom samitu nasa delagacij priznala papu za vrhovnog poglavara. (Pr. radi ruska delagacija je napustila taj samit). Pa se pitam cemu sve to vodi? Da li treba ici trbuhom za kruhom? Pa nije ceo smisao zivota imati pun stomak, i veliko dupe. Daj trojici budala saku dolara oni ce potpaliti petesethiljada ljudi. Krstice se, lagace o boljem zivotu a mi cemo verovati. (pr. Ceda). Masu je najlakse obmanuti. Pa koliko samo Milan tarot ima poziva za jedno vece? a i da odemo "tamo". Nas covek, njegov sistem vrednovanja dozivece krah. Vratice nam se to pametovanje kao bumerang. Rec seljak iz naseg recnika bice izbrisana. Postojace samo veleposednici i radnici (kmetovi). Covek kao jedinka nece moci sam da prezivi. Morace da radi za nekoga, koji ce nu otimati dusu a davati tek toliko da moze da prezivi. Da li se neko zapitao zasto je izbio strajk u Francuskoj i kako je do "demokratska drzava" to resila! Demokratija je najveca glupost naseg drustva. Iiuzorno je misliti da kod nas sa dolaskom demokrada vlada demokratija. Sloboda misljenja je veoma suzena.
I evo zavrsavam sa stihovima:
Sloboda
-------

sloboda nije bozje sjeme pa da ti ga neko da
sloboda nije zahvalnica procitana abecednim redom
sloboda nije krilatica reklamnog panoa
konstruktivna kritika postojeceg stanja

sloboda je zena
uzmi je

sloboda nije podmetanje ideoloski zakrzljale forme
sloboda nije pometanje ideoloski bilo kakve norme
sloboda nije jednostavan domaci zadatak
ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi

sloboda te ceka
uzmi je

datumi
sjecanja
kontrola lupa vratima
regularna predstava
ko ne pamti iznova prozivljava

sloboda nije mizantropski odbaceno kukavicije jaje
sloboda nije uzajamno milovanje idiotskih glava
sloboda nije referada stanicnih setaca
ona je svijest o skladu nesklada nesavrsenih ljudi ... mislite o tome
It ain't like in the movies at all (baby)
Korisnikov avatar
Fantom_slobode
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 03 Jan 2008, 00:54

Postod Р4тн1к » 09 Jan 2008, 17:35

Европска Унија = смрт за србски идентитет
Sveti Filaret Moskovski "Ljubi neprijatelje svoje, neprijatelja Bozijih se gnusaj, a neprijatelje Otacastva satiri"
Korisnikov avatar
Р4тн1к
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Postod BIlly_Gambino » 09 Jan 2008, 20:06

Р4т&a je napisao:Европска Унија = смрт за србски идентитет

Vi ste stvarno umobolni ljudi ili patite od manjka sivih celija u glavama? Kakva bre smrt :-s ? Za vas bi najbolje bilo da se Srbija vrati u '90 i da bude novog rata na Kosovu :cry: , i da nam ponovo zatvore granice :( , i da bude red za hleb i za ulje(za secer necu ni da pominjem) :roll: , da nas ponovo bombarduju 8-[ 8-[ ... Ja sve mogu da razumem ali da neko razmislja kao vi, e to ja ne mogu da razumem [-( [-( !!!!! Alo bre, zivimo u 21. veku! Zbog takvih kao ste vi 10 godina smo ziveli u najjvecoj bedi..E pa vise to ne sme da se dogodi [-X ... Jeste malo otislo u off topic ali sta cu kad me je iznervirala onako glupa poruka ](*,) ](*,) [-( ...
Gambino made his own family policy: "Deal and Die"
Korisnikov avatar
BIlly_Gambino

Pridružio se: 30 Avg 2007, 02:58

Postod tiki » 09 Jan 2008, 20:15

@BIlly_Gambino
Ove fotografije nam dovoljno govore, smradikali zele neke nove ratove...

SlikaSlika
"Gledajte u buducnost i tamo cemo se sastati vi i ja ", pošto ja imam nameru da još živim u buducnosti".
Zoran Djindjic (31.05.2002.)
Korisnikov avatar
tiki

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21

Postod Fantom_slobode » 11 Jan 2008, 15:34

tiki je napisao:@BIlly_Gambino

SlikaSlika

Ima li neki razlog za koji bi se bi upustio u rat?
Jedina greska Milosevica je ta sto nije ubio dovoljno Albanaca. Kako su nas Hrvati istrebili? Kako su Bugari istrebili Turke? Nasa jedina greska je ta sto ih nismo u korenu sasekli.
Korisnikov avatar
Fantom_slobode
Kraljevčanin junior

Postod BIlly_Gambino » 11 Jan 2008, 17:19

Fantom_slobode je napisao:

SlikaSlika

Jedina greska Milosevica je ta sto nije ubio dovoljno Albanaca. Kako su nas Hrvati istrebili? Kako su Bugari istrebili Turke? Nasa jedina greska je ta sto ih nismo u korenu sasekli.

Radikali zele rat na Kosovu, bez ikakvog pregovaranja, ili dogovora... A Miloseviceva najveca greska je ta sto se u opste rodio... I jos jedno pitanje imam za tebe. Ti mislis da je to normalno da koljemo i ubijamo kao Hrvati, Bugari....? Sta bi time postigli? Objasni mi molim te....
Gambino made his own family policy: "Deal and Die"
Korisnikov avatar
BIlly_Gambino

Pridružio se: 30 Avg 2007, 02:58

Postod Fantom_slobode » 15 Jan 2008, 20:19

BIlly_Gambino je napisao:
Fantom_slobode je napisao:

SlikaSlika

Radikali zele rat na Kosovu, bez ikakvog pregovaranja, ili dogovora... A Miloseviceva najveca greska je ta sto se u opste rodio... I jos jedno pitanje imam za tebe. Ti mislis da je to normalno da koljemo i ubijamo kao Hrvati, Bugari....? Sta bi time postigli? Objasni mi molim te....

"Radikali zele rat na Kosovu, bez ikakvog pregovaranja, ili dogovora... A Miloseviceva najveca greska je ta sto se u opste rodio... I jos jedno pitanje imam za tebe. Ti mislis da je to normalno da koljemo i ubijamo kao Hrvati, Bugari....? Sta bi time postigli? Objasni mi molim te...."

Evo odgovora:
Radikali danas sigurno ne zele rat na Kosovu. Da li zbog unistene vojske, promene politike ili neceg treceg za ovu temu totalno je nebitno.Vidi njihove izjave 90-tih i danas. Ako je koja stranka promenila politiku onda su sigurno to oni. Treba takodje znati da sadasnja sudbina Kosova najmanje zavisi od Srba( sto ne znaci da treba da im ga predamo. p.s.bez obzira na sve na Kosovu i Metohiji je jos 40% posto teritorije srpsko (mislim pravno, ono koje jos nismo prodali jos)). Sudbina Kosova je, to i slep covek vidi, u rukama Rusije i SAD-a. Kako bude rekao novi svetski poredak tako ce i biti. Nesto slicno je bilo i na Kubi (cuveni hladni rad izmedju rusa i amera pa je Kuba postala nezavisna drzava). Mislis da Fidel Kastro sam pobedio amerikance, on je tu bio sporedna uloga, vesto iskoriscen lovac od ruske strane. Ideja EU-e je da evropa bude isto sto i amerika. Da bude jedan narod (evropljani) da se govori engleski jezik, a da sekundarni bude maticni jezik naroda. Najveci paradoks je to kada se to bude dogodilo demokratije toloko pominjane vise nece biti (ako je i sada uopste postoji). I sta je to uopste demokratija. To je toliko izvestacena fraza koji koriste samo ljudi koji nemaju pojma u zivotu, ili oni koji se prave pametni cuvsi od nekog tu "famuznu rec". Da nas da bi se za nekog reklo da je pametan neka provuce kroz dijalekt nekoliko puta reci: demokratija, evropske inegracije i ostale gluposti i on je nova vodilja naroda.
A, te otrcane fraze da je Milosevic kriv za sve to su takva baljezganja koji pricaju samo politicki neuki ljudi ili politicki obojene druge partije. Narod je taj koji dobija i gubi ratove. A srpski narod je toliko izbonbardovan savakojakim radio-aktivnim otrovom (u vidu raznih emisija, serija, pa cak i citavih radio i televiziskih stanica) da ima pretenzije da postane americki model isprano mozga. Ne znam da li si imao priliku da posetis neki kafic u americi. Jesi li mozda bio na trgu za pravoslavnu novu godinu. Znas sta je bilo tamo. Gomila ljubi oko pecenog vola, koja se i na kraju pobila oko parceta mesa, jel su se neki vracali par puta po "repete". Sa druge strane nepoznata grupa sa ocajunim ozvucenjem nesto je svirala. Sta je svirala to jedino oni znaju posto se nije moglo nista cuti. Na kraju finale, jeftin vatromet i ON sa recima:" Srecna vam nova godina i hvala na ovakvom lepom provodu"?!. Tako da kakav narod takva i vlast.
Meni nije normano ubiti coveka, bez nekog razloga. Pod razlog ne ubrajam zelju za novcem, razne preljube i ostale gluposti. Ali razlog da se ubije covek jeste ako branis svoju teritoriju. To ubistvo je ubistvo u samoodbrani. Srbija je vodila mnogo oslobodilackih ratova, a samo jedan osvajacki i samo taj je izgubila. Sve oslobodilacke ratove je dobila. Neke smo vodili 500 god. neke 5. Ja sam uporan da ce i Kosovo biti nase ako ne u bliskoj onda sigurno u nekoj daljoj buducnosti.
Korisnikov avatar
Fantom_slobode
Kraljevčanin junior

Postod LePetitPrince » 18 Mar 2008, 23:41

Ideja EVROPSKE UNIJE je mnogo vise nego sto ti mislis, a zapadna demokratija je trenutno jedina demokratija, ja nisam chuo za istocnu ili demokratiju na Gevarinoj i Kastrovoj Kubi. Americko drustvo, evropsko drustvo plus Japan, Australija i njima slicni nisu savrseni ali od tih sistema NEMA BOLJIH. Mene bi bilo sramota da se krijem iza slike Gevare, "borca" za demokratiju koji je nenaoruzanu decu vodio u smrt protiv placenicke utrenirane vojske ili Gevaru koji je u smrt slao hiljade Kubanaca koji jednostavno nisu zeleli da prihvate komunizam, streljali su hiljade i hiljade kubanskih zemljoradnika kao i gradjana koji su bili pod "sumnjom". Grozim se Gevare i Fidela. Batista, diktator koji je vladao Kubom pre njih jeste bio americki pion i bio je odvratan i dozvoljavao je da iskoriscavaju Kubance ali Kastro to isto radi samo sto sve pare trpa u svoj dzhep. Kubanci zive u kamenom dobu a veliki broj njih je prebegao u Ameriku gde zive mnoooooooooogo bolje, zato, burazeru, zajebi tu pricu o slobodnoj Kubi i korumpiranoj i nedemokratskoj Evropskoj uniji i Americi, to ne pije vodu nego malo se udubi KO JE I STA JE BIO GEVARA. Ko ga je pratio? Gde je sada Kastrova cerka i sta ima da kaze o svom ocu? Kako zivi narod koji sledi njihove ideje. Ona budala u Venecueli muchi maltretira supstveni narod... Da ti nije Iran demokratsko drustvo. Gadi mi se od vas "instant" revolucionara.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Oziris » 20 Mar 2008, 16:13

Ovi sto su protiv EU izgeda da nisu skapirali osnovnu zamisao. Mi- jeftina radna snaga smo sada to, a kada udjemo u EU, granice su otvorene da radis gde hoces, sustina je da se tamo gde je mala plata podigne, a prevelika smanji, dakle da se ujednace plate u svim zemljama, kao sto se i desava.
E problem nastaje tada kod nas, jer ce nastati manjak radne snage pa ce potraznja biti veca, a naravno i plate, pa VELEPOSEDNICIMA nije u intresu ulazak u EU, manje KAJMAKA za njih.
Eh da nas narod progleda!!!!!
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod LePetitPrince » 23 Mar 2008, 23:35

Upravo tako, onda ce Miskovic morati vishe da placa radnu snagu pa ce manje da zaradjuje i manje ce da nam udara klempa sa cenama, to svi znaju, kada udjemo u EU, sve ce se promeniti, oni rushe monopoliste kao shto je on, to on sam i zna i kao pametan chovek gleda da taj trenutak odugovlachi i shto vishe poseda ushteka za crne dane koji njemu dolaze a nama ce konachno da oSVANE. Onda ce verovatno i on da uzme shto vishe kinte i pobegne za Rusiju gde se kriju gotovo svi lopovi, kriminalci i neprijatelji srbije, on nije kao oni ali njema bih uporedio sa onim Profesorom Morijartijem iz knjige o Holmsu, chovek koji je genijalan u eksploataciji drugih.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Oziris » 24 Mar 2008, 18:55

Pa samo jos da i obicni ljudi vide, da ih ulazak u EU stavlja na trziste radne snage ispred svih, i to ce stetiti samo zemljama EU, jer kod njih obara plate, a kod nas dize.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Povratak na Politika