Kosovo je nezavisno

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Kosovo je nezavisno

Postod Majesty of the Nightsky » 18 Feb 2008, 01:31

Kako je tuzhno Beograd izgledao vecheras. Mozhda josh uvek izgleda... Mislim sve je popupano i porazbijano, ambasade, banke, apoteke (?), McDonalds, ldp, chak i radnje kao shto je Beneton ili shta vec....
Samo mogu da prokmentarishem da je tuzhno... :(
Ovaj narod je stvarno poludeo.. (ili smo mi oduvek ludi)
Slika

Life could have been very different but then
Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42

Postod alazovic » 18 Feb 2008, 10:04

Eeeeee... Medžsti, Medžsti, tebe nema dugo - pa se pojaviš i daš najžalosniji komentar odavno :(

Ne mislim na naslov teme, nego na ponašanje građana Srbije u sopstvenoj zemlji! Kako li bi se tek ponašali da su u nekoj tuđoj državi, pitam se ja?

No, daće bog da su kamere snimile face tih likova i da će ova država protiv svakog od njih reagovati u skladu sa zakonom. Ali kad se setim čije je ministarstvo policije, možda oni dobiju i neku nagradu :cry:
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod homer » 18 Feb 2008, 12:37

Ovde se postavlja pitanje, zasto policija nije intervenisila na vreme i zasto huligani nisu spreceni da ruse i pale Beograd?
Mislim da je neko preko njih hteo da dodje do vandrednog stanja kako bi realizovao svoje politicke ciljeve, jucerasnji govor premijera nije licio na drzavnicki vec na neki iz '90-tih.
Mnogim strujama u nasem drustvu odgovara da se vratimo u '89 a pitanje Kosova je idealna stvar za tako nesto...emocijama je najlakse manipulisati :o
Korisnikov avatar
homer
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 18 Jun 2006, 12:21

Postod Majesty of the Nightsky » 18 Feb 2008, 17:11

A, danas su se okupili ispred mog faxa sa sve zastavama i bedzhevima "Ja necu u EU" i skandirali nam da izadjemo napolje i da im se pridruzhimo. I ceo grad je blokiran, prevoz jedva da funkcionishe, ispred ambasada je nemoguce i svi su u nekom manijakalnom raspolozhenju. Kao da treba da se ide u rat :roll:

Zhao mi je shto mi je povratnichki komentar bio ovako tuzhan.
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod Oziris » 18 Feb 2008, 18:26

Ovaj srpski neandertalizam nikada necemo prerasti, inace podrzavam ono sto su Cacani uradili, miran protest, mirno okupljanje, to je najbolje, ne treba bas da pognemo glave, ali razbijati, za svaku osudu.

Jedan problem kod gradjana nase zemlje je socijalno pitanje, u jednom trenutku smo krenuli nazad, i jos je gore nego 2000.
Ne treba zaboraviti Svetu srpsku zemlju, ali ipak prodavana je kucu po kucu, zao mi je ljudi koji su sada tamo, i koji su bili '99.
Inace politicari su u toj politickoj borbi za Kosovo i ulazak u EU, zaboravili osnovnu stvar, svoj narod, zbog koga i postoje.

Kako ja vidim, vreme burzoazije se vraca pod novim imenom- KAPITALIZAM, u jednom trenutku garantujem vracanje komunizma, u nekoj daljoj istoriji, samo da se narod otrezni.
kako bolje upravljati necijom voljom, do parama, novcem.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod Gorski_Vuk » 18 Feb 2008, 19:47

"chak i radnje kao shto je Beneton ili shta vec.... "
Beneton mi je bas zao, evo placem sve mi suze ledja okvasile... :(

Seca li se iko Benetonove reklame '99 (kako ih neki nazivaju 90-ih)?

Nije u redu sto su lupani semafori i automobili... ali mozda bi sve proslo sa mnogo manje nasilja da kornjace (zandari) nisupoceli da potiskuju masu koja je do tada mirno protestvovala ispred ambasade "Najdemokradskije drzave na Svetu".

Na danasnjem studentskom protestu bilo oko 15.000 uglavnom studenata, kazem uglavnom jer se prikljucilo nekoliko stotina srednjoskolaca!!!
Korisnikov avatar
Gorski_Vuk

Pridružio se: 18 Nov 2007, 20:21

Postod homer » 18 Feb 2008, 20:25

Majesty of the Nightsky je napisao:A, danas su se okupili ispred mog faxa sa sve zastavama i bedzhevima "Ja necu u EU" i skandirali nam da izadjemo napolje i da im se pridruzhimo. I ceo grad je blokiran, prevoz jedva da funkcionishe, ispred ambasada je nemoguce i svi su u nekom manijakalnom raspolozhenju. Kao da treba da se ide u rat :roll:

Zhao mi je shto mi je povratnichki komentar bio ovako tuzhan.

Iako su majmuni lomili slovenacku ambasadu, policija je samo gledala. Da sam ja upao unutra, odmah bi me uhapsili. Dakle, jasno je da iza svega stoji Kostunica i drzavna bezbednost (verovatno i vojna bezbednost) a fasisti su im desna ruka. Ne treba zaboraviti da nisu unistavali samo stranu imovinu, vec i automobile srpskih drzavljana, itd. takodje, polomili su i prostorije LDP. Strašno je koliko su ljudi marionete vlastodrzaca, koliko nas sramote svojim ponasanjem, a mislim da im samo patike strce iz guze politicara koliko im se uvlace u guzu. Nazadne snage su dovele do gubitka Kosova i sad divljaju... :twisted:
Korisnikov avatar
homer
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 18 Jun 2006, 12:21

Postod coper » 18 Feb 2008, 21:05

da li je mcdonalds americka radnja u sred beograda? je li u njemu rade amerikanci? da li u njemu jedu amerikanci?

koliko ce radnika mcdonaldsa narednih dana ostati bez posla, to se huligani nisu pitali, jer im je po nalogu to zabranjeno da misle.
da li su ti radnici amerikanci, ponovo pitam? da li amerikanci nece moci da zarade deci i porodicama za zivot zbog razbijanja mc-a u beogradu?
Korisnikov avatar
coper

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod Majesty of the Nightsky » 18 Feb 2008, 21:16

@Gorski_Vuk

Znash shta, meni stvarno nije stalo kakvu je reklamu Beneton imao ili shta vec. Nasilje ne podrzhavam i ne mogu nikako da ga opravdam. Zashto mislish da nije u redu lomiti semafore, ali je ok razbijati izloge Meka ili nekih butika...? U svakom sluchaju sve shto je "riot" je pogreshno. Miran protest je apsolutno ok.

Danas sam chula razgovor dva srednjoshkolca koji su sasvim opushteno prichali gde bi mogli da idu... "Pa, hajde da idemo na Francuski kulturni centar.." Naravno da se tamo nishta nije desilo, ali samo je fascinantno (sa svakom osudom) u kom pravcu oni razmishljaju!!!

I zashto mora da se ruzhi sve shto makar i podseca na veliko E, ili ~nedajbozhe~ Ameriku. Meni bi bilo zhao da rushim neshto shto je tudje. I ne vidim svrhu i poentu. Zashto? Pa, zato shto smo besni, a usudjujem se da kazhem i obesni!

Problem je shto kolektivnu svest naroda niko ne mozhe da promeni. Po meni je nehumano, neljudski i pogreshno skandirati i pevati (gadno mi je chak i da otkucam) "Uzmi nozh u ruke i kolji Shiptara". I ja isto mislim da je Kosovo deo Srbije, ali nikada josh do sada nisam dobila zhelju da neshto polomim, ili da nekoga ubijem.

Sramota!!!!

p.s. nisam bash neshto ocharana svim klipovima koji se vrte na youtube-u, ali ovaj je zakon!!!! Jedini koji stvarno mozhe da vrlo dobro da opishe kako je nama Srbima z^j3b^n0....
http://www.youtube.com/watch?v=SaQDe8ivQ24
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod Majesty of the Nightsky » 18 Feb 2008, 21:18

coper je napisao:da li je mcdonalds americka radnja u sred beograda? je li u njemu rade amerikanci? da li u njemu jedu amerikanci?

koliko ce radnika mcdonaldsa narednih dana ostati bez posla, to se huligani nisu pitali, jer im je po nalogu to zabranjeno da misle.
da li su ti radnici amerikanci, ponovo pitam? da li amerikanci nece moci da zarade deci i porodicama za zivot zbog razbijanja mc-a u beogradu?

Nije istina. Jedem ja u Meku kada nemam pare, pa uzmem extra large pomfrit, jer je apsolutno najbolji u gradu :D (stvarno je istina)

Shto se drugog tiche, ma nemam komentar :evil:
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod Oziris » 18 Feb 2008, 21:29

Loki, mislim da u revoltu nisi razumela coveka.
@ coper slazem se apsolutno.
Najveca kazna bi bila to, da smo slozni, i da izbojkotujemo te zemlje, ne kupuj u Mercatoru, ne jedi u Mc-u, ne kupuj u Benetonu, i tako dalje.
Pokazali smo koliki smo primitivci, neko izgleda zeli da se vrate '90.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod Majesty of the Nightsky » 18 Feb 2008, 21:31

Ne, samo se zezam. I've got the point :wink:

Ahhh, nemoj da si takav. Jesam plava, ali za toliko se snalazim :D
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod lav » 18 Feb 2008, 22:35

Znash shta, meni stvarno nije stalo kakvu je reklamu Beneton imao ili shta vec. Nasilje ne podrzhavam i ne mogu nikako da ga opravdam. Zashto mislish da nije u redu lomiti semafore, ali je ok razbijati izloge Meka ili nekih butika...? U svakom sluchaju sve shto je "riot" je pogreshno. Miran protest je apsolutno ok.

Danas sam chula razgovor dva srednjoshkolca koji su sasvim opushteno prichali gde bi mogli da idu... "Pa, hajde da idemo na Francuski kulturni centar.." Naravno da se tamo nishta nije desilo, ali samo je fascinantno (sa svakom osudom) u kom pravcu oni razmishljaju!!!

I zashto mora da se ruzhi sve shto makar i podseca na veliko E, ili ~nedajbozhe~ Ameriku. Meni bi bilo zhao da rushim neshto shto je tudje. I ne vidim svrhu i poentu. Zashto? Pa, zato shto smo besni, a usudjujem se da kazhem i obesni!

Problem je shto kolektivnu svest naroda niko ne mozhe da promeni. Po meni je nehumano, neljudski i pogreshno skandirati i pevati (gadno mi je chak i da otkucam) "Uzmi nozh u ruke i kolji Shiptara". I ja isto mislim da je Kosovo deo Srbije, ali nikada josh do sada nisam dobila zhelju da neshto polomim, ili da nekoga ubijem.

Sramota!!!!

p.s. nisam bash neshto ocharana svim klipovima koji se vrte na youtube-u, ali ovaj je zakon!!!! Jedini koji stvarno mozhe da vrlo dobro da opishe kako je nama Srbima z^j3b^n0....

Nisam jos uvek uspeo da cujem sa kojeg si ti fakulteta?!!
Ja sam sa SAOBRACAJNOG!!!
Ne podrzavam lomljenje izloga, trafika i radnji po gradu! Ali to se odnosi SAMO na objekte koji su u vlasnistvu SRBA i ostalih lojalnih gradjana SRBIJE!
Sto se tice MCdonaldsa, americke, slovenacke, albanske i ostalih ambasada SMATRAM DA SU NAPADI NA NJIH PATRIOTA, NACIONALISTA I OSTALIH GRADJANA NEZDOVOLJNIH ODLUKAMA siptarske privremene vlade potpomognute sa EU i SAD SASVIM OPRAVDANI!!!
I SAM SAM UCESTVOVAO U SINOCNJIM I DANASNJIM PROTESTIMA!
Pa posto ti se toliko svidja pomfrit u Mc-u nadam se da ces naici i na neki kamen dok budes uzivala u istom :D :D :D
ZIVELA VELIKA SRBIJA
lav
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jun 2007, 16:24

Postod lav » 18 Feb 2008, 22:42

E da zaboravi da napisem!
KOSOVO NIJE NITI CE IKADA BITI NEZAVISNO!!!
lav
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jun 2007, 16:24

Postod coper » 19 Feb 2008, 00:14

lav je napisao:

Sramota!!!!

Nisam jos uvek uspeo da cujem sa kojeg si ti fakulteta?!!
Ja sam sa SAOBRACAJNOG!!!
Ne podrzavam lomljenje izloga, trafika i radnji po gradu! Ali to se odnosi SAMO na objekte koji su u vlasnistvu SRBA i ostalih lojalnih gradjana SRBIJE!
Sto se tice MCdonaldsa, americke, slovenacke, albanske i ostalih ambasada SMATRAM DA SU NAPADI NA NJIH PATRIOTA, NACIONALISTA I OSTALIH GRADJANA NEZDOVOLJNIH ODLUKAMA siptarske privremene vlade potpomognute sa EU i SAD SASVIM OPRAVDANI!!!
I SAM SAM UCESTVOVAO U SINOCNJIM I DANASNJIM PROTESTIMA!
Pa posto ti se toliko svidja pomfrit u Mc-u nadam se da ces naici i na neki kamen dok budes uzivala u istom :D :D :D
ZIVELA VELIKA SRBIJA

ja bih vise voleo da ne naidje ni na kakav kamen dok jede u mc-u. ne vidim razlog zasto bi bila zrtva nasilja drogiranih huligana
zasto je tvoja zelja da je kamen pogodi?
Korisnikov avatar
coper

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Sledeća

Povratak na Politika