Ideologija srpskog nacionalizma, original ili plagijat?

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Postod homer » 04 Feb 2008, 18:54

tiki je napisao:Setimo se shesheljevog testamenta i bice nam jasno o kom ludaku se radi :twisted:

Srbija je glasala protiv njegovog testamenta, nikada se vise nece ponoviti devedesete godine, ulazimo u EU, ukidaju se vize...

POBEDA, POBEDA, POBEDA!!!!!!!!!!!!!!!
Korisnikov avatar
homer
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 18 Jun 2006, 12:21

Postod Р4тн1к » 07 Feb 2008, 14:32

Нашао сам за сходно да овде пребацим коментар једног мог колеге на те ваше "аргументе о 90им годинама

"Најсмешније је када људи трабуњају о "90-тим" и радикалима као "симбол" тог времена. Прво, СРС је до 1998 била опозиција и то у неким моментима једина. Од 1994 на власти су били коалиција СПС ЈУЛ-Нова Демократија Дулета Михајловића који је касније био један од лидера ДОС-а. Док је РСК падала Шешељ и Тома су били у затвору, а дејтонску капитулацију су једино одбили радикали.
Тек 1998 радикали улазе у републичку владу као мањински коалициони партнер јер је тада била криза да се морало направити владу народног спаса. И сада ако буде већа криза радикали ће подржати владу под условом да заузме чврсти став око Космета. И СПО је тада ушао у владу. Касније су сви прихватили Кумановску капитулацију сем радикали. Дакле, ако неко говори о 90-тим онда симбол тог времена су СПС, и тзв. "опозиција" која је представљала и подржавала опцију која је истребила Србе из РСК, бомбардовала Србе у РСК, РС и СРЈ."
Sveti Filaret Moskovski "Ljubi neprijatelje svoje, neprijatelja Bozijih se gnusaj, a neprijatelje Otacastva satiri"
Korisnikov avatar
Р4тн1к
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Postod tiki » 07 Feb 2008, 16:05

@Р4т&a

Vidi se da si u to vreme jos sisao tako da ti ne zameram na takvim postovima :lol:
"Gledajte u buducnost i tamo cemo se sastati vi i ja ", pošto ja imam nameru da još živim u buducnosti".
Zoran Djindjic (31.05.2002.)
Korisnikov avatar
tiki

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21

Postod LePetitPrince » 03 Mar 2008, 00:31

Secam se ja kada je Seselj bio opozicija Milosevicu, bili izbori, kaze meni otac, glasacu za Seselja, on je protiv Milosevica a ja njemu kazem, nemoj cale, Seselj je potuljeno govno, demagog, prodaje narodu muda za bubrege... Cale glasao, i posle izbora, Seselj uradi sta je uradio i Slobo osta na vlasti a moj cale kaze, KOJE GOVNOOOOO OVAJ SESELJ, vise mu nikad necu verovati. Eto, tako je Seselj bio opozicija. Ne ulazim u one druge "detalje" koje su radili radikali dok su surovali sa Slobom i kako konstatno pokusavaju da omalovaze nasu revoluciju, za vreme koje su cutali od sramote i cekali da opet zaigraju na kartu neobrazovanja i ljudske nesrece. Ali, dragi moji, niko ne odgovori na moje pitanje, jos odavno postavljeno, a sigurno nece neko iz OBRAZ-a. Kako je to smeshno, ime organizacije je OBRAZ a nemate ga.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Oziris » 04 Mar 2008, 12:36

Covece, kako se svetlosnim godinama razlikuje misljenje ljudi koji su nesto postigli u zivotu radom u ovoj zemlji, koji su radili posteno, intelektualaca, nacitanih ljudi, akademaca, i onih koji nisu nosom mrdnuli iz Kraljeva, koji ocekuju da 8 sati drze noge na stolu i dobiju platu na kraju meseca za to.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Re: Ideologija srpskog nacionalizma, original ili plagijat?

Postod nemus » 11 Jan 2010, 03:58

Objašnjenje je vrlo jednostavno: Vojislav Šešelj nije autor već priređivač. Delo Laze M. Kostića je, kao monumentalno i kvalitetno, poslužilo kao osnova uz tekstove još nekih autora. Šešelj je knjigu temeljio na već postojećim radovima srpskih intelektualaca pre svega iz RS i RSK za koje ne verujem da ste čuli, upravo iz tog razloga. Ideologija srpskog nacionalizma je naučni rad, a ne knjiga u kojoj Šešelj iznosi svoje mišljenje. On je nastavljač Kostićevog rada, a ne plagijator.

To je odgovor na tvoje pitanje, a što se tiče onih svadja o EU i tekovinama 21. veka, kojima uzgred nije mesto u ovoj temi, da li je ikome palo na pamet da se ljudi koji se protive ulasku u EU, protive ne iz inata ili iracionalne mržnje već zato što ne žele da bilo koji stranac ima ulogu u donošenju odluka vezanih za državu Srbiju? (što bi u EU bila neminovnost jer bi se morale poštovati određene odluke Evropskog parlamenta i drugih tela, bez obzira na slaganje sa njima ili ne)

Nadam se da si zadovoljan odgovorom.
nemus
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 11 Jan 2010, 03:50

Prethodni

Povratak na Politika