Okupacija

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Okupacija

Postod crne kose » 05 Mar 2006, 00:13

Ja podrzavam predlog Tomislava Nikolica ya proglasenjem okupacije ako se KiM dadne nezavisnost. A sta Vi mislite?
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 31 Jan 2006, 00:44

Postod QTA » 06 Mar 2006, 00:05

Sto rekao Radosav "Da se ja pitam"- a ne pitam se kao i bilo ko od nas u vasceloj Srbiji... bolje onda da i ne kazem.Bice kako kaze SVET i tacka. Po onoj izreci: "Sila Boga ne moli, Bog silu ne voli". A u svakom nasem slucaju bice bez onog ne.
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod crne kose » 06 Mar 2006, 01:01

Dakle, cela Srbija zivi jedan zivot u kojem niko nista ne misli, niko se nista ne pita...!? Mislis li da se ne treba nista pitati i prepustiti se tek tako sudbini ili nekome drugom !? Mislim da je pogresno da i sami govorimo kako nista od nas ne zavisi. Hajde onda da i nista ne pisemo na forumima, da ne idemo na posao, da ne idemo u skole, da ne hodamo po ulicama, da ne disemo, jer bogati... svet zeli da na nam eksperimentise i da vidi koliko mozemo bez zraka... Hajde da uop[te nista ne radimo...i ostace Kosovo i Metohija kod nas...hajde da se poirimo sa sudbinom, da cutimo i slusamo "vrli Zapad" koji ce nam preko noci doneti milione dolara ili evra kada se odreknemo samih sebe...hajde da se odreknemo i korjena i praotaca...jer, Zapad ce nam doneti dugo ocekivane usrane dolare...hajde da...
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 31 Jan 2006, 00:44

Postod QTA » 08 Mar 2006, 16:13

Ama brate, potpuno se slazem sa tobom i delim tvoje misljenje. Vidis i sam da nas stvarno niko nista ne pita. Osim formalno, pa ce onda biti kako oni kazu. I meni je zao sto je tako ali to je surova realnost.U svakom slucaju treba se boriti do kraja, pa sta bude. A bice ... Videcemo svi to, jednoga dana. Jedino sa cime se ne slazem u tvome tekstu su poredjenja ove stvari sa " poslom,skolom,hodanjem,disanjem itd.
Korisnikov avatar
QTA

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod LePetitPrince » 26 Apr 2007, 00:25

Istina je da su Albanci okupirali deo nashe teritorije (zemlje) na kome je manje od 10% nasheg naroda a vishe od 90% naroda koji je u najmanju ruku neprijateljski nastrojen prema nama, samo u Kraljevu ima toliko ljudi sa Kosova, naravno, Srba, napravili kuce, radnje, zaposlili se, pozhenili i poudavali, vode normalan zhivot, ako im je toliko stalo za njihova ognjishta zashto ne stanu u prve redove i budu najglasniji u borbi za njihova prava kao oni shto ce otici na granichni prelaz da protestuju. Priznali mi okupaciju ili ne, necemo imati realne koristi od toga nego hajde da se izborimo da makar onima shto su ostali, mislim na tih 10 %, bude koliko toliko normalan zhivo jer oni dole zhive u paklu dok se politichari ovde tobozhe igraju igre ponosa. Kakve koristi od Tomine priznaje kapitulacije??? Uradite neshto konkretno. Milsim na radikale i apelujem na Srbe na Kosovu da se okanu radikala jer shto ih vishe slushaju sve im je crnje i gore.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Hogar » 29 Apr 2007, 00:43

Ja nemam šta da mislim u vezi okupacije niti da prihvatam ili odbijam nečije izjave jer to nije nikakva velika mudrost, Bog mi je dao razum pa mogu sam da dam ocenu o tome.
Prvo zašto nemam šta da mislim da li je KiM pod okupacijom ili nije.Činjenično stanje govori da je (još uvek zvanično) po rezoluciji 1244 tuđa vojska i policija da našem delu teritorije.Drugo sustvo je potpuno nezavisno od zvaničnog Beograda itd.
Da ne bih nabrajao ono što ovde svi jako dobro znamo samo ću konstatovati da je KiM pod okupacijom od onog trenutka kada su naše snage bezbednosti napustile te prostore te je istima do daljnjeg zabranjen povratak u tu srpsku pokrajinu.

Složiću se sa @LePetitPrince da konkretno u Kraljevu ima izgnanika sa prostora KiM koji su ovde asimilirali i ne gaje bar ni nadu o povratku na svoje ognjište.Takođe je tačno kada bi se samo iz Kraljeva udružilo i složilo bar 70% izgnanika sa KiM-a i napraili neku vrstu akcije da niko ne bi ostao ravnodušan prema tom činu, pa sada karikiram kada bi iz svakog grada gde ima izgnanih lica sa KiM-a bila organizovana akcija, dajem primer protesna šetnja, mirne demonstracije ili nešto slično stvari po KiM i Srba koji su sa tih prostora bio u daleko boljem statusu.
Primera radi pošto živim i u Kraljevu i u Beogradu često sam tamo i jednom prilikom sam sa suprugom krenuo prema Knezu od Kneza Miloša.Nije se moglo proći zbog nekog kako sam čuo u prolazu mitinga protiv Artisarijevog kobnog plana.Evo u čemu je poenta.
Pošto smo bili sprečeni da nastavimo prema Knez Mihailovoj te smo i čuli da se će biti miting potiv plana Artisarija supruga i ja smo rešili da i mi budemo akivni učesnici istog bez ikakve veze što ni sa ženine s ni sa moje strane nemamo ama baš nikoga sa KiM-a.Kao što je pomenuto u Kraljevu ima dosta izgnanika sa tih prostora (neki kažu i do 50.000 hiljada) nadao sam se da ću naići na neko poznato lice koje je privremeno smešteno u Kraljevu već osma godina.Na moju veliku žalost nisam nikoga ugledao.
Možda ovaj primer koji sam naveo nije pokazatelj kako je stanje u redovima izgnanih sa prostora KiM-a ali su evidentne dve-tri važne stvari.
Nesloga između Vas izgnanih.Dalje mnogi se javno izjašnjavaju da to nije njihova stvar (direktno mislim na izgnanike sa Kosmeta) i ne razmišljaju o povratku a iz toga proizilazi da na Kosmet ima volju (čitaj hoće) da se vrati zanemarljiv broj (ali stvarno da se vrati, a ne samo na rečima) dalje iz toga se rađa novi momenat u stilu "zašto ja da se borim za Kosmet a onaj ko treba da bude u prvim redovima on nema tu volju".
Ima stvarno još mnogo, baš mnogo sličnih stvari i ta (ne)odgovornost direktno pada na izgnanike sa Kosmeta.
Postavlja se pitanje, da li je kasno sada nešto preduzeti po tom pitanju i da li bi u opšte to dalo neki efekat.
Prevashodno treba za to da na čelo stave prst ljudi koji su izgnani sa svojih ognjišta, a naravno veoma lako će se pridružiti ostatak Srbije kada je jezgro "zdravo i složno" te zna šta hoće.
Izgleda da je ono prokletsvo o neslozi između Srba glavni uzrok naše Golgote koja nikako da prestane.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod LePetitPrince » 02 Avg 2007, 00:24

Chinjenichno stanje ti je rezolucija 1244 ... Sa njom mozhemo da se slikamo. Idi na Kosovo i vikni ovo je moja zemlja po chinjenichnom stanju po rezoluciji, znate :) postoji teorija i praksa drushkane i zheshce smo ga uprskali. Shto se tiche tvog participiranja tom anti-ahtisarij skupu, pa mogao si zhenu da odvedesh na neko normalnije mesto. Sada je Ahtisarij kriv za sve, on je kao olichenje zla, kazhu radikali da je pohlepan srebroljubac i da je pedofil... alo... ljudi, zar stvarno verujete u takve gluposti. Da bi se reshio problem mora da se poznaje njegova sushtina a ne da se okrece tema na drugu stranu i trazhi krivac. Zahsto uvek moramo nekog da satanizujemo ako nam nije po volji ili ne radi po volji. Mislish da je Putin najlepshi i najbolji chika na svetu zato shto je na nashoj strani, budi realan. Mi Srbi ne stradamo zbog nesloge nego zbog sloge u chinjenju gluposti. Imash zhenu, neka vam je srecno, nemoj samo deci da trujesh mozak, pusti ih da imaju bar neke shanse da postanu normalni ljudi.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Povratak na Politika