SLOBODAN MILOSEVIC

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

SLOBODAN MILOSEVIC

Postod crne kose » 11 Mar 2006, 16:53

Slobodan Milosevic je pronadjen mrtav u tzv.zatvoru u Hagu!
Hag je pokazao svu svoju okrutnost i sav svoj prezir prema Srbima.

Predsednice, ti si otisao ali ostaces upamcen kao covek koji se i u tzv.pritvoru borio za Srbiju i sav srpski narod!!!

Kao sto je Obiliceva ostala recenica:"Nije Srbija saka psenice da je pozoba svaka vrana koju vetar nanese", ostace i ona iz K.Polja:"Niko ne sme da vas bije". A ovi bi da nas kolju i biju vekovima. Nema predaje!!!

SRBIJA!!!
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 31 Jan 2006, 00:44

Postod crne kose » 13 Mar 2006, 17:15

Predsednik Boris Tadic nije odobrio sahranu bivseg predsednika Srbije i Jugoslavije,Slobodana Milosevica, u Beogradu u Aliji velikana!
Takodjer, nije odobrio upotrebu pocasne paljbe Vojske SCG na sahrani predsednika Milosevica.
Gradonacelnik Beograda, Nenad Bogdanovic, nije odobrio sahranu u Aleji Velikana!

Kao argument za taj postupak Tadic i Bogdanovic se pravdaju time da je Slobodan ucinio dosta ruznih stvari u proteklom vremenu!

Medjutim, moramo reci da im je to velika greska!

Slobodanu Milosevicu nije nista dokazano, ni u Hagu ni u Beogradu! Naprotiv, njemu nije ni sudjeno u Beogradu, a u Hagu je sistematski ubijan na razne nacine te je tako i taj sud pokazao da mu nije mogao drugacije nista sem da ga posalje u sanduk.

Zbog toga sto nije osudjen za bilo sta ja ne vidim razlog da ne bude sahranjen uz sve pocasti u BG kao bivsi predsednik Srbije i Jugoslavije.

Pozdrav svim Srbima ma koje partije bili i kakvog misljenja...
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod alazovic » 13 Mar 2006, 19:20

crne kose je napisao:Predsednik Boris Tadic nije odobrio sahranu bivseg predsednika Srbije i Jugoslavije,Slobodana Milosevica, u Beogradu u Aliji velikana!
Takodjer, nije odobrio upotrebu pocasne paljbe Vojske SCG na sahrani predsednika Milosevica.
Gradonacelnik Beograda, Nenad Bogdanovic, nije odobrio sahranu u Aleji Velikana!

Kao argument za taj postupak Tadic i Bogdanovic se pravdaju time da je Slobodan ucinio dosta ruznih stvari u proteklom vremenu!

Medjutim, moramo reci da im je to velika greska!

Smatram sebe veoma tolerantnom osobom, dosta stvari mogu da odtrpim ali ovo... Kakva bre njegova Aleja velikana!
Dao bih porodici da bira da li ce da ga sahrane na Fruskoj Gori kao Stambolica, koji je bio predsednik Srbije pre njega!
Ili mozda u neku od masovnih grobnica po Srbiji i po mogucstvu da ga redovno iskopavaju i premestaju sa mesta na mesto kao sto je on naredjivao da se drugim telima to isto radi...
Ostala mesta mozete sami da dopisete...

Izvinite ali stvarno ne mogu da mu oprostim najbolje godine mog zivota koje mi je nepovratno uzeo :cry:
I kraljevacka groblja su puna zrtava njegove politike! Prodjite samo novijim delom starog groblja pa pogledajte od cega je vecina mladih ljudi izgubila zivote...

Eto, samo je izaslo iz mene...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod crne kose » 13 Mar 2006, 23:47

Uvek sam bio za tolerantnost i ljudskost. Žao mi je ako vam je Milosevic uzeo najbolje godine vašeg života. To bi možda mogao i ja da kažem jer sam daleko od svog doma i proteklo vreme sam proveo hodajući po ratištima Jugoslavije, ali ne mogu reči da mi je samo on za to kriv. Naprotiv, nikada nisam bio za politiku koju je sprovodio, jer sam odrastao u drugom delu bivše Jugoslavije, ali činjenica je da čovjek nije bio osuđen a bio vam je predsednik...a svi znamo da se predsednici, kad umru, kopaju u neka malo bolja groblja iako mu od toga neće biti ništa bolje-nece ustati.

Znam samo da je čovek dobijao po 3 miliona glasova na izborima i ne mogu da zamislim da ga sad ne želite u svom dvoristu.

Ako je Demokratska stranka dosledna svom imenu, onda bi trebala da dopusti sve vezano za tu problematiku, jer svaka zabrana bi dovela DS u poziciju da ona čini ono što su Slobi dugo pripisivali.

Slobinu lošu politiku niko bolje nije osetio no Srbi Sarajeva i Kninske Krajine...Sarajevski Srbi su ostali bez svoga grada, sada su izbeglice širom planete, a Krajišnici su također bez zemlje i doma...pa opet gledaju na Srbina kao Srbina-kakav takav naš je...i ne trebamo da ga pljujemo...
Trebali ste mu suditi u BG. Pošto ste ga prepustili Hagu odustali ste od gonjenja pred domaćim sudovima. Međutim, u Hagu se Milošević bolje držao nego dok je bio vladar, pa je čak i uvidio i počeo da brani interese svih Srba...Kasno se pokajao i otreznuo ali bolje ikad nego nikad. Njegovo držanje mi se dopalo, a što je najvažnije nije osuđen za ono što su mu pripisivali...
Zato smatram da ga treba dostojno sahraniti jer je naš (odnosno vaš, jer meni nikada nije bio predsednik) i to u BG, tamo gde su svi predsednici...

Najgore je se odreci svoga i svoje prošlosti, ma kakva ona bila...

pozdrav
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod alazovic » 14 Mar 2006, 14:45

Iako se ne slažemo oko suštine, moram ti reći da me raduje tvoj gornji post. I naterao me je na razmišljanje da li na kraju treba drugačije razmišljati o svakom mrtvom čoveku...

Eto...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod crne kose » 14 Mar 2006, 15:54

Marko Milosevic je izjavio, kako prenose mediji, da ce svog oca Slobodana Milosevica privremeno sahraniti u Moskvi, dok ne dodje vreme za prebacivanje u otadzbinu. Moskovske vlasti su odobrile sahranu u svom gradu.

Bruka za sve nas ma kojoj politickoj opciji pripadali ili ne! Jedna Rusija prima telo naseg predsednika a mi ne (jedan deo danasnje Srbije).

Ponavljam, covek nije osudjen. Dakle, nije kriv i smatra se kao svaki gradjanin, odnosno bivsi predsednik.
Njegovu glavu smo nazalost predali strancima kao nekad sto smo turcima predali glavu Crnog DJordja, a sve u cilju dodvoravanja. Medjutim, da li cemo time ista postici ili cemo i dalje biti na margini.

HTV javlja da su beoradske novine Politika i Vecernje novosti objavile poslednji pozdrav Slobodanu Milosevicu od njegovih "Suboraca iz Haga" a u potpisu je 34.pritvorenika a medju njima hrvatski general Ante Gotovina, Naletilic (Tuta), Ivica Rajic, Praljak i ostali.
Poznato je da je u medju pritvorenicima haskog suda bilo postovanje pa cak i prijateljstvo i da su oni svi zajedno Hag smatrali kao politicku instituciju. Svi su bili slozni i nisu postovali izdajnike ma kojeg imena bili. U toj i takvoj borbi za dokazivanjem istine, a pre svega istine o NATO agresiji na Srbiju, Milosevic je posvetio svoj zivot i svoje zatvorenicke dane.

Sergej Lavrov je izjavio da Rusija ne veruje haskim autopsijama i salje tim ruskih patologa da provere spise o uzroku smrti.

Sto se tice EVROVIZIJE, Bog je dao da ispadne bruka nezapamcenih razmera a sve zato sto se organizatori nisu udostojili pa takmicenje pomerili za par dana, a ne da se peva na dan kada je umro bivsi predsednik Srbije i Jugoslavije.

Medjutim, uvek smo postovali tudjina a svoje najmanje.

Kod Slovenaca, Hrvata, Muslimana necete naci NVO koje pljuju po svojim herojima ili svom narodu, a kod Srba se pojedinci prosto takmice ko ce vise lajati na svoje.

Vjecnaja pamjat svim Srbima koji su svoje zivote dali na svim ratistima gde se branila sloboda, narod, srpsko ime i otadzbina!!!
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod QTA » 14 Mar 2006, 17:33

Svi mediji su objavili da ce se Milosevic sahraniti u Srbiji, ako tako odluci njegova porodica, znaci niko nije zabranio. Tek toliko da se zna. E sad, za muziku i pucanje- neki drugi put. A moze i da se naruci "za drustvo u cosku o licnom trosku".
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod crne kose » 15 Mar 2006, 15:22

NIJE BITNO DA LI SE MI SLAZEMO ILI NE...I BOLJE JE KADA RAZGOVARMO...ALI JE BITNO DA POSTUJEMO...TAKO SU NAS UCILI...

UVEK SAM POSTOVAO I POSTOVACU...

ZA MENE JE SRBIN .SRBIN BEZ OBYIRA KOJOJ STRANCI PRIPADA...MISLIM DA NAS JE MALO I DA SMO SUVISE UMORNI DA SE DELIMO...

VJECNAJA PAMJAT PREMIJERU DJINDJICU I BIVSEM PREDSEDNIKU MILOSEVICU...

NE ULAZIM U TO JESU LI BILI NEISTOMISLJENICI ILI NISU...TO ME NE INTERESUJE. INTERESUJE ME ISTINA I KOREKTA ODNOS PREMA BILO KOME A PREMA SRBINU NAJPRIJE...

SRBIN
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod QTA » 15 Mar 2006, 17:17

Svoje postovanje prema preminulom Slobodanu Milosevicu sam izrazio time sto sam otvorio temu HAG. Tebi je to bilo malo i kasnije otvaras novu temu SLOBODAN MILOSEVIC i to je u redu.Sam kazes da nije tvoj predsednik vec da je nas. Pa pusti onda nas da to resimo.Valjda vise znamo mi koji smo bili ovde od devedesetih pa naovamo sta je sve bilo.Ne pominji mi molim te raznosaca gajbi (koji od toga zaradi milione maraka). Kako to da ja i ti ne uspesmo da namlatimo toliku lovu nego samo tatin sin i njihovi bliznji. Sta bi sa njegovim ortakom Vladom "trefom" , Kundakom i ostalima sa kojima je carinio diplomatsku postu.Toliko ruznih stvari se izdesavalo u proslosti. Dali je za to kriv Milosevic ili njegovi saborci, nije me briga.On je bio gazda.Samo mi je zao sto mu u Hagu nisu pruzili medicinsku pomoc (dabogda pocrkali). Nije zasluzio da tako umre.
Vec kruze SMS poruke :
"Po zelji Pozarevca - tamo ce sahraniti GLAVU
Po zelji Mire - SRCE ce otici u Moskvu
Po zelji Marije - DUPE ce dati Crnoj Gori
a KURAC ce ostati Srbiji.

Eto vidis.
Korisnikov avatar
QTA

Postod alazovic » 15 Mar 2006, 17:41

Sad videh na CNN- gde će da ga izlože na gledanje...

U HOL SAVEZNE SKUPŠTINE!
Setimo se koga su poslednji put tu izložili...

Eeeee, Srbijo, Srbijo...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod QTA » 15 Mar 2006, 17:48

Coveceee. Sto me uplasi sa ovim CRVENIM SLOVIMA
To su izdejstvovali Crnogorci (100%) samo da ne ide u Crnu Goru!
Korisnikov avatar
QTA

Postod crne kose » 15 Mar 2006, 17:56

Miosevic nije bio moj predsednik jer nije bio predsednik cele SFRJ, jer nije ni postojala...ja sam Srbin iz Bosne...a bio je i ostao za mnoge od nas covek koji je pomogao odbranu srpskog naroda u Bosni od ylocina koji su nam se spremali...
Seti se Jasenovca! Strane TV kuce su 1997.snimile emisiju o zlocinima nad Srbima u Bosni i Hrvatskoj u kojoj navode 1000 000 poubijanih Srba! Da se to ne bi ponovilo mi smo se odbranili. Koliko je samo Srbija primila nase nejaci u izbeglistvo, dok smo mi vojno sposobni branili svoja ognjista.

Zabole me ko ti je nosac gajbi i sta je ko radio...mene zanima samo to da mi je Milosevic i Karadzic sklonio noz ispod vrata koji su mi pripremili potomci muslimanskih i hrvatskih ustasa a sve u cilju definitivnog unistenja Srba u Bosni...a posle bi, prema pesmama koje sam slusao na njihovom radiju za vreme rata, presli Drinu pa palili po Srbiji...o tome ti govorim i zato odajem postovanje Predsedniku. Mozda nije bio moj direktni predsednik, mozda se ne slazem u svim njegovim potezima, ali je pomagao srpski narod preko Drine... Zato mu veliko HVALA!!!

Mozda je trebao da se povuce odmah posle rata ali sad to vise i nije bitno...patili ste i Vi, slazem se...bombardovao vas je NATO, pa sad ganjajte tuzbu protiv NATO-a...

Sto se tice tih viceva, to samo pokazuje koliko smo ozbiljni kao ljudi...

Odavde, iz istocnog dela Republike Srpske, bice organizovanih odlazaka u Pozarevac na sahranu Slobodanu Milosevicu...Hvaljen, kudjen,ali on je nas Srbin!

Sloboda ili smrt!!!
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod QTA » 15 Mar 2006, 20:47

Zabole me ko ti je nosac gajbi i sta je ko radio...mene zanima samo to da mi je Milosevic i Karadzic sklonio noz ispod vrata koji su mi pripremili potomci muslimanskih i hrvatskih ustasa a sve u cilju definitivnog unistenja Srba u Bosni...a posle bi, prema pesmama koje sam slusao na njihovom radiju za vreme rata, presli Drinu pa palili po Srbiji...o tome ti govorim i zato odajem postovanje Predsednik

Tebi ga je sklonio ispod vrata a nama ga je stavio - u cemu je razlika???
Nemoj vise da nam drzis casove istorije i patriotizma. Samo cekam da kazes ko su izdajnici a ko patriote. Pa sta ti mislis, sta smo mi radili ovamo preko Drine?A?Osakaceni i obogaljeni u svakom smislu.Taj zbog koga te "zabole" je Slobin sin. Ma ti ustvari nista neznas(ili ti tako odgovara)Samo pricas o istoriji i sta je trebalo da bude. Ja ti savetujem - okreni se ka BUDUCNOSTI (ne ovoj iz Podgorice).
Korisnikov avatar
QTA

Postod crne kose » 15 Mar 2006, 22:46

Najavljeno 30-ak autobusa iz Banja Luke na sahranu predsedniku Milosevicu!
Kolone autobusa najvaljene i iz Istocnog Sarajeva...S platoa Romanije takodjer...kolone automobila...
Otvorene knjige zalosti...gradjani Republike Srpske nastavili sa odavanjem pocasti Slobodanu Milosevicu...

Cernomirdin-"Suditi onima koji su bombardovali Srbiju"

Moskva-" Duma izglasala zahtjev za ukidanje haskog tribunala"

Hag- zavrsen proces protiv Milosevica. Proces zatvoren za cetiri minute.

Milorad Dodik-"Referendum izazvao rat"
Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je juce u Banjoj Luci da nije prihvatljiva ocjena da je Slobodan Milosevic bio jedini i iskljucivi krivac za dogadjaje na prostoru prethodne Jugoslavije.
-[/i]Svakako da je imao jednu od najznacajnijih uloga, ali za svaku tucu, narodski receno, potrebno je dvoje i zato on ne moze biti jedini krivac. To potvrdjuju i optuznice koje je Haski tribunal spremio protiv Franje Tudjmana i Alije Izetbegovica, a koje nisu podignute zbog njihove smrti-istakao je Dodik.
On je ocjenio da niko ne moze ubjediti Srbe u BiH da je Milosevic taj koji ih je natjerao u rat.
-Uzrok rata bio je rezultat panike koja je zavladala poslije referenduma 1992.godine, ali i izjave Alije Izetbegovica da ce zrtvovati mir za nezavisnu BiH."

Proces vijeka
Ako bi se proces vijeka opisao u ciframa , izgledao bi ovako:
-bivsi predsednik SRJ proveo je u sudnici ukupno 466 dana, odnosno1.864 sata. Za to vrijeme ispitao je 349 svedoka, od kojih je 296 svedocilo protiv njega, i 53 koja su podrzavala njegovu odbranu.

Slobo je uspio da spreci genocid nad Srbima u Bosni i Krajini.
Zahvaljujuci njemu i svim patriotama i rodoljubima koji su dali svoje zivote za slobodu srpskog naroda zapadno od Drine mi danas obitavamo na nasim vjekovnim prostorima.

Vjecnaja pamjat svim srpskim borcima koji dadose svoje zivote na sarajevskom ratistu!!!

Slobo, hvala ti!!!

Srbija je vecna dok su joj deca verna!!!
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod Sumatraista » 16 Mar 2006, 00:24

Bog da mu dušu prosti.

Što se tiče Miloševićeve sahrane mislim da je posle patrijarhove izjave svaki komentar suvišan. Oni koji su mu sprečili sahranu u Aleji velikana su obični patuljci koje istorija neće ni da zapamti a kad tad on će se naći tamo.

Nije mi jasno, da posle svega što nam se izdešavalo poslednjih godina, postoje ljudi koji nisu čuli za geopolitiku i interese velikih sila, ili da prostim opažanjem nisu shvatili igru tzv. Medjunarodne zajednice. Evo, po ko zna koji put, pominje se Ivan Stamolić kao žrtva Slobodana Miloševića. Na osnovu kojih dokaza? (Oni su valjda potrebni i u „demokratiji“.) Ja zaista ne vidim nijedan motiv koji bi Milošević imao da naredi ubistvo I. Stambolića, u to vreme politički mrtvog, i uz to političara koga Srbija ne može da pamti po nečem dobrom. S druge strane, takav motiv su mogli da imaju oni kojima bi to poslužilo za pojačavanje psihoze u kojoj je ovaj narod u to vreme živeo i kao još jedan vid pritiska na S.M. Za ljude kojima razbijanje Jugoslavije, satanizacija našeg naroda, nelegalno bombardovanje jedne suverene zemlje (da li je potrebno pominjati osiromašeni uranijum, kasetne bombe i sl.), hiljade žrtava ne predstavljaju problem, ovo bi bio jedan mali dodatni napor itekako isplativ.
Korisnikov avatar
Sumatraista
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05

Sledeća

Povratak na Politika