SLOBODAN MILOSEVIC

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Postod crne kose » 16 Mar 2006, 00:59

Večernje novosti, 14.mart 2006.

Čitulje

Poslednji pozdrav haskom saborcu

SLOBODANU MILOŠEVIĆU

Upućujemo iskreno saučešće njegovoj porodici.

Drago Nikolić, Milomir Stakić, Blagoje Simić, Savo Todović, Dušan Fuštar, Zoran Žigić, Stanislav Galić, Momčilo Gruban, Dragan Jokić, Vidoje Blagojević, Radoslav Brđanin, Milan Lukić, Milan Martić, Mitar Rašević, Milorad Trbić, Ljube Boškoski, Mladen Naletilić-Tuta, Ivica Rajić, Ante Gotovina, Paško Ljubičić, Milorad Krnojelac, Ljubiša Beara, Momčilo Krajišnik, Dragomir Milošević,, Mile Mrkšić, Sredoje Lukić, Veselin Šljivančanin, Miroslav Radić, Vujadin Popović, Vinko Pandurević, Duško Knežević, Željko Mejakić, Ljubiša Borovčanin i Vojislav Šešelj.

Večernje novosti, sreda 15.mart 2006.

Pozdrav besmrtnom rodonačelniku, prvoborcu i velikomučeniku, koji je razobličio vrijeme globalizma.
Njegovi poštovaoci-prognanici iz Republike Srpske Krajine.

I još mnoge druge....

[/b]
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 31 Jan 2006, 00:44

Postod crne kose » 16 Mar 2006, 01:03

Sumatraista,

e svaka ti čast...pa gdje si do sada čoveče...ja već pomislio nema nikoga da zborimo zajedno...pozdrav
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod crne kose » 16 Mar 2006, 01:26

Преузето са : -
[www.glas-javnosti. co.yu]

Pobuna haških zatvorenika
BEOGRAD/HAG - Haški pritvorenici svih nacionalisti počeli su juče protest u pritvorskoj jedinici u Sheveningenu, sa zahtevom da specijalna komisija ispita uslove u kojima žive i kvalitet zdravstvene nege.
Oni zahtevaju od Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, koji je osnivač Međunarodnog suda za ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije, da formira nezavisnu stručnu komisiju koja će da kontroliše njihov boravak u Sheveningenu, jer se posle smrti Slobodana Miloševića, tvrde izvori Glasa, ne osećaju bezbedno.
- Zatvorenici sumnjaju u okolnosti pod kojima je umro Slobodan Milošević i boje se za svoju bezbednost. Svi oni su pod stresom i u šoku posle Miloševićeve smrti. Mnogi od njih sumnjaju da ih truju - kaže dobro obavešteni sagovornik Glasa, koji ne isključuje mogućnost da započnu i štrajk glađu.
Milan Martić, koji je prekjuče zatražio da mu se odloži suđenje, rekao je da je pod stresom i da nije zdravstveno sposoban da prisustvuje suđenju.
- Bolestan sam. Tražim da me pregleda lekar i da mi se prekontroliše ishrana - rekao je Martić. Njegov advokat Predrag Milovančević već tada je predložio da SB formira tim koji bi utvrdio uzroke smrti šest haških optuženika.
Skopska televizija "A-1" javila je sinoć da se haški pritvorenici posle Miloševićeve smrti plaše da uzimaju hranu koja im se dostavlja.
Pritvorenici se plaše za svoje živote, posle saznanja da su toksini u telu Miloševića otkriveni još pre dva meseca. Neki od pritvorenika žalili su se da se o njihovom zdravlju stara samo jedan lekar opšte prakse. Dodatnu uzbunu izaziva i nemogućnost pružanja pomoći, ukoliko im zatreba. U ćelijama nema nikakvog uređaja kojim bi se čuvari zatvora pozvali u slučaju kada je to potrebno, prenela je ova televizija.
Nekoliko advokata, koji zastupaju haške optuženike iz Srbije, nezvanično su prokomentarisali za Glas da je sasvim opravdano takvo reagovanje zatvorenika. Hrvatski Večernji list objavio je izjavu Davora Kordića, koji je prošle nedelje bio u poseti bratu, optuženom Dariju Kordiću, da je video Slobodana Miloševića dan pre njegove smrti i da je bio u lošem stanju. "Jedva je hodao. Bio je oronuo i neobrijan, upalih obraza i tamnih podočnjaka", piše ´Večernji list.
G. J.
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod botswana23 » 16 Mar 2006, 13:43

Evo moram i ja da se javim.
Nisam bio neki ljubitel Milosevica ali ako vec hocemo da budemo demokratska drzava onda nemozemo mi da osudimo coveka koji nije osudjen ili ?

In dubio pro reo !!!

I ja sam izgubio ljude u ratu ali ih nije ubijo S.M. nego vec Muslimani.
Ponovo ja mislim da trebali da ga zahrane sa cast predsenika.
Kako zahranili Rugovu ?? I on je bio umesan u rat ili nije ?

A za HAG sta da se kaze kad 80% ljudi uhapsnei su Srbi. A bas zbog ovakvih slucaja nece ni Mladic ni Karadzic da se predaju.

Sad malo da se nasmejemo, ipak je politika stvorna za diskusie !! Kako bi bilo dosadno da svi isto mislimo !
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
botswana23
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 05 Apr 2005, 13:06

Postod crne kose » 16 Mar 2006, 18:43

7.772 gradjanina I.Sarajeva se upisalo u knjigu žalosti...

Slobodan je čovjek mira i potpisnik Dejtonskog mirovnog sporazuma!!!

Vlasti Srbije ga trebaju sahraniti tamo gde se sahranjuju predsednici...ali, jedini smo narod kojem se drugi narodi smiju...

Kad je umro Alija Izmetbegović njega je 100.000 njegovih nosilo na rukama, a najvise im je zla donjeo.

SLOBO, HVALA TI!!!
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod crne kose » 17 Mar 2006, 21:49

Snijeg pada ali sve je spremno za put...neki su već krenuli... Ni smetovi ni snijegovi nam ne mogu ništa...

Služi otac Filaret...Mileševski...
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod alazovic » 17 Mar 2006, 22:10

Evo i umrlice iz Politike:

Slika
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod crne kose » 17 Mar 2006, 22:41

Pamte oni kurac Sarajevo kad nisu ni bili na ratištu...oni samo pamte lukavi plač muslimana da su ko fol opkoljeni a prve žrtve u Sarajevu su Srbi koje sam ja znao...i to prije rata na mjesec dana...pamte oni kurac Srebrenicu kad nisu ni bili u njoj...to je bila klanica Srba, 1.700 Srba su ubili muslimani u okolnim selima 1992.i 1993.godine... oni se samo kite tuđim perijem a ratišta nisu ni omirisali...nisu bili ni na Kosovu a mi smo odavde dole išli...

oni samo žale što ne mogu u Pariz na kafu...
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod Sumatraista » 18 Mar 2006, 12:55

Šta sa umrlicom?
Skupilo se pet kretena i napisalo gomilu gluposti. Ne razumem.
Poyrav crne kose :wink: :wink:
Korisnikov avatar
Sumatraista
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05

Postod crne kose » 18 Mar 2006, 14:14

Pozdrav Sumatrista,

crne kose je u Beogradu...ispred Skupštine...

ja sam Popakatapetl iz Bosne....pod tim sam imenom bio na forumu...

Inače, nas 10-ak koristi jedan kompjuter...

Veliki pozdrav svim čestitim Srbima!!!

Srbi Sarajeva
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod alazovic » 18 Mar 2006, 19:45

Načelnik beogradske hitne službe Dragić Radović izjavio je za B92 da je jedan čovek iz Kraljeva umro na skupu u Beogradu, a da je Hitna pomoć zbrinula oko 50 učesnika komemoracije Slobodanu Miloševiću.

"Hitna pomoć je interevenisala u nekoliko slučajeva na skupu koji je upriličen povodom smrti Slobodana Miloševića. Naše ekipe su na obodu oko savezne skupštine i do sada je bilo desetak intervencija koje su naše ekipe obavile. Nažalost, imali smo i jedan smrtni slučaj na uglu Admirala Geprata i Balkanske. Pokojnik je iz okoline Kraljeva i došao je na ovaj skup", rekao je Radović.

Upravo smo saznali ime preminulog na skupu u Beogradu. To je Stanimir Bošković iz Ušća.
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod crne kose » 18 Mar 2006, 21:43

Neka mu Bog dušu prosti!!!

200.000 je bilo ispred Skupštine...

Život ide dalje...sad pametno ubrzati tužbu za agresiju NATO fašista na Srbiju...a oni su i Srpsku Republiku bombardovali...samo što mi ne smijemo da ih tužimo...nas su okupirali... pa to ne možemo sprovesti...
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Postod QTA » 19 Mar 2006, 01:04

Šta sa umrlicom?
Skupilo se pet kretena i napisalo gomilu gluposti. Ne razumem

Nije pet nego sest. I cim ne misle kao ti oni su kreteni. Pa dozvolimo ljudima da razlicito misle. Ko zna kroz sta su oni prosli pa su napisali ovo sto su napisali.

Pamte oni kurac Sarajevo kad nisu ni bili na ratištu...oni samo pamte lukavi plač muslimana da su ko fol opkoljeni a prve žrtve u Sarajevu su Srbi koje sam ja znao...i to prije rata na mjesec dana...pamte oni kurac Srebrenicu kad nisu ni bili u njoj...to je bila klanica Srba, 1.700 Srba su ubili muslimani u okolnim selima 1992.i 1993.godine... oni se samo kite tuđim perijem a ratišta nisu ni omirisali...nisu bili ni na Kosovu a mi smo odavde dole išli...

Kako znas da nisu bili? Znam da ti je tamo bilo tesko. Mislis li: gde smo mi odavde isli? U Bosnu, Hrvatsku pa na Kosovo pa se vratili da nas na kraju bombarduju.Ti bre ispade neki nas Rambo. Imali neko mesto da nisi bio?
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod Sumatraista » 19 Mar 2006, 09:34

Из Политике:

КО ЈЕ ОДГОВОРАН ЗА ОРУЖАНЕ СУКОБЕ
НА ПРОСТОРУ БИВШЕ СФРЈ?

Милошевић и ратови

Третирати Србе у Хрватској као „политичку децу”, коју је, ето, иструментализовао Милошевић јесте неозбиљно

Да ли је Слободан Милошевић заиста био одговоран за четири балканска рата, као што то тврде неке светске медијске агенције, политичка јавност у неким бившим југословенским републикама, али и део интелектуалног естаблишмента у Србији, или је, као што се каже у званичном саопштењу Стеjт департмента поводом његове смрти, „најодговорнији за распад Југославије укључујући и два страшна рата у БиХ и на Косову”? Зашто, дакле, америчко саопштење не спомиње рат у Словенији и Хрватској?

Рат у Словенији између тадашње ЈНА и територијалне одбране Словеније и није био прави рат. Наиме, после проглашења независности Словеније и преузимања државне границе од стране словеначке ТО, интервенцију јединица ЈНА 26. јуна 1991. године наредио је тадашњи председник Савезног извршног већа Анте Марковић и на том документу-наредби постоји његов потпис. Слободан Милошевић са том одлуком нема везе, штавише он се на тајном састанку са Миланом Кучаном од 24. јануара 1991. године договорио да Словенија може несметано да оде из Југославије. Сукоб у Словенији и није био рат Србије, јер ни једном припаднику ЈНА није на шлему писало које је националности. Прва жртва тог сукоба на страни ЈНА био је Словенац, пилот хеликоптера „газела” који је оборен изнад Љубљане, док у националној структури погинулих припадника ЈНА има и Словенаца, Срба, Хрвата, Црногораца, Муслимана, Албанаца, Македонаца... У време тог сукоба политичари из Србије обилазили су касарне ЈНА у Словенији и апеловали на старешине „да децу пусте кућама”.

Историчари ће, наравно, оценити улогу Слободана Милошевића у рату у Хрватској. Чињеница јесте да он није био против независности Хрватске, али без територија на којима је живео српски народ, сматрајући да суверенитет и право на самоопредељење припада народима бивше СФРЈ, а не и републикама. Хрватски, али не само хрватски правници рећи ће да су по Уставу СФРЈ из 1974. републике бивше Југославије биле конституисане као државе које су део своје државности пренеле на Федерацију и да је у Хрватској око изласка из Југославије био спроведен референдум. Наравно, да је Милошевић подржавао побуну Срба у Хрватској, али било би историјски неозбиљно и једнострано игнорисати колико је тадашња политика ХДЗ-а и челних људи Хрватске допринела тој побуни. Избацивање Срба као конститутивног народа из устава Хрватске, избацивање Срба с посла, довођење из емиграције оних људи који су били високи службеници Павелићеве НДХ и њихово постављање, и поред позних година, на почасне дужности у Сабору Хрватске, све то није могло остати непримећено од Срба у Хрватској. Третирати Србе у Хрватској као „политичку децу”, коју је, ето, иструментализовао Милошевић такође је неозбиљно, јер једног Јована Рашковића сигурно није створио Милошевић. Уосталом, садашњи председник Хрватске Стипе Месић рекао је пре неколико година, „како је политика ХДЗ-а почетком деведесетих година антагонизирала српски народ у Хрватској против нове хрватске државе”.

Милошевић је свакако погрешио што Србима у Хрватској није на време предочио да они морају да се договоре са Загребом око заједничког живота и да нема тог политичара у Хрватској који ће пристати да Книн оде из Хрватске. Да ли је могао да утиче на Бабића, Мартића и остале? Наравно да је могао, он је то морао да уради. Зашто није? У томе и јесте разлика између политичара и државника. Покојни Фрањо Туђман рекао је неколико дана после међународног признања Хрватске почетком 1992. године „да је Хрватској требао рат, јер без њега не би била међународно призната”.

Што се тиче рата у БиХ, одлука о независности те бивше југо-републике изгласана је на превару, у октобру 1991. без кворума и без присуства и знања српских посланика у Скупштини БиХ. Рат у БиХ био је само наставак Другог светског рата на тим просторима и све оно што се догађало, од „Исламске декларације” Алије Изетбеговића и „немогућности суживота ислама и хришћанства”, Алијине изјаве да, „ако је цена независности БиХ рат, онда идемо у рат”, преко Лисабонске декларације и касније Дејтона, показује, заправо, релативан утицај Милошевића на босанске Србе. У ствари, између њега и Радована Караџића стално је тињао сукоб око лидерске позиције свих Срба. Караџић и Младић нису много веровали Милошевићу, али ни он њима. Разни Милошевићеви емисари током рата у БиХ били су дочекивани од стране босанских Срба с великим сумњама и однос према председнику Србије био је врло амбивалентан.

Део српског интелектуалног и политичког естаблишмента не може Милошевићу да опрости „за све оно што је Србији направио”. Тачније, године изолације, немаштине, инфлације...

О оним комунистима из Србије који су пристали на Устав СФРЈ из 1974. који је конфедерализовао Југославију и поставио темеље свих каснијих ратова – ни речи...

Мирослав Лазански

Pozdrav QTA, Popokatepetl i ostaloj braći iz Srpske :)
Poslednji put menjao Sumatraista dana 26 Jan 2007, 00:06, izmenjena 2 puta
Korisnikov avatar
Sumatraista
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05

Postod QTA » 19 Mar 2006, 13:39

Ne mogu da nadjem taj tekst ali nadjoh ovaj (isto u politici)

Марко послао писмо

Над ковчегом Слободана Милошевића, прочитано је писмо које је оцу упутио син Марко. У писму се, између осталог, наводи: „Мој тата, испунио сам ти последњу жељу. Вратио сам те овде где си желео и где ти је место. Овде, где смо Марија и ја одрасли и где Марко расте”.

Марко Милошевић је у писму навео и да његов отац није први који се у Пожаревац враћа изгубивши живот, као и сви пре њега добивши рат, победивши.

„Нека Твоја погибија буде света, нека заувек остане запамћена и нека буде последња. Нека отрезни преварени и понижени српски народ. Нека га подсети на све највеће српске мученике од Лазара до Тебе. Нека више никада ниједан српски родољуб не буде продан, издан и предан. Тата, када Твоје срце више не куца, моје само откуцава. Буди најзад спокојан и слободан, дошао си кући. Овде ћеш бити са нама заувек. Иако Твоје срце више не ради, дајемо Ти наше да заувек остане са Тобом. Волим Те одувек, заувек и увек, највише на свету.

Нека ти је вечна слава, Марко”, наводи се у писму.

Писмо је прочитао Богољуб Бјелица.

http://www.politika.co.yu/cyr/tekst.asp ... 2&r=10.htm

Stvarno dirljivo i lepo napisano. Ovo ozbiljno kazem. Ali trebao je raznosac gajbica samo da dodje ocu na sahranu, da mu kao pravom Srbinu(kad vec pominje Lazara) obezbedi pristojnu sahranu sa parastosom i opelom, a ne da neko otera vladiku koji je vec bio dosao.
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

PrethodniSledeća

Povratak na Politika