Dr. Zoran Djindjic - IN MEMORIAM

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Dr. Zoran Djindjic - IN MEMORIAM

Postod crne kose » 12 Mar 2006, 13:31

12. mart 2006. god.

KIM Info-bilten 12-03-06

IN MEMORIAM

Treca godisnjica ubistva Premijera Srbije Dr. Zorana Djinjdjica

"Moto koji me vuce napred je: nikada se ne predaj. Ako krenes u preticanje, dodaj gas. Radi ono sto smatras da je ispravno, ne ono sto ce vecina da podrzi" (Dr. Zoran Djindjic)

KIM Info-sluzba
12. mart 2006. god

Na danasnji dan, pre tri godine, ubijen je predsednik vlade Srbije i predsednik Demokratske stranke Dr. Zoran Djinjdjic. Djindjic je ubijen u atentatu ispred sedista Vlade, 12. marta 2003. godine. Bio je prvi demokratski premijer Srbije, a njegova vlada je izabrana 21. januara 2001. godine posle demokratskih promena u Srbiji i svrgavanja diktatorskog rezima Slobodana Milosevica.

Djindjic je izabran za premijera Srbije 25. januara 2001. godine. Za vreme mandata Djindjicevog kabineta poceo je proces demokratizacije drustva i korenitih ekonomskih i socijalnih promena.

Djindjiceva Vlada oborila je godisnju inflaciju sa 41 na 15 odsto, ustolicenjem cvrste monetarne monetarne politike novac je ponovo stekao vrednost, a na kraju 2001. godine zabelezen je privredni rast od 5,5 odsto, a sledece jos cetiri odsto.

Prema oceni zapadnih diplomata, Djindjic je znacajno doprineo izgradnji dobrih odnosa sa zapadnim zemljama nakon perioda visegodisnje izolacije Srbije. Istovremeno Zoran Djindjic je zapoceo i proces preispitivanja odgovornosti za sve postupke koji su doveli do mrznje medju narodima na prostoru bivse Jugoslavije i medju prvima je ukazao da je put tolerancije i pomirenja jedini put koji vodi u mirnu buducnost.

Djindjiceva Vlada otpocela je saradnju sa Haskim tribunalom i za vreme njenog mandata uhapseno je nekoliko haskih optuzenika, medju kojima je i bivsi predsednik Srbije i SRJ Slobodan Milosevic, cime su Srbija i srpski narod pokazao da ostavljaju za sobom godine mrznje i mraka.

Sudjenje optuzenima za ubistvo Zorana Djindjica pocelo je 22. decembra 2003. godine u Posebnom odeljenju Okruznog suda u Beogradu za organizovani kriminal. Za ubistvo premijera optuzeno je 13 osoba, od kojih je sest i dalje u bekstvu. Sudjenje optuznima, medju kojima je Zvezdan Jovanovic, bivsi clan jedinice JSO, traje vec 25 meseci. Obimnom istragom u akciji "Sablja" razotkriveni su ostaci starog rezima, mafije i kriminalnih struktura koje su planirale da ubistvom premijera Djinjdica pod vidom laznog patriotizma ponovo vaspostave vladavinu terora i nasilja.

Slobodoljubivi narod Srbije sa svojim Patrijarhom i otacastvenim arhijerejcima poslednju postu premijeru Zoranu Djinjdjicu odao je na opelu u Hramu Sv. Save na Vracaru za ciju se izgradnju on svesrdno zalagao. Hiljade ljudi sa dubokom zahvalnoscu u srcu ispratilo je svoga premijera do njegovog pocivalista u Aleji velikana na Novom groblju u Beogradu.

VJECNAJA PAMJAT - BOG DUSU DA MU PROSTI!

"Zoran Djindjic je bio personifikacija mladosti i modernosti, i meni je uvek pred ocima lik ccoveka - decaka punog planova i vedrine i to je slika koju o njemu imam i cuvam", predsednik Politicckog saveta Demokratske stranke Dragoljub Micunovic

--------------------------------------------------------------------------------

POZNATI CITATI IZ GOVORA I IZJAVA
DR. ZORANA DJINDJICA

-Ako danas ne uspemo, jedini razlog smo mi sami!

-Mi smo veseo narod, koji istovremeno ceni pesimizam jer ga smatra otmenim i oslobadja od odgovornosti. Ako vec unapred sumnjate u svoj uspeh, neuspeh ce vam lakse pasti jer ste ga mudro predvideli.

-Prevarenim se moze smatrati samo onaj deo naroda koji je verovao da ce sa dolaskom politicke demokratije automatski doci ekonomsko blagostanje.

-Moramo da postanemo zemlja koja je privlacna za ulaganja. To podrazumeva korenito restrukturiranje nasledjene privrede i drustva, ali i preispitivanje odredjenih nasledjenih prava.

-Nas ukupni uspeh zavisi od voljnog faktora, od nase sposobnosti da se dogovorimo o prioritetima i svu energiju usmerimo na njihovo ostvarenje.

-Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvodjenje reda.

-Nisam dosao na ovo mesto da budem popularan. Dosao sam da obavim istorijski posao- uvodjenja reda u Srbiji, a taj prvi koji uvodi red je uvek nepopularan.

-Da smo, svako u svom okruzenju, ispravljali ono sto je pogresno i pogresne ljude zaustavljali na njihovom putu, da smo ih sprecavali da cine lose stvari, ne bi se te lose stvari desavale.

-Nasa parola je: postati ravnopravni deo sveta, da nasa deca i unuci imaju svoju buducnost, kako je ne bi trazili u drugim zemljama.

-Od drugih se razlikujem po tome sto zelim da promenim svet u Srbiji dok inetelektualci posmatraju i analiziraju puseci cigarete i gundjajuci.

-Zivot je, narocito u poslu i politici, stalni proces donosenja odluka i preuzimanja odgovornosti. Trazim da ljudi budu ¨za¨ ili ¨protiv¨

-Nevazno je da li je neko malo na ovu ili onu stranu; ako je strucan, ako je posten, ako je vredan i ako moze da uradi konkretan posao- dragocen mi je.

-Ne mozete da suzbijete pozar, a da se ne opecete, na mozete da suzbijete poplavu a da se ne pokvasite i ne mozete da se borite sa organizovanim kriminalom a da vam ne prete.

-Cilj mi je da se vlast u Srbiji meri po tome sta je od postojecih realnih sansi svojim trudom i vestinom iskoristila za zemlju, a ne po tome kako lepo prica, udvara se narodu i kakve dobre namere ima.

-Voleo bih da se u nasoj zemlji 24 sata nesto desava, da nema spavanja, da se stalno neke stvari rade.

-Mozda cemo po pitanju Haga ponovo doci u situaciju da biramo- da li idemo svojim putem u pustinju ili u Evropu. Ja sam za Evropu.

-Moto koji me vuce napred je nikada se ne predaj. Ako krenes u preticanje, dodaj gas. Radi ono sto smatras da je ispravno, ne ono sto ce vecina da podrzi.

-Ja ne zelim da vucem kola iz blata, a da posle toga budem kriv sto je neko seo na ta kola i koci.

-Spreman sam da izgubim svoju popularnost da bih obezbedio podrsku i pomoc medjunarodne zajednice. Ne mozes sve uraditi uz pomoc popularnosti, ali mozes sa kreditima.

-Moj prioritet je da uklonim sve prepreke koje vode ka ubrzanom vracanju zemlje u Evropu, ne razmisljajuci da li su te prepreke na opravdan ili neopravdan nacin postavljene.

-Sistem ce funkcionisati i dalje i niko nece dobiti amnestiju tako sto ce ukloniti jednog ili dva funkcionera drzave.

-Ako neko misli da ce zaustaviti sprovodjenje zakona time sto ce mene ukloniti onda se grdno vara, jer ja nisam sistem.

-Reforme su uvek plivanje uz vodu. Reforme su uvek sukobi sa mentalitetom, nasledjem, interesima, entropijom i inercijom.

-Reforme izazivaju strah, bole i nema te secerne vodice koja ce da ubalzi bol.

-Pre nego sto bacis kamen na drugog, reci sta si uradio.

-Da nasi ljudi ne bi odlazili u svet, potrebno je da svet dovedemo u zemlju.

-Tranzicija je slozen proces prelaska iz mrtvog u zivi sistem, gde preduzeca ostvaruju profit, a ne samo ¨rade¨

-Zelimo modernu Srbiju koja ce se takmiciti sa drugima i imati glavnu ulogu na Balkanu, u kojoj ce biti malo trutova, a mnogo radilica.

-Medjunarodna zajednica je kao klima- ne mozete da je priznate ili ne, vec da se adaptirate.

-Za uspeh svakog posla mora da postoji plan, da se tacno zna sta se hoce, ne da se eksperimentise, iako nam je to nacionalna osobina. Treba mnogo vise vremena da se utrosi na ostrenje testere, nego drva seci tupom.

-Nalazimo se u brodu punom vode i svi je moramo izbacivati i ploviti u istom smeru.

-Moramo kao narod da odrastemo i kao ljudi da prihvatimo cenu tog odrastanja.

-Ako skuvate ribe iz akvarijuma, dobicete riblju corbu. Ribe iz corbe ne mozete da vratite u akvarijum. To je istorija.

-Nisam zadovoljan brzinom promena, jer kod nas u njih nije ukljucen dovoljan boj ljudi. Mnogi se ponasaju kao posmatraci u utakmici u kojoj i sami ucestvuju.

-Jos uvek nismo srusili most koji nas povezuje sa katastrofalnom prosloscu, jos uvek je moguc pad unazad. Balkan je jos uvek pun razornih potencijala.

-Nema vise spavanja. Vreme je za akciju. Spavacete kada odete u penziju.

-Reforme nikada nisu popularne ako treba da budu uspesne jer uvek mnogo kostaju. Da biste bili popularni, morate da preuzmete rizik nepopularnosti.

-U Srbiji je jos uvek rizicnije biti policajac ili sudija, nego kriminalac.

-Sudije moraju da shvate da su zavisne od zakona, da njihova nezavisnost nije bozanska i da ne smeju biti zavisni od kriminala.

-Ne zelim vise da slusam da su Srbi pobili Muslimane u Srbebrenici. Zelim da znam ko je odgovoran za to!

-Nije uobicajeno da razvaljujete vrata pre nego sto pokucate.

-U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.

-Moto koji me vuce napred je: nikada se ne predaj. Ako krenes u preticanje, dodaj gas. Radi ono sto smatras da je ispravno, ne ono sto ce vecina da podrzi.

-Da smo, svako u svom okruzenju, ispravljali ono sto je pogresno i pogresne ljude zaustavljali na njihovom putu, da smo ih sprecavali da cine lose stvari, ne bi se te lose stvari desavale.

-Mi smo veseo narod, koji istovremeno ceni pesimizam jer ga smatra otmenim i oslobadja od odgovornosti.
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 31 Jan 2006, 00:44

Postod QTA » 12 Mar 2006, 14:24

Coveka kao sto je Zoran Djindjic cemo jos dugo cekati.I zato za njim moramo zaliti i ne smemo ga zaboraviti.
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod alazovic » 12 Mar 2006, 19:42

Cast mi je sto sam ga poznavao i sto sam bio jedan od ljudi sa kojima je pokusao da stvori bolju Srbiju.
Duboko sam uveren da njegova zrtva nije uzaludna, da ce vizija Srbije koju je on imao uskoro postati stvarnost...

www.zorandjindjic.org
www.kapiraj.org
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod QTA » 13 Mar 2006, 17:51

Iako nisam clan ni jedne stranke iliti partije, Zorana sam najvise gotivio.Bio je (a i ostace) covek ipo.Genije.I da znas da sam pomalo "ljubomoran" i na tebe i na ostale (ne bas sve) sto ga licno nisam upoznao. Ali dovoljno mi je i to sto je postojao.
Korisnikov avatar
QTA

Postod alazovic » 13 Mar 2006, 19:22

Pre tri godine Srbija je ubila Đinđića.

Srbija koja se plaši budućnosti, istine, znanja, rada. A mi i dalje ćutimo.

SRAM TE BILO SRBIJO!!!

Čak ni tako velika tragedija nas ničemu nije naučila.

Nismo naučili da cenimo znanje, jer nam državu i dalje vode neznalice.
Nismo naučili da cenimo poštenje, jer nam i dalje život kroje secikese i šibicari.
Nismo naučili da cenimo sposobnost, jer nas i dalje predvode spori i neobavešteni.
Nismo naučili da cenimo viziju i ideje, jer su i dalje na ceni neubedljivi i nesposobni.

Da li ćeš i dalje da ćutiš? Trgni se i podigni glavu!

Srbija se plaši onih koji rade, koji znaju, koji žele... Taj strah je uvek prisutan kod onih koji ne znaju ništa ili znaju malo pa se plaše da će se njihovo neznanje i nesposobnost videti ako se pojavi neko drugačiji i bolji od njih.
A to je bio Zoran.

Đinđić je radio za sve nas.
Njega nema, ali svako od nas mora nastaviti da menja Srbiju. Korak po korak. Preuzmi odgovornost svoj ulaz, svoje dvorište, svoje dete, svoju ulicu, svoj grad ...

Za svoju zemlju.

Ti si deo Srbije koja ćuti.

Upitaj se šta će se desiti tvom detetu ili tebi, ako si iznad proseka, da li će i tebe Srbija osuditi i ubiti zbog toga.

Ovo je naša zemlja, svih nas, i nema ni jednog razloga da odustanemo od borbe.
Nemamo pravo da odustajemo.

Mi hoćemo da se glas svih nas čuje, jer ako se ne odupremo neznanju, bahatosti i licemerju koje danas guši Srbiju, nema budućnosti.

uKAPIRAJ!

P.S. Ne moraš da prosleđuješ ovo pismo, ni ja nisam morao - želeo sam to.
Ako ga ne proslediš ništa se neće desiti. Ima puno ljudi kojima to odgovara.
Ja sam verovao da ti nisi među njima i zato sam ti poslao.
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod crne kose » 16 Mar 2006, 00:09

Doktor Zoran Djindjic je rodom iz Bosne, iz Šamca.
Budala s Romanije
crne kose
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 31 Jan 2006, 00:44

Postod homer » 18 Jun 2006, 12:58

Slika

ZIVI SRBIJA
Korisnikov avatar
homer
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 18 Jun 2006, 12:21

Postod Majesty of the Nightsky » 19 Jun 2006, 01:21

Samo filozof moze da upravlja drzavom, jer zna kako da dodje do istine....
On je bio zvezda koja je mogla da osvetli put. Znao je kako treba i sta treba i mogao je da vodi narod. Svaki njegov korak je bio korak napred za Srbiju. Samo, eto, nije bas mogao da predvidi sve...

On je nekada bio izvor nade i entuzijazma u trenucima kada su nam sve ladje bile potonule. Zbog njega smo i imali snage da nastavimo dalje...

Kako sada da rusimo vlast i sklonimo sve ove debile koji su se presvukli u jagnjecu kozu?? Jedino da sledimo njegov put, ali nama treba vodja...svima uvek treba vodja....

Kako da nadjemo jos jednog filozofa, zodijachki lava 8) kada je samo jedan Zoran...i nikada ga nece biti ponovo

:cry:

Hotju u Ewropu :cry: :cry: hotju napred :( :cry:
Slika

Life could have been very different but then
Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42

Postod katja » 22 Nov 2006, 06:48

Kratke izjave

• Ako danas ne uspemo, jedini razlog smo mi sami!

• Mi smo veseo narod, koji istovremeno ceni pesimizam jer ga smatra otmenim i oslobada od odgovornosti. Ako vec unapred sumnjate u svoj uspeh, neuspeh ce vam lakše pasti jer ste ga mudro predvideli.

• Prevarenim se može smatrati samo onaj deo naroda koji je verovao da ce sa dolaskom politicke demokratije automatski doci ekonomsko blagostanje.

• Moramo da postanemo zemlja koja je privlacna za ulaganja. To podrazumeva korenito restrukturiranje nasledene privrede i društva, ali i preispitivanje odredenih nasledenih prava.

• Naš ukupni uspeh zavisi od voljnog faktora, od naše sposobnosti da se dogovorimo o prioritetima i svu energiju usmerimo na njihovo ostvarenje.

• Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvodenje reda.

• Nisam došao na ovo mesto da budem popularan. Došao sam da obavim istorijski posao- uvodenja reda u Srbiji, a taj prvi koji uvodi red je uvek nepopularan.

• Da smo, svako u svom okruženju, ispravljali ono što je pogrešno i pogresne ljude zaustavljali na njihovom putu, da smo ih sprecavali da cine loše stvari, ne bi se te loše stvari dešavale.

• Naša parola je: postati ravnopravni deo sveta, da naša deca i unuci imaju svoju buducnost, kako je ne bi tražili u drugim zemljama.

• Od drugih se razlikujem po tome što želim da promenim svet u Srbiji dok inetelektualci posmatraju i analiziraju pušeci cigarete i gundajuci.

• Život je, narocito u poslu i politici, stalni proces donošenja odluka i preuzimanja odgovornosti. Tražim da ljudi budu ¨za¨ ili ¨protiv¨

• Nevažno je da li je neko malo na ovu ili onu stranu; ako je strucan, ako je pošten, ako je vredan i ako može da uradi konkretan posao- dragocen mi je.

• Ne možete da suzbijete požar, a da se ne opecete, na možete da suzbijete poplavu a da se ne pokvasite i ne možete da se borite sa organizovanim kriminalom a da vam ne prete.

• Cilj mi je da se vlast u Srbiji meri po tome šta je od postojecih realnih šansi svojim trudom i veštinom iskoristila za zemlju, a ne po tome kako lepo prica, udvara se narodu i kakve dobre namere ima.

• Voleo bih da se u našoj zemlji 24 sata nešto dešava, da nema spavanja, da se stalno neke stvari rade.

• Možda cemo po pitanju Haga ponovo doci u situaciju da biramo- da li idemo svojim putem u pustinju ili u Evropu. Ja sam za Evropu.

• Moto koji me vuce napred je nikada se ne predaj. Ako kreneš u preticanje, dodaj gas. Radi ono što smatraš da je ispravno, ne ono što ce vecina da podrži.

• Ja ne želim da vucem kola iz blata, a da posle toga budem kriv što je neko seo na ta kola i koci.

• Spreman sam da izgubim svoju popularnost da bih obezbedio podršku i pomoc medunarodne zajednice. Ne možeš sve uraditi uz pomoc popularnosti, ali možeš sa kreditima.

• Moj prioritet je da uklonim sve prepreke koje vode ka ubrzanom vracanju zemlje u Evropu, ne razmišljajuci da li su te prepreke na opravdan ili neopravdan nacin postavljene.

• Sistem ce funkcionisati i dalje i niko nece dobiti amnestiju tako što ce ukloniti jednog ili dva funkcionera države.

• Ako neko misli da ce zaustaviti sprovodenje zakona time što ce mene ukloniti onda se grdno vara, jer ja nisam sistem.

• Reforme su uvek plivanje uz vodu. Reforme su uvek sukobi sa mentalitetom, nasledem, interesima, entropijom i inercijom.

• Reforme izazivaju strah, bole i nema te šecerne vodice koja ce da ubalži bol.

• Pre nego što baciš kamen na drugog, reci šta si uradio.

• Da naši ljudi ne bi odlazili u svet, potrebno je da svet dovedemo u zemlju.

• Tranzicija je složen proces prelaska iz mrtvog u živi sistem, gde preduzeca ostvaruju profit, a ne samo ¨rade¨

• Želimo modernu Srbiju koja ce se takmiciti sa drugima i imati glavnu ulogu na Balkanu, u kojoj ce biti malo trutova, a mnogo radilica.

• Medunarodna zajednica je kao klima- ne možete da je priznate ili ne, vec da se adaptirate.

• Za uspeh svakog posla mora da postoji plan, da se tacno zna šta se hoce, ne da se eksperimentiše, iako nam je to nacionalna osobina. Treba mnogo više vremena da se utroši na oštrenje testere, nego drva seci tupom.

• Nalazimo se u brodu punom vode i svi je moramo izbacivati i ploviti u istom smeru.

• Moramo kao narod da odrastemo i kao ljudi da prihvatimo cenu tog odrastanja.

• Ako skuvate ribe iz akvarijuma, dobicete riblju corbu. Ribe iz corbe ne možete da vratite u akvarijum. To je istorija.

• Nisam zadovoljan brzinom promena, jer kod nas u njih nije ukljucen dovoljan boj ljudi. Mnogi se ponašaju kao posmatraci u utakmici u kojoj i sami ucestvuju.

• Još uvek nismo srušili most koji nas povezuje sa katastrofalnom prošlošcu, još uvek je moguc pad unazad. Balkan je još uvek pun razornih potencijala.

• Nema više spavanja. Vreme je za akciju. Spavacete kada odete u penziju.

• Reforme nikada nisu popularne ako treba da budu uspešne jer uvek mnogo koštaju. Da biste bili popularni, morate da preuzmete rizik nepopularnosti.

• U Srbiji je još uvek rizicnije biti policajac ili sudija, nego kriminalac.

• Sudije moraju da shvate da su zavisne od zakona, da njihova nezavisnost nije božanska i da ne smeju biti zavisni od kriminala.

• Ne želim više da slušam da su Srbi pobili Muslimane u Srbebrenici. Želim da znam ko je odgovoran za to!

• Nije uobicajeno da razvaljujete vrata pre nego što pokucate.

• U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
Korisnikov avatar
katja

Pridružio se: 22 Nov 2006, 04:28

Postod cezar » 23 Nov 2006, 02:02

Katja, tvoja poruka mi dela nadu u bolje sutra. hvala ti, ipak je on bio genije.
U zivotu ako cvikas...
mozes samo da se slikas.
Korisnikov avatar
cezar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 11:05

Postod katja » 23 Nov 2006, 03:08

genije i vizionar!!!

"Mi smo stranka koja je još od devedesetih godina imala viziju"

Mi smo stranka koja je još od devedesetih godina imala viziju. Bili smo cesto nepopularni, jer ta vizija nije bila proizvod ankete, pitanja šta vecina ljudi treba da smatra da treba da bude cilj nego proizvod pažljivog razmišljanja odgovornih diskusija i rasprava i cvrstog opredeljenja da za ono što smatramo da je ispravno spremni smo da se žrtvujemo. Zahvajuljuci planu i jasnoj viziji mi smo uspeli ovaj narod da bez prolivene kapi krvi iz jedne diktature uvedemo u jednu demokratiju. Zahvaljujuci jasnom planu i cvrstoj viziji mi ovu zemlju možemo iz najvece ekonomske bede u kojoj se jedna evropska zemlja nalazi da uvedemo u oporavak, u ekonomski razvoj, ali uvek je važna vizija, uvek morate da pitate gde ja to idem.

Zašto mi ne odustajemo, zašto smo mi danas odlucniji nego što smo ikad bili?

Zato što smo mi snaga promena,zato što mo imamo jasnu viziju bolje buducnosti za ovu zemlju, zato što je nama pripao veliki istorijski zadatak da pokrenemo Srbiju sa mrtve tacke.

Nema ni jednog veceg rezultata gde nije bilo nekog demokrate ili da vodi ili da pomaže, da bude partner ali u svakom slucaju da da veliki doprinos.

Ajde mi koji smo se dogovorili da hocemo modernu Srbiju da budemo prvi , prve laste koje cine prolece te moderne Srbije mi demokrate koji smo ovde ali i svi oni koji u Srbiji to žele. Hajde da svi zajedno ponesemo odgovornost za tu našu zemlju i onda kada podvlacimo crtu vidimo koje uradio svoj posao. I verujte mi cemo svoj posao da uradimo više nego što smo obecali.

Od miliona drugih ljudi koji treba za sebe da urade nešto zavisi da li cemo svi zajedno uspeti. Ja sam rekao ja sam narode spreman da sa vama i za vas radim ali ne mogu da radim bez vas. Ja bih ali ne mogu, jer naprosto jedan sistem moze da se menja samo ako milioni ljudi u tome ucestvuju i onda kada se sve to skupi na milion mesta onda je to mnogo bolja zemlja, pa sve bolja, pa sve bolja.

Svesni smo toga da Srbiji možemo pomoci da nadoknadi ono što je izgubljeno, a jako mnogo je izgubljeno, samo izuzetnim rezultatima. Obicnim rezultatima mi ne možemo cak da se vratimo tamo gde smo bili pre 10 godina. Pošto su naše ambicije da napredujemo da stignemo razvijene zemlje moramo da budemo svesni toga da za ostvarenje tih ambicija su nam potrebni i trebaju nam izuzetni rezultati, nešto što nije svakodnevno, ne samo jedan izuzetan rezultat nego mnogo izuzetnih zadataka u periodu koji je pred nama. Mi želimo i nismo odlucni da demokratsku stranku pretvorimo u tu izuzetnu organizaciju koja ce svojim kvalitetom, svojom efikasnošcu, svojim nacinom rada omoguciti Srbiji da postigne izuzetne rezultate.

Jako je važno da jedno lepo dobro lice Srbije pokazujemo svetu. Jako je važno da ne ružimo našu zemlju. Ja vas molim da vi kao demokrate vodite racuna o tome da u svakoj situaciji promovišete demokratsku Srbiju , Srbiju buducnosti, jer ako mi ne verujemo u nju kako ce u nju poverovati evropljani , amerikanci.

Mi smo ostali savest ovog naroda i cuvari njene buducnosti onda kada je to bilo teško. Niko od nas bez obzira na tešku situaciju u kojoj smo delovali nece se postideti izjava koje je davao stavova koja je zauzimao, saopštenja koja su izlazila iz našeg sedišta sa pecatom demokratske stranke. Možete biti mirni kada se bude pisala istorija tog teškog perioda tamo gde budu citirali demokratsku stranku to ce biti casno, to ce biti istinito i tu nece biti nikakvog vrdanja.

Ja bi zavšio ovo parafrazom jedne Kenedijeve slavne izreke koji je rekao: "Ne pitaj šta tvoja zemlja moze da uradi za tebe , nego pitaj šta ti možeš da uradiš za tvoju zemlju". Ja bih malo obrnuo tu izreku i rekao bi " Ne pitaj šta tvoja zemlja može da uradi za tebe, pitaj šta ti sam možeš da uradiš za sebe, a tvoja zemlja ce ti pomoci ali najpre ti sam sebi pomozi.

I ako neko misli da ce zaustaviti sprovodenje zakona time što ce mene ukloniti , onda se grdno vara jer nisam ja sistem.
Korisnikov avatar
katja

Pridružio se: 22 Nov 2006, 04:28

Postod QTA » 12 Mar 2007, 13:21

Danas četiri godine od ubistva premijera Đinđića
Slika

Beograd - Danas se navršava četiri godine od ubistva premijera Srbije i predsednika Demokratske stranke Zorana Đinđića, ubijenog u atentatu ispred Vlade Srbije 12. marta 2003. Više stotina hiljada građana i preko 70 inostranih delegacija ispratilo je Đinđića tri dana kasnije do Aleje velikana na Novom groblju. Đinđić je bio prvi premijer Srbije posle pada režima Slobodana Miloševića 2000. godine i dolaska na vlast Demokratske opozicije Srbije.
Vlada Srbije je istog dana kada je ubijen premijer, kao organizatore i počinioce atentata označila kriminalce iz takozvanog zemunskog klana, a kao vođe te grupe identifikovala nekadašnjeg komandanta raspuštene Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorada Ulemeka Legiju, Dušana Spasojevića i Mileta Lukovića Kuma. A. Roknić
Slika
Kad sam dobar, zaista sam dobar. Kada sam zao - jos sam bolji
Korisnikov avatar
QTA

Postod alazovic » 12 Mar 2007, 23:06

:cry:
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod tiki » 13 Mar 2007, 22:27

Slika
Poslednji put menjao tiki dana 13 Mar 2007, 22:53, izmenjena 2 puta
Korisnikov avatar
tiki

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21

Postod tiki » 13 Mar 2007, 22:49

Slika

Još uvek nismo srušili most koji nas povezuje sa katastrofalnom prošlošcu, još uvek je moguc pad unazad. Balkan je još uvek pun razornih potencijala.
Korisnikov avatar
tiki

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21

Sledeća

Povratak na Politika