Dr. Zoran Djindjic - IN MEMORIAM

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Postod Oziris » 12 Mar 2008, 20:27

Р4т&a je napisao:Тотална индивидуализација претходи свеукупној стерилизацији у друштвеном смислу и води ка дехуманизацији.

Ja bih da mi se ovo objasni, po meni ako me neko posmatra u drustvu, i izdvaja kao individuu, znaci da jesam to jest postojim, i prepoznaju me, kao bit, odnosno bitak, bice.
A ako si ti u pravu, onda se ovaj pojam moze posmatrati globalnije - individualizacija Srbije vodi...

Drugo, popricaj sa neki dedom, ili nekim ko je ziveo pre 80 godina, i pitaj ga kako je ziveo, u vreme KRALJEVINE. A nisu ni dobro prosli u komunizmu, ali je bolje.
Znam samo da su mi pricali da su jedva i za hleb imali da pojedu a sada...
Stvari su se promenile i uvek ce se menjati, ne mozemo resavati razlicite probleme, uvek na isti nacin, vreme je za promenu strategije, da prihvatimo neke cinjenice.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod Р4тн1к » 13 Mar 2008, 17:04

Опрости брате, а где сам ја то помињао да ми треба да се враћамо назад? (што ни технички не можемо) Какав деда? Причао сам ја са многим људима и млађим и старијим, не брини :wink:
Ствари се морају мењати, али оно што је добро треба остати, зар не?
Не треба мењати све по сваку цену под изговором додворавања западној лажној цивилизацији. Проучи брате историју, шта да ти кажем, све и да хоћу, не могу овде да ти поставим елаборат о целокупној ситуацији у држави и свету. За то требају године учења и анализирања материје. Ако имаш воље, навали на литературу, има је у изобиљу. Поздрав.

Ако држава није национална, онда је само једно велико предузеће, али не и - држава (Дучић)
Sveti Filaret Moskovski "Ljubi neprijatelje svoje, neprijatelja Bozijih se gnusaj, a neprijatelje Otacastva satiri"
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Postod Oziris » 13 Mar 2008, 20:10

Ajme mene, ko je rekao da treba da se prodamo njima.
nacin na koji se ovde sprovodi nacionalizam je glup. Uopsteno, Da li znas da se u Francuskoj Italiji, Nemackoj, i jos nekim zemljama, preko 70% ljudi izjasnjava kao evropljani, ne kao pripadnici te drzava, samo uporedi kako oni zive, a kako mi.
Ja brate hocu u Evropu.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Postod lav » 13 Mar 2008, 21:59

Pa samo napred, cekaju te oni neznaju sta ce bez tebe i tebi slicnih!
lav
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jun 2007, 16:24

Postod Biško » 13 Mar 2008, 22:58

Проучи брате историју, шта да ти кажем, све и да хоћу, не могу овде да ти поставим елаборат о целокупној ситуацији у држави и свету. За то требају године учења и анализирања материје. Ако имаш воље, навали на литературу, има је у изобиљу.

Srećni smo što delimo isto vreme i isti prostor, o vi prenačitani, preobrazovani i preobavešteni pravednici!

Pa samo napred, cekaju te oni neznaju sta ce bez tebe i tebi slicnih!

Tačno. No verovao ili ne, ima jako puno ljudi koji se ne plaše izazova, borbe, konkurencije i intelektualnog nadmetanja. I koji naravno, nemaju nameru da zavlače glavu pod suknju majke Rusije, živeći po principu - bolje prvi u selu nego poslednji u gradu.

...

Kako vreme odmiče, sve sam sigurniji da ovaj narod nikada nije zavređivao nekoga kao što je bio Zoran Đinđić. Ovaj narod će, po svemu sudeći, vrlo brzo izaći iz ove svoje čađave balkanske mehane, taman da stane pod onu famoznu šljivku...
E sad neću ni kako ja hoću!
Korisnikov avatar
Biško
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jul 2005, 19:51

Postod Oziris » 14 Mar 2008, 12:41

Slazem se.
Pa misljenja koja dele neki "nacionalisti" ce nas dovesti pod tu sljivu.
Treba nesto jesti, i obuci se.
Lakse cuvati ovce u oboru, nego na livadi. Da bi ih sacuvao na livadi treba da budes dobar pastir.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Prethodni

Povratak na Politika