Dr. Zoran Djindjic - IN MEMORIAM

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Postod Majesty of the Nightsky » 09 Mar 2008, 04:38

Nacionalizam je bolest. Samo se u nashoj zemlji tretira tako plemenito :roll:
Slika

Life could have been very different but then
Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42

Postod dzoni_kv » 09 Mar 2008, 17:00

tiki je napisao:Slika

elimo da budemo drutvo energije, optimizma i inicijativa. Sa gra?anima koji veruju u sebe i svoju zemlju, koji vredno rade, idu u susret problemima, a ne izbegavaju ih, sa gra?anima koji ne posustanu kod svake prepreke i ne razo?araju se kod prvog neuspeha. elimo da budemo drutvo slobodno od straha i slobodno od siromatva. Sa gra?anima koji nemaju razlog da strahuju za svoj ivot i imovinu, ili za nezavisnost i bezbednost zemlje, na svakom pedlju njene teritorije. Tako?e, sa gra?anima koji znaju da ive u solidarnom drutvu koje se brine za svoje socijalno ugroene ?lanove. Slede?a godina je prilika da se jo jedan korak pribliimo viziji drutva kakvo elimo u Srbiji.
2002
Korisnikov avatar
dzoni_kv
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 08 Jan 2008, 17:37

Postod Oziris » 09 Mar 2008, 19:25

Bio je dobar premijer, nego zasmetao tadasnjem predsedniku, pa mu uzeo stolicu, vidi covek da na mestu premijera moze vise njesra da napravi narodu.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod dzoni_kv » 10 Mar 2008, 13:03

tiki je napisao:Slika

U ponedeljak, 10. marta, u 18h, u Lingva centru u Kraljevu, odra?e se tribina SE?ANJE NA ?IN?I?A, a gost i predava? bi?e ?in?i?ev, viegodinji, najblii saradnik, i prijatelj, g. Zoran ivkovi?.
Korisnikov avatar
dzoni_kv
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 08 Jan 2008, 17:37

Postod Р4тн1к » 10 Mar 2008, 13:16

alazovic je napisao:
Р4т&a je napisao:Нико од набеђених Ђинђићеваца изгледа нема одговор на моју поруку...

A ne pada ti moda na pamet da niko ne ose?a potrebu da o Zoranu diskutuje sa tobom?
Pa evo ja kao admin te podse?am na to...

Наравно да ми пада на памет, као што ми и пада на памет да уствари ја познајем боље Ђинђићеву политику и демократију од већине набеђених Ђинђићеваца. А ти као админ би требало и да се подсетиш својих задатака на овом форуму.

А и ја бих да те подсетим да је ово краљевачки форум, а не форум ДС-а или ЛДП-а и ружно је видети оволико увредљивих коментара типа - национализам је болест! Заиста, сулуди коментари који пљују по свим великим Србима који су били националисти који узгред увелико превазилазе и по капацитету и интелигенцији особе које се УСУЂУЈУ да овако безобзирно и безобразно лупају!
Sveti Filaret Moskovski "Ljubi neprijatelje svoje, neprijatelja Bozijih se gnusaj, a neprijatelje Otacastva satiri"
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Postod Oziris » 10 Mar 2008, 18:33

Moras mi reci jednu pametnu stvar: STA je taj nacionalizam doneo dobro nasem narodu u istoriji????
Svi ljudi hoce da zive mirno, ne u svadji.
Po cemu su oni to veliki, nijedan se nije pojavio na nekoj njivi gde je neki poljoprivrednik proizvodio hranu za nas narod, istu onu koju i TI jedes.
KOji je taj nacionalista koji je uzeo asov, lopatu, ili motiku i pritekao seljacima u pomoc prosle godine kada je bila susa.
Nacionalisti hoce rat, jer tada ne mora da se radi.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod Р4тн1к » 11 Mar 2008, 10:37

Oziris je napisao:Moras mi reci jednu pametnu stvar: STA je taj nacionalizam doneo dobro nasem narodu u istoriji????
Svi ljudi hoce da zive mirno, ne u svadji.
Po cemu su oni to veliki, nijedan se nije pojavio na nekoj njivi gde je neki poljoprivrednik proizvodio hranu za nas narod, istu onu koju i TI jedes.
KOji je taj nacionalista koji je uzeo asov, lopatu, ili motiku i pritekao seljacima u pomoc prosle godine kada je bila susa.
Nacionalisti hoce rat, jer tada ne mora da se radi.

Све добро што имамо и јесте тековина национализма (али оног изворног). Њиве су биле пуне националиста, 99% народа је било националистички опредељено. Национализам је љубав, а не свађа и рат. Почело је давно, можда још од последњег краља, преко комунизма који је плански уништавао национализам, до данас. Све је горе, а људи никако да погледају у будућност кроз историјску призму. Предлажем ти да научиш шта је национализам а не да шириш дезинформације.
Sveti Filaret Moskovski "Ljubi neprijatelje svoje, neprijatelja Bozijih se gnusaj, a neprijatelje Otacastva satiri"
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Postod Majesty of the Nightsky » 11 Mar 2008, 14:52

Р4т&a je napisao:ружно је видети оволико увредљивих коментара типа - национализам је болест! Заиста, сулуди коментари који пљују по свим великим Србима који су били националисти који узгред увелико превазилазе и по капацитету и интелигенцији особе које се УСУЂУЈУ да овако безобзирно и безобразно лупају!

Ovo je bash lichno zar ne?

Ovo je forum o Kraljevu i Kraljevchanima i svako je aposlutno SLOBODAN da kazhe ono shto zheli.
Ali vredjanje nije dozvoljeno!!
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod Р4тн1к » 11 Mar 2008, 15:04

Како није дозвољено када си управо ти етикетирала све националисте као болеснике! Страшно. Мада је у неку руку и разумљиво. Поред оволике пропаганде прво комунизма, а сада и европизма, заиста ме ништа не чуди. Али, стварно нема смисла.
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Postod Biško » 11 Mar 2008, 15:45

Gospodo sa obrazom, a bez njega, drkate pojmove. Ina?e ono "d" je tu jer tako treba. Nacionalizam kako ga vi shvatate je ona vrsta fekalnog nacionalizma koga rektalno obra?ujete svuda i na svakom mestu i sejete unaokolo unitavaju?i i ono malo normalnog to je u ovoj zemlji jo ostalo.

Taj va nacionalizam je upravo onaj koji je smradom irio ideje Srbije do Tokija, sabirao nas i Ruse, povla?io liniju Kavlovac, Kavlobag, Oguvin, Gvina, Vivovitica, to je ta ista izbljuvotina na kojoj se zasnivao predlog da postanemo jedna od ruskih republika, pa i tvrdnja o nebeskom narodu.

Po vama su svi zli, glupi, pokvareni, svi nam neto podme?u, pokuavaju da nas unite i zatru. Oni mrze nau lepotu, nau inteligenciju, silno obrazovanje i kulturu, nemerljiva dostignu?a u medicini, nauci, arhitekturi, gra?evinarstvu i svim ostalim oblastima ljudskog rada i delovanja - od prvog do poslednjeg.

Vi ne shvatate da se nacija ?uva i brani na sasvim drugi na?in. Nemate pojma ta zna?i voleti i ceniti svoje, a opet, prihvatati i potovati tu?e. Nemate predstavu kako iveti sa drugima, makar i malo razli?itim od vas. Sa kim god da se na?ete iz razvijenog sveta, ose?a?ete se inferiornim i zato takvo drutvo izbegavate i po njemu pljujete. Vama su ravni samo oni koji i za nama kaskaju po koju deceniju - divni narodi tajgi Sibira, savana arke Afrike ili polu goli Indijci.

Va nacionalizam smrdi, gospodo! Nadaleko!
E sad neću ni kako ja hoću!
Korisnikov avatar
Biško
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jul 2005, 19:51

Postod Majesty of the Nightsky » 11 Mar 2008, 16:10

Р4т&a je napisao:Како није дозвољено када си управо ти етикетирала све националисте као болеснике! Страшно. Мада је у неку руку и разумљиво. Поред оволике пропаганде прво комунизма, а сада и европизма, заиста ме ништа не чуди. Али, стварно нема смисла.

Iz tvojih ranijih postova se da zakljuchiti da ti mislish da su svi pro-evropski orijentisani chlanovi neinformisani, pa malo i neinteligentni, pa bezobrazni... ali ja se neshto i nisam uvredila.

Pazi, nismo mali pa da diskutujemo u nedogled prepucavajuci se.
Takodje necu biti licemerna pa se pozivati na kojekakve argumente sve u cilju da te nadmudrim ili da ti dokazhem da nisi u pravu i da ja znam bolje. Ja to ne radim. Nikada. Tako necu ni sada. Jer ne mislim tako. Nikada mi ne bi palo na pamet da pomislim da sam "prodana dusha" zato shto zhelim da Srbija bude moderna, i zato shto chitam vesti na b92 (rado bih ja i na rts-u, ali nisam kriva shto nema nichega...), tachnije mene stvarno briga za takozvano "propagiranje americhke ideologije" na pomenutoj televiziji. Ne bih se bash slozhila sa tim. Ali da na b92 preteruju u nekim stvarnima, preteruju. Ochigledno je da su samo na jednoj strani i da za drugu ne mare i josh gore trude se da ih naprave budalama. Ali to nije nacionalna televizija i mogu da rade shta hoce. RTS na primer jeste nacionalna televizija, ali ne ponashaju se tako. I oni teraju na svoju stranu i misle narod je slep (reshenje: smeniti upravu). Vidish izmedju tebe i mene na prvi izgled ima mnogo razlike: ti mislish da sam ja apsolutno zaslepljena sjajem zhutih zvezdica na zastavi EU, da pojma nemam shta se deshava oko mene, da sam jedna od "onih" lpd ili evropanemaalternativu.... Ja o tebi ne mislim bash nishta. Znam samo da govorish o nacionalnom identitetu, a da si svoj izgubio tako shto si za avatar postavio znak (sliku, shta god) obraza. Deklarisao si se kao jedan od pristalica Obraza, a ne kao individua.
Mozhda nije fer da ti ubacujem svoje rechi... ali ne mislim nishta loshe.

Pitam se samo kako to da, evo na primer i ti i ja hocemo bolju buducnost u Srbiji, ali apsolutno razlichito zamisljamo "dobro".
Plashim se (i ne bih volela) da ce biti ~dok jednom ne smrkne drugom ne svane~...

...I meni je stvarno onda zhao shto sam u obe shkole, a sada i na fakultetu, zalutala medju neke pogreshne ljude i informacije i literaturu pa nigde nikada nisam chitala o stranim placenicima i o Zoranu kao izdajici.

Mora da sam u velikoj zabludi :roll:

P.S. Rekla sam "nacionalizam je bolest" a ne svi "nacionalisti su bolesnici"
ima razlike
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod alazovic » 12 Mar 2008, 11:14

Danas sam :cry:
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod Р4тн1к » 12 Mar 2008, 11:26

Бишко, препоручио бих ти једну ствар. Неозбиљно је причати у нечије име (у твом случају у име Образа - ко смо, шта смо)... Све то имаш на нашем сајту и можеш покупити све информације. Та твоја погрешна тумачења су разумљива, то је у нашем народу нажалост честа појава. Другим речима, да би о нечему судио на такав начин (!) логично је да би требало и да поседујеш мало више информација, зар не?

То како си нас ти окарактерисао је и више него смешно.

" Znam samo da govorish o nacionalnom identitetu, a da si svoj izgubio tako shto si za avatar postavio znak (sliku, shta god) obraza. Deklarisao si se kao jedan od pristalica Obraza, a ne kao individua.
Mozhda nije fer da ti ubacujem svoje rechi... ali ne mislim nishta loshe. "

Наравно да свој нисам изгубио, али национални идентитет је део мог идентитета и он штити мене као личност. Човек је друштвено биће, а не пуки индивидуалац. Ниси ме схватила најбоље - ја нисам екстремиста. То значи да мислим да ни једна крајност није добра. Тотална индивидуализација претходи свеукупној стерилизацији у друштвеном смислу и води ка дехуманизацији. Човек треба бити свој, али исто тако треба и знати живети са другима и радити у националном, породичном итд интересу, а не само у свом...

Можда је мало конфузно, на брзину сам писао, немам времена.
Поздрав.
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Postod Majesty of the Nightsky » 12 Mar 2008, 13:18

ok
Slika

Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Postod tiki » 12 Mar 2008, 20:21

Slika

Uvek nasmejan, pun energije...
"Gledajte u buducnost i tamo cemo se sastati vi i ja ", pošto ja imam nameru da još živim u buducnosti".
Zoran Djindjic (31.05.2002.)
Korisnikov avatar
tiki

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21

PrethodniSledeća

Povratak na Politika