Kosovo i Metohija nezavisna ili u sastavu Srbije?

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Da li će Kosovo i Metohija postati nezavisna država?

Glasanje se završava 03 Sep 2006, 16:15

neće
4
50%
hoće
4
50%

Ukupno glasova : 8

Postod QTA » 14 Avg 2006, 15:02

Ljudi moji trajace to dugo,dugo........ i ko zna sta ce biti. Ko prezivi pricace :wink:
Korisnikov avatar
QTA
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod deda el grande » 15 Avg 2006, 15:00

ewo pazi ti ovog s uma traistu. ostace srpsko, jovanovicci svilanovicci ovo ono.

brate kapiram ja taj patriotizam, i ja sam Srbin, ali bre treba realno gledati. zapitaj se da li sad mozes da odes na Kosovo i da napravish neku turu opushteeno po gradovima a da ne strahujes za svoj zivot. i to se dugooo dugooo nece promeniti. i shta sad tebi znachi shto je na papiru Kosovo srpsko, kad ti ne mozesh opushteno da se pojavish tamo. Srbi su tamo bukvalno u getu i ne vidim kako se to moze promeniti. dosta su i sami Srbi sa kosova krivi za to, prodavali narkoshiptarima i ostalim krimosima zemlju i kuccu za manju ili veccu kintu, naselili se po Shumadiji, i koga god da pitash od njih NEMA NAMERU DA SE VRATI. ovde im do yaya.
zashto zalfija netremice gnjuri?
Korisnikov avatar
deda el grande

Pridružio se: 17 Jun 2006, 18:11

Postod Serijski » 15 Avg 2006, 17:09

Pa jbg, bolje da prodaju dok im neko nudi neke pare, nego samo da odu, i da se neko drugi useli... misliš li da će neko posle da im priznaje ta dokumenta na srpskom ? jok ...
jbg, prodali sve što su mogli, došli ovde i trude se da se uklope...
Pominje se neko pomirenje između Hrvata i Srba, ali mi ne trpimo čak ni Srbe iz drugih pokrajni naše rođene zemlje (bili oni prinudno raseljena lica ili ne) ...

Što se tiče nezavisnosti Kosova, nisam glasao jer jednostavno ne znam odgovor... Iako možda izgleda kao da je nezavisnost sasvim očigledna i svršena stvar, pitanje je da li će se strane sile usuditi da dodele državu kosovskim albancima ... oni nemaju nikakvog iskustva u vođenju države, kriminal, prostitucija i promet narkotika su privredne grane koje zapošljavaju dobar deo populacije, i malo-malo pa zveckaju oružjem tražeći nezavisnost... Dobro tu mora da se promisli...
Mi se trudimo da budemo kategorični u traženju velike autonomije, ali autonomna pokrajna sa velikom većinom "albanske nacionalne manjine" unutar srpske države ne liči ni na šta... Ima li uopšte srba (osim možda monaha) u Metohiji ?

Šta će da se desi nije baš najjasnije, ali u svakom slučaju smo mi na ogromnom gubitku...
Korisnikov avatar
Serijski
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:57

Postod alazovic » 15 Avg 2006, 18:14

Paz' ovo...

Kosovo recimo ostane u sastavu Srbije... Posle toga slede republički izbori gde Albanci uzmu recimo 65-75 poslaničkih mandata raspoređenih u 2-3 partije, a nama ostane (sa sve ostalim manjinama) oko 180 poslanika - oko 80 radikala, 60 demokratski blok i 40 narodnjački blok sa DSS-om.

A treba 126 za formiranje vlade :roll:

Ajd sad domaći zadatak: formirajte stabilnu vladu koja će zemlju da uvede u EU :lol:
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod QTA » 15 Avg 2006, 22:43

Znaci DSS nije demokratski blok? E pa to menja stvar. Pusta DEMOKRATIJA, kad ima sto znacenja. Samo me interesuje ko je etalon za demokratiju kod NAS u Srbiji?
E, kada se oko toga slozimo bice kasno i za nas u Srbiji :cry: A za Kosovo treba se odluciti: Uzmi - i problemi do kraja sveta, ili ostavi - guraj dalje medju ostali svet(napredni naravno)
Za politicke poene (po pitanju Kosova) je kasno. Narod se valjda opametio :?:
Korisnikov avatar
QTA

Postod daniela » 16 Avg 2006, 00:56

QTA je napisao:Ljudi moji trajace to dugo,dugo........ i ko zna sta ce biti. Ko prezivi pricace :wink:

Da bas tako!
Korisnikov avatar
daniela

Pridružio se: 15 Jun 2006, 16:23

Postod alazovic » 16 Avg 2006, 09:36

QTA je napisao:Znaci DSS nije demokratski blok? E pa to menja stvar. Pusta DEMOKRATIJA, kad ima sto znacenja. Samo me interesuje ko je etalon za demokratiju kod NAS u Srbiji?

http://www.nin.co.yu/index.php?s=free&a ... =3&id=5898

Ako se oni sami tako deklarišu, zašto bi im ja to kvario...

A evo i još jednog potencijalnog blokera u tom bloku:

Na političkoj sceni Srbije gotovo svakodnevno niču najave o formiranju novih predizbornih saveza što je jesan signal da su izbori na pomolu. Nezvanično se spekuliše da će narodnjačkom bloku koji će u ime svojih stranaka predvoditi Vojislav Koštunica, Velimir Ilić i Dragan Marković Palma na predstojećim izborima pridružiti i Savez vojvođanskih Mađara (SVM) Jožefa Kase.
Prema nezvaničnim informacijama u toku su intenzivni razgovori ovih stranaka o koalicionoj saradnji. Kasa je najavio da je njegova stranka intenzivirala razgovore o saradnji sa DS-om i DSS-om, istakavši da su upravo te tri stranke moraju da predstavljaju okosnicu budućeg političkog života Vojvodine i Srbije.
Portparol Demokratske stranke Srbije (DSS) Andrea Mladenović potvrdio je Tanjugu da su ministri Zoran Lončar i Predrag Bubalo razgovarali s Kasom, ocijenivši da je to uobičajeno da predstavnici vlasti razgovaraju sa manjinama.
- DSS se zalaže da odnosi sa nacionalnim manjinama moraju da budu na visokom nivou i da se zasnivaju na međusobnom povjerenju, što jeste danas slučaj u Srbiji.

Eto :?
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod QTA » 16 Avg 2006, 13:59

Nije dovoljno da se neko deklarise kao demokrata pa to i da bude. Pazi, narodnjacki blok. Moze da se zove kako bilo a da bude u demokratskom bloku. Mislim, i ovi sto pisu po novinama pisu ko sto i mi pisemo: sta osecamo ili ko nas placa. Sto su novinari pametniji od nas :?: Ja sam siguran da pisem sta mislim a oni???? A mislim da me je bas briga za sve blokove i blokcice. Imam preca posla, dok oni svi do jednog mlate lovu :evil:
Korisnikov avatar
QTA

Postod Sumatraista » 17 Avg 2006, 15:00

Naravno da će da traje dugo i da neće biti lako. Državotvorni projekti se osmišljavaju i realizuju godinama, decenijama....Treba pogledati slučajeve Hong-Konga, Tajvana, Severnog Kipra ili ultra-demokratske primere Gibraltara i Foklandskih ostrva. Nijedna „ozbiljna nacija“ se ne odriče svoje teritorije tek tako. S druge strane, kad se pogleda šta Kosovo i Metohija znači za Srbiju jasno je da mi i nemamo izbor. Sumjam da bismo bez njega kao nacija uopšte opstali.
Srpstvo tipa - „i ja sam Srbin, al...realno...problemi...“, meni jako sumnjivo zvuči ako neko KiM ne oseća kao „svetu srpsku zemlju“ i neotuđiv deo svog identiteta. Kriza identiteta u zrelim godinama, valjda „Deda“ može da potvrdi, je ozbiljan psihički poremećaj.
Korisnikov avatar
Sumatraista
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05

Postod deda el grande » 28 Avg 2006, 14:33

taj rad. zikra identiteta me fura samo tako. nemam pojma ni ko sam ni shta sam, ni gde sam rodjen. ja u stvari mislim da sam vanzemaljac kojeg su poslali ovde da sluzi zatvorsku kaznu jer je napravio gadno njesra negde u svemiru.
brate mani me tih govorancija "sveta srpska zemlja", vrlo dobro svi mi znamo istoriju. ali bre ko tebe ili bilo koga od obichnih smrtnika shta pita?
a ti primeri shto si ih naveo, ovde nece vaziti. zipa shta ti kazem. nadam se da greshim. reshavace se to godinama, decenijama kao shto si rekao, a ljudima zemlja i sloboda kretanja, i zivljenja uopshte treba SADA.

poshalji mail martiju ahtisariju sa naslovom "sveta srpska zemlja", mozda mu se promeni mishljenje o nama.
zashto zalfija netremice gnjuri?
Korisnikov avatar
deda el grande

Pridružio se: 17 Jun 2006, 18:11

Aktisari je izgleda već sve rakao

Postod Hogar » 04 Sep 2006, 15:28

Međunarodni pregovarač Aktisari je izgleda već sve na našu žalost rekao.Mislim da skoro svi znamo na šta ciljam i da su svi čuli tu njegovu izjavu da Srbi zveckaju oružijem i da smo svi mi krivi za ono što se dešavalo kada polovina prisutnih na ovom forumu nije ni bilo punoletna.Težina te izjave je u tome da ako moramo da na sebe preuzmemo Miloševićevo nasleđe koje je osuđeno na nivou fašizma znači da moramo da platimo ceh tj. da se odreknemo 15% Srpske teritorije zvane Kosovo i Metohija.Za one koji nisu znali reč Metohija ima značenje Crkvena Zemlja što i jeste dokle nisu na vlast došli kumunisti i istu oduzeli Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi.
Sve u svemu trebaće nam mnogo diplomatskog napora i veštine da zadržimo Kosovo i Metohiju u sastavu Srbije, naručito posle Aktisarijeve izjave i izjave njegovog potparola da je pogrešno shvaćen.Još jedna stvar je loša za nas Srbe nas skoro niko ne lobira u svetu npr. u Americi što je jako bitno.
Aktisari je na našu žalost dao jasnu poruku Srbiji. :( :( :( :oops: :oops: :oops:
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod Р4тн1к » 16 Avg 2007, 12:33

Косово и Метохија ће заувек остати србско у срцима Срба и једног дана осветићемо Косово и биће опет наше као што и треба да буде. Могу само привремено да га одузму, могу да одузму и целу Србију, али докле год има правих Срба, Србија ће живети и поново ће стати на ноге. Били смо под Турцима око 500 година и повратили смо државу. И сада смо под прикривеном окупацијом, али не брините браћо, удружимо се, будимо морални људи и обезбедимо правилно васпитање нашој деци. Будимо поштени, али не и лаковерни. Само напред, нема предаје! 8)
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Postod Hogar » 21 Avg 2007, 21:14

Zamolio bih sve učesnike u diskusiji (a i šire) da glasaju na početku topica na postavljeno glasačko pitanje, a i obrazloženje Vašeg glasanja ne bi bilo na odmet.

Hvala :D
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod Gorski_Vuk » 09 Dec 2007, 23:47

''Ничија није до зоре горела'', па неће ни њихова!!!

Косово је Србско! Било, јесте и биће!!!
Korisnikov avatar
Gorski_Vuk

Pridružio se: 18 Nov 2007, 20:21

Postod tiki » 17 Dec 2007, 01:48

Kosovo su prodali milosevic i seselj jos '99 godine tako da je na to pitanje tacka vec stavljena :roll:
"Gledajte u buducnost i tamo cemo se sastati vi i ja ", pošto ja imam nameru da još živim u buducnosti".
Zoran Djindjic (31.05.2002.)
Korisnikov avatar
tiki

Pridružio se: 29 Nov 2006, 02:21

PrethodniSledeća

Povratak na Politika