forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 22 Feb 2020, 22:13

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Nov 2006, 09:26 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 11:05
Pogledajmo to sa neke druge strane. Ne gledajmo ga kao Vojislava Seselja vec kao zatvorenika br...... Svaki covek je nevin dok se to ne dokaze, bar bi tako trebalo da bude. Za njim je postojala poternica (neki dokaz) i nelogicno je, cak i sumnjivo, cetvorogodisnje pripreme za njegovo sudjenje i ogranicavanje njegove odbrane. Postoji li nezavisno sudstvo ili je Haski sud zaista anti-srpski? Ja mu, iako sam ga svojevremeno mrzeo mozda i vise od vas, zelim pobedu u borbi za FER SUDJENJE a ako je kriv neka ispasta za svoja (ne)dela.
Olako predjosmo i preko Julitine price o Vatikanu a ni radikalni islam ne treba zanemariti. Setimo se raspada rimskog carstva i granicne linije izmedju dva carstva: Dunav, Sava, Drina, Boka kotorska... Nista nije slucajno.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2006, 00:24 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
Kad se lepo upakovana gomila lazi uspe da proda narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko hiljada godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom a onaj koji je propoveda - totalnim ludakom
J. Dresden

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2006, 00:48 
Korisnikov avatar

Julita, bio sam uvek proti Milosevica, glasao protiv njega i njegove ekipe, ali sta je njegov pad doneo u spoljnoj politici. Zapad sve vise uslovljava iako je vlast demokratska, otimaju teritoriju. A da me neko sada pita: sta je to demoktatija? nemocno bih slegnuo ramenima ili rekao: gomila dobro placenih "narodnih" poslanika koji ne misle svojom glavom vec svako ima svoga "tita". Znam, da ovo moje misljenje, trenutno, nije moderno ali tako je...
"Demos, na grckom znaci - narod, a kratiti svi znamo sta znaci..." rece jednom u "Sava centru", Djordje Balasevic.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2006, 19:46 
Korisnikov avatar

Seselj protiv haskog tribunala... dan osmi... 7 kg manje...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 02:11 
Korisnikov avatar

Najnovija vest:
-Na ibarskoj magistrali sleper zgazio lokalnu dzukelu (psa).
-evro i dalje ispod 80,
-Jocic pregovarao s Legijom,
-Djukanovic primio Cekua,
-Kampanja za izbore je veoma prljava,
-A, da, Seselj omrsao preko 11 kg.
-temperatura je 8 stepeni,
-nikoga nema na forumu
-laku noc

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 02:29 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 04:28
Seselju bi dobro doslo da skine jos koji kilogram, nadam se da ce izdrzati do kraja... :roll:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 13:53 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
Ти си Лазовићу озбиљно побркао неке лончиће. Ајд` од ове школарке и могу да се очекују овакви коментари али ти си човек у зрелим годинама!?

Citiraj:
Izvini, ali stvarno nemam ni malo sažaljenja prema njemu...

Smatram ga za jednog od ljudi koji su odgovorni za (meni skoro) uništene devedesete i ne mogu to nikako da im oprostim, niti da zaboravim.

...

Eto, to je moje mišljenje o ovoj temi... Kome se sviđa - sviđa
Čekaj, čekaj, koči...
Jel on bio jedan od predvodnika srpske nacionalističke ideje (Ogulin, Karlovac, Virovitica i kako već beše)? JESTE!
Jel ta ideja pobedila? NIJE!
Jel bilo mnogo mrtvih? JESTE!
Pa ko je odgovoran: VOĐA, PREDVODNIK!

Ako stvarno misliš da je to istina, čini li ti se da smo mi Srbi trebali o tome da razmišljamo pre nego što smo uzeli motike i puške u ruke? Ili si mislila da možemo da porobimo celu Evropu? Probao Hitler, pa završio sa metkom u glavi u nekom bunkeru...

Da rata nije bilo, malo bi Srbi u Hrvatskoj istrpeli domaće političko glupiranje ali nikome ne bi falila dlaka sa glave. Ovako, zvog par budala koje su videle mogućnost ličnog bogaćenja u ratovanju (i većina takvih - oni koje nije našao metak - sad živi u BG-u na visokoj nozi) stradale su stotine hiljada ljudi na svim stranama, a ja još uvek k'o poslednji bednik čekam ispred ambasade za vizu kad hoću da odem u moju omiljenu Grčku na more!
Umesto da smo već desetak godina u EU i da nas svi vole i poštuju

За твоје уништене године не знам, али сви овдашњи ратови, беда итд. су само логична последица, с једне стране педесетогодишње владавине југословенског комунизма, у коме је систематски прогањано све што је имало српски предзнак а oхрабривано све што је антисрпско, а са друге геополитичких интереса великих сила. Да је овакав развој догађаја био очекиван и испланиран, а и да нема много везе са српском полититком деветесетих, можеш да се увериш ако читаш радове на ту тему Х. Кисинџера или З. Бжежинског још с краја седамдесетих година. Тада није било ни Милошевића а ни „злочиначког плана о стварању Велике Србије“ колико се ја сећам. Теза да су „Срби криви за све“ је класичан титоизам, који данас ето, верно баштине твоја Демократска странка и ове плаћеничке маргиналне странке и грађанска удружења.

Citiraj:
Da rata nije bilo, malo bi Srbi u Hrvatskoj istrpeli domaće političko glupiranje ali nikome ne bi falila dlaka sa glave.

Од овога сам се стварно најежио! Историјско памћење каже нешто друго. Не знам да ли си некад чуо да је у току II светског рата на територији тадашње НДХ убијено око милион и по Срба? Да ли су требали поново да „пробају срећу“? Реакција српског народа је била потпуно природна и једина могућа.
Иначе и без тога, трпети нечије „политичко глупирање“ је свакако врло пожељна ствар, па ме стварно чуди твој негативан став према С. Милошевићу.

Citiraj:
Izvini, ali stvarno nemam ni malo sažaljenja prema njemu...

Mi zelimo da se zlocincima sudi. I sta ako nije bio jedini krivac........ bio je jedan od krivaca i stoga treba da nosi 100% krivice za sve sto je uradio, a uradio je mnogo...
I jos smo mi krenuli da diskutujemo o tome kako nam je ipak zao coveka.... tu nema osecanja.

Seselju bi dobro doslo da skine jos koji kilogram, nadam se da ce izdrzati do kraja... Rolling Eyes

Што би стари Протагора рекао – Баш лепо, људски и морално, нема шта.

Ах, да. Расправа о праведности Хашког трибунала има смисла колико и, рецимо, расправа о добрим странама куге.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 15:41 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
Više gluposti na u jednoj poruci odavno nisam pročitao! Zbog ovakvih stavova i imamo ovoliko raseljenih, prognanih, pobijenih i kakvih sve već...

Ali da ne misliš da sam stalno protiv - maksimalno podržavam Šešelja u štrajku glađu! Šta više, bodrim ga i molim se da izdrži do kraja :twisted:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 17:34 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
Citiraj:
Više gluposti na u jednoj poruci odavno nisam pročitao!

То је због цитата. :D

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 18:09 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
Pa, kao "skolarka" (citiram tebe, iako izraz ne postoji :roll: ) i imam pravo da gresim, ali kako jedan Sumatraista da lupeta ovako?? Stvarno, mislim da nemas opravdanja.

I sta sad?? .........rekao si svoje i hoces da te obozavamo zbog tvojih stavova. Rekao si sta si imao i kraj. Kada naidjes na istomisljenike uzivaj, a sada nemoj po svaku cenu da napadas druge.

I ne kapiram te... Korto Malteze, Sumatra i Seselj :roll: kako se to slaze....

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 19:12 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2006, 18:21
Ja tebe rado zelim da ukapiram, ali nikako ne uspevam.....stalno se osecas napadnutom. Svako ima pravo da obrazlozi svoje misljenje....Ti kao i "mi"...

Ja se slazem sa gospodinom koji je cirilicom napisao svoj post ( ne zbog cirilice :) ). ....licno sam slusala ljude koji su na podruciju Hrvatske i Bosne dozivili strasne poraze od protivnika... Mozda se ponavljam, ali koliko ja kontam, vama bi bilo najradje, da su Srbi `ladno trebali da dopuste da ih pobiju, pokolju ili sta vec, pa da Srbija u ocima sveta bude cista...

A ako vam je zapad, tj Evropa, USA, toliko dobra i da vas toliko vole, moze i bez obzira na "ratne zlocince" da vam pomogne u razvoju, i da vas primi u Evropu, za kojom toliko zudite...

ulichnom igrachu!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 19:36 
Kraljevačka beba :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2006, 19:13
Nemojte da dirate Corta.
Grrr...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 21:14 
Big boss!
Korisnikov avatar

@ Sumatr...

Ti barem kod mene imaš šta da citiraš i da iz toga dosta naučiš, ja kod tebe zaista nemam ništa \:D/

Da, i hvala ti što si me uveo u ovo nadmudrivanje rečima, osećam se par desetaka godina mlađi jerbo sam to poslednji put radio u prvim razredima osnovne škole 8) Sledeće što očekujem od tebe je - da me tužiš kod učiteljice :roll:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2006, 21:31 
Big boss!
Korisnikov avatar

List "Danas", 25. novembar 2006.
Piše Mihal Ramač

Štrajk glađu je vrsta lupanja glavom o zid. Takav mučni izlaz iz bezizlazne situacije obično biraju očajnici. Vojislav Šešelj i Branimir Glavaš, dok su bili na vlasti, nisu ličili na očajnike, mada su imali mnogo zajedničkog. Obojicu je uzdigao rat - vreme kada nisu na ceni rad, znanje, poštenje i ostale mirnodopske vrline. Obojica su sklona krajnostima. Najveću hrabrost i Šešelj i Glavaš ispoljavali su prema nemoćnima ili slabijima od sebe.

Obojica su verno služila gospodarima, nadmećući se u mahanju nacionalnim i državnim interesima. Kad bismo iz njihovih ratnih i poratnih govora izbrisali prideve "srpski", odnosno "hrvatski", teško bi bilo odgonetnuti šta je čije. Ima i razlika. Šešelj se na poziv suda odazvao dobrovoljno i čeka suđenje u tuđem svetu. Glavaš se krio iza poslaničke nedodirljivosti dok mu nije oduzeta, a za svoje stradanje krivi svoju vlast. Postao je teret za svoje bivše saborce. Šešeljeva zvezda i danas blista na srpskom političkom nebu. Bez obzira na sličnosti i razlike, ni Šešelj ni Glavaš nikad nisu rekli ništa loše o ratnim zločinima. Štrajk glađu za obojicu je način da izbegnu suočavanje sa sudijama i da ispadnu žrtve.

Za Šešelja to je i način da donese glasove svojoj partiji. Imao je još jedan razlog da štrajkuje upravo sada: svedočenje Dejana Milenkovića zvanog Bagzi. Vazda obavešten iz pouzdanih izvora, on je mogao znati da ga zaštićeni svedok pred Specijalnim sudom u Beogradu neće pominjati po dobru. Nemajući drugog izbora, lider radikala pokušava da uzvrati udarac gladovanjem...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 01:05 
Korisnikov avatar

Zasto ste vi, koji "zuto" razmisljate, protiv postenog sudjenja Seselju? Zasto u vasoj "demokraticnosti" tolika mrznja. Seselju se mora posteno suditi i zbog tuzbi BiH i Hrvatske protiv nase zemlje. Ja ga uopste ne branim, ali cemu ovoliko dugo cekanje na pocetak sudjenja?

Zasto posteni Medjunarodni sud u Hagu ne podigne optuznicu i protiv cednih Amerikanaca koji su se sadisticki izivljvali nad zarobljenim iracanima?

Previse jos mrzimo i zato cemo jos dugo tapkati i za Albanijom.

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]