forum.kraljevo.com

Forum posetilaca internet prezentacije www.kraljevo.com
Danas je 29 Feb 2020, 11:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 13:32 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
QTA:
Citiraj:
Sumatraista, bile su i druge zemlje 50god. "pod komunizmom" i jel su prosli kao mi - nisu. Pogledaj gde su oni a gde mi - sada. Znaci.........

Значи да нису имали „југословенски“ комунизам – Јосипа Броза, „српске“ комунисте итд. Значи и то да данас немају Титову „децу“ да им соле памет.

Kapetan Deroko
Citiraj:
Р.Ѕ. Црвеног Војводу сматрам једним од највећих зала које је српски национ задесило у ХХ веку, борио сам се против њега и оног што он персонифкује откада ме политика интересује, но то ми опет не даје за право да подржавам начин на који га у том назови суду третирају(да је животиња био би заштићенији), а још мање да му призивам смрт. Кукавички је то. Мртвом вуку свако реп може да измери, но то није поента.

Ово је поента!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 15:07 
Pravi kraljevčanin :)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20
Pa ko je kriv za to. Da promenimo drzavu ili narod :?:

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 16:41 
Big boss!
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36
QTA je napisao:
Pa ko je kriv za to. Da promenimo drzavu ili narod :?:

A sto "promenimo"?

MENJAJMO!!!

Evo, od danas je Srbija u Partnerstvu za mir (moglo je i pre, ali ajd sad) :)
Korak po korak, samo napred...

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 19:37 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2006, 21:02
Морам да признам да сам дуже време размишљао да ли да одговорим девојчици која је патила зато што нема са ким да гледа ТВ, али професионална деформација је учинила да пробам да јој објасним пар ствари малко јој скинем догматичну паучину са очију и интелекта.
Овако, док је она учила да хода ја сам код Милутина продавао Демократију док су нас пензоси буквално пљували мислећи да смо издајници земље(мени се пре чини система ондашњег комунизма). Прво окупљање код Милутина је било почетком марта 1991-ве, када су Гимазијалци и остали средњошколци подржали захтеве оних окпуљених око чесме. То окупљање јесу иницирали Програмери који су у понедељак били на пракси, а којима сам имао срећу да припадам...
Када је вештичица, почела да саставља прве реченице, ја сам са мојим ортацима заглавио у Славонији на 10 месеци, где сам видео свашта,рецимо како припадници ТО терају своје комшије Хрвате из кућа не би ли их опљачкали, како се убијају око тога до че да дрме трећи трактор, као што сам видео како регуларна хрватска војска (чувене зенге барем у то време), пеку новорођенчад у рерни као да се ради од прасићима сисанчићима, слушао сам ноћима као моји ратни другари који су то открили вриште док сањају, пуцано је на мене из снајпера,минобацача или хаубице...
У лето када смо се повукли из блата биле су опет неке демострације у Београду и ми смо требали да бранимо СМрада и његову фамилију од наших другара који су уписали машинство,етф и још понешто. Организовали смо побуну и рекли официрима да ми наше цеви можемо само да окренемо према а не од оног који сада леши под липом.
Био сам на демонстацијама као студент ономад када хапсише Вука и после на окупљањима да се он ослободи, када су Даницу и њега млатила полиција
У јесен пре десет година окупило се нас двеста прве ноћи да бранимо резулате тих избора испред градске скупштине са оне са које за пар недеља скинусмо црвену жабу и постависмо златног орла.
Био сам члан делегације Студентске уније математичког факултета када смо се договарали да отпочнемо протест о којем се толико прича и који се још више мистификује, у коме су највише најгори профитирали, а највише онај који је на састанцима био и бијен, дете официра са Новог Београда, сада лидер тумора који се пише ЛДП...
Сваки дан наредних скоро три месеца, радио сам у две смене на улици, пре подне са студентима после са Београђанима. Био сам на Бранковом мосту када су су нас окупали топовима у сред фебруара, били код су стигли и где сам чудом заједно са оним што га убише у марту и двојицом његових телохранитеља извукао живу главу...
Овде лекцију прекидам јер треба да држим ону праву мојим студентима, но наставичу се ја....
So be afraid, very afraid... :D

Poslednji put menjao Kapetan Deroko dana 29 Nov 2006, 22:14, izmenjena samo jedanput

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 21:08 
Uh, ovo je vatreno, Zoki, ti li si?

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 21:12 
I da, da pitam, oko cega se vi ono svadjate ovde, i ko je za sta, a ko protiv cega? Nista meni nije jasno, kako vidim, svi smo ogorceni na istu stvar!!!!

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 22:58 
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42
Danas sam videla neke plakate vezane za gospodina Sh..... Ali sam ih videla samo iz daleka.... tako da ne znam o cemu je rec... Neki protest je u pitanju??

Life could have been very different but then
Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 23:06 
Korisnikov avatar

@ Kapetan Deroko
Poenta tvoje price je da sam ja:
-glupa
-mlada
-da si ti mnogo stariji od mene
-da sam veshtichica
-da je tebi bilo tesko
(sto stvarno razumem, jer ne kapiram sta si hteo da mi kazes navodeci ove primere. Svakako razumem koliko su pojedine situacije bile teske i strasne i ne vidim da sam u jednom trenutku rekla da je nesto od toga meni ok.)

Vidis, isto tako znam da su mnogi bili na tim istim demonstracijama zajedno sa tobom i osobom za koju kazes da je vodja "tumora" zvanim LDP, ali da misle drugacije......

....tako da ja stvarno ne mogu da vodim razgovor u nedogled kada ne vidim smisao, jednostavno mi je cela ova prica apsurdna.

Hvala ti sto si se ponudio da mi "skines paucinu sa ociju" i da me ~prosvetlis~ ali primicu prosvecenje od nekog drugog, ako nemas nista protiv :wink:

Something changed

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2006, 23:51 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jan 2006, 15:05
Ево могу ја да ти дам неке смернице ал` прво мораш да склониш ту пионирску петокраку. :-({|=

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 00:42 
Kraljevčanin junior
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2006, 21:02
Видиш, вештичице, неке од ових информација си сама написала у профилу који је јаван и ја сам то искористио. То да си млада није никако твој недостатак већ чини ми се предност, да си глупа то си сама написала, мени тако нешто није пало на памет...
Зашто сам написао то што сам написао. Покушаћу да ти нацртам.
Ти си та која је своје лично искуство користила као основу за некакав политички став( ако је твоје хистерично понављање позива на рат против национализма икакаљв политички став), те сам хтео да ти покажем да ни други нису мање оштећени од тебе па не причају ствари које су у најмању руку смешне.
Већина која је тих дана шетала није то радила да би могла да баштини какве споменице већ да би Србију променила на бље. да ли су у томе успели? Јесу, ма шта о томе несрећни Иван Рајевић Рајо и њему слични мислили, то је напросто емпирија. Томе јесу у значајној мери допринели (ако не искључиво) они које ти са гађењем називаш националистима,људи који се не стиде што су Срби. да смо се уздали у Теофила Панчића и мамине и татине синове и ћерке са Б92 још би нас јахали СМрад,жена му и деца. Ствар је основног поштења то да се призна.
Још нешто Ђинђића не смемо да идеализујемо, веома је битна личност савремене српске историје, али он није безгрешан, нити је једини визионар. Многе ствари је он гурао,али опет у многима је страшно грешио.Они који га поштују највише што могу да ураде је да га сагледају онаквим какав је био. Мени се некако чини да би он ово све што о њему пишу људи који очима нису могли да га виде док је био жив са великом иронијом посматрао. Исти глупави титоистички речник кога се он тако гнушао и против чега се борио...
Не позивај на насиље и не иживљавај се над пораженим противником па звао се он и Војисал Шешељ.
Р.Ѕ. Како да ти кажем Рибничанине врло је лако са једне тастатуре прећи(треба само да се зна трик) на другу без потребе да ишта преводиш. Српски пишем увек ћирилицом и не видим разлог што бих то мењао гдегод да сам.
Р.Р.Ѕ. Читајте људи бре,радите и мање кукајте. Видећете како је живот лепши.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 00:44 
Korisnikov avatar

Sumatraista
Zasto si opterecen zvezdom. Nije svaka zvezda koju vidis- petokraka. Najgori protivnici komunizma imaju za simbol Z V E Z D U.
Zaboravi vise petokraku i misli na zvezde - bice ti bolje a i nama.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 00:58 
Big boss!
Korisnikov avatar

Sumatraista je napisao:
ал` прво мораш да склониш ту пионирску петокраку. :-({|=

Eto vidiš, jedno iskustvo više glasi: mani se ljudi koji ti ništa u životu ne znače a nešto ti uslovljavaju :twisted:

Momenti dobijanja pionirske kape sa petokrakom su ogromnoj većini ljudi ostali u lepom sećanju - ja nisam imao tu sreću da je primim (ne mojom krivicom) i bio sam tada jako ljubomoran na one koji su je nosili!!!

Naravoučenije - simboli po defaultu ništa ne predstavljaju, ljudi su ti koji od simbola prave dobre ili loše stvari...

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 01:13 
Korisnikov avatar

Sumatraista

Slika

Zar samo primecujes "petokraku"
Vidis li koliko srce je pored nje

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 01:36 
Big boss!
Korisnikov avatar

Kapetan Deroko je napisao:
Већина која је тих дана шетала није то радила да би могла да баштини какве споменице већ да би Србију променила на бље. да ли су у томе успели? Јесу, ма шта о томе несрећни Иван Рајевић Рајо и њему слични мислили, то је напросто емпирија.

Slažem se u ovome sa tobom

Citiraj:
Томе јесу у значајној мери допринели (ако не искључиво) они које ти са гађењем називаш националистима,људи који се не стиде што су Срби.

Ovo verovatno znači da imaš popis ljudi koji su "izgurali" na svojim leđima tu 96-97. godinu? Ko ih je to razvrstavao?

Citiraj:
Још нешто Ђинђића не смемо да идеализујемо, веома је битна личност савремене српске историје, али он није безгрешан, нити је једини визионар.

A ko kaže da ne smemo da ga idealizujemo? Barem mi sećanje na njega niko ne može oduzeti!

Citiraj:
Многе ствари је он гурао,али опет у многима је страшно грешио.Они који га поштују највише што могу да ураде је да га сагледају онаквим какав је био.

A po čemu ti to sudiš? Jesi li ga poznavao, jesi li pričao sa njim nekada?

Citiraj:
Мени се некако чини да би он ово све што о њему пишу људи који очима нису могли да га виде док је био жив са великом иронијом посматрао. Исти глупави титоистички речник кога се он тако гнушао и против чега се борио...

Ne znam šta si sa ovim hteo da kažeš? Zašto bi uopšte neko i čitao tekstove koji pišu takvi ljudi, ako već poštuje Zorana?

Citiraj:
Не позивај на насиље и не иживљавај се над пораженим противником па звао се он и Војисал Шешељ.

Poraženi protivnik? Svašta, pa govno smrdi i kada ga u bilo kakvu kutiju zatvoriš! Dosta mi je tih Vojislava naše politike, gde bi nam bio kraj kada bi naprasno nestali...

Citiraj:
Р.Ѕ. Како да ти кажем Рибничанине врло је лако са једне тастатуре прећи(треба само да се зна трик) на другу без потребе да ишта преводиш. Српски пишем увек ћирилицом и не видим разлог што бих то мењао гдегод да сам.

Pa da, ali to si ti! Recimo ja koji živim u Srbiji ne smatram da bi morao da dokazujem sebi da sam Srbin na taj način što pišem ćirilicom (koristim je obično za pisanje na papiru). Latinica mi je sasvim OK za kucanje na računaru, šta god ljudi mislili o njoj... Na ovom forumu svako je slobodan da izabere pismo koje mu odgovara!

Citiraj:
Р.Р.Ѕ. Читајте људи бре,радите и мање кукајте. Видећете како је живот лепши.

Dobro rečeno, ali ovaj savet se odnosi na sve, pa i na tebe...

L.A.

Vrh

Tema posta:
PostPoslato: 30 Nov 2006, 11:29 
Korisnikov avatar

QTA je napisao:
Sumatraista

Slika

Zar samo primecujes "petokraku"
Vidis li koliko srce je pored nje

Hvala QTA :mrgreen:

@ Sumatraosta
Ne simbolizuje svaka zvezda samo ono na sta si ti mislio.
Apsolutno je nebitno zasto je ona na ovoj slici i sta ona tu radi i kako to ona meni znaci.
Eto, QTA je primetio da si se uhvatio za zvezdu, a da nisi primetio srce....

Nevermind, isuvise sam ja neozbiljna za ovakve razgovore. Imam filozofiju da ucim i prijemni da spremam, tako da ne mogu vise da izmisljam toplu vodu.

@ Kapetan Deroko
Ja jesam vestica, samo sto to ljudi najcesce koriste u negativnom kontekstu.

^^^I niko mi nije odgovorio, da li se to organizuje neki protest povodom Seselja?

Something changed

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]