O ulasku Srbije u "Partnerstvo za mir"

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

O ulasku Srbije u "Partnerstvo za mir"

Postod Hogar » 30 Nov 2006, 06:56

Nisam baš siguran da je većina nas za to da budemo deo organizacije NATO pakta, jer svi znamo da je parterstvo za mir organizacija koja je predvorje ulaska u NATO pakt.
Slučajno znam da je odziv rezervnog vojnog sastava u garnizonu Kraljeva bio nešto preko 98% što se računa jako velikim uspehom da se mobilišue toliki procenat rezervnih vojnih obveznika, znači nepunih dva% samo se nije odazvala pozivu.Kada ovo navodim mislim za zadnju mobilizaciju kada smo agresorski napadnuti od tog istog NATO pakta ili tačnije od 19 zemalja zajedno.Ostavimo po strani tadašnju politiku jer je u Kraljevu na vlasti mislim bio SPO ili neka druga stranka ali sigurno znam da nisu bili socijalisti.Svi smo svedoci da su nam ukupne žrtve u svim ratovima (mislim na Kraljevo) 77 ljudi Bog da im dušu porsti, laka im zemlja, a od NATO avio agresije u sadejstvu sa OVK-a i stranim plaćenicima mislim 44 naših žrtava.
Zašto agrsija a ne akcija "Milosrdni Anđeo" tobože da zaštite Albance kojih je bilo i to ne malo bez ikakvih isprava, lične karte, papira, vize itd.Pa na kraju krajeva i da su imali povoda da izvrše svoju akciju "Milosrdni Anđeo" Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija nije doneo tu rezoluciju da se ta akcija sprovede te se ona deklariše kao napad tj. agresija na zemlju koja je imala unutrašnjih problema u svojoj unutrašnjoj politici sa terorizmom i separatizmom.
Sada se pitam zašto kada smo već imali referedum za Ustav nismo mogli o jednom trošku da se izjasnimo da li smo za to da uđemo u parterstvo za mir a kasnije u NATO pakt.Skoro sam siguran da bi referendum uspeo tj. da bi se narod izjasnio da se što dalje držimo od tih svetskih hoštaplera.
A zemlje NATO pakta sve su jako mudro uradili, iskoristili su ovaj izborni vakum kada vlada praktično i ne postoji a samim tim i skupština Srbije, tako da niko o tome nije mogao da polemiše i evenutualno odloži članstvo u toj zločinačkoj organizaciji raspisivanjem referenduma.
Sada kada je sve doneto na brzinu omah se može nazreti šta nam se sprema, prvo u budućnosti naši vojnici će ići po mirovnim misijama tipa Avganistana i Iraka i po zemljama trećg sveta gde se svakodnevno gine, drugo ne manje tragično ovim potezom mi smo prodali Kosovo i Metohiju.
Posle naših izbora biće nastavljeni pregovori u Beću i biće da ćemo dobiti još nešto novca i Kosovo i Metohija ode skoro 90% u u ruke Šiptarima te na veliku žalost posta naša Sveta zemlja o`čas posla albanska država ili pokrajina.
Na žalost ni tu nije kraj našim mukama jer onda na red dolaze Medveđa, Preševo i Bujanovac.I ako budemo možda tada već i u NATO paktu nećemo smeti metka da ispalimo jer se onda ne bi razlikovali od Miloševićeve politike, već će naši policajci i vojnici glumiti glinene golubove.
Dalje znate kako ide Raška oblast gde su Šiptari i Muslimani (po novom Bošnjaci) zacrtali plan da će nam negde oko Žiće biti granični prelaz jer pored juga Srbije dolazi na red i Sandzak (lično sam se uverio da se u Sjenici i okolini spremaju barem 15 godina, to je što ja znam verovatno sve to datira još dosta ranije).
Sve u svemu Amerika i ostali se vešto sa nama poigravaju igre magarca, štapa i šargarepe.Valjda znate šta mi predstavljamo u toj priči.
U životu nisam pesimista i ako ovo što sam napisao liči na prvi pogled na to u stvari jako sam realan i racionalan. :oops: :oops: :oops:
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod katja » 30 Nov 2006, 08:47

Pazi sve to stoji sto zelis da kazes, ali za nas napredak ovo je bio jedan veliki korak. Kao prvo, svaki investitor kada zeli da investira u Srbiju prvo pita da li smo clanovi Svetske trgovinske organizacije, Evropske unije ili Partnerstva za mir. To je jedan bitni detalj.
A opet sa druge strane razlog zbog koga nas primaju u ovaj savez je u stvari cinjenica da je Kostunica zavrsio svoj mandat (tehnicki je jos premijer, ali vlade koja se raspala) i ocekuju da ce ovim potezom da ohrabre gradjane Srbije da glasaju za demokratske partije, sto DSS nije. Ko ovo i jos mnoge stvari vezane za odnos zapada prema nama pripisjue Kostunici ima veliki problem sa samoobmanjivanjem.
Mogu tu da se izvedu jos mnoge teorije, zavisi kako je ko politicki opredeljen jer ce svako reci nesto drugacije.
"Da smo, svako u svom okruženju, ispravljali ono što je pogrešno i pogresne ljude zaustavljali na njihovom putu, da smo ih sprecavali da cine loše stvari, ne bi se te loše stvari dešavale".
(Zoran Djindjic)
Korisnikov avatar
katja
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 22 Nov 2006, 04:28

Postod Majesty of the Nightsky » 30 Nov 2006, 11:31

Evo, npr ja se slazem sa tobom Katja..........
Slika

Life could have been very different but then
Something changed
Korisnikov avatar
Majesty of the Nightsky

Pridružio se: 30 Maj 2006, 02:42

Ma kakvi investitori

Postod Hogar » 30 Nov 2006, 12:01

Nema od tih investitora ništa što pričaju političari.Pa pričali su samo da skinemo Miloševića sa vlasti da nas na granici čeka šest milijardi dolara i šta nisu sve obećavali.
Tačno je biće stranih i jako bogatih investitora koji će pokupovati što se može kupiti a mi ćmo biti samo rada masa nalik kao što je sada Azija, pa kudikamo cena transporta finalnog proizvoda je jeftiniji iz Srbije do Nemačke npr. nego iz Malezije ili Kine.
Evo Dinkić je rašćistio sa nesolventnim bankama i to je dobro, došle strane banke odnosno investitori ima ih i u Kraljevu, ako neko ima poznanika u pomenutim bankama neka mu kaže kolika mu je plata a koji stepen znanja mora da poseduje osim bazične škole, koje su norme itd. sve nalik zapadnoj Evropi a plata 150 do vrh 300 eur-a, isti njegov kolega npr. u Nemačkoj ima oko 2000 hiljade eur-a plus trista nekih benificija, trinaesta plata, regres, plaćeni godišnji odmori itd.
Neće to biti slučaj baš sa svima ali će to biti gro naše privrede, kapitalizam u ranoj fazi (sirovoj) kome je definicija naći što jeftiniju a kvalitetnu radnu masu.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod QTA » 30 Nov 2006, 15:23

katja
...
i ocekuju da ce ovim potezom da ohrabre gradjane Srbije da glasaju za demokratske partije, sto DSS nije.

A bio je 5 oktobra kada je predvodio "demokratske" snage?

Mogu tu da se izvedu jos mnoge teorije, zavisi kako je ko politicki opredeljen jer ce svako reci nesto drugacije.

Najgore u svemu tome je sto svi gledaju sa tacke politicke opredeljenosti.
Nisam ofarban ni jednom farbom, sto ne znaci da me je bas briga za sve - naprotiv, ali reci za DSS da nije demokratska partija........mislim.... odmah se vidi da si za DS, sto i nije lose
Korisnikov avatar
QTA

Pridružio se: 09 Feb 2006, 20:20

Postod cezar » 30 Nov 2006, 16:55

Simpatizeri DS su tako iskljucivi na ovom forumu da me najvise podescaju na komuniste. Oni i niko vise. Nisam ni ja clan ni jedne stranke ali sam danas prelomio za koga NECU glasati na predstojecim izborima. Osporiti Kostunici ucesce u rusenju Milosevica, njegovoj Vladi neprodavanje preduzeca "za 1 evro", obuzdavanje inflacije, rast proizvodnje, sredjivanje bankarskog sistema, ulazak u Partnerstvo... bilo bi isto kao kada bih rekao da Djindjic nije srusio Milisevica vec Legija, Siptar, Kum, Budala...
Spustimo se malo na zemlju...
Ulazak u Partnerstvo je sjajna stvar za Srbiju. Iskreno, nisam se nadao bezuslovnom prijemu, mada, kada Ameri nesto poklanjaju, to na kraju skupo kosta. Ali mi moramo biti deo Evrope, poput Albanije, Makedonije... a u Partnerstvo su sa nama usli i ovi sa Kosova, Sandzaka, Bujanovca... pa budimo mudri i preokrenimo pricu u nasu korist. Investicije ce sigurno krenuti jer jeftinije rane snage nema u blizini a Nato kisobran ce dati vecu sigurnost tim "guzonjama" sa Zapada i Indije jer mi vise i nemamo alternativu. Bitno je raditi, hraniti i skolovati decu i izbaciti samoupravljnje iz glave za sva vremena.
Odbrana "nasih krajeva" kalasnjikovim, pokazalo se, vec, kao promaseni koncept, zato stvarajmo jaku i ekonomski mocnu Srbiju, podizimo natalitet, razvijajmo toleranciju i demokratiju... i uspeh nece izostati.
U zivotu ako cvikas...
mozes samo da se slikas.
Korisnikov avatar
cezar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 11:05

Postod alazovic » 30 Nov 2006, 17:25

cezar je napisao:Simpatizeri DS su tako iskljucivi na ovom forumu

A sto mislis da su iskljucivi samo na forumu? :)
Svoje stavove valjda ne menjaju nikada... A svet menjaju prema svojim uverenjima, nekada brze, a nekada malo sporije 8)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod cezar » 30 Nov 2006, 17:45

Mozda se to meni cini ali, mislim, da prejako osporavate one koji "nisu na liniji" i to pravi samo kontra efekat jer mi, Srbi, smo inadzije stare, makar i na svoju stetu.
U zivotu ako cvikas...
mozes samo da se slikas.
Korisnikov avatar
cezar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 11:05

Postod alazovic » 30 Nov 2006, 20:57

Dakle:
Demokratska Srbija i SRS nalaze se u istom pravcu, ali smerovi su im suprotni! To je suštinska razlika!
Kada bi se radikali (a i SPS-ovce) samo okrenuli i pošli u pravom smeru, budućnost Srbije bila bi izvesna, ma ko da na izborima dođe na vlast...
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod QTA » 30 Nov 2006, 21:16

E pa bas iz tog razloga ne bi trebalo da se DS i DSS "ujedaju" vec da se jednom sloze i povedu Srbiju gde treba. Naravno, sigurno ce im trebati pomoc ali takodje demokratskih snaga.
Korisnikov avatar
QTA

Postod katja » 01 Dec 2006, 09:36

Ovo je nesto najpametnije sto sam cula. Najbolja solucija bi bila da se demokratski blok ujedini!
A kako mi se cini oni sad vode tako prljavu kampanju jedni protiv drugih da je to strasno.
@cezar... ja nisam DS, kao ni clan ni jedne druge stranke, ko zna, mozda sam jos uvek neopredeljena... zao mi je sto mislis da sam iskljuciva :cry:
"Da smo, svako u svom okruženju, ispravljali ono što je pogrešno i pogresne ljude zaustavljali na njihovom putu, da smo ih sprecavali da cine loše stvari, ne bi se te loše stvari dešavale".
(Zoran Djindjic)
Korisnikov avatar
katja

Pridružio se: 22 Nov 2006, 04:28

Postod QTA » 01 Dec 2006, 17:36

Ima jedna stara poslovica: Dok se dvoje svadjaju treci koristi

I godinama im to nije jasno :?: :?: :!: :!:
Korisnikov avatar
QTA

Postod LePetitPrince » 02 Avg 2007, 00:44

A gospoda bi zhelela da odmah budu plate od 2.000,00 evra kao u Nemachkoj i da preskochimo sve stadijume kapitalizma i da odmah ubiramo plodove u zemlji chuda eeeeeeeeee hteli ste komunizam, hteli ste totalitarizam, komandnu ekonomiju, Slobu.... sve to koshta .... dragi moji... mislili ste nema veze, pogreshili smo ali sada bismo ipak svi po 2.000,00 evra. Sada treba da se sanira sve shto je zasrano pa da se radi malo, gospodo, da se uchi od zapada a ne da se kritikuju metode koje su donele uspeh u svakoj normalnoj zemlji. Komunizam se pokazao, socijalizam se pokazao, hocete opet da probate taj recept pa mozhda uspe ili cete da se KONACHNO opametite. Shto su od nas pametniji Madjari, Litvanci, Estonci, Poljaci, Chesi, Slovaci, Slovenci, Rumuni, Bugari. UCHE LJUDI OD ZAPADA i bolje im je. Zashto je Juzhna Koreja raj a Severna PAKAO, uche ljudi od ZAPADA. Zashto je komunistichki radnik gladan i zheljan svega i nema nimalo slobode niuchemu, zashto doktori u komunistichkoj zemlji moraju da chuvaju koze da bi prezhiveli dok nekvalifikovani radnici u McDonaldsu u Americi imaju sve shto on nema, redjaju ljudi konzerve po prodavnicama i imaju super plate. Neshto mi je to chudno. Lep je kapitalistichki lebac, skuplji je od ovog nasheg socijalnog duplo ali je vishe nego duplo kvalitetniji. Vi shto podrzhavate radikale OPAMETITE SE POBOGU.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod coper » 05 Avg 2007, 01:38

sta ti sada smetaju radikali, mislim da nisu oni na vlasti.
Korisnikov avatar
coper

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod LePetitPrince » 05 Avg 2007, 19:57

Ni Lepen nije na vlasti u Francuskoj pa im smeta itekako. Pametnog i poshtenog Francuza je sramota Lepena. Radikali su bili na vlasti pa smo videli te shtetochine, bilo ne vratilo se. Sada kao najveca stranka isisavaju velike pare. Mislish da samo stranke na vlasti prave shtetu a da one koje su u opoziciji ne treba da "smetaju" nikome. Mnogo si mi ti naivan, i malo dete u Srbiji zna ko su radikali i ko su radikalski simpatizeri. Okupljaju 15 % stanovnishta od kojih su 90% totalni muckovi haha koji nikome ne smetaju, da...
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Sledeća

Povratak na Politika