Šta dobija Srbija ulaskom u NATO

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Postod coper » 16 Maj 2007, 22:14

ma bolje da udjemo. :wink:
Korisnikov avatar
coper
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod Hogar » 17 Maj 2007, 14:10

LePetitPrince prvo da ti kažem da sam ti i ja dao nedvosmislenu podršku kada te je na nekulturan način napao član ARGUS 2, to nije moj posao nego posao urednika, reagovao sam tako što takvo ponašanje u ovom slučaju prema tebi nije bilo u redu.Vidiš nisi me ni pomenuo, ali nisam ja to ni očekivao i nisam to ni napisao da bi ti rekao eventualno hvala na podršci (nije mi to bio cilj), u svakom slučaju da je bilo obratno ja bih se tebi zahvalio.

Drugo nema potrebe da mi se obraćaš sa prefiksom -gospodine- imam svoje korisničko ime pa ga upotrebljavaj bez toga, druže, gospodine i slično.Dalje ne znam zašto smo od jednom -na per Vu-, svi smo ovde -na per TU- te nema razloga da to radiš. :?: :?: :?:

I još nešto ako se i dalje nastavi sa davanjem epiteta, da ja pišem gluposti, da je neko majmun i slično iskljućiču se iz ove diskusije, ja ne dođem na internet i ovaj forum da bi slušao takve stvari, dovoljno je da pustim Skupštinu Srbije ako mi je do toga, a do toga mi nije ni najmanje.Možemo li valjda da cicilizovano diskutujemo (ako ne ja sam najavio šta ću uraditi).

I da ne dužim u pravu si Francuska je bogata zemlja, samo mi ogovori zašto prošle godine kada je bilo glasanje za Ustav EU on nije dobio potrebnu većinu glasača te i nije usvojen (bar za sada).
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod LePetitPrince » 17 Maj 2007, 23:00

Ok, vise te necu osloviti sa gospodine, shvatio sam ti si ti medju "drugovima". Slucaj je takav da mi znaci samo iskrena podrska a one druge ne vrede mnogo, vredi onliko koliko se ti sada pozivas na nju. Francuska ima problem sa muslimanskom migracijom i sa migracijom crnaca, francuski francuzi nisu odushevljeni Turcima, alzhircima, marokancima i crncima... Zbog toga Lepen ima jaku podrsku a i konzervativci poput Sarkozija pobedjuju ali niko od njih nije protiv Evrope niti je antiglobalista, takve partije ne mogu da skupe sve zajedno 10 % u francuskoj, mislim na neke komunisticke pokrete i njima slicne partije kojih ima 3 ili 4 u francuskoj, svi krupni igrachi su za EVROPSKU UNIJU, mozhda ne za isti model ali znash i sam AUDI je AUDI. pA NE MOGU SVE ZEMLJE DA SE SLOZHE OKO SVEGA, do sada su se toliko priblizhili jedni drugima da je smeshno govoriti kako je vecina protiv toga, uzhivaju ljudi, evo i Francuzi i Nemci se vole i saradjuju ko niko drugi u Evropi, nije sve savrsheno ali funkcionishe vRLO DOBRO, ocena JAKA 4. Pogledaj raspored politichkih partija u % glasova i shta im nude programi i bice ti jasno. Velika vecina ima EVROPSKU SVEST.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Oziris » 19 Maj 2007, 17:16

Svi koji se bave nekim fizickim i svercerskim poslom su protiv ulaska Srbije u EU i NATO, jer ce im to poremetiti planove, i nece vise moci da rade 4-5 sati dnevno i da zevaju po centru za neku laku lovu.

Inace ja sam za i dobijamo mnogo, samo to ljudi nisu svesni.

Sto se tice onoga da pitamo narod za misljenje, lepo se pokazalo '99 na referendumu, zaukruzivali ljudi NE, misle ovo je borba prsa u prsa sa sabljama kao 1389 ali nije oruzija se malo promenila, pa su nam 72 dana zujali nad glavama kao osice, znam kako je meni bilo pored aerodruma gde je palo preko 200 bombi, i gde nisam smeo da mrdnem iz dvorista jer ne zma kada ni gde moze geler da odleti, i sta smo dobili, rezoluciju 1244 koja je gora nego da je na referendumu odobreno da dodju posmatraci, e sada su tu, a mi nismo, to je pamet koju ovde pojedini prosipaju, mene zanima sta imamo mi da ponudimo toliko svetu sto oni nemaju, da mozemo da se pogadjamo oko ulaska u EU, oni nama ima mnogo da ponude.
Nije bas pametno bilo ni '41 Nemci su dobili samo tranzit kroz nasu zemlju, nije bila okupacija ni kolaboracija, a nasi seljaci opet naprave neki problem.

U Srbiji fali skolovanih ljudi, i nacitanih da probude svest, i da skinu maglu sa ociju primitivizma, da pogledaju napred, ne da se vecito osvrcu.

Nikako demokratija nije za nas Srbe, vec apsolutizam, i da svi drze jezik za zubima, i da politicari rade svoj posao za sta su ucili skolu i za sta su placeni, a mi isto da radimo za platu, ne da vodimo politiku za vazduh.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Postod Biško » 19 Maj 2007, 21:40

@ Oziris

Vidi, potpuno si u pravu. Osim jednog. Nisu seljaci krivi. Oni nikada i nisu bili krivi. Imaju previse posla da bi se zezali sa politikom. Komunisticka bagra, jajare, neradnici i hohstapleri - dno dna, jednom recju, '41. su napravili sranje. Junacine i prvoborci koji su iz zasede, mucki i sa ledja ubijali po kojeg nemackog vojnika koji vrsi nuzdu negde pored puta, pa su onda postajali narodni heroji, a prava borba ih nije ni videla. Drugi su im bili topovsko meso. Evo su isti danas i onaj ljubljeni Radovan i jos im ljubljeniji Mladic, i gomila drugih. I dan danas neko ispasta, a njih nigde nema. Junacine.
Inace, rad sam da razdvojimo termin seljaka i seljacine. Ovo danas su uglavnom seljacine. Praziluk im iz dupeta viri, 'al zato iz Beograda ne izbivaju. Ove jadnike iz Zastave tapsu po ramenu, ali im ne pada na pamet da izadju iz mecki i BMW-a...

E takvi i njima slicni ne zele Evropu, ma kakva ona bila. Jer u Evropi bi bili tamo gde im je i mesto - na dnu dna. Oni drugi koji imaju bar malo soli u glavi znaju gde je i sta je bolje.
E sad neću ni kako ja hoću!
Korisnikov avatar
Biško
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 01 Jul 2005, 19:51

Postod Oziris » 20 Maj 2007, 12:40

Saznao sam zadnjih dana da je ' 90. godina Srbija onosno Jugoslavija bila negde oko 6.-7. zemlja po razvoju u Evropi. IBM je naveliko pocinjao saradnju i ulaganje u zemlju, ali desilo se sta se desilo.

Da, Bisko u pravu si, nacija ispasta zbog kvazi heroja, i kvazi rodoljuba, koji bi da zive u pecini ceo zivot, i to nam je celu deceniju prokletstvo, nismo diplomate nimalo. Tito sam nije znao sta mu se u zemlji desava, covek je imao dobru ideju i daleko nas doveo, ali ljudi oko njega " komunisti" koji se sada u crkvi krste su pravili probleme sopstvenoj braci, i upropastili drzavu, isti oni kako si ih nazvao "heroji" iz zasede.

Bio sam preko par puta, u Nemackoj, i verujte mi ti ljudi su daleko ispred, i hoce oni saradnju, ali moramo ispuniti uslove, da naucimo korake da igramo sa njima.
Bio sam na seminaru Tempus projekta u BG pre dve nedelje gde su profesori iz Bolonje drzali neka predavanja, ljudi nas smatraju primitivcima, misle da e znamo sta je racunar, i to zbog debila koji nose bedz nekih "heroja" zog kojih imamo velike glavobolje.

Pitanje za "rodoljube": da li bi dopustio da ti pobiju celu porodicu da bi ti bio slobodan, da gledas sinove i cerke kako ih muce, i to zbog tebe???
Ako bi tako uradio, ti si najveca kukavica, ja bih se predao pa i ne bio kriv, ali ne bih dao da moja deca ispastaju.
pert em hru
Korisnikov avatar
Oziris

Pridružio se: 18 Apr 2007, 22:02

Prethodni

Povratak na Politika