Glasanje: za i protiv ulaska u EU i NATO

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Glasanje: za i protiv ulaska u EU i NATO

Postod ARGUS 2 » 03 Maj 2007, 21:18

Hajmo, anketica...

Ko je ZA,a ko PROTIV ulaska u EU i NATO!?

Ja sam PROTIV!

Glasajte...
Uvijek si samo tu, ne možeš biti drugdje....

KNIN
ARGUS 2
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 23 Apr 2007, 17:25

Postod alazovic » 04 Maj 2007, 10:19

Aha, a ja sam protiv da ove godine pada kiša...
Možda je i ne bude ako većina bude protiv 8)

A nešto sam u zadnje vreme protiv naizmenične struje, mnogo je opasna, trese kad pipneš ](*,)
Life will find the way...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Pridružio se: 30 Dec 2004, 13:36

Postod ARGUS 2 » 07 Maj 2007, 21:47

KUPI KIŠOBRAN...PADACE.... 8)

KNIN
ARGUS 2
Kraljevčanin junior

Postod alazovic » 08 Maj 2007, 10:35

Što više kiše padne, to će brže oteći...

A preksinoć padao i grad (ili to beše sinoć :twisted:), pa evo danas predivnog sunca! Svakog čuda 3 dana dosta...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod ARGUS 2 » 14 Maj 2007, 16:09

Cudo će te tek zateci, moj alaze...

Reci mi, junače, jesi li se i ti oslobodio vojske ili si služio civilnu vojsku...menjao pelene kravama!?

KNIN
ARGUS 2
Kraljevčanin junior

Postod alazovic » 14 Maj 2007, 17:39

Kao što rekoh - svako čudo par dana...

A junak robijao u izviđačko-protivdiverzantskim jedinicama (u jednoj od 3 najelitnije jedinice u celoj Bosni), sve gluposti ratovanja video 90. godine u okviru intervencije SUP/vojske na Kosovu (Metohija, Prizren) i od svlačenja maskirne uniforme postao veliki protivnik vojske...
Uzgred, prvi dan po skidanju uniforme (15. septembar 1990.) mi je ostao upamćen po velikom mitingu SPO u Kraljevu kod Milutina!

Pocepao poziv za Vukovar, sredio da mi zature dokumenta u vojnoj evidenciji - u čemu sam evidentno uspeo jer me 1999. nisu tražili, a pasoš koji mi je istekao krajem 1996. nisam mogao da produžim jer nisam smeo da tražim potvrdu iz vojnog odseka - pitali bi se ljudi šta mi je sa dokumentima 8)

A 6. oktobra 2000. ujutro sam došao u SUP i predao zahtev za izdavanje novog pasoša bez te potvrde iz vojske - naravno napravili su mi pasoš par dana kasnije :lol:

Sve u svemu, uskoro će vojska da se profesionalizuje, pa kome se gine - slobodno nek ide gde hoće i nek prima platu za svoj rad! Još kad uđemo u NATO - biće to kraj svim aspiracijama raznih ludaka i bolesnika!

Eto, toliko o tome...
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod Hogar » 15 Maj 2007, 13:24

Da tačno vojska će biti profesionalizovana do 2010. godine te će se tada biti i ukinuto obavezno služenje vojnog roka.
Inače što se tiče vojske ona je na nečiju sreću sistematično razbijena, mnogi jako dobri oficiri "otišli" u penziju, mnogi se "skinuli" te sada što se tiče ljudstva sa ratnim iskustvom oni su rasterani na različite načine, ostalo je dovoljno ovih (čast izuzecima) koji misle da je u redu ako obučavaju regrute sa 'atomski s`leva', 'atomski s`desna' i sličnim glupostima.Što se tiče tehnike (koji nismo obnovili ko zna od kada) pa i ovo malo bede što imamo se rasklapa.Koliko je samo tenkova rasklopljeno, aviona (tj. uništeno da ne bi moglo da se kasnije nekako stavi u funkciju, pa ni za rezervne delove nisu ostavili mogućnost), jednom rečju užas.
Taj užas je stigao u našu zemlju iz Brisela na 600 gusto kucanih strana šta i kako treba da transformišemo (čitaj razbijemo) našu vojsku da bi to i po broju naoružanja i po broju profesionalnih lica koje rade pri VS odgovaralo NATO sandardima.Na tom planu smo jako uspešni, a i ne treba biti nešto posebno ambiziozan da nešto rasturiš, mnogo je teže da nešto napraviš da radi.
Primera radi Grčka koja je isto članica NATO-a, a koja ima nešto malo više stanovnika od Srbije ima preko 100.000 hiljada vojnika, nama će biti po NATO standardima to limitirano na negde oko 20.000.A NATO sandard je taj da oružane snage moraju biti brojčane prema ekvivalentu ukupnog stanovništva države, možda se jedan Grk računa kao trojica, ili tri Srbina kao jedan čovek, e to su NATO standardi.
I Srbiji i Grčkoj preti opasnost od terorista i specijalnog (gerilskog) načina ratovanja.Samo mi nije jasno ko će da interveniše u KZ-u ili bolje rečeno u tri opštine na jugu Srbije.Preševo, Medveđa i Bujanovac koje već prave planove da dobiju nezavisnost.Možda treba da pomenem da su i Nemci počeli glasno da razmišljaju šta nas čeka (mislim na nemačkog ambasadora u BGD-u).Eto razloga ko ima da se raduje što je VS razbijen i tek će biti.

A teza kada uđemo u NATO pakt on će da nas brani je više nego trula, jadan je onaj ko čeka da ga brani NATO.

Drugo nešto mi nije baš najjasnije kod tvoje izjave @alazovic-u.Prvo kažeš da si za to da Srbija uđe u NATO i EU, a potom sam sebi upadaš u usta, kako si skinuo uniformu i završio sa istom, te si i objasnio kako si eskivirao poziv za vukovarsko ratište.Vidiš ja pozdravljam svačiji stav, ali tvoj mi nije baš potpuno jasan.Hoćeš da naša država uđe u NATO alijansu, moram da te podcetim kao pacifistu (tako ti reče) da je NATO vojna alijansa a ne NVO, koja i dan danas a i u budućnosti će ratovati, dosta puta bez odobrenja (rezolucije) Saveta bezbednosti UN (npr. 1999.g.agresija na Jugoslaviju), a kada se ratuje onda se i gine što nikako ne ulazi u tvoj kliše pacifiste.

Ja sam izričito protiv ulaska naše zemlje u NATO pakt i u EU.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod coper » 15 Maj 2007, 17:13

do pre skoro godinu dana, ja sam se izjasnjavao kao patriota, kao nacionalista, kao neznam ti sta sve vise, ali sada malo drugacije.
znam reci ce ljudi menja se kao vreme, ali nije bas tako.
promenio sam misljenje onda kada sam shvatio da zivot imamo samo jedan, a posto ja ne verujem u onaj sledeci, tako sam i poceo da se menjam.
kako i zasto?
zato sto je standard izrazito los u nasoj zemlji, i situacija uopste. licno smatram da je ovde mnogo bolje ziveti nego u ostalim zemljama, ali samo zato sto se onako bas uziva u zivotu, ali uziva samo onaj ko ima siguran izvor prihoda.
glavna rec ovog uvoda je to sto jedino ULASKOM U EU mozemo pohitati za boljim zivotom, za boljom situacijom, pa onda ko zeli neka ostane ovde, ali niko nece biti uskracen za mogucnost da proba bolje u svom zivotu.

sta ja imam od toga sto nismo EU, pa sam prinudjen da prezivljavam u kraljevu bez nekih mogucnosti za napredovanjem i iskreno receno vecom lovom?
u EU mislim da cemo bar moci sa skupljenim novcem za put, otputovati u neku zemlju u EU, i tamo pokusati da zaradimo novac i da dozivimo bolje sutra (ko zeli neka se vrati u srbiju, ja sam prvi na tom spisku).

sto se tce NATO-a nemam neko misljenje, jer ne poznajem kompletnu materiju moguceg ishoda.
ako moram da odgovorim na pitanje, bolje da se odbija od plata deo novca, kojim bi bili placeni profesionalni vojnici, a za uzvrat niko nas ne primorava da odlazimo u rat.
slicno je bilo za tzv. vreme tita, odbijala se lova za vojsku, ali i pored toga bili smo svi prinudjeni ratovati i sluziti vojsku.
sluzenje vojnog roka me licno ne zanima jer sam odavno pregurao i to zlo, ali mislim da treba biti profesionalna vojska.

zakljucak ... jesam za ulazak u EU
Korisnikov avatar
coper
Pravi kraljevčanin :)

Pridružio se: 26 Maj 2006, 01:42

Postod alazovic » 15 Maj 2007, 19:31

Hogar je napisao:Hoćeš da naša država uđe u NATO alijansu, moram da te podcetim kao pacifistu (tako ti reče) da je NATO vojna alijansa a ne NVO, koja i dan danas a i u budućnosti će ratovati, dosta puta bez odobrenja (rezolucije) Saveta bezbednosti UN (npr. 1999.g.agresija na Jugoslaviju)

Ako smo svi u NATO, onda nema ratova 8) Jednostavna stvar... Kada su mogli Grci i Turi da se u okviru NATO primire i čak izvode zajedničke vojne manevre, možemo vala i mi da se sredimo sa komšilukom!

Ostaju posle samo terorističke pretnje, ali rešavaće se jedna po jedna stvar - lagano :)
Korisnikov avatar
alazovic
Big boss!

Postod ARGUS 2 » 15 Maj 2007, 23:11

A junak robijao u izviđačko-protivdiverzantskim jedinicama (u jednoj od 3 najelitnije jedinice u celoj Bosni), sve gluposti ratovanja video 90. godine u okviru intervencije SUP/vojske na Kosovu (Metohija, Prizren) i od svlačenja maskirne uniforme postao veliki protivnik vojske...
Uzgred, prvi dan po skidanju uniforme (15. septembar 1990.) mi je ostao upamćen po velikom mitingu SPO u Kraljevu kod Milutina!

Nisi ti video Bosne, jer kažeš da si se skinuo 15.septembra 1990., a rat u Bosni je počeo na bajram, 4.aprila 1992.Živiš u bajkama o NATO i da će biti raj na zemlji kad svi uđemo u EU i NATO...ali ne poznaješ ljudsku psihu...i kad je sve okej ljudi se trude da nešto ne krene po dobru, pa se zato uzdam u tu ljudsku glupost i nadam da će jednog dana priča o elitnoj EU i NATO postati glupost i da će sami članovi EU između sebe pohrliti jedan na drugoga...to ti je ljdska čud...ništa nije večno moj jarane...čim postoji VREME...moj dobri jarane...
eh u kojim si ti zabludama...vojniče...

KNIN
ARGUS 2
Kraljevčanin junior

Postod Hogar » 16 Maj 2007, 01:38

alazovic je napisao:Ako smo svi u NATO, onda nema ratova 8) Jednostavna stvar... Kada su mogli Grci i Turi da se u okviru NATO primire i čak izvode zajedničke vojne manevre, možemo vala i mi da se sredimo sa komšilukom!

Ostaju posle samo terorističke pretnje, ali rešavaće se jedna po jedna stvar - lagano :)

Joj bre alazoviću znaš ti jako dobro kako sve to funkcioniše, pa mi nije jasno zašto zastupaš takve stavove, kada je to samo maska Brisela i Vašingtona, a istina je ova.

SAD živi od toga što prodaje naoružanje svima, pa i Šiptarima teroristima.Dobro ti je poznato da se 70% SAD-ove teške industije oslanja na proizvodnju i prodaju naoružanja.Pored SAD-a su zemlje poput V.Britanije, Francuske, Nemačke, i Kina je tu prisutna, i tako dalje i svi prodaju oružije čak idu i do te mere da prodaju naoružanje i vlastitim neprijateljima.Drugim rečima SAD bi pukla za šest meseci kada ne bi proizvodila i prodavala naoružanje, a 70% nečije teške industrije nije mala stvar a kamoli kada se radi o zemlji kao što je SAD i njenim pratiljama.
I to sam već dosta puta čuo, kada budemo svi u NATO alijansi biće sve u redu, ma neće.Evo ti scenarija.Mi ćemo imati (u stvari već ga imamo) problem na jugu Srbije u opštinama koje sam pomenuo, Medveđa, Preševo i Bujanovac.SAD će lepo (ako budemo u NATO paktu) da se ogradi te da saopšti da je to naše unutrašnje pitanje (kao što i jeste jer nismo napadnuti od strane neke druge države, ali je tako trebala da postupi i sa KiM), i tu će da profitira, prodavajući i nama i šiptarskim teroristima oružje.Poznato ti je ko je naoružavao i u severnom delu Albanije obučavao šiptarske teroriste, pa SAD.Sa druge strane su primera radi ANU proglasili i stavili na listu terorističkih grupacija, one iste kojima su prodavali naoružanje, obučavali ih i to će raditi opet, jel im je u pitanju interes.
E sada ne znam ko će da se bori dole sa šiptarskim teroristima, ti npr. skinuo uniformu, ja neću da je oblačim jer me sramota da budemo u alijansi sa NATO paktom.Ako misliš na žandarmeriju, pa nema njih mnogo a SAJ-a još manje, vojska nam je uništena i biće još više.
Nema od toga ništa videćeš da kada budemo svi u NATO-u sve će biti pod kontrolom.
Evo jednog teksta koji nedvosmislino govori o tome da je 11.09.2000. godine troristički napad u SAD-u mogao jako lako bez ikakvih problema da bude sprečen od strane države.Zašto nije?Da bi opravdali kasnije ratove koje su poveli po zemljama Bliskog Istoka, a sve u cilju interesa prodavanja oružja.
Kada SAD nema milosti prema svojim državljanima što bi oni branili tamo neke Srbe na brdovitom Balkanu.
A šiptarski teroristi su zacrtali svoj plan ZETRE i Velike Albanije, koja podrazumeva da granični prelaz bude negde u blizini manastira Žiče.

Evo teksta:

Da li su francuske tajne sluzbe zaista znale da se priprema teroristicki napad na Njujork i Vasington 11. septembra 2001. godine?
DGSE znao za planove Al Kaide
Mnogi znali a cutali – cekao se rasplet

Prema pisanju francuskih sredstava javnog informisanja, postoji dokumentacija francuske tajne službe pomocu koje se moze otkriti da je Pariz imao vrlo detaljna i verodostojna saznanja o planovima terorista Al Kaide da otmu avione americkih kompanija i da njima pocine teroristièka dela.

Francuska obavestajna sluzba (DGSE) raspolagala je mnogo pre teroristickih napada na Njujork i Vasington verodostojnim obavestajnim podacima koji su ukazivali na nameru Al Kaide da otme putnicke avione, kao i podacima o kretanju i navikama mnogih visokih funkcionera ove organizacije i njihovim kontaktima sa zvanicnicima i institucijama nekih zemalja.

Tajni dosije DGSE od vise od 300 stranica, koji datira od pre napada 11. septembra 2001, do kojeg je dosao francuski dnevnik "Mond", sadrzi izvestaje, sinteze, karte, grafikone i satelitske snimke vezane za aktivnosti teroristicke organizacije Osame bin Ladena. Bio je to plod rada posebne celije posvecene Al Kaidi, odeljenja DGSE osnovanog još 1995. godine. U ovoj svojevrsnoj encikopediji Al Kaide, napisanoj izmedju jula 2000. i oktobra 2001. godine, navedena je tacna hijerarija organizacije, skrovista, logori za obuku i, ono sto je, mozda, vaznije od svega ovoga - finansijeri.

Ono sto prvo upada u oci u ovom dosijeu jeste da je cak devet izvestaja nacinjenih izmedju septembra 2000. i avgusta 2001. godine posveceno iskljucivo pretnjama Americi. Medju njima je jedan koji je naslovljen "Planovi radikalnih islamista za otmice aviona" koji je datiran na 5. januar 2001. godine - cak sest meseci pre samoubilackih napada na Njujork i Vasington!

U tom izvestaju se navode takticki dogovori o otmicama aviona koje su od pocetka 2000. godine vodili Osama bin Laden i njegovi saradnici sa talibanskim vodjama.

Ovaj dosije, takodje, pokazuje da je francuska obavestajna sluzba vec u januaru 2001. godine imala kristalno jasnu sliku o rukovodstvu Al Kaide. U njemu su cak navedena i neslaganja izmedju vodja ove organizacije u vezi sa nacinima i taktikom za otmicu aviona, ali se ni u jednom trenutku krajnja namera ne dovodi u pitanje.

U jednom od izvestaja vezanih za ovo pitanje navodi se da "prema informacijama obavestajne sluzbe Uzbekistana, plan za otmice aviona bio je tema sastanka lidera organizacije Osame bin Ladena odrzanog pocetkom 2000. godine u Kabulu" i dodaje da je prvobitni plan bio otmica jednog aviona na liniji Frankfurt - SAD, ali da je kasnije doneta odluka da se otmu avioni dveju kompanija - "Amerikan erlajns" i "Junajtid erlajns". Informacije koje su dobijane od uzbecke sluzbe, francuski obavestajci uzimali su veoma za ozbiljno i smatrali ih izuzetno verodostojnim.

Naime, u to vreme radikalni islamisti iz Uzbekistana protivili su se proamerickom rezimu u Taskentu i udruzili su se u Islamski pokret Uzbekistana. Vojno krilo ove organizacije predvodjeno izvesnim Taherom Judasevim zaklelo se na vernost Osami bin Ladenu i obecalo prosirenje dzihada i na centralnu Aziju.

Uzbekistanske vlasti bile su odlucne u borbi protiv svake vrste opozicije i infiltrirale odredjeni broj svojih agenata medju ove ekstremiste koji su utociste nasle u Avganistanu. Sve informacije dobijene na ovaj nacin prosledjivane su Parizu, Londonu i Vasingtonu. Uzbecka sluzba bezbednosti nije, medjutim, bila jedini izvor informacija DGSE. Francuzi su uspeli da pridobiju i nekoliko mladih kandidata za dzihad iz predgradja velikih francuskih gradova koji su proveli neko vreme u tajnim logorima za obuku i ubede ih da se tamo vrate, ali kao francuski agenti.

Takodje, vazne informacije dobijene su od agenata koji su boravili na severu Avganistana, pod okriljem Severne alijanse.

Iz ovih dokumenata proizlazi da je francuska sluzba raspolagala najdetaljnijim podacima o sefu Al Kaide i njegovim saradnicima ukljucujuci cak i neke anegdote iz njihovih zivota. Pored operativnog funkcionisanja Al Kaide, u ovom dosijeu sadrzane su i informacije o politickim vezama Osame bin Ladena. Na primer, u izvestaju od 15. februara 2001. godine koji je posvecen opasnostima od napada na francusku vojnu bazu u Dzibutiju, navodi se da je u toj zemlji prisutan Bin Ladenov predstavnik za Rog Afrike, Nidal Abdel Haj al Mahiani i da se sastao sa samim predsednikom Dzibutija.

Ipak je Saudijska Arabija ta koja dominira u izvestajima o simpatizerima i pomagacima Al Kaide. U ovim dokumentima ne samo da se ukazuje na povezanost teroristicke organizacije sa odredjenim poslovnim ljudima i institucijama Saudijske Arabije, nego se napominje da se ne moze iskljuciti ni povezanost sa kraljevskom porodicom.

Tako se, na primer, u izvestaju od 24. jula 2000. godine pominje isplata od 4,5 miliona dolara sefu Al Kaide od strane "Medjunarodne islamske pomoci", organizacije koja je pod direktnom kontrolom Islamske svetske lige koja se smatra instrumentom vlasti u Rijadu. "Medjunarodna islamska pomoc" pojavila se, medjutim, tek 3. avgusta 2006. godine na americkoj listi organizacija koje finansiraju terorizam.

Sadacnji i bivsi funkcioneri francuske obavestajne sluzbe sa kojima su novinari "Monda" razgovarali o ovom dosijeu listom su potvrdili da su sve informacije u kojima se pominju opasnosti po americke interese bili prosledjeni Vasingtonu, napominjuci da bi "nedostavljanje tih podataka predstavnicima CIA u Parizu bilo smatrano ozbiljnim profesionalnim propustom". S druge strane Atlantika, medjutim, tvrde da nikada nisu dobili slicne informacije iz Pariza. Cak se ni u izvestaju kongresne komisije o 11. septembru, koji je objavljen jula 2004. godine i u kojem se CIA i FBI ozbiljno kritikuju zbog nesposobnosti da sagledaju znacaj I kvalitet dokumenata kojim su raspolagali, nigde ne pominje mogucnost da je CIA dobila upozoravajuce informacije od francuske sluzbe.

Vlada predsednika Dzordza Busa je uspela da smanji sanse Al Kaide za velike udare na tlu SAD, ali je politicka i ekonomska cena tog uspeha toliko visoka da bi zemlju mogla uciniti ranjivijom u narednim godinama, ocenjuju eksperti.

Iako Al Kaida sada pokusava da obnovi akcije u Pakistanu, bivsi i sadasnji obavestajci, smatraju da joj manjka mnogo toga za eventualnu reprizu 11. septembra 2001. Nedostaju joj, pre svega dobro obucene, iskusne vodje koji su pobijeni ili pohapseni u antiteroristickom ratu, pokrenutom posle napada na americke gradove.

Pojacana kontrola na aerodromima, nadgledanje svih ulazaka u SAD i bolja koordinacija CIA, FBI i Sluzbe unutrasnje bezbednosti, veoma su otezali mogucnost ulaska terorista u Ameriku.

Istovremeno, sposobnost domacih ekstremista se smatra vrlo ogranicenom za zlocinacke akcije veceg obima. Ipak, analiticari ne misle da je bezbednost trajno osigurana.

izvor:apisgroup
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod LePetitPrince » 08 Avg 2007, 14:28

8) Ja sam za NATO, 100% a vashi argumenti protiv ulaska u NATO alijansu su smeshni i neubedljivi, shto kazhe alazovic, KISHA CE PASTI OVE GODINE :) a neko ce da bere zelen bostan :))) ili josh bolje Ko s djavolom tikve sadi o glavu mu se obijaju :) NATO dolazi, kome se ne svidja neka ide u gerilu pa ce da vidi kako se PACIFIKUJU DIVLJACI.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Р4тн1к » 16 Avg 2007, 11:53

Против уласка у НАТО 100%
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Postod LePetitPrince » 18 Avg 2007, 20:20

Naravno da si protiv, kada se civilizujemo obrachunacemo se sa OBRAZOM kao zdravo drushtvo, toga se ti plashish, nisi ti protiv NATO-a nego protiv civilizacije.
Korisnikov avatar
LePetitPrince

Pridružio se: 29 Jun 2005, 19:06

Postod Р4тн1к » 20 Avg 2007, 12:14

Значи, обрачун и уклањање политичких неистомишљеника. Леп цивилизацијски гест. Ја сам против декаденције, никако против цивилизације. Ако ти мислиш да је цивилизовано ово што свакодневно можеш да видиш код нас и у западним земљама, очигледно је да си под утицајем пропаганде. Наиме, човек који живи само да би задовољио своје нагоне не разликује се од животиње, а тек кад почне зарад привремене среће да злоупотребљава своје тело, разне супстанце итд, ту постаје још гори од животиње. Надам се да си разумео шта хоћу да кажем. Отвори очи и спознај ову просту прогресију - што смо ближи западним стандардима, морал нације је све лошији! Апсолутни материјализам и тоталитаризам су вредности које пропагира модерна демократија. Прогрес? Не бих рекао. За слободу! Никада роб! Ја се плашим само Бога, никога више. Слободу мишљења и право сваког појединца да иде стопама Светог Николаја Жичког и буде националиста нико не може ускратити. До победе!
Korisnikov avatar
Р4тн1к

Pridružio se: 10 Avg 2007, 17:40

Sledeća

Povratak na Politika