Vidovdanski mars 2007

Sve o kraljevačkoj političkoj sceni...

Moderator: Moderatori

Vidovdanski mars 2007

Postod Srbijanka » 09 Maj 2007, 12:57

ВИДОВДАНСКИ МАРШ 2007

Поштовани,

Част нам је да Вам представимо јединствени ходочасни, спортски и хуманитарни подухват – Видовдански марш 2007.
Видовдански марш предстваља покајнички пут одaбране групе србских родољуба, који намеравају да се пешке запуте ка Косовској Митровици и да ће се пут даље наставити ка Газиместану.
Ако буде обезбеђена сигурост учесника марша, од стране UMNIK-а на том, за Србе најсветијем месту, на сам Видовдан учесници марша поклониће се светом Кнезу Лазару, Милошу Обилићу и свим косовским Мученицима, пострадалим за Крст часни и Слободу златну бранећи цео хришћански род.
Марш ће у Београду отпочети 14. јуна, у 10 часова, испред Храма Светог Саве.
Током наредних 14 дана, учесници марша ће проћи кроз више србских градова (Топола – Крагујевац – Краљево – Рашка – Лепосавић –Газиместан) и обићи неке од највећих србских светиња (Жича – Студеница – Бањска).
Осим ходочасног, марш ће имати и хуманитарни карактер. У свим местима, кроз која се пролази биће организовано прикупљање хуманитарне помоћи за најугроженије србске заједнице на Косову и Метохији. По завршетку марша, на Видовдан, 28. јуна, сва помоћ ће бити предата представницима Српске Православне Цркве.

Као искреног и несебичног родољуба, позивамо Вас да, у оквиру својих могућности, помогнете остваривање овог племенитог подухвата. Број рачуна: Комерцијална банка ад. 205-101159-27
Прималац: Фамилија Србских Навијача; Сврха уплате: Видовдански марш

С поштовањем

САБОР СРБСКА СЛОГА
www.srbskasloga.org
Oрганизациони одбор Видовданског маршта 2007.
mail: vidovdanskimars@mail.ru
Телефон: +381 11 344 98 53
+381 64 141 34 49
Aдреса: Дубљанска 10, 11000 Б е о г р а д
Ja, ja, pravo velis gospodaru mir je tezak za Srbina, tezak mu je za obraz, propasti sve sto je u ratovima sticao....
Srbijanka
Kraljevačka beba :)

Pridružio se: 09 Maj 2007, 12:26

Postod ARGUS 2 » 14 Maj 2007, 16:07

Eh, da nam je danas Sveti Car Lazar i Sava Nemanjić...ima li takvih...sve više se rađaju izdajnici i izrodi...
Al, Srbijo, gore glavu...izdržaćeš ti i danas kao što si izdržala juće...
Uvijek si samo tu, ne možeš biti drugdje....

KNIN
ARGUS 2
Kraljevčanin junior

Pridružio se: 23 Apr 2007, 17:25

Postod Srbijanka » 15 Maj 2007, 13:21

ARGUS 2 je napisao:Eh, da nam je danas Sveti Car Lazar i Sava Nemanjić...ima li takvih...sve više se rađaju izdajnici i izrodi...
Al, Srbijo, gore glavu...izdržaćeš ti i danas kao što si izdržala juće...

Ех, да нам је таквих!!!!
Ja, ja, pravo velis gospodaru mir je tezak za Srbina, tezak mu je za obraz, propasti sve sto je u ratovima sticao....
Srbijanka

Postod Hogar » 15 Maj 2007, 13:54

Kada pomenuste Svetog Cara Lazara, moram da napomenem da su se kod nekih istroričara pojavile teze da Sveti Lazar nije bio izdat od Vuka Brankovića i vojnika lojalnim njemu već je došlo do drugih okolnosti te da je Vuk Branković igrom nametnutog slučaja napustio Gazimestan, ali da to nikako nije uradio sa motivom izdaje.

Na žalost Boj na Kosovu smo tada izgubili.Isti istoričari tvrde da smo u tadašnjim uslovima u odnosu na tursku armadu imali zastarelo, nefukcionalno i teško (kabasto) naoružanje, te je boj zbog toga izgubljen.

Ne znam da li je u to vreme Vuk Bramković zaista izdao Sv. Lazara, ali ne sumljivo da danas imamo dosta onih koji se ponašaju tako kao što govori zvanična istorija srpskog naroda.
Kada bi bilo manje tih što su izdajice srpskog naroda, a danas se može izvršiti izdaja na mnogo načina, ne samo klasično kao Vuk Branković, već na mnoge raznolike načine, a izgleda da kod nas ima baš maštovitih ljudi.
E da je tih minera manje, ili da ih u opšte nema, lepa kuća bi nam bila blizu.
Korisnikov avatar
Hogar
Kraljevčanin omladinac

Pridružio se: 27 Jun 2006, 14:51

Postod Srbijanka » 18 Jun 2007, 15:45

Danas su ljudi koji su krenuli na Vidovdanski mars u Kraljevu. :lol:
Srbijanka

Povratak na Politika